forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Komesar Ricciardi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 13/11/2018 : 23:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Što o Ričardiju misle ljudi s dilandogovskim pogledom - Sarghan, Jocko, vice, beva i drugi.

Dovoljno je u kratkim crtama, ne tražim obiman osvrt.



Nisam mu za sada pružio šansu jer sam se uhvatio u koštac sa Diksom (uporedo čitajući Dilana, Kena itd + nabavio sam 1-10 Napoleona od VČ i Kelera od ČK), pa sam se na neko vreme obezbedio, krimića mi je preko glave


Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/11/2018 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Komesar uskoro na Letecem startu. Vec krenulo odbrojavanje do pocetka Letećeg.


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 13/11/2018 23:59:51
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2018 : 05:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo i 'duje' uskoro... jos nisam ni jedinicu procitao, previse ostalog materijala imam, ali sad kad 'udru' zime i bure, naci ce se vremena za sve. U toplini doma svog.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/11/2018 : 06:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ovo je odlično

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/11/2018 : 09:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bravo ČK, još jednom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/11/2018 : 12:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Komesar uskoro na Letecem startu. Vec krenulo odbrojavanje do pocetka Letećeg.





Odlično! Kad vidim kako savršen ritam izdavanja imaju, bude mi više žao što nemaju i projekte nekih drugih izdavača...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/11/2018 : 17:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by wesskowaz

Komesar uskoro na Letecem startu. Vec krenulo odbrojavanje do pocetka Letećeg.





Odlično! Kad vidim kako savršen ritam izdavanja imaju, bude mi više žao što nemaju i projekte nekih drugih izdavača...


Nikad nije kasno da nastave gdje su stali ti spori izdavači. Samo što ovi neće dati prava jer moraju objaviti jednu epizodu u 3 godine.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 15/11/2018 : 14:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by verab

Izašao je i drugi Komesar R.





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2018 : 16:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
fora naslovnica...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2018 : 22:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine




Komesar Ričardi, uvek ozbiljan detektiv teške naravi, glavni je junak priča koje se odvijaju u Napulju tridesetih godina prošlog veka. Ričardi poseduje dar koji je istovre­meno i njegovo prokletstvo: on vidi mrtve i u njima njihove poslednje trenutke života, poslednju misao, poslednje ose­ćanje. On oseća njihov bol.

Napulj, april 1931. Gatara Karmela Kalize svirepo je ubi­jena u kući u kvartu Materdei. Kao medijum, ljudima je poklanjala snove; kao zelenašica, pila im je krv... Druga istraga komesara Ričardija ima boju proleća i ukus ludila.

Format: 14.5x20.5 / Br. str.: 176

Druga epizoda ovog serijala: KLETVA KRVI biće na Letećem startu od 15.11. do 18.11, po ceni od 800 dinara, u striparnici„Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu.

Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 900 dinara, a u ostalim knjižarama 1.199 dinara.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/11/2018 : 23:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Lucca comics 2018, tribina

- Maurizio De Giovanni iznio je impresivne podatke o prodaji pisanih romana o Komesaru Ricciardiju, svaki roman je imao 30% veću prodaju nego prethodni, čitatelji se broje u stotinama tisuća a romani su dosad objavljeni u 31 zemlji, uključujući i Japan. Ipak, bez obzira na sve to odlučio je stati sa 12. brojem (dosad ih je objavljeno 11) jer kaže da samom Ricciardiju duguje kraj, završnicu
- što se tiče strip verzije rekao je da postoji šansa da piše nove priče ekskluzivno za Bonelli jer je strip forma potpuno drugačija od romana
- također je rekao kako mu je pisanje ovog 4. broja koji sada izlazi u Italiji bilo iznimno emocionalno teško i mučno (Ricciardi istražuje ubojstvo malog dječaka) te da nema namjeru ponovno čitati pisanu ni crtanu verziju
- ubrzo će Ricciardi u stripu biti objavljen u Španjolskoj
- još dva romana Maurizia De Giovannija bit će adaptirana u strip formu, radi se o krimi romanu "I bastardi di Pizzofalcone" i njegovom prequelu "Il metodo del coccodrillo"

Edited by - solar on 23/11/2018 23:50:45
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/11/2018 : 14:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Očito je Riccardi odlično prihvaćen sudeći po ovim podacima. Drago mi je.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/12/2018 : 01:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#2 - Kletva krvi


Ovaj mi je broj još bolje sjeo od prve priče. Zanimljiviji i puno kompleksniji slučaj nego što se na prvu čini, ali i iznenađujuća zajednička poveznica koja je ustvari prava tema stripa/romana. Ta poveznica ne samo da se provlači kroz glavne aktere slučaja, već i sve sporedne aktere Ričardijevog svijeta čije se životne priče i problemi također provlače u pozadini ove priče/slučaja.

Ponovno se pojavljuju neki likovi iz prošlog broja, postoji određeni stupanj razvoja radnje i (između) likova (npr. saznajemo nekoliko novih detalja (tj, naznaka) o Ričardijevom "prokletstvu" koje je također vrlo lukavo povezano s temom broja/romana). Takoreći, postoji blagi kontinuitet između priča što je također plus za cjelokupni serijal, a u ovom broju također dobivamo detaljniji uvid u Ričardijev "vid Sudbine" i kako mu on pomaže u istragama i otkrivanju pojedinih detalja o ljudima koje susreće tijekom svojih istraga. Nadnaravni elementi su u ovom broju zastupljeni u jednakoj mjeri kao i kod prošlog broja: minimalno, ali sasvim dovoljno da ostave bolji utisak na slučaj i Ričardijev svijet. Zadnja stranica također uključuje naznaku potencijalne "podradnje" u narednim brojevima.

Sveukupno gledajući, vrlo kompleksna, odlično vođena i zanimljiva priča zapakirana u naizgled klasični krimić.
Crtež je također odličan, a (zelena) boja je ponovno pomno odabrana iz razloga vezanih za priču i jednog obilježja glavnog lika.

8.5/10

Trudio sam se izbjegavati spoilere s obzirom da je ovaj broj tek nedavno izašao, no volio bih eventualno malo detaljnije prodiskutirati i razglabati o tematici i ključnim elementima ovog broja. Ima tu prostora za to, mada je navedeno malo problematično zbog spoilera kojih bi se trebalo dotaknuti kod stripova ovakvog žanra kako bi to sve imalo smisla. Eventualno kada prođe još nešto vremena i kad više ljudi pročita.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2018 : 18:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ja nisam odusevljen Komesarom Ricardijem kao italijanska publika i ovdasnja forumska.

U prvoj polovini mi je bio interesantan i zabavan, u drugoj polovini otegnut, razvucen i dosadan. Cini mi se da je 160 strana previse.
Ricardi nije nista revolucionarno, niti preterano sveze i inovativno ni u pripovedackom smislu ni u crtackom (sem sto su dodali plavi kolor i razbili Bonelli resetku). Komplikovan proceduralni krimić sa zanimljivim glavnim likom kome nisu dovoljno posvetili pažnje i verujem da cemo razvoj njegovog archa videti u sledecim brojevima
Jer se to nagovestava.

Pogledao sam 4. broj on mi deluje najprivlacnije.
Dacu jos sledeci broj sansu ricardiju i eventualno broj 4 zbog crteza i kolora trule visnje. Ako me do tad ne odusevi, to ce biti kraj naseg druzenja.

6/10
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/01/2019 : 13:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bigliardo





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/01/2019 : 10:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/01/2019 : 15:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
pa ovo je ustvari magazin...tek sad sam skontao da nije redovni broj...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/01/2019 : 15:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
isao provjeriti koja je naslovnica uzeta, jer je CK u prva dva broja u jednom stavio naslovnu za HC izdanje a u drugom izdanje za kioske..
sad mozete zamisliti kad sam vidio naslovnu za broj 3 od ck, i shvatio da ne odgovara nijednom od oba talijanska izdanja za taj broj, koja konfuzija se desila..
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/01/2019 : 16:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovdje možete vidjeti što nas čeka od Komesara Ricciardija u 2019. godini, na linku su također i neke informacije o izdanju "I Bastardi di Pizzofalcone" što je već preneseno u odgovarajući topic, link:

http://www.sergiobonelli.it/news/2019/01/30/gallery/ricciardi-e-i-bastardi-2019-1004145/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/01/2019 : 20:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ako me do tad ne odusevi, to ce biti kraj naseg druzenja.


Ja se bojim da je moj kraj druženja već sa drugim brojem :(
Krenuo danas čitat i nikako, jedva, ali jedva pročitao nekih 30-40 stranica. Nije mi jasno, a prvi broj mi se jako svidio..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 31/01/2019 : 21:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
prije 4-5 dana poceo citati prvi broj i nekako dogurao do 70 i neke stranice i stao..dosadno..moracu ga ovih dana dovrsiti nekako, ali nisu bas prilike da cu nastaviti da citam naredne brojeve, dok se kupovina nastavlja i dalje..
ici ce u rang onih junaka koje sam procitao broj ili dva i stao sa daljnjim citanjem: lukas,saguaro,lilith, gea, dampyr, napoleon,jan dix, dilan, nathan,dragonero, brendon... adama w, morgan losta, mercurio loi, juliu jos nisam procitao nijedan broj..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/01/2019 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Čekaj Zlatane, kažeš da je dosadno, ali ćeš ga i dalje kupovat
Ja ne mogu tako, ako se s nečim mučim, onda neću ni da kupujem.
Mercurio Loi mi se isto u startu nije svidio, poklonit ću taj prvi broj jednom kolegi čim ga vidim. Jednostavno to nije za mene.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 31/01/2019 : 23:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

prije 4-5 dana poceo citati prvi broj i nekako dogurao do 70 i neke stranice i stao..dosadno..moracu ga ovih dana dovrsiti nekako, ali nisu bas prilike da cu nastaviti da citam naredne brojeve, dok se kupovina nastavlja i dalje..
ici ce u rang onih junaka koje sam procitao broj ili dva i stao sa daljnjim citanjem: lukas,saguaro,lilith, gea, dampyr, napoleon,jan dix, dilan, nathan,dragonero, brendon... adama w, morgan losta, mercurio loi, juliu jos nisam procitao nijedan broj..


sta onda citas? i sto kaze Reem, zasta ih kupujes? samo da kazes da ih imas?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 31/01/2019 : 23:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
kupnjom dajem podrsku izdavacu tako da bi vi koji citate mogli procitati naredni broj, a da ja imam sta redati po policama...
jednostavno puno vise uzivam u samom skupljanju nego u citanju istih..

a citam jdjp, miniserie i romanze, casidija, ken parkera, orfane, demiana, bred barona, greystorma, karavan, skriveno lice..pocinjem sa magicnim uskoro...zagora, texa, mister noa, marka rjedje nego prije ali se i to procita...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/02/2019 : 00:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja ne bih mogao tako, pogotovo što danas ima puno stripova i volim samo kupovati ono što mi se sviđa, odnosno što mislim čitat. A toga ima prilično dosta danas. Pa mi je nekako taj osjećaj kad nešto kupim i volim draži od nečeg što neću skoro ili gotovo nikad čitat, ako me razumiješ. U tom dr. slučaju me onda malo "kopka" savjest, da možda bacam novce..

Ovako će ostat love za ono što me zanima i što bih htio stvarno uzeti. Šteta za Komesara, jedinica je stvarno pun pogodak, ali ovu dvojku nikako nisam mogao pročitat, a bojim se sve kako će biti dalje. Nema goreg kad se čovjek muči sa čitanjem i u mislima sam sebi postavlja pitanje: "koliko još do kraja?" Pa listaš naprijed, pa natrag, pa gledaš. I onda zaklopiš. Raspored tabli, te nijanse boja, sve štima. Ali ne ide. Jednostavno ne ide. Meni strip mora biti za uživanje, kad ja odvojim to vrijeme da se potpuno opustim. Iako neke priče u određenom serijelu i ne budu nešto, ali ok, to je taj i taj junak kojeg voliš u konačnici. A ja ionako imam čudo toga još za pročitat, tako da mi možda neke stvari i ne trebaju. Moram negdje podvući crtu.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/02/2019 00:34:39
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000