forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Komesar Ricciardi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/03/2019 : 17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hajde, ReemCP, podržavam tvoje stajalište, moram priznati da sam mislio da postaješ, kako morski definira u jednom topicu, "Bonelli svaštojed" (mada si otišao i van Bonellia) što je ipak nekako naglo budući da se nisi davno vratio stripu. Ali, znaš reći "Ne, nije za mene, neću forsirati!", sviđa mi se tvoje objašnjenje.


Kletva krvi (br. 2)
P: 6, S: 6, C: 7, N: 7


Meni ova dvica također nije najbolje "legla", nije to pravi krimić, nema ono "nešto" što zaintrigira čitatelja, autor ne postavi potencijalne motive sumnjivaca već motiv za ubojstvo na kraju "padne s neba" a to mi se ne sviđa. Ja sam za stil Agathe Christie. Ovdje se vidi da adaptacija književnog djela ipak nije baš lagano rješiv problem, užasno je puno likova (često sam se vraćao unazad da vidim tko je tko, morat ću opet pisati imena kao donedavno) i puteljaka, sporednih radnji i pitanja mimo onoga glavnog tako da sam dojma da smo ostali uskraćeni za neka objašnjenja koja se vjerojatno u književnom djelu pojavljuju. Dakle, iako mi je s prekidima trebalo 2 sata da ovo pročitam moj je dojam, suprotno od nekih, da ovdje čak fali, ne znam, 50-ak stranica.
Na boju sam se navikao, glavni lik je ovdje manje razrađivan nego u prvom broju, logično, ali, kako reče Sarghan, imamo određeni kontinuitet što mi se svakako dopada.

Baš me zanima šta nam donosi ovaj treći broj, 4 priče unutar 160 stranica. Mislim da to teško može zadovoljiti.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/03/2019 17:43:56
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/03/2019 : 13:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo linka na kojemu možete pogledati kratki privju Magazina:

https://www.knjizare-vulkan.rs/files/files/pdf/331985.pdf?fbclid=IwAR1eKdrzlFDQIUrXC2jGAtrRJt7xI9vP19Zpwc3G8kmThYP-edG0SC3DTd8
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/04/2019 : 00:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Recenzija prvog broja, link:

https://www.stripovi.com/recenzije/komesar-ricardi-kori-cark-1-osjecaj-bola/2209/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/04/2019 : 16:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Magazin #2
I vivi e i morti
Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Sergio Brancato
Crtež: Daniele Bigliardo

Quando si dice il destino
Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Claudio Falco
Crtež: Lucilla Stellato

L’ultimo passo di tango
Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Paolo Terracciano
Crtež: Alessandro Nespolino

Mammarella
Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Claudio Falco
Crtež: Luigi Siniscalchi
Naslovnica: Daniele Bigliardo

https://www.sergiobonelli.it/commissario-ricciardi/2019/04/09/albo/il-commissario-ricciardi-magazine-2019-1004474/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800859624.jpg--.jpg?1554800860000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800860118.jpg--.jpg?1554800860000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800862267.jpg--.jpg?1554800862000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800862653.jpg--.jpg?1554800863000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800861369.jpg--.jpg?1554800861000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800861839.jpg--.jpg?1554800862000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800860666.png--.png?1554800861000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554800861092.png--.png?1554800861000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554973804647.png--.png?1554973805000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1554973805933.png--.png?1554973806000
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/05/2019 : 23:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Trailer za Magazin
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 13:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
#3


Treći broj ČK izdanja originalno je prvi broj talijanske Magazine edicije (trenutno je na talijanskim kioscima prisutan drugi broj iste edicije). Za razliku od "redovne" serije, u ovoj ediciji, osim popratnog teksta u kojem se objašnjava kako je de Giovanni došao na ideju o Ricciardiju i "portreta" glavnih i sporednih likova, objavljene su četiri kraće priče, i to originalno u c/b varijanti (klasični Bonelli standard, rekli bi neki) koje imaju za cilj detaljnije prikazati i čitateljima približiti neke od svojih likova. To jest, naglasak je na dubljoj karakterizaciji likova za koju će neki reći da je u redovnoj seriji stavljena u drugi plan kako bi se stavio naglasak na slučaj i istragu.

Prva priča "Deset para" takoreći predstavlja Ricciardijev "origin". To jest, u pitanju je priča u kojoj se prikazuje zašto je osamnaestogodišnji Ricciardi odlučio postati istražitelj, a ujedno je u jednu ruku i priča o Ricciardijevom "prvom" (mada neslužbenom) slučaju. U priči također saznajemo nešto više detalja o Ricciardijevoj mladosti i životu. Slučaj je, unatoč mučnosti i težini samog zločina, krajnje jednostavan i "pravocrtan", no odlično funkcionira u službi teme i cilja ove priče. Dodatna poslastica je i sjajni Bigliardov crtež u c/b koji svojom atmosferičnošću dodatno podiže konačni dojam, ali i cijelu priču na veći nivo. 9/10

Druga priča "Otići i ostaviti" prati doktora Bruna Moda, kirurga, lječnika i Ricciardijevog najboljeg (i jedinog) prjatelja. I ovdje je stavljen veći naglasak na produbljenu karakterizaciju njegovog lika (gotovo slabo razrađenoj u redovnoj seriji) nego na "slučaj" koji takoreći i ne postoji. To jest, u pitanju je jedan "slice of life" priča iz života napuljskog lječnika iz tog razdoblja o spašavanju života malog djeteta, i to na puno više razina od običnog "lječničkog" spašavanja, ponajviše onog moralnog, "ljudskog". 7/10

Treća priča "Buket cveća" posvećena je uvidom u život brigadira Maionea. Iako nam je drugi broj redovne serije pružio nešto detalja o njegovom privatnom i obiteljskom životu, tamo je veći naglasak bio stavljen na njegov posao i slijepo poštovanje zakona. Ovdje dobivamo u uvid anegdotu iz njegovog "privatnog" života, ali i kako i Marione ipak ne teži toliko slijepom poštivanju zakona koliko i tome da u situacijama koje to zahtjevaju prevladava njegov "posao" da bude "čovjek". Slično kao i kod prošle priče, jedna "slice of life" priča o pozitivnim posljedicama i "nagradama" kada se teškim situacijama pristupi s "ljudskim" rješenjem. Crtež također odličan. 9/10

Četvrta priča "Groznica" više stavlja naglasak na klasični slučaj sličan onom iz drugog broja, a tema slučaja, ali i priče, bavi se lutrijom kojom je Italija, ali i Napulj, iz tog doba bila zaluđena. Priča također objedinjuje i sva tri glavna lika prethodnih priča iz ovog broja te se nešto više stavlja naglasak na njihov međusobni odnos. Onima kojima se nije svidjela priča iz prošlog broja vjerojatno se neće svidjeti ni ova jer je slučaj po strukturi i razdradi više-manje identičan slučaju iz drugog broja. Osobno mi je sama priča slabija od one iz prethodnog broja, no sveukupni dojam mi je vjerojatno pokvario i Siniscalchijev crtež koji mi generalno nikako ne leži. Koliko god mu je ovaj najnoviji stil čišći u odnosu na neke od njegovih radova iz zadnjih desetak godina, ovdje me na dosta mjesta (osobito kod crtanja ženskih likova) podsjetio na Tacconija iz početnih brojeva DD, i to na njegove lošije strane. 6/10

S obzirom na njihovu temu i naglasak na likove, možda čak i napišem recenzije za neke od ovih priča.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 13:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prve dvije priče broja 3. Osvježenje je što nije u boji.
Kako si rekao prva je neki Ricciardijev "origin", nije opisano kako ali riješava slučaj koji ga je potaknuo da postane istražitelj.

SPOJLERI
Drugu priču nisam (siguran da sam) skontao ni nakon uzastopnih prelistavanja nakon čitanja. Prvo, tko je "Voćkica", tko kome piše pismo na kraju, je li Pepin spašen, šta predstavljaju sličice "Voćkicine" sreće dok čitamo tekst tog pisma, tko su ljudi oko nje? Sarghane, imaš li odgovore?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/06/2019 14:20:41
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 14:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Drugu priču nisam skontao ni nakon uzastopnih relistavanja nakon čitanja. Prvo, tko je "Voćkica", tko kome piše pismo na kraju, je li Pepin spašen, šta predstavljaju sličice "Voćkicine" sreće dok čitamo tekst tog pisma, tko su ljudi oko nje? Sarghane, imaš li odgovore?




SPOILERI
U drugoj priči paralelno pratimo dva doktorova "spašavanja". Prvo, ono najočiglednije, spašavanje malog djeteta kojeg je majka, iako nevoljno, bila prisiljena ostaviti u Italiji jer njena obitelj (muž i još 7-8 djece) ima jednosmjernu kartu za Afriku (u potrazi za boljim životom, jel). Da je dijete u groznici otišlo na putovanje, vjerojatno bi umrlo. Iz tog razloga, majka teška srca, ali istovremeno i "majčinski" napušta bolesno dijete i ostavlja ga u Italiji što je naposljedku dovelo do toga da mu je doktor, uz intervenciju što joj nije dozvolio da ga u takvom stanju odvede na putovanje, spasio život misleći kako će time njeno dijete imati veće šanse da preživi, no istodobno ne saznaje da je ono na kraju ipak umrlo.

Paralelno s tim spašavanjem, pratimo i priču Voćkice, mlade pridošlice u jednoj od napuljskih kući "slobodnih profesionalki". Kako je doktorov privatno-poslovni život također povezan s tom kućom, ovdje pratimo kako je uspio "spasiti" Voćkicu (koja ipak gaji neke (profesionalne?) osjećaje prema njemu) od takvog života time što joj je na kraju, kad je došla k njemu, preporučio da napusti sve to i ode kući.

U oba slučaja do (pokušaja) spašavanja nije došlo samo zbog doktorovih profesionalnih zakletvi, koliko zbog njegovih moralnih i ljudskih strana. Pismo na kraju pokazuje rezultat tih spašavanja. Iako je pismo prvenstveno povezano s prvobitnim pokušajem spašavanja (majka djeteta javlja se svojoj staroj majci (kojoj je htjela ostaviti dijete) kako su ona i obitelj stigli u Afriku, ali i kako joj fali sin kojeg je bila prisiljena ostaviti, no lakše joj je što zna da je možda živ zahvaljujući doktoru), između pisma vidimo i nekoliko slika u kojoj se Voćkica vratila svojoj obitelji te kako je ipak poslušala doktorov savjet i napustila taj "zanat" prije nego li je (uopće?) ušla u njega.

EDIT: Ustvari, zahvaljujući nightu sam uvidio da je dijete možda ipak preminulo, što dovodi do blage ironije cijele situacije. Doktor je uspio u voćkinom spašavanju gdje se minimalno trudio, a zakazao u onom njemu bitnom spašavanju kojem se znatno više posvetio. A na ovaj način, majka možda i nikada neće saznati da joj je napušteni sim preminuo.

Edited by - Sarghan on 02/06/2019 18:15:27
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 14:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Drugu priču nisam skontao ni nakon uzastopnih relistavanja nakon čitanja. Prvo, tko je "Voćkica", tko kome piše pismo na kraju, je li Pepin spašen, šta predstavljaju sličice "Voćkicine" sreće dok čitamo tekst tog pisma, tko su ljudi oko nje? Sarghane, imaš li odgovore?




SPOILERI
U drugoj priči paralelno pratimo dva doktorova "spašavanja". Prvo, ono najočiglednije, spašavanje malog djeteta kojeg je majka, iako nevoljno, bila prisiljena ostaviti u Italiji jer njena obitelj (muž i još 7-8 djece) ima jednosmjernu kartu za Afriku (u potrazi za boljim životom, jel). Da je dijete u groznici otišlo na putovanje, vjerojatno bi umrlo. Iz tog razloga, majka teška srca, ali istovremeno i "majčinski" napušta bolesno dijete i ostavlja ga u Italiji što je naposljedku dovelo do toga da mu je doktor, uz intervenciju što joj nije dozvolio da ga u takvom stanju odvede na putovanje, spasio život.

Paralelno s tim spašavanjem, pratimo i priču Voćkice, mlade pridošlice u jednoj od napuljskih kući "slobodnih profesionalki". Kako je doktorov privatno-poslovni život također povezan s tom kućom, ovdje pratimo kako je uspio "spasiti" Voćkicu (koja ipak gaji neke (profesionalne?) osjećaje prema njemu) od takvog života time što joj je na kraju, kad je došla k njemu, preporučio da napusti sve to i ode kući.

U oba slučaja do spašavanja nije došlo samo zbog doktorovih profesionalnih zakletvi, koliko zbog njegovih moralnih i ljudskih strana. Pismo na kraju pokazuje rezultat tih spašavanja. Iako je pismo prvenstveno povezano s prvobitnim spašavanjem (majka djeteta javlja se svojoj staroj majci (kojoj je htjela ostaviti dijete) kako su ona i obitelj stigli u Afriku, ali i kako joj fali sin kojeg je bila prisiljena ostaviti, no lakše joj je što zna da je živ zahvaljujući doktoru), između pisma vidimo i nekoliko slika u kojoj se Voćkica vratila svojoj obitelji te kako je ipak poslušala doktorov savjet i napustila taj "zanat" prije nego li je (uopće?) ušla u njega.



K vragu, kako znam i volim zapetljati jednostavnu situaciju pa to je neobjašnjivo. Meni je ideja bila da je "Voćkica" dio nesretne obitelji koja seli... U biti, misao mi je bila da ona odbija seliti već se radije prepušta najstarijem zanatu jer sam kao brojao koliko je djece u kući dok se baka moli nad teško bolesnim Pepinom. I onda na kraju vidim na plaži ih je 7, Pepin je normalno ostao u Italiji ali s kim je sad Voćkica? Pfff... Hvala.

Možda danas pročitam preostale dvije pričice ali jasno da je ovaj broj izuzetak, čak i ne pripada serijalu već je poslužio da bolje upoznamo sporedne likove iz komesarova poslovnog okruženja.

loading...
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/06/2019 : 18:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja sam skontao da je mali ipak preminuo. Valjda zbog onog praznog kreveta. Moram to ponovo pročitati.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 18:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Ja sam skontao da je mali ipak preminuo. Valjda zbog onog praznog kreveta. Moram to ponovo pročitati.



Hmm, da, morao bih i ja to ponovno pročitati, samo sam jedanput pročitao i na temelju onog hvala na kraju zaključio da je preživio. Ali moguće da si u pravu.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 20:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao ponovno 2. priču te prvi put treću i četvrtu.
Evo drago mi je da smo kroz moja direktna neshvaćanja došli i do Sarghanove spoznaje kako nešto nije dobro razumio iako, naravno, to ne piše crno na bijelo, ne dobivamo potvrdu iz dijaloga već možemo zaključiti iz jedne jedine sličice koja nightu nije promakla. Nije ovo Burattini da će nam to sve staviti na pladanj.

Treća priča lagana, pogled na Majonea van službe, osjetljivog na potrebe ljudi. Četvrta priča u znaku groznog crteža, totalno remetilački faktor pri čitanju, ne znam kad je zadnji put crtež uspio toliko da mi oteža čitanje. Mogla bi to možda i biti solidna epizoda da je u redovnom izdanju ali ovako sve ide brže i jednostavnije se dolazi do rješenja.

Najbolja mi je, dakle, druga priča.


loading...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/06/2019 : 10:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nespolino






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 05/06/2019 : 13:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
HC izdanje za knjižare

Priča: Maurizio de Giovanni
Scenarij: Sergio Brancato, Claudio Falco, Paolo Terracciano
Crtež: Daniele Bigliardi, Alessandro Nespolino, Luigi Siniscalchi, Lucilla Stellato
Format: 19x26, c/b, 160 str. (HC)

https://shop.sergiobonelli.it/commissario-ricciardi/2019/06/03/libro/il-commissario-ricciardi-dieci-centesimi-e-altre-storie-1004628/

table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1559574718263.jpg--.jpg?1559574718000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1559574729693.jpg--.jpg?1559574730000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1559574735222.jpg--.jpg?1559574735000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1559574738028.jpg--.jpg?1559574738000

Edited by - solar on 05/06/2019 13:10:57
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/07/2019 : 16:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

KOMESAR RIČARDI 4

NA LETEĆEM STARTU, OD SREDE 3. JULA DO SUBOTE 6. JULA, PO CENI OD 870 DINARA!

Treća epizoda serijala

SVAKOM SVOJE MESTO


176 strana punog kolora



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/komesar_ricardi_4

Godine 1931. Napulj je pritisla strašna vrućina. Ubistvo vojvotkinje od Kamparina primoralo je komesara Ričardija i brigadira Majonea, zauzete istragom na više frontova, da idu s kraja na kraj grada u potrazi za tajanstvenim nestalim prstenom koji bi mogao da ih odvede na trag ubici...

„Komesar Ričardi 4” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 870 dinara, od srede, 3. jula, do subote, 6. jula. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.000, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.

Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 06/07/2019 : 12:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
"Svakom svoje mesto" je najbolji Ričardi do sada. Ljubavne teme, ljubomora, mržnja i bes... Sve lepo uklopljeno, isprepleteno i ispričano. U nekim scenama kao da u pozadini možete čuti "bele ruže, nežne ruže" ili "tužna je nedelja" (ubistvo je bilo u subotu uveče).
i crtež je odličan. prizor u kome kočija, koju vuče osam konja, odnosi mrtvački sanduk, ispred vojvodine palate, mi je najbolji kadar u stripu. napolitansko preterivanje sa ceremonijama.
koliko sam shvatio, sve epizode su obrade postojećih romana. kao da im je trebalo malo prakse da se naviknu na drugi način pripovedanja, kakav postoji u stripu, pa su ovde baš "poentirali".

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...

Edited by - kublay on 06/07/2019 12:25:50
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/07/2019 : 11:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prve 3 knjige i moram reci da je ovo ipak mnogo dobro. Sad, sve ove (povijesne) cinjenice u vezi Napolija su meni manje vazne, ali shvacam da je za Italijane koji ga dobro poznaju dobra fora (kao bi bila i meni za Ljubljanu npr.).
Citam dalje kad stigne broj 4 u moje ruke...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/08/2019 : 17:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Daniele Bigliardo














Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 06/08/2019 : 18:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
U pripremi riči petica.
http://www.carobnaknjiga.rs/komesar-ricardi-5

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/08/2019 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
koliko je brojeva izašlo u Italiji ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/08/2019 : 09:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

koliko je brojeva izašlo u Italiji ??


4 redovna i 2 magazina zasad...ck ih izdaje zajedno u jednoj ediciji..ovaj u pripremi od ck je redovni br.4...kad njega uskoro objave, talijani ce biti u prednosti samo za magazin br 2.

Edited by - zlatan bihac on 27/08/2019 09:48:21
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 30/08/2019 : 23:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Svježe pročitano...

Svakom svoje mjesto (br. 4)
P: 9, S: 9, C: 10, N: 8


I meni dosad najbolji "Komesar Ričardi" a najveća ocjena ide crtežu. Nisam baš oduševljen idejom kojom se strip radi jer boja ponegdje crtež može "baciti" u drugi plan, sakriti mu ljepotu, ali ovdje je žuta baš "legla" čistom crtežu Alessandra Nespolina koji je strip, kako kaže u intervjuu, crtao više od 15 mjeseci. Najviše mi se dopada kako je crtao sporedne likove, baš su upečatljivi, u skladu sa trenutkom života u kojem se nalaze, vizijama koje imaju, pa i svojom seksualnom opredijeljenosti.

Što se tiče radnje jedino mi je glupo ispalo ovo objašnjenje o raspolaganju ključem za prvi sprat (str. 28) gdje su u odvojenim sobama vojvoda i pokojna. Objašnjenje otprilike "Samo gospođa ima ključ, ja ga uzmem samo uvečer kad vojvoda zaspi. Kad se ona vrati i zaspi ja opet uđem da počistim.". A prije toga je, logično, bio prizor gdje sluškinja s budnim vojvodom, pa sa čovjekom na postelji mora biti u kontaktu dok je budan. I, na kraju, nisam imao na temelju čega zaključiti gdje je smještena "bogata ostava". U predsoblju pokojne, ako ono postoji? Trebali su tome posvetiti više pažnje.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/09/2019 : 07:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 11/09/2019 : 09:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Da li i izdanje ČK ima stranice u boji?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/09/2019 : 09:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stark

Da li i izdanje ČK ima stranice u boji?



Da, osim jednog broja (br. 3) koji nema ni u Italiji, tzv. magazina, u kojem su 4 priče.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 11/09/2019 09:33:27
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000