forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 clan gorza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zlot
Starting Member

Austria
39 Posts

Member since 15/03/2008

Posted - 29/04/2017 : 17:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlot a Private Message  Reply with Quote
Dali neko zna zasto je ovaj korisnik zakljucan?

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 29/04/2017 : 18:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Meni je upala u oko ovo aukcija:
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zs-13-nasilje-u-darkvudu/13149987/
...par dana od završetka aukcije, a i prodavač i kupac zaključani???
Go to Top of Page

zlot
Starting Member

Austria
39 Posts

Member since 15/03/2008

Posted - 29/04/2017 : 18:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlot a Private Message  Reply with Quote
Ok,Hvala,vidim da su aukcije aktivne pa zato pitam
Go to Top of Page

dudo1
Starting Member

21 Posts

Member since 07/12/2014

Posted - 30/04/2017 : 11:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dudo1 a Private Message  Reply with Quote
Korisnik "Mistadabolina" (bez ocjene do sada) se prijavio na portal malo prije početka postavljanja aukcija od "Gorza", te evidentno diže cijene prijatelju (ili sebi). Mislim da je to razlog zaključavanju istih, ili istog korisnika.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 30/04/2017 : 11:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Eto, i ja sam još prije neka dva tjedna krenuo otvoriti topic po pitanju dotičnog prodavača no rekoh, bolje sačekati rasplet i završetak svih aukcija pa da vidimo kako će se sve završiti.
No obzirom da me zlot preduhitrio, eto ga sada.

Ovako:
Zapazim u subotu 15.4. navečer kod dotičnog člana poveću količinu pojedinih raznih izdanja Zlatne serije:

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=gorza

i ostavim ponude na 22 broja koji ističu narednog dana (16.4.).
A pošto su do tada na svima samo po kuna ili dvije, preuzmem, dakle, kod svih vodeću poziciju s po dvije odn. 3 kune.
Oko ponoći, 22 poznata Maila sustava s.com – sve ponude prebidane. Pogledam baš, ono sve isti članMistadabolina
( http://www.stripovi.com/clan/mistadabolina/10410/ )

Hajd`ok, mislim, valjda ništa neobično - čovjek se registrirao 25.3.2017 i tek knap mjesec dana kasnije našao prodavača koji šalje iz Srbije?
Nek`ostane na tome.



Nego sada, moje pitanje:
Može li mi netko od kolega koji redovno kupuju stripove na aukcijama objasniti logiku iza svega ovoga što u nastavku slijedi, a najbolje bi bilo ako bi to Markos mogao?

Pogledam dalje po aukcijama koje završavaju par dana kasnije i naiđem na ovu.
Početna cijena: 1,- hrk - uz opciju „kupi odmah“ za također 1,- hrk:
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zs-694-paklena-jazbina/13149988/ ???

Kupim ja odmah za tu kunu, a pošto mi neka intuicija govori da tu nešto "smrdi", zamolim prodavača za bankovne podatke jer, ipak sam dužan platiti kupljeni strip.
Uglavnom, poštarina koju mi prodavač za pošiljku toga (jednog) stripa (iz Austrije za Njemačku) navodi, iznosi 15,27 – u valuti euro.
€ 15,27 (!!!) za jedan strip težine od maksimalnih cca 120 grama, iz EU članice Austrija za susjednu EC članicu Njamačku?

Pogledam malo dalje po njegovom prodavačkom profilu i nabasam na ovu (prodanu) aukciju:
http://www.stripovi.com/aukcije/zagfor-zs-595-zagor-izazivac/13149994/
(prodan (7.4.2017.): Z.S. 595 – članu “bimbo” za 1,- hrk)

Zatim se sjetim kako sam taj isti strip vidio i na njegovim upravo aktivnim aukcijama:
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zs-595-zagor-izazivac/13173992/
(dakle, potpuno isti strip – baš svaka obrebotina 100% identična, a od 13.4.2017. ponovo na aukcijama)



Zatim ovo (Z.S. 587):
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zs-587-teror-seste-planete/13149995/
(prodan 7.4.2017. - i on članu “bimbo” za 1,- hrk)

pa pnovo:
http://www.stripovi.com/aukcije/zagor-zs-587-teror-seste-planete/13173993/
(i u ovom slučaju, potpuno identičan strip od 13.4.2017. ponovo na aukcijama)

Mislim.....nema dalje, bar po meni....ili griješim

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 30/04/2017 11:43:25
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 30/04/2017 : 11:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Pa nebi bilo loše da se to razjasni dok nismo počeli slati novce na račun dotičnog,pa da se poslije natežemo biti ili nebiti... Dosta tih nelogičnosti sam i ja primjetio,a kao i svi ostali-nebih baš volio da me netko vuče za nos... Ako je prodavaču žao dati pojedine primjerke po nekim niskim cijenama neka ih stavi sa rezervnom cijenom,pa ko voli nek izvoli...
Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 30/04/2017 : 16:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Jucer sam,prije ucestvovanja na aukcijama doticnog clana,procitao post kolege @ zlot.
Ipak sam se odlucio da ucestvujem u bidanju,zanemarivsi nabijace cijena.
Na koncu,svi znamo sto nam od ponudjenog treba i koliko novca zelimo da izdvojimo.
Odmah nakon osvojenih aukcija kontaktirao sam @ Markosa i on mi je objasnio sto je u pitanju i kakve opcije imamo kao kupci.

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 30/04/2017 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72


Na koncu,svi znamo sto nam od ponudjenog treba i koliko novca zelimo da izdvojimo.


Naravno da znamo, a znao sam i ja koje brojeve sam htio i koliko sam (pred sam kraj) bio spreman izdvojiti za njih.
No kao što napisah, kad ti netko tko do tada nije baš nigdje ništa kupovao, oko ponoći i prije svanuća dana kad aukcije završavaju, "izbriše" redom sve i jednu aukciju gdje je bidao više od jedan ponuditelj, tada valjda bar i poslijednji (malo iskusniji) kupac zna o čemu je riječ - ili ne?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 30/04/2017 17:00:59
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 30/04/2017 : 18:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MD72

Jucer sam,prije ucestvovanja na aukcijama doticnog clana,procitao post kolege @ zlot.
Ipak sam se odlucio da ucestvujem u bidanju,zanemarivsi nabijace cijena.
Na koncu,svi znamo sto nam od ponudjenog treba i koliko novca zelimo da izdvojimo.
Odmah nakon osvojenih aukcija kontaktirao sam @ Markosa i on mi je objasnio sto je u pitanju i kakve opcije imamo kao kupci.

Sta je Markos rekao kakve su opcije?

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 30/04/2017 : 19:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Po meni, nema smisla sudjelovati u aukcijama, kad u startu znaš da te žele varati.....
Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 30/04/2017 : 20:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martiz

quote:
Originally posted by MD72

Jucer sam,prije ucestvovanja na aukcijama doticnog clana,procitao post kolege @ zlot.
Ipak sam se odlucio da ucestvujem u bidanju,zanemarivsi nabijace cijena.
Na koncu,svi znamo sto nam od ponudjenog treba i koliko novca zelimo da izdvojimo.
Odmah nakon osvojenih aukcija kontaktirao sam @ Markosa i on mi je objasnio sto je u pitanju i kakve opcije imamo kao kupci.

Sta je Markos rekao kakve su opcije?




Da mozes realizirati aukciju ako zelis,a imas pravo da to ne ucinis jer je prodavac blokiran.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 30/04/2017 : 20:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Po meni, nema smisla sudjelovati u aukcijama, kad u startu znaš da te žele varati.....


a žalosno je što to rade i ovi "poznatiji",ali kako to dokazati...
Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 30/04/2017 : 20:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by MD72


Na koncu,svi znamo sto nam od ponudjenog treba i koliko novca zelimo da izdvojimo.


Naravno da znamo, a znao sam i ja koje brojeve sam htio i koliko sam (pred sam kraj) bio spreman izdvojiti za njih.
No kao što napisah, kad ti netko tko do tada nije baš nigdje ništa kupovao, oko ponoći i prije svanuća dana kad aukcije završavaju, "izbriše" redom sve i jednu aukciju gdje je bidao više od jedan ponuditelj, tada valjda bar i poslijednji (malo iskusniji) kupac zna o čemu je riječ - ili ne?


Sve OK,medjutim,ne mora to biti korisnik sa nula dojmova,ide to i elegantnije.
Prije izvjesnog vremena prodavao se nizak broj LMS i pokupi ga jedan tip koji je tu vecer ucestvovao na vise aukcija,pretpostavljam da je imao ulogu drzanja balansa.
Par mjeseci kasnije,prodaje se isti strip,uslikan iz drugog ugla.
Prodavac-isti kao i prvi put,strip nije niti napustao njegov stan.
Go to Top of Page

el_wrejo
Starting Member



Croatia
53 Posts

Member since 09/04/2008

Posted - 01/05/2017 : 00:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send el_wrejo a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.com/aukcije/klark-siti/13188980/

Najbolji ponuditelj: Mistadabolina(0)
I što sada? Što dalje?
OPREZNO!!

Hellboy je extremni desnicar..
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/05/2017 : 00:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Sve dosadašnje kvazi "kupovine" dotičnog člana/kupca/prodavača itd.:

http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Buyer=Mistadabolina&Seller=&SearchType=1

A jake ti fore, biseru jedan!
Pa i svaki drugi predškolarac bi je provalio.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

dudo1
Starting Member

21 Posts

Member since 07/12/2014

Posted - 03/05/2017 : 02:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dudo1 a Private Message  Reply with Quote
Ne svaki drugi, nego baš svaki. Nismo djeca... Obično gledam profile igrača od kojih kupujem, a ovo je za "konc. logor". A opet previše naivno...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/05/2017 : 19:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jadno, gorza, jadno...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/05/2017 : 20:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Jadno, gorza, jadno...


Jadno nego što.
Došlo je vrijeme da je bolje imat nego nemat. U potrazi za materijalnim, samo je pitanje morala kod određene osobe. Netko će varati na aukcijama, a netko će gaziti preko leševa.
Jadno, ali ne mogu reći da sam previše iznenađen.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/05/2017 : 22:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

a žalosno je što to rade i ovi "poznatiji",ali kako to dokazati...


Ma dovoljno ti je bilo večeras pratiti završetak aukcija kod dvojice tih, kako ih nazivaš, "poznatijih" pa da vidiš kako se poznata ekipica okupila na "sačekuši".
A "upravljač", poput sokola, pažljivo bdije nad "User list"-om, aktualizira ju svakih par sekundica dok ovčice redom upadaju u zamku.
E ljudi moji, 'ko ih nije skužio, nije drugo niti zaslužio.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2017 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mozda covek samo nije cuo za rezervu pa koristi prijatelja za to.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 14/07/2017 : 17:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
Evo da se javim za ovog clana.
Uzeo sam 2 aukcije a dogovarao sam van aukcije jos 2 stripa.
Uredno sam platio i dobio sva 4 stripa.
One koje sam kupio na stripovi.com sve u redu a one van nisu.Sta da radim?
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 14/07/2017 : 17:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
Nisam ga ocenio.Ne mogu ga oceniti ni pozitivno ali ni negativno.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/07/2017 : 20:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martiz

Evo da se javim za ovog clana.
Uzeo sam 2 aukcije a dogovarao sam van aukcije jos 2 stripa.
Uredno sam platio i dobio sva 4 stripa.
One koje sam kupio na stripovi.com sve u redu a one van nisu.Sta da radim?


Javi mu se i objasni da nisi zadovoljan sa 2 stripa. Zavisno od toga kakvi su, traži čitav ili djelomičan povrat novca. Ako ti ne bude htio izaći u susret, pošalji ga u kurac i nemoj više imati posla s njim.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

martiz
New Member

180 Posts

Member since 08/04/2011

Posted - 14/07/2017 : 20:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send martiz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by martiz

Evo da se javim za ovog clana.
Uzeo sam 2 aukcije a dogovarao sam van aukcije jos 2 stripa.
Uredno sam platio i dobio sva 4 stripa.
One koje sam kupio na stripovi.com sve u redu a one van nisu.Sta da radim?


Javi mu se i objasni da nisi zadovoljan sa 2 stripa. Zavisno od toga kakvi su, traži čitav ili djelomičan povrat novca. Ako ti ne bude htio izaći u susret, pošalji ga u kurac i nemoj više imati posla s njim.


Sigurno da necu vise imati posla sa njime.
Nego kako da ocenim ove aukcije kad je sve ok sa njime a ostale nisu bile na aukcije a kod njih je problem?
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/07/2017 : 23:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
ako su aukcije koje si osvojio ok onda bi takav trebao biti i komentar bez obzira na ove dvije dogovorene van aukcija
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/07/2017 : 23:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by martiz

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by martiz

Evo da se javim za ovog clana.
Uzeo sam 2 aukcije a dogovarao sam van aukcije jos 2 stripa.
Uredno sam platio i dobio sva 4 stripa.
One koje sam kupio na stripovi.com sve u redu a one van nisu.Sta da radim?


Javi mu se i objasni da nisi zadovoljan sa 2 stripa. Zavisno od toga kakvi su, traži čitav ili djelomičan povrat novca. Ako ti ne bude htio izaći u susret, pošalji ga u kurac i nemoj više imati posla s njim.


Sigurno da necu vise imati posla sa njime.
Nego kako da ocenim ove aukcije kad je sve ok sa njime a ostale nisu bile na aukcije a kod njih je problem?


Uopće nije važno kako ćeš ocjeniti te aukcije. To neće uticati ni na što...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000