forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 76 Vječni rat
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/10/2017 : 22:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, ponajbolji od ovogodišnjih izdanja.
Uzmite ipak u obzir da možda nisam potpuno objektivan, "Forever war" mi je jedna od najdražih SF knjiga.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 09/10/2017 : 16:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ako ne najbolji onda definitivno među prva 3. Kad se sjetim da sam dvojio da li da ga kupim ili ne, jer onaj kratki preview na Fibrinim stranicama me i nije nešto zainteresirao. Ali, očiti dokaz da se po početku ne može naslutiti prava vrijednost. Odličan strip!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/10/2017 : 16:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vječni rat
Tako je to kada se ratuje u svemiru a putovanja nisu baš warp speed. Traje to stoljećima. To me podsjetilo na feudalne ratove tipa Stogodišnji rat. Često tu nije bilo kontinuiranih sukoba nego su trebali mjeseci, pa i godine da se nešto desi na određenom području. Tipa u proljeće prvi osvoje pokrajinu od drugih. Onda ta vijest putuje do dvora. Onda se skupi vojska pa krenu tamo. Za dva - tri mjeseca dođe do sukoba gdje drugi vrate područje. Onda dođe zima pa se niš ne dešava, pa onda opet u proljeće bitka...i tak unedogled.Strip je odličan i dobro oslikava paranoju rata i mržnju prema nekome o kome se zapravo ne zna ništa. Sam casus belli je tako klasičan za nas - da se nitko nije pitao da možda sve nije greška i da se sve može riješiti mirnim putm nego su rađe zemljani odmah krenuli u krvavi rat. Jedini nedostatak je prelagano objašnjenje završetka rata a i sami Tauranci su trebali imati neki "kompliciraniji" izgled (makar ih zapravo i nismo vidjeli izvan kaciga što je po meni trebalo napraviti odnosno dati čitaocu na kraju uvid u njihovu fizionomiju).
Scenarij:9/10
Crtež:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/11/2017 : 10:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitanog stripa dojma sam da je ovo puno bolje pročitati kao knjigu. Strip se doima kao prepričavanje te knjige u par osnovnih crta, maksimalno kompresirana verzija u kojoj između ostalog nema vremena da se uopće posvetimo likovima. Crtež je oku ugodan, pa strip bar ima taj vizualni dio u svoju korist.

Zanimljive su paranoje koje Haldemana muče, jedna od većih je da će u budućnosti svi biti homoseksualci ;)

Edited by - vukozec on 01/11/2017 10:01:52
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/11/2017 : 10:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I ja cu deifinitivno posudit knjigu i procitat jer obicno je knjiga ta koja najbolja a bilo koji drugi format (film/igra/strip) budu pojednostavljeni i ubrzani.
I dalje smatram da je ovo fantastican strip i da je obavezno stivo!
I prica i crtez su vrh!

EDIT: Eh da, nevezano uz kvalitetu stiva.
U neznam kojoj temi se vec raspravljalo o tome kako su se vecini od nas korice Fibrinog pogrebnika iskrivile i da su takve i u knjiznicama i knjizarama. Pred nekih mj dana sam skuzio da mi se isto desilo i sa vjecnim ratom samo u blazem obliku jer je ocito svjeziji strip.
Inace pogrebnik mi vec par mjeseci stoji ispod kakvih 7-8 debelih i teskih stripova (ima tu sigurno vise od 10kg), pa sam tu ubacio i vjecni rat. Ugl isao sam ih jucer provjerit (opcenito sve stripove velikog formata), i nijedan drugi nema ovih problema, a ova dva su se izravnala ! Tj da budem precizniji, vjecni rat je ko nov, a pogrebnik ako ga se mrvu forsira, se ipak vide blage naznake, ali ako ih pustim ovako i dalje, nece im biti nista (pogrebnik je inace bio bas gadno iskrivljen, i to mislim i prednja i zadnja korica, a vjecni rat je bila samo prednja). Pa eto, da znate, da se ipak mogu poravnat s vremenom, samo treba strpljenja

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 01/11/2017 10:43:01
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 10:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nakon pročitanog stripa dojma sam da je ovo puno bolje pročitati kao knjigu. Strip se doima kao prepričavanje te knjige u par osnovnih crta, maksimalno kompresirana verzija u kojoj između ostalog nema vremena da se uopće posvetimo likovima. Crtež je oku ugodan, pa strip bar ima taj vizualni dio u svoju korist.

Zanimljive su paranoje koje Haldemana muče, jedna od većih je da će u budućnosti svi biti homoseksualci ;)


Da zastrašujuće je to, ta pederska budućnost. Sreća pa neću to doživjeti, jer njegova strahovanja se obistunjuju.

Alahu dragi, brrr...

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/11/2017 : 13:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako su svi homoseksualci, onda ili nitko nije homoseksualac ili nema budućnosti za ljudski rod.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 13:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako su svi homoseksualci, onda ili nitko nije homoseksualac ili nema budućnosti za ljudski rod.


Ima. Žene rađaju umjetnom oplodnjom, ali nema sexa kakvog danas poznajemo.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/11/2017 : 13:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Koga rađaju, dječake i/ili djevojčice ili se i to može predodrediti?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/11/2017 : 13:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, na kraju i rađanje izbace iz jednadžbe i kao najidealniju metodu prokreacije odaberu kloniranje.

quote:
Originally posted by izivko

Da zastrašujuće je to, ta pederska budućnost. Sreća pa neću to doživjeti, jer njegova strahovanja se obistunjuju.

Alahu dragi, brrr...



Vjerojatnost da će se to stvarno dogoditi je otprilike jednaka vjerojatnosti da ćemo 2020. preskakati vrijeme putujući preko tih kolapsarnih skokova. Tako da ipak postoje šanse da to doživiš. :P
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2017 : 14:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ako se ne varam, na kraju i rađanje izbace iz jednadžbe i kao najidealniju metodu prokreacije odaberu kloniranje.

quote:
Originally posted by izivko

Da zastrašujuće je to, ta pederska budućnost. Sreća pa neću to doživjeti, jer njegova strahovanja se obistunjuju.

Alahu dragi, brrr...



Vjerojatnost da će se to stvarno dogoditi je otprilike jednaka vjerojatnosti da ćemo 2020. preskakati vrijeme putujući preko tih kolapsarnih skokova. Tako da ipak postoje šanse da to doživiš. :P


Ajme, sve gore od goreg, kloniranje

Knjigu nisam čitao - jer ne čitam više knjige; ali strip je stvarno dobar.
Kad zatvoriš korice, ostaneš nepokretan, zamišljen, zabrinut...
Barem sa ga ja tako doživio.

Have mercy
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 02/11/2017 : 00:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
I meni je preview bio onako. na kraju je ipak bilo knjižnica pa kupovina, sjeo mi je strip. to oko gejeva me ful podsjetilo na trenutne transrodne kombinacije po americi, općenito dio kad su se vratili na zemlju iz današnje perspektive ne izgleda u potpunosti nerealno. Spoiler: priča mi je super, pogotovo jer su se oženili na kraju, samo ljubav :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/12/2017 : 16:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije me pretjerano oduševio ovaj strip mada ima sve potrebne elemente. U nekim dijelovima je strip baš jak kako u velikim stvarima tako i u detaljima. Ali mislim da je kod mene scenarij problem, previše ubrzano pripovijedanje bez vremena da se povezeš s likovima. Pretpostavljam a je to zbog toga što je pokušao biti vjerna adaptacija pa na uštrb toga pati kao strip. Vjerujem da bi mi se knjiga svidjela i mislim je skoro nabaviti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2017 : 16:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne pati ovaj strip od nicega, niti zeli da bude ko knjiga. jednostavno odlican strip, kakva je knjiga to je nebitno
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/12/2017 : 16:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo je stripcina Meni jedan od najozbiljnijih kandidata za strip godine
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2017 : 16:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ovo je stripcina Meni jedan od najozbiljnijih kandidata za strip godine



jasta
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/12/2017 : 16:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Od vas trojice današnjih postera potpuno se slažem sa...jasno je sa kim, eno moj komentar par postova gore. Tako da neka rezultat sada bude 2:2 ;)
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 14/12/2017 : 17:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nakon pročitanog stripa dojma sam da je ovo puno bolje pročitati kao knjigu. Strip se doima kao prepričavanje te knjige u par osnovnih crta, maksimalno kompresirana verzija u kojoj između ostalog nema vremena da se uopće posvetimo likovima. Crtež je oku ugodan, pa strip bar ima taj vizualni dio u svoju korist.


+1

quote:
Originally posted by vukozec


Zanimljive su paranoje koje Haldemana muče, jedna od većih je da će u budućnosti svi biti homoseksualci ;)


nije lik ni lud jer kako tvrde neki antropolozi ljudi će u budućnosti posat biseksualna vrsta

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/12/2017 : 18:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovaj strip odlican i medju najboljima koje sam citao ove godine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/12/2017 : 18:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
3:3
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/12/2017 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

3:3


Sad ce Anto da udje u igru i glavom donese pobedu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/12/2017 : 20:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Anto se ne racuna, njemu je svaki drugi strip strip godine :P
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2017 : 21:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Večiti rat mi je veoma dobar strip,ali mi nije među najboljima u ovoj godini,ni u prvih 20;nije mi čak ni odličan (dao sam mu4.5/5);ali ne slažem se ni sa vukozecom,šašom i deersom čije su impresije mlake.
tako da je sad 3:1:3

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/12/2017 : 21:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Anto u sendvicu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/12/2017 : 22:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Anto u sendvicu.




Anto unproforac
STRIPCINA
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000