forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Komesar Ricciardi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/10/2018 : 18:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Obavezno, ovo me izdanje najviše i zanima. Mercuria ću također nabavit u skorijoj budućnosti, ali mi se ne žuri s njim.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/10/2018 : 19:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jos ako budes te srece da vani bude kisno vrijeme dok budes citao Komesara, ugodjaj ce bit samo takav

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/10/2018 : 19:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kišno vrime mi je općenito najdraže za ugođaj čitanja, još ako okrene prava nevera, divota. :) Neki to zovu i pluviofilijom.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 06/10/2018 : 22:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#1 - Osećaj bola


Ugodno iznenađen pričom, i to kao veliki ljubitelj detektivskih/krimi priča. Odmah da napomenem, ovo je čisti krimić/detektivska priča gdje se cijeli broj (160 stranica) od početka do kraja rješava jedan slučaj. Ipak, izvedba, priča, postavka i likovi su jako zanimljivi i kvalitetno izvedeni, što me u jednu ruku i ne čudi s obzirim da je ovo stripovska adaptacija jednog književnog romana. Tko voli "klasični" detektivski žanr, siguran sam da će mu se svidjeti ovaj strip.

Jako mi se svidjelo i kako su natprirodni elementi ubačeni u priču. To jest, sviđa mi se odsutnost njihove svrhe u pogledu slučaja. Ti elementi nemaju apsolutno nikakvog utjecaja na priču ili sam slučaj, već imaju svrhu da detaljnije prikažu komesarov lik. To jest, kako komesar podnosi "Sudbinu", prikazanu u obliku duhova mrtvih i njihovih posljednjih trenutaka prije smrti. Ričardi ih jedini može vidjeti, no naizgled hladno ih ignorira. Istina je pak kako on ustvari "osjeća njihovu bol" u tim posljednjim trenucima njihovog život. Navedeno značajno utječe na njegovo raspoloženje (iako to u javnosti pokušava sakriti), a samim time daje i dublji uvid u njegov karakter (naizgled smiren, hladan, mračan i tmuran). Crtež i plave nijasne boje također doprinose cjelokupnom ugođaju inspektorovog lika i njegovog raspoloženja, kao i samog slučaja te doživljaj Napulja iz tridesetih godina prošlog stoljeća.

Ono što mi se najviše sviđa je način na koji je priča adaptirana za stripovski medij. Tu ne mislim na "prekrojenje" originalne priče (koju nisam čitao) u format stripa već na izvedbu. Ranije spomenuti ugođaj kojeg stvaraju plave nijanse boje, dinamičan i dobro strukturiran scenarij, neuobičajeno kadriranje za Bonelli strip, ODLIČAN Bigliardov crtež kojem su ovakva tematika i žanr priča savršeno legli (u intervjuju na kraju priče su navedeni i razlozi tome). Ukratko, dobar primjer kako bi se trebala raditi suvremena stripovska adaptacija dijela iz nekog drugog medija.

Po meni, Bigliardo je savršen odabir za crtača ovog broja, kao i naslovničara serijala. Svakim novijim radom mi postaje jedan od dražih Bonellijevih crtača. Samim time, crtež značanjo doprinosi konačnom dojmu ovog jako dobrog stripa, a to je, po meni, i poanta stripa kao medija i nešto čemu bi svaki dobar strip trebao težiti.

8/10

Kao netko tko nema želuca čitati "starudiju" koja prevladava na domaćim kioscima, veliko HVALA Čarobnoj knjizi što nam je omogućila čitanje jednog novijeg serijala u relativno kratkom vremenskom razmaku od izlaska u Italiji, a i generalno što ga se usudila izdavati. Uzeo sam i oba broja Merkulija, a uskoro u znak podrške planiram uzeti i kompletnog Dixa.

Edited by - Sarghan on 06/10/2018 22:34:55
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 07/10/2018 : 00:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
dix ti je super neces pogresiti...bar se meni jako svideo
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/10/2018 : 11:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

dix ti je super neces pogresiti...bar se meni jako svideo



+1...odličan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/10/2018 : 01:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#1 - Osjećaj bola

Atmosfera je impresivna, Komesarovo zamišljeno, tmurno lice i njegovo općenito držanje su odlično pogođeni. Ima u njemu nešto dilandogovske tragičnosti koja posebno dolazi do izražaja u scenama kad vidi mrtvace (često djecu) i posljednje trenutke njihova života. Radnja jest pravocrtna ali daleko od toga da je banalna, konstruirana je po klasičnom obrascu što lijepo odgovara vremenu radnje.
Crtež odličan, što i nije čudo s obzirom da je Bigliardo napolitanac, a zagasito plava boja samo pojačava jako dobar dojam. Bitno je spomenuti da je Maurizio De Giovanni imao samo jedan zahtjev kad je počinjao suradnju sa Bonellijem a taj je da svi autori budu napolitanci.
Definitivno neočekivao i jako ugodno iznenađenje recentne Bonelli produkcije koje zaslužuje pažnju šire publike.

Edited by - solar on 15/10/2018 01:01:49
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/10/2018 : 20:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
SC izdanje za kioske

#4
Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Sergio Brancato, Claudio Falco, Paolo Terracciano
Crtež: Luigi Siniscalchi
Naslovnica: Daniele Bigliardo
Kolor: Marco Matrone

http://www.sergiobonelli.it/commissario-ricciardi/2018/10/15/albo/il-giorno-dei-mostri-1003608/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1539610327379.jpg--.jpg?1539610327000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1539610327983.jpg--.jpg?1539610328000
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/10/2018 : 22:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
odlićan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/10/2018 : 23:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Kišno vrime mi je općenito najdraže za ugođaj čitanja, još ako okrene prava nevera, divota. :) Neki to zovu i pluviofilijom.


Onda sam ja definitivno pluviofil nisu mi jasni oni na prognozi kad najavljuju vrijeme, pa kažu za kišu i sličnoo, kao očekuje nas "ružno" vrijeme sljedećih dana - mislim, ko su oni da odlučuju za nas što je lijepo, a što je ružno vrijeme ima nas koji ne volimo sunce kao vampiri

@Solar - baš mi drago da ti se svidio Komesar mislim da nema niti jednog negativnog komentara u vezi njega. A i Sarghan je lijepo napisao, pogotovo ovo mi se dopalo - "veliko HVALA Čarobnoj knjizi što nam je omogućila čitanje jednog novijeg serijala u relativno kratkom vremenskom razmaku od izlaska u Italiji"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 16/10/2018 : 17:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ima mi dosta "Dylandogovske atmosfere", ali to nije nedostatak stripa nego prednost...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/10/2018 : 20:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Maurizio De Giovanni priča o Komesaru Ricciardiju

Edited by - solar on 19/10/2018 20:54:12
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/10/2018 : 13:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Članak/recenzija o prvom broju:

http://mondo.ba/a833288/Magazin/Kultura/Strip-Komesar-Ricardi-broj-1-Osecaj-bola-MONDO-recenzija.html
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 05/11/2018 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Procitao prvi broj
Zaista sam prijatno iznenadjen
Prica drzi od pocetka do kraja, Ričardi je jako zanimljiv lik
Izrazito ne poštuje nametanje autoriteta
Crtez fenomenalan, plava boja iznenadjujuce dobro lezi stripu
Jedva cekam broj dva.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/11/2018 : 18:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Vidim da smo svi oduševljeni Komesarom, tako da se pridužujem željama da što prije dođe dvojka

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/11/2018 : 21:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
najavljen broj 2 na cobisu..
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/11/2018 : 07:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čarobna samo piči!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/11/2018 : 17:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Čini se da nam je Čarobna knjiga jedina nada u nastavak objavljivanja Siročadi.
A možda jednog dana i Lazarus Ledda, tko zna...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/11/2018 : 20:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Trailer za 4. epizodu
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/11/2018 : 20:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Konačno i ja pročitao prvi broj. Prvo da kažem da mi se sviđa činjenica da će ovaj strip zapravo biti adaptacija književnih djela. Nisam baš "čačkao" ovaj topic dok nije objavljeno da će serijal izdavati Čarobna knjiga i onda poslije sve redom pozitivni dojmovi. Moj je dojam da se nitko ne usudi prekinuti pozitivni niz pa evo možda moj komentar bude to iako nisam nezadovoljan pričom, volim detektivske priče i trilere a natprirodni elementi koje imamo vezani su samo za komesara tako da debljih poveznica s Dylanom srećom nema. Isto tako, dobra je atmosfera a glavni lik posebno zanimljiv, s više međusobno nespojivih osobina: melankoličan, radišan, pa možda i drzak u cilju pronalaženja istine. Pozitivno što u stripu nije opaljen ni metak, za ubojstva su tu nož i škarice

Možda je u nekom od ranijih serijala već bilo ali općenito ovakav strip je prikaz nekog novog pravca Bonellijevih izdanja: zbog toga što je cijeli u jednoj boji i što su formati i raspored crteža unutar tabli baš bez pravila, čas je to ono, reći ću, tradicionalno, čas s potpuno razbacanim sličicama, jedna ulazi u drugu pa tako ima apsurdnih situacija da neka kvadratna sličica "otkida" glavu liku koji se nalazi u donjoj pravokutnoj. No, nije to loše, više nešto neobično, na to se nije problem prilagoditi dok me ovo bojanje, pak, ne oduševljava posebno kad vidim da će se te boje mijenjati iz epizode u epizodu. Nekako sam dojma da "baca" dosta dobar i detaljan crtež u drugi plan.

Što se tiče radnje, nema praznog hoda, dosta priče, bezbroj likova, puno informacija pomoću kojih se i sami možete uključiti i igrati detektiva, imati svog sumnjivca... Uglavnom, moj je savjet onima koji ga još nisu pročitali da ne žure s tim i izaberu si dobar tajming, kad su u formi i kad imaju pred sobom bar sat i pol-dva slobodnog vremena.

Dao bih ocjene:
P: 7, S: 7, C: 9, N: 7

Dakle, nemam prostora da adekvatno kaznim koloriranje, i to koloriranje kao ideju a ne konkretno u ovom broju jer plava je milost Božja naspram onoga što slijedi. Međutim, radnja je na prvom mjestu, crtež je dobar a valjda je ostalo stvar navike.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/11/2018 20:23:14
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 12/11/2018 : 11:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Nekako smo svi (pre)oduševljeni prvim brojem... Tek nakon prvih desetak brojeva imati ćemo pravi uvid u strip.
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 12/11/2018 : 22:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da je za to šaranje s bojama sve kriv Morgan lost. Puno crvene otišlo na njega pa triba potrošit malo i ovih drugih. :D

Beware the Jabberwock, my son!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/11/2018 : 05:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Što o Ričardiju misle ljudi s dilandogovskim pogledom - Sarghan, Jocko, vice, beva i drugi.

Dovoljno je u kratkim crtama, ne tražim obiman osvrt.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/11/2018 : 22:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Što o Ričardiju misle ljudi s dilandogovskim pogledom - Sarghan, Jocko, vice, beva i drugi.




Khm,khm,četvrti post odozgora,khm,khm, ali dobro.

Ukratko, pravi krimić (u punom smislu te riječi) s elementima nadnaravnog. Ako voliš čiste krimiće, moglo bi ti se svidjeti. Najbolje je probati s prvim brojem pa vidjeti.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/11/2018 : 23:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
šta reći, koju posluku porati

Thx, budem sad pročitao
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000