forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Tulipan
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2017 : 05:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ja zadnju godinu gubim vrijeme na Cintiqu. I gornja naslovnica je zdrljana na njemu. I jos dosta stvari. No, polako se odmičem.
Uvijek ce biti neki problemi glede skeniranja, no nisu ne rijesivi. Pritisneš skener, bdiješ nad probnim otiscima itd. Sjećam se onih tvojih akvarela sa Crša, zar nisu vrijedni malo frke i pažnje prije tiska? UA Cintiq!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2017 : 10:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I sad, imamo dvije opcije. Tradicionalne tehnike i kompjuter. Ponavljam, mnogi misle da je alat-alat. Važan je rezultat.

No ja kažem, rezultat reda na kompu je neprirodan.
Nenormalan.
Točnije ne postoji.
Tu je tek lažan otisak.

Bez obzira koliko stvaran djelovao.



Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/04/2017 : 16:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Koji je format, broj stranica i cijena stripa?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2017 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
235mm x 165mm
80tak strana, cb
20 kn
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 18/04/2017 : 16:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/04/2017 : 21:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovoru!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 29/04/2017 : 09:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trivia druga.
Strip Tulipan je trebao opisati poznate nam subkulture.
Na kraju smo sve sveli samo na dvije.

Gamerska kultura je otpala prva

.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/05/2017 : 05:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
"Kultura je cjelokupno društveno naslijeđe neke grupe ljudi, to jest naučeni obrasci mišljenja, osjećanja i djelovanja neke grupe, zajednice ili društva, kao i izrazi tih obrazaca u materijalnim objektima. Riječ kultura dolazi iz latinskoga colere, što je značilo: nastanjivati, uzgajati, štititi, štovati. Za kulturu postoje i druge definicije koje odražavaju razne teorije za razumijevanje i kriteriji za vrjednovanje ljudske djelatnosti. Antropolozi kulturu smatraju definirajućim obilježjem roda Homo."
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 01/05/2017 : 05:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
" Supkultura ili potkultura, skup normi, sustava vrijednosti i obrazaca ponašanja, koje razlikuju jednu grupu ljudi od kulture šire zajednice kojoj pripadaju."
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/05/2017 : 05:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Subota, 13.05.2017. u 16.sati, promocija stripa "Tulipan". Moderatori Goran Hajduković i Frano Petrusa.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/05/2017 : 05:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
88 str, 20 ćuna.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 10/05/2017 : 08:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Uzima se!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/05/2017 : 12:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=7ug9qNsefDY
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 12/05/2017 : 12:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Molio bi komada tri da se sačuvaju i potpišu za moju malenkost, treba mi za poklone.
Neka se i Čupko potpiše, jer ljudima kojima ide dobro ga znaju.
Što bi rekli, čak i predobro.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/05/2017 : 13:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Polako pristižu prve recenzije Tulipana:

"...Zastrasujuce je koliko si ti ... Ne neobrazovan... Nego ni informiran. Zastrasujuce, doista."



"... Ne ulazeci u krive paralele i analogije koje su nepovezive, ali to je toliko osudjujuce i netrpeljujuce da granici sa samim zlom."

Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 16/05/2017 : 14:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Frano!
Tulipan je najbolje što sam pročitao ove godine.
Ako si u Zagrebu, ostavi mi još 10 komada u SNK.
Tnx!

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 16/05/2017 : 14:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message  Reply with Quote
Frano!
Da ne hodaš đabe, ostavi mi 20 komada, jednog mi, molim te, podpiši za mene.
Ako se ti crta, neču se braniti jedne lepe djevojke.
Lp, Sandi

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/05/2017 : 14:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Joj, kako ljudi vole dramatizirati. Ja sam zalagateljica za gej jednakost pa mi je strip svejedno zabavan za procitati :)
I dobro si ga nacrtao.

To tvoje pamfletiziranje o asketizmu i ustezanju od pozude mi je kao Mrkvi totalno odbojno jer je isposnicki zivot dobar kao ideja, a realizacija mu, prema mom iskustvu, cesto zna zaglibiti u ekstrem. Vidim da si pokusao govoriti protiv dekadencije, ali trebao si se suzdrzati od tako didaktickog tona...nitko ne voli da ga se necemu "uci". Isto tako, mislim da si pokvario umjetnicki dojam negdje na sredini, kad si zapao u ponavljanje stvari koje je milijardu ljudi prije tebe reklo.

Ali pred kraj kad si vec krenuo u burlesku, ja sam se pocela ludo zabavljati. Da si jos malo to doveo do ekstrema, to bi mi se vise svidjelo. Ja volim malo pankeraja...bas kao sto nemam duhovnih svetinja, tako bome nemam niti građanskih svetinja. Zato, Petrusa, ubuduce boljeg lektora da me ne bodu u oci gramaticke greske - ubuduce bolja pitanja na promociji - i ubuduce jos vise zagrizi i izbjegavaj kliseje.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 16/05/2017 : 18:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Tako nas je puno bilo na glavnom događanju CRŠ-a, a tako malo pritisnutih znakova na tipkovnici nakon čega ide post new reply.
Sve pada na leđa i rahitične prste starije generacije.
Još da mi je kod optičara otići da uzmem koje naočale bilo bi mi lakše jer bi vidio šta sam napisao.
Ovako napamet stišćem po tipkovnici, pa šta bude.
Daklem, subota, nekoliko sati, promocija.
Neki lik najavljuje događanje spreman ko njemački vojnik 41.
Svako malo se okrene Frani, pa pita za koga je radio, jmbg i ostale sitnice pa to nama kulturno prenese kao da i mi nismo čuli podatak.
Pljesak i svjetla pozornice uperena u glavne aktere.
Frano nas strelja pogledom, (a mi jadni izbjegavamo aj kontakt) i najglasnij šta može počne izlaganje za koje se činilo da neće biti kraja.
Nešto kao politički govor od Fidela Castra.
On i čupko u monologu no, no ju heng ap frst.
Malo me rakija i piva uspavali pa sam izgubio nit vodilju i ulovio se kako proučavam ninđa kornjače na Dješkinoj ruci.
Nisam se mogao sjetiti kako se svi zovu, Mikelanđelo, Boneliteli, Donateli tako nekako, kad se trgnem i shvatim da zasigurno gubim najvažniji dio izlaganja.
Skoncetriram se kad ono no, no ju heng ap frst pa pomislim, dobro nisam puno izgubio.
Čupko kao mirotvorac, Frano kao Story pretplatnik, ljudska i ina prava, Boban je unutra, fali Jure ili ne.
Sve u svemu meni odličan strip, za preporučiti.
Pročitao sam prvi strip od ukupno tri koja sam kupio i nadam se da su i ostala dva jednako zanimljiva i dobro nacrtana.
Lejdi Mrkva i ja smo svoje natipkali, a sad Frano.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/05/2017 : 21:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trivia
Strip se trebao zvati Troler jerbo su svi dijalozi i nastali na internet forumima i kavgama.

Glede tribine ste nas prokljuvili, bili smo pripremljeni toliko da nismo ni da mikrofon stoji ispred nas.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/05/2017 : 22:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nismo ni primjetili mikrofon ...
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 16/05/2017 : 22:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mi rađe biramo lošu tribinu i dobar strip nego obratno.
Osim toga trolanje bi se moralo uvrstiti u neki oblik umjetnosti.
Kad se sjetim kakvih sve instalacija ima pa se nazivaju umjetnošću, trolanje je sasvim prihvatljivo.
Dakle kao umjetnik bi morao razumijeti naš performans kao odgovor na tvoj.
Oće one izbačene stranice (kaže tribina oko 80) negdje naknadno biti za pregled?


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 17/05/2017 : 02:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Troleri ... jao, moja ekipa.Razgalili ste me, roknem izbacene str. ovih dana ovđe na forumu ...
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 17/05/2017 : 13:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Nisam još stigao pročitati. Kad pročitam javim dojmove.
Ali samo da se zna, Fruno je ZAKON!

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 17/05/2017 : 22:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam danas Hare fRami mail:

Pročitao Tulipana čak 3 puta. Detaljno.
Dijagnoza je jasna.
Da si tinejđer pitao bih te: "Je..š li ti šta?"
Ovako, s obzirom na okolnosti, vjerojatnije je da je
u pitanju nešto kako slijedi.
....
(Bio sam na jednom zamornom i ne baš uzbudljivom
seminaru, a brushpen je bio pri ruci pa šaljem stripovanu
verziju)
....


fRamo je odgovorio:

E ako ovo ne postane klasik...
Ajd pliz, postaj ovo na forum - autorski strip - Tulipan...
a ja crtam odgovor ...


Kako se bolesnicima u terminalnoj fazi obično ne uskraćuju
želje, a fRamo je u terminalnoj fazi sa zdravim razumom čim
s onim komedijašima sudjeluje u HareKrišnaHareRama autohipnozi
sve čekajući da ga s nebesa spiči asteroid kad već ne može
prosvjetljenje, evo Neautoriziranog prekvela Tulipana,






Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000