forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog gigant 15
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 18/05/2017 : 22:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
Starac koji čita
Scenarij/Crtež: Fabio Celoni

Žohari
Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Franco Saudelli

Tueentoun
Scenarij: Paola Barbato
Crtež: Bruno Brindisi

Za jednu ružu
Scenarij: Giovanni Di Gregorio
Crtež: Pietro Dall'Agnol
Naslovnica: Angelo Stano

Original gigant #18

19.06.17. u snk
20.06.17. na kioscima


Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 18/05/2017 23:35:59

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/05/2017 : 23:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Super.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2017 : 23:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je baš našao vrijeme i mjesto za čitanje.
Sviđa mi se naslovnica, a nekako mi je poznat motiv.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/05/2017 : 23:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovaj je baš našao vrijeme i mjesto za čitanje.
Sviđa mi se naslovnica, a nekako mi je poznat motiv.


A jbt., šta se čudiš? Pa pogledaj naslov epizode.
Ok, moglo je i "Starac koji hoda tračnicama".

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/05/2017 : 06:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dyd: Dide, smakni se!
Did: Ne brini, Dods vozi!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/05/2017 : 07:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Privlačna naslovnica, kao i scenaristi i crtači, mislim da mi dosad fali samo broj 14, pa nekako moram skrpat ta dva zadnja. Neusporedivo bolje nego maxiji.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/05/2017 : 07:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
i meni su Giganti dosta ok...kupim, ovo ne dupliram, dosta mi je jedan za kolekciju.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/05/2017 : 09:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ma giganti su općenito sranje
pola sam ih rasprodao

nego kakav je ovaj?
da beze ne trošim keš

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 19/05/2017 : 10:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda vrlo dobro, no kad se sjetim kakav je bio prošli gigant... ali naslovnica i naslovi zvuče baš zanimljivo, čak nisu ni autori toliko loši (Di Gregorio, Barbato).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2017 : 11:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ama bas svakom Dylanu dam sansu, pa i dvije. Neka je koji put i bullshit,(sto je nazalost cesce, jer ponestaje ideja, u svim dugovjecnim serijalima). Ova naslovnica je bezveze, nema akcije, staticna situacija a kao trebala je biti "panika mozga". Dylan u "totalnom tupilu", nesuvisla situacija, kao napeto je a on blokiran... nije mi bas... ali kazem, stari dobri Dylan, ne mogu ga ostavit niposto na cjedilu. Svaki se kupuje. I hrvatski i srpski, tvrdi, meki, boja, c/b, mali, veliki...sve!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 19/05/2017 : 11:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, meni se baš sviđa ova statičnost jer na skoro svakoj naslovnici Dylana se sprema ubit neki ubojica ili monstrum, prilično sam siguran da Stano ovdje nije ciljao na dinamiku već više na nekakvu melankoliju...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/05/2017 : 12:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica ni meni nije nešto , na gigantima je bilo vrhunskih na pr.
ona priča o dobrim vampirima , kada se specijalci spuštaju onom starom zgradom , ovo je mogla bit bolja naslovnica jer motiv vlaka treba maksimalno iskoristit
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2017 : 15:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Naslovnica ni meni nije nešto , na gigantima je bilo vrhunskih na pr.
ona priča o dobrim vampirima , kada se specijalci spuštaju onom starom zgradom , ovo je mogla bit bolja naslovnica jer motiv vlaka treba maksimalno iskoristit


Tocno. Za motiv vlaka se slazem, narocito stare parnjace... Nekako , kao da je odradeno, moram, al "tlaka" mi je...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 19/05/2017 : 16:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
20.6.? Dobra najava, sto jes jes.
Moze staviti i koju za dogodine.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2017 : 21:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

20.6.? Dobra najava, sto jes jes.
Moze staviti i koju za dogodine.


Tja, meni koji sam van domovine, jos toliko nekako, nije bitna fleksibilnost datuma izdavanja, dapace, bitno je da ugleda svjetlo dana..

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/06/2017 : 15:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Je li tko ovo pročitao, kakvi su dojmovi?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/06/2017 : 14:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Je li tko ovo pročitao, kakvi su dojmovi?



Osrednje.

Prva priča je Celonijeva autorska gdje se vidi da crtači uglavnom i nisu neki scenaristi. Priča je prepuna patetike, ne baš previše jasno vođena, par WTF scena (zapaljeni medvjedi :D)... Dylan je previše motiviran bez ikakvog jasnog razloga, twist na kraju je poprilično nepotreban. Ne znam, nije mi sjelo nikako.

Druga priča je jedna dosta zanimljiva minijatura, ništa posebno ali ne mogu reći da je loše.

Barbatičina priča je OK, malo konfuzna na momente i dosta neuvjerljiva, ali drži pažnju. Malo ispod njenog prosjeka.

Četvrta priča je ponovno dosta patetična, zanimljiva dosjetka ali poprilično dosadno ispričana.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 25/06/2017 : 21:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj Dylan strasno dobar.
U prvoj prici Celoni je maestralan, njegov crtez razvaljuje
a i sama prica je vrlo dobra. Patetika? Pa to je sustavni Dylanov dio. ;)
Zohari su simpa zajebancija i nista vise.
Tueentoun je opet pun pogodak. Prica dobra, Brindisi car.
Za jednu ruzu na dobrom tragu no, stisnuto na mali
broj stranica, moglo je i moralo puno bolje.
Gigant koji mi je zasigurno jedan od boljih Dylanovih,
barem meni, valjda je stvar ukusa. :)
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 25/06/2017 : 22:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Po meni je...negdje između Bevinog i udarnikovog mišljenja.

"Starac koji čita" mi se svidio iako ima problematičnih dijelova. Ima nešto više patetike nego u sličnim pričama. Također ima konfuznih i nejasnih dijelova, no stekao sam dojam da je priča kao takva i zamišljena pa bi ju bilo poželjno pročitati još koji put. Ne bih ju stavio u prosjek, ali ni među najbolje. Meni je solidna, zanimljiva, pa čak i pamtljiva. Štoviše, radije bih čitao ovakve priče nego one koje smo dobivali u redovnoj seriji u proteklih par godina.

"Žohari" su mi najlošiji. U najboljem slučaju mogu proći kao "ok" mada mi se generalno nisu pretjerano svidjeli.

"Tueentoun" počinje jako zanimljivo i napeto (Brindisi je dosta doprinio tome), no kako priča ide prema kraju postaje pomalo jednolična i manje zanimljiva. Ali generalno, dobra priča.

"Za jednu ružu" je fina i simpatična posveta, ništa više od toga. Nisam pretjerano velik fan Dall'Agnolovog novijeg stila, ali ovdje mi je jako odgovarao za ovakav tip priče (s obzirom na original kojem priča odaje počast) i rekao bih da donekle izvlači priču.

Sveukupno, dobar gigant.
Ako ništa drugo, bolji od prošlogodišnjeg giganta.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 25/06/2017 : 22:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Meni odličan.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/06/2017 : 11:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/07/2017 : 18:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu dobar Gigant.

Celoni je dobar, ima dobre ideje. Problem priče su njegov uvijek malo pretnatrpan crtež i to što nije baš najvještiji scenarist. Ali ima nade.

Barabato i Brindisi ponovno u elementu. Nije najbolje ali ima njezin pečat. Drži pažnju toliko da rasplet i nije toliko bitan i doživljavam ga kao nužno zlo.

Gaualdoni problematičan. Izvedba je bezvezna, mogao je stvar staviti na 5 stranica i bilo bi isto.

Di Gregorio bolji. Lijepa posveta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
691 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 26/07/2017 : 17:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Sjajan Gigant.

"Starac" je dobra priča, natjerala me na osobni soul-searching.
"Žohari" su, kako je rečeno, zabavna minijatura sa sjajnom zadnjom scenom.
"Tueentoun" odlična priča o gradu s 33 muškarca i 33 žene a svi blizanci, najbolja u cijelom Gigantu.
"Ruža"je bila skroz O.K.

My username was a mistake.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/08/2017 : 14:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
"Starac" je vrijedan čitanja, ko što netko reče - ima problematičnih djelova, ali priča valja posebno ako volite soul-searching u bajkovitim predjelima.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/09/2017 : 20:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je Starac najlošiji. Puno patetike i jeftine filozofije, a Celoni mi je znao biti bolji, mada ga ionako ne mirišem.
Žohari imaju kul zadnju stranu, ostatak nula.
Tueentoun počinje mlako, pa zainteresuje, a onda prema kraju mi je sve bilo svejedno.
Ali meni je Ruža jedan mali biserčić, lijepa posveta Malom princu, taman nekako ispričana kako treba, i po meni nije uopšte patetična (mada onaj naziv bolnice baš nekako napadno ukazuje na posvetu, kao da ostali elementi u priči nisu bili dovoljni). Jedino vrijedno u ovom Gigantu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000