forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 76 Vječni rat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/04/2017 : 20:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Nitko dotad nikada nije vidio Taurance, nije znao kako izgledaju niti je znao koje su im prave namjere. Međutim, vanzemaljski su neprijatelji uništili jednu zemaljsku raketu, ili tako barem kaže televizija. Političari i generali istog trena izdaju naredbu da se jednom zauvijek privede kraju ta nedopustiva prijetnja. Sve je počelo Velikim novačenjem iz 2009. i uspostavom elitne ekspedicijske jedinice. Tako Marygay Potter i William Mandella bivaju upleteni u rat koji će trajati više od tisuću godina…

Plod iskustva Joea Haldmana, borca u Vijetnamu, roman Vječni rat (The Forever War, 1974.) osvaja nagrade Hugo i Nebula, dva najveća priznanja anglo-saksonske znanstvene fantastike. Marvanova adaptacija u trotomni strip objavljena 1988. i 1989. postaje jedno od najprestižnijih djela slavne biblioteke "Aire libre" (Slobodna zona) i znanstvenofantastičnog stripa uopće. Obogaćeno nikad objavljenim ilustracijama i zajedničkim intervjuom Marvana i Haldemana, ovo integralno izdanje učinit će Vječni rat neizostavnom referentnom točkom suvremenog stripa.

Kolorka 76 • Vječni rat • 168 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Joe Haldeman • Crtež Marvano • Prijevod Petra Hrebac • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 21.4.2017. • Cijena 160 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-76-vjecni-rat/422/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/04/2017 : 20:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovo mi izgleda vrhunski, u svakom pogledu. ocekujem da ovo bude jaci fibrin naslov
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2017 : 21:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo zbilja obecava.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/04/2017 : 21:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Prodano
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/04/2017 : 22:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

ovaj strip sam godinama gledao u hm na reklamama ali sada kad sam pročitao polovinu integrala i nije mi baš nešto.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/04/2017 : 22:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
cito nedavno knjigu
i odlicna je

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/04/2017 : 06:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam privju i propisno se napalio, uzimam sigurno, a mislim da cu i knjigu posto obozavam SF.
Nego, ako sam dobro skuzio, tu su samo prva 3 toma jel tako? Ona 3 novija nisu, ce biti sto i od toga, ili nisu bas nesto?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2017 : 09:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/04/2017 : 09:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kazu interneti da postoji originalna trilogija po knjizi. Nakon navodno odlicnog uspijeha stripa su napravili jos 3, kao nastavak. Mislim da toga nema u knjizi.

EDIT: Evo c/p sa wikipedije:

The comic series was well received,[3] and has spawned a follow-up trilogy series ('A New Beginning') set in the same universe, mainly after the war has finished. It is told primarily from the viewpoint of Marygay Potter, one of the main characters of the original comic trilogy. Unlike the first trilogy, this series is not directly based on the original novel (taking place mainly several decades after the end of the Forever War and the arrival of the veterans on Index), though it is strongly connected to the follow-up novel Forever Free, and the novella A Separate War, describing the time of separation between the two main characters from Marygay's perspective.

It is also heavier on metaphysical themes and features combat only rarely except in the first volume, during Marygay's last combat mission in the war.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/04/2017 09:40:53
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/04/2017 : 10:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nisam zna za to.
ovdje su u integralu tri albuma.ovo ostalo nije i tko zna da li će ikada biti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2017 : 11:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo procitah, ja sam odusevljen ;)

Napisao sam kratki osvrt pod ''sto ste zadnje procitali...'', pa da ne prduckam ovdje bzvz.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/05/2017 : 12:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da ću ovo kupit , vidim dobre komentare .
Boja najbolje ljubi SF stripove
Naslovnica je stvarno lipa .

Edited by - RAKOSI4 on 15/05/2017 12:07:40
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 15/05/2017 : 15:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prvo knjigu koja mi je kao starom ljubitelju SF-a baš legla i sada sam pročitao i Fibrin integral.

Preporučujem strip svima koji vole SF.

Od kako je Markos pokrenuo Fibru sam veliki pobornik integralnih izdanja fr/bg serijala. Mana je jedino cena integralnog izdanja, koja čak i nije mana, jer ako se gleda zbir cene pojedinačnih albuma ona je uvek znatno veća nego cena samog integrala. Sve ostalo meni ide u plus integralnim izdanjima, gde čitaš serijal kao celinu i često uživaš u zanimljivim dodacima vezanim za nastanak stripa, probnim crtežima autora i sličnim raritetima.

Fibrin Večiti rat ima sve to, verno prati Haldemanovu knjigu i daje jednu drugačiju dimenziju, koju samo kvalitetno nacrtan strip može da pruži. Za imati u kolekciji.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/05/2017 : 11:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Vrhunski predgovor...ali vec rekoh da sam sucker za ratne teme.
Sam strip je za vrlo ogranicenu publiku. Da sad ne filozofiram previse, vrlo su klinicki, Hemingwayjevski, mozda cak Greenovski "memoari". Sto to u vojnicima izaziva da se izrazavaju vise kao promatraci negoli kao sudionici, nije tesko pogoditi (Strah od zapadanja u patetiku? Ili cak strah od prevelikog priblizavanja sjecanju/traumi?)

U svakom slucaju, sve je vrlo klinicki i tehnicki. Mene je to odusevilo, ali definitivno vise vuce na prototipno muske SF pisce (puno objasnjavanja detalja vezanih uz tehnologiju, putovanje, obuku, princip ratovanja).

Prednosti: djeluje jako stvarno, strahovito je zanimljivo i ima atmosferu jednog bas klasicnog SF-a, a ne kao ovi moderni overkillovi s frcanjem iskri i lasera i onomatopejom na sve strane. Ovdje covjek, lisen svih tih SF pretjerivanja fino uocava patnju, beznađe i samocu svemira.

Mana: ne moze privuci publiku koja nije "baždarena" na ovakav žanr i stil.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 18/05/2017 : 11:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Još bih nadodao da je meni osobno ovo jedna od vrlo rijetkih SF priča u kojoj je putovanje kroz vrijeme dobro odrađeno i ima nekakvog smisla.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/05/2017 : 11:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno!
Iako ja nisam pretjerano stroga niti prema Terminatoru Genesys, sto je dokaz da se mene ne treba pitati o toj temi :)
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 18/05/2017 : 14:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Vrhunski predgovor...ali vec rekoh da sam sucker za ratne teme.
Sam strip je za vrlo ogranicenu publiku.




Mene su u predgovoru (pored opisa Haldemanovih ličnih iskustva iz Vijetnama) oduševile paralele knjige i stripa sa ratom u Vijetnamu.

Edited by - stripadzija on 18/05/2017 14:57:09
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2017 : 15:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj strip je remek delo, sf koji pomera granice. i na kraju kako to biva kod velikih dela, covek moze lagano da promisli o svemu.
strip ubica
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/05/2017 : 16:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovaj strip je remek delo, sf koji pomera granice. i na kraju kako to biva kod velikih dela, covek moze lagano da promisli o svemu.
strip ubica


Potpisujem...kakvo rasturanje od stripa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/05/2017 : 16:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajde ajde, vidim da se cita i drago mi je, nadam se da se dobro prodaje, jer ovaj strip to zasluzujue, a primjetio sam da je prije bilo jako malo postova u ovoj temi :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/05/2017 : 16:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ajde ajde, vidim da se cita i drago mi je, nadam se da se dobro prodaje, jer ovaj strip to zasluzujue, a primjetio sam da je prije bilo jako malo postova u ovoj temi :D



stprljenje, ne moze sve odjednom da se procita ;)
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/05/2017 : 17:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prije točno godinu dana sam pročitao i ukratko predstavio ovaj strip.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=1971787

Najbolji strip koji sam pročitao u 2016 a pročitao sam ih masu, preko pola tisuće.
Najcrnji, najbrutalniji pogled u budućnost koji sam pročitao, userem se u gaće, oblije me hladan znoj, kad pomislim na ovaj scenarij.

A što je najgore jako je aktualan.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/05/2017 : 20:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
... userem se u gaće, oblije me hladan znoj, kad pomislim na ovaj scenarij.



Znači od ovoga stripa se dobije proljev ...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/05/2017 : 20:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by izivko
... userem se u gaće, oblije me hladan znoj, kad pomislim na ovaj scenarij.



Znači od ovoga stripa se dobije proljev ...


Dobro, možda sam malkice pretjerao.

Ali da je grom gromova, to stoji.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/05/2017 : 20:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znam, čitao sam, a nisam dobio proljev .

Odličan strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2017 : 18:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zemlja,2010.godina.Iz svemira stiže pretnja u vidu Tauranaca,pa se osniva IVUN (Istraživačka komanda ujedinjenih naroda) sa zadatkom da regrutuje elitne vojnike koje će poslati da se razračunaju sa zlim vanzemaljcima.Pratimo Vilijama Mendelu i njegov vojnički put od običnog redova do visokog oficira.Tokom svojih putovanja u raznim vojnim misijama,vreme će na Zemlji proticati mnogo brže nego za njega samog,tako da pratimo dešavanja od 2010. godine do 3177.,tokom kojih će on proživeti tek deo jednog ljudskog veka.
Vječni rat je čistokrvni SF kojeg apsolutno preporučujem ljubiteljima naučne fantastike;ali preporuka važi i za ostale.
Strip je odlično i napisan i nacrtan,i nije lak za praćenje;i vidi se da iza njega stoji neka opaka knjiga.
Nisam baš skapirao sve stvari,tako da će ovo ići na obnavljanje i to u nekom skorijem roku,a ovako na prvu, ocena bi bila 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/05/2017 19:28:12
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000