forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 75 Fantomasov gnjev
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zula
Average Member

740 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/06/2017 : 18:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobra priča, mom oku neobično ugodnog crteža.
Strip kao klupko događaja u brzom odmotavanju, s kojeg likovi otpadaju bez milosti. Puno momenata za dugo sjećanje. Oskar za sporednu ulogu ide - Jeannette (da se ne zamjerim).

9/10
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 21/06/2017 : 12:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Zbrkano, da je crtež jasniji možda bi bilo bolje...a možda i ne...5/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 20/07/2017 : 21:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Na prvu strip nije se dao čitati...čitao sam po 6 strana i prekidao...Pomislih bede li, kakvog sjajnog crteža a priča me ne "vuče"...kad se kasnije strip pretvorio više u triler-jurnjavu vrtoglavo me vukao prema kraju (fazon Agate Kristi). Treća knjiga me podsetila na Tylera Cross-a dinamikom i samo malčice stilom crteža iako je on ovde dakako mnogo detaljniji...

Mrkva je delimično lepo objasnila, ulogu Fantomasa, mada je pri kraju već bila iritantna ta njegova nepobedivost i pomalo takav utisak i kraj ostavlja, iako ne mora po meni sve biti happy end.

4/5.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/12/2017 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Iako sam Fantomasa kupio na CRŠ-u, stavio sam ga sa strane kako bih ga pročitao u prazničnom miru.
Uživao sam u crtežu, dinamici i atmosferi, malo manje u priči. Fantomasova nepobjedivost i svemoć su mi bili iritantni (bili su mi iritantni i dok sam čitao romane prije puno godina). Svi problemi se (pre)lako rješavaju kad se možeš prerušiti (pretvoriti) u bilo koga, a pomaže i da su voditelji gomile važnih institucija idioti.
Bez obzira na zamjerke, preporuka.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 31/12/2017 : 09:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip bio puno, puno bolji nego sto sam očekivao. Priča u osnovnoj crti jednostavna i solidna, podsjeća me zapravo na klasične holivudske blockbustere ( love super pametnog kriminalca, koji ima moguće i nemoguce prednosti te na kraju spektakularni obračun ) ali sa puno duha i humora u razrađenim sporednim epizodama ( lažno samoubojstvo, Jeanette, u kovnici novca, oni starci sto čuvaju Napoleona Itd ) koje jako dižu cijelu atmosferu i sadržaj stripa. Crtež mi je na momente odličan, ima bas lijepih kadrova koji preslikavaju taj duh Pariza sa početka stoljeća, poze likova su životne ( Juve i Fandor kad puse u sobi, juve kad puši ispred ureda od šefa, cura na telefonskoj centrali, ima još toga ), u skladu je i doprinosi atmosferi stripa. Ne svida mi se često pokazivanje zelenih lica sa iskolačenih ocima, to mi je malo smetalo. Uglavnom, meni jako dobar strip.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/01/2021 : 08:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je Fantomas genijalan. Zbilja fantastičan crtež pun energije savršeno prati priču. Ide mi u top najdražih fibra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/03/2021 : 20:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Fantomas je skroz ok. Bolji nego san mislija da će bit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 04/09/2021 : 21:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Jedan od bisera na ovoj akciji i moje zakašnjelo otkriće.
Dugo sam vrtio ovaj strip po listi želja, ali trebali su dodatni popusti da me dozovu pameti i potvrde moje slutnje. Od prvog pogleda na preview ovo je obećavalo jednu ludu i grandioznu vožnju ulicama jednog Pariza iz prošlosti.
Ono što je jedno od otkrića čitajući popratne tekstove u stripu jest da je Fantomas kao lik izvršio toliki utjecaj na tadašnju umjetničku scenu Francuske. Svakako onda nije mali zadatak zapao ovaj dvojac.
Rezultat je i više nego dobar. Crtež je itekako prikladan ovoj pomalo deliričnoj potjeri za glavnim negativcem i jako dobro prati frenetičan ritam koji nameće radnja. Iako je katkad teško razaznati pojedine likove u ovakvoj tehici, pojedini prizori ispadaju fantastično.
Sama radnja pravi užitak za nekog tko voli priče iz početka 20.stoljeća i voli dobar negativac vs. pozitivci sukob gdje su obje strane prilično "potkovane". Zaokreti su na svakom kutku, ali opet nije ovo samo oko nadmudrivanja. Ima tu i dobre stare romantike, ali sve je tako teatralno, uvećano, grandiozno, a istovremeno pogođeno i brutalno.
Strip putuje cijelo vrijeme u petoj brzini i tjera na daljnje čitanje i na zavlačenje u svaki kutak ovog mračnog Pariza. Zbog mitologije samog junaka i potencijala kojeg nudi sama priča, žao mi je da nisu još malo to produljili i dali koju dimenziju više Fantomasu. To je u biti jedina zamjerka i razlog zbog kojeg je ovo na korak do najviše ocjene.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 05/09/2021 : 09:19:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Fantomas. I u stripu i u filmu, još od ranih dana. Serija iz 1913./1914. je jako dobra, a ni kasnije ekranizacije nisu loše.

Meni jedna od najdražih Fibri, pogotovo kad je humor u pitanju. Osim Majmuna ne pamtim da sam zabavniji strip čital.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/01/2023 : 15:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Fantomasov gnjev je na mene ostavio utisak kao da čitam V for Vendetta, ali na francuski način. Maskirani odmetnik sa hiljadu lica koji je na teatralan način neuhvatljiv, i koji uvek uspe da nadmudri i ostane korak ispred policije. Kontradiktorno u celoj priči je što je de facto reč o brutalnom kriminalcu, koji se ne libi da muči i ubije kako bi ostvario svoje ciljeve, ali nekako iako je negativac uspeva da osvoji simpatije čitaoca jer se gonjen osvetom bori protiv policije, sudstva, banaka, establišmenta itd.

Strip veoma brzo poprima pozorišnu atmosferu uz obilje humora i čestih scena akcije i borbi gde glavni detektiv na često smotan način pokušava da se izbori sa Fantomasom. Ima ovde dosta komedije, ali radnja nije jednodimenzionalna, kao da se ispod maske krije nešto dublje, nešto što ne želi da bude otkriveno, neka tragedija.. što samo ide na konto sveopšte kazališne atmosfere koja preovlada u stripu, uostalom sama radnja i sadržaj stripa su podeljeni na činove.

Što se tiče crteža ubija koliko je ovo jak strip na tom polju, i inače pozdravljam slikarski pristup u stripu, ali ovo je stvarno nešto posebno. Sviđa mi se i način na koji su oblačići povezani sa ustama govornika kao jezičci koji plešu kroz strip kao neke lelujave zmijice; dok su pojedina grafička rešenja strašno unikatna i prvi put vidim ovako nešto u stripu. Vizuelno strip zaslužuje najviše moguće ocene.

Kao da sve ovo već nije dovoljno, Fantomas nosi sa sobom i tu neku istorijsku težinu jer je ovaj lik bitan zbog činjenice da je inspirisao mnoge autore u Francuskoj, a i šire. Čitao malo po netu kako je način izdavanja knjiga i objavljivanja filmova baziranih na Fantomasu umnogočemu anticipirao praksu industrije filma u Americi, što je bar što se mene tiče bila jedna neočekivana zanimljivost.

Što se tiče samog izdanja, potkrala se jedna greščica doduše, i drugi i treći album nose naziv Sve zlato Pariza.

Sve u svemu, svaka čast autorima na uspešnoj strip adaptaciji lika i dela Fantomasa. Opisao bih strip kao jednog od skrivenijih bisera iz Fibrinog kataloga, ne propustiti Fantomasa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



932 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/01/2023 : 15:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najboljih kolorki definitivno
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2023 : 15:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Opisao bih strip kao jednog od skrivenijih bisera iz Fibrinog kataloga, ne propustiti Fantomasa


A i ti si našao kad ćeš reći ljudima da ga ne propuste.

Naravno, slažem se s ocjenom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/01/2023 : 15:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Setićeš se mene kada kupci sad nagrnu u knjižaru tražeći poslednji primerak Fantomasa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/01/2023 : 15:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eto nema šta. Jedva sam prodao svoj primjerak za nekih 80 kn.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2023 : 16:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Setićeš se mene kada kupci sad nagrnu u knjižaru tražeći poslednji primerak Fantomasa


Samo jedan mi je i ostao. Predzadnji sam jučer prodao sumohrvatu.


quote:
Originally posted by Paka01

Eto nema šta. Jedva sam prodao svoj primjerak za nekih 80 kn.


To sve ovisi o trenutku i informiranosti (potencijalnih) kupaca. Slično kao i ova nova situacija sa Zekanima. Do jučer se na Fibrinom sajtu prodavali sa 60% popusta (ili čak 70%, ne sjećam se točno), u knjižarama se i dalje mogu naći po regularnim cijenama, a na zadnjim Fibrinim aukcijama išli preko 25 eura komad.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/01/2023 : 16:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ima i tu istine, al nije jednako postavi li aukciju neki anonimus (poput recimo mene ili tebe) ili pak Markos/Fibra.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2023 : 17:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


To sve ovisi o trenutku i informiranosti (potencijalnih) kupaca. Slično kao i ova nova situacija sa Zekanima. Do jučer se na Fibrinom sajtu prodavali sa 60% popusta (ili čak 70%, ne sjećam se točno), u knjižarama se i dalje mogu naći po regularnim cijenama, a na zadnjim Fibrinim aukcijama išli preko 25 eura komad.


pričah ja nedavno - prodavaće se Zekani i Tvrđe za masne pare!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 26/11/2023 : 19:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Traži neko vrijeme da se čovjek navikne, ali onda ide super. Jako dobar strip. Odlično nacrtan (raskošno, kadrovi sa Fantomasom su vrhunski), duhovit, dobri likovi, na momente surov, kraj otvoren.. Svidio mi se. Posebno drugi album kad pokusavaju otkriti kako zlato nestaje iz sefa. Treći je uglavnom jurnjava (prikrao se tipfeler, jer nosi isti naslov kao 2.album), dok je prvi malo kompliciran jer traži punu koncentraciju, ali kad se uđe u ritam je sve ok.

Jako mi se sviđa i kako su postavljeni/povezani oblačići, kao sa nekakvom špagom. Nisam tako nešto do sada vidio ali fora je.

Dobar je Fantomas.

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 26/11/2023 19:33:19
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000