forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paul 2 - Paul na pecanju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2017 : 09:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U novom nastavku ove polu-autobiografske serije Michaela Rabagliatija odrasli Paul uživa u životu, uz povremene napade tjeskobe. Uspješan je grafički dizajner, njegova partnerica Lucie je u drugom stanju, sredina je srpnja i vrijeme da Paul napusti grad i pođe na pecanje. Dugi se dani lijeno rastežu dok Paulove misli lutaju od šarenih likova u lovnom i ribolovnom kampu sve do prijetećih ponora djetinjstva i susreta koji su mu oblikovali odnos prema obitelji. No, taj se odmor uskoro prekida i Paul shvaća da jezero nije tako idilično kako se činilo, a ni trudnoća.

Elegantna kompozicija i stilizirano crtanje kristaliziraju emocije i atmosferu ove čežnjive priče o svakodnevnim nadama i teškoćama, razočaranju i žudnji, ispričane s istančanim i zaigranim osjećajem za detalje.

Paul 2 • Paul na pecanju • 192 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Michel Rabagliati • Crtež Michel Rabagliati • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 2.6.2017. • Cijena 130 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/paul-2-paul-na-pecanju/438/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2017 : 10:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moram ponovo procitati prvi album, zaboravio sam ga... ali uzimam i drugi, jer se ne sjecam da je prvi bio los...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/06/2017 : 10:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Prvi Paul mi je jedan od najdražih stripova uopće, a Markos je rekao da mu je ovaj još bolji.

Edit: Nego, vidim ovdje da ima toga još:

http://michelrabagliati.com/Bibliographie.html

Markose, planiraš li izdavati još Paula, jesu li ostali albumi na razini ova dva? I javi im da postave ovdje na stranici i Paula na pecanju, vidim da ima Paulov ljetni posao :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 05/06/2017 10:48:21
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 05/06/2017 : 10:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Tek u rječniku Leksikografskog zavoda nađoh znacenje ove rijeci "čežnjiv". Tko god pise ove sinopsise, hvala lijepa sto me stalno nauci nesto novo :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2017 : 10:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Draži je možda kriva riječ. Vjerojatno bi "jači" bio precizniji termin, jer je tema snažnija i jer se, nažalost, pronalazim u njoj.
Da, namjeravam raditi Paula i dalje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/06/2017 : 11:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prvi Paul je (bio) izvrstan, a ovo jedva čekam.

Nakon ljetnog posla ide na pecanje, kud ćeš bolje.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/06/2017 : 11:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Draži je možda kriva riječ. Vjerojatno bi "jači" bio precizniji termin, jer je tema snažnija i jer se, nažalost, pronalazim u njoj.


Mene je prvi Paul raspametio. Prvi dio Paul na selu je OK ali ništa posebno, no zato bi mi Paulov ljetni posao vjerojatno ušao u sami vrh najdražih pročitanih stripova. Moram smanjiti očekivanja za Paula na pecanju :)

quote:
Originally posted by Markos

Da, namjeravam raditi Paula i dalje.



Odlično.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 05/06/2017 : 13:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
Paulov ljetni posao mi je baš drag ...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/06/2017 : 16:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva


Mene je prvi Paul raspametio. Prvi dio Paul na selu je OK ali ništa posebno, no zato bi mi Paulov ljetni posao vjerojatno ušao u sami vrh najdražih pročitanih stripova. Moram smanjiti očekivanja za Paula na pecanju :)


Isti slučaj!!!

quote:
Originally posted by Markos


Da, namjeravam raditi Paula i dalje.


sjajno!!!!

quote:
Originally posted by Mrkva

...


nemoj ovo ni slučajno preskočiti; a nabavi i prvog Pola!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/06/2017 16:23:09
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/06/2017 : 16:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
paul me ne interesuje, al mi drago zbog anta
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/06/2017 : 18:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

paul me ne interesuje, al mi drago zbog anta



Jesi li čitao pa ti se nije svidio ili te ne vuče? Jer ja nisam imao pojma što očekivati, a strip me oduševio. Biografski slice of life s velikom dozom nostalgije.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 05/06/2017 : 18:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Valjda misliš s velikom dozom čežnje. Jer je čežnjiv, jel'
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2017 : 20:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Upozorenje: u SNK sam naletio na primjerak u kojemu je 16 stranica, od 16. do 32., naopako otisnuto, pa provjerite ako Paula budete kupovali u toj striparnici.
Odnosno, možda bi vvrijedilo provjeriti svaki primjerak.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2017 : 20:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to pojedinačna greška kod uveza, naopako su ubacili taj jedan arak u taj primjerak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/06/2017 : 09:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


nemoj ovo ni slučajno preskočiti; a nabavi i prvog Pola!



Uzimam skroz naslijepo (samo sam skicnula privju) iz cistog povjerenja u tebe i Bevu.
Javim kakvo je.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/06/2017 : 10:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by kasper

paul me ne interesuje, al mi drago zbog anta



Jesi li čitao pa ti se nije svidio ili te ne vuče? Jer ja nisam imao pojma što očekivati, a strip me oduševio. Biografski slice of life s velikom dozom nostalgije.



sa stripom sam na razlicitim frekvencijama
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/06/2017 : 19:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Paul 1 je majstrstvo, nabavit ću i 2 prvom prilikom.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2017 : 23:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Rabagliati:Paulov ljetnji posao (Fibra) - drugo čitanje

Ovaj album ima dve kratke pričice (Paul na selu i Paul je slovoslagarski šegrt) i jednu dugačku (naslovnu priču).Prve dve su ok,ova glavna je odlična.
Rabagljiati ili kako se već čita, nam u svojim stripovima donosi autobiografske radove,napisane iskreno i emotivno.
Priča (mislim na Letnji posao) je tečna,emotivna i zanimljiva,i ne da vam da se odvojite od nje.Crtež je uprošćen,ali u funkciji priče,interesantan i odlično kadriran,mada sam siguran da je kao takav odbio mnoge od ovog hvalevrednog stripa.
Polov letnji posao nam pripoveda njegove doživljaje i zgode kada je kao tinejdžer napustio školu,počeo da šljaka neki bezvezan posao i dobio poziv od starog ortaka da bude animator klincima koji kampuju na nekom jezeru.Sa grupom mladih ljudi upušta se u ovaj posao koji će mu doneti nezaboravno leto,nova prijateljstva,pa i nešto više od toga.
Jedna prava,topla ljudska priča;sa sjajnim krajem od kojeg vam srce zatreperi! Iako mi je pri prvom čitanju (završnice) talas emocija bio dosta jači.
5/5
Preporuka za ovaj,čini mi se,prilično potcenjen strip.

Rabagliati:Paul na pecanju (Fibra)

I dalje nam Rabagljiati priča o svom životu - ovaj album bih podelio na dve celine - prvu polovinu u kojem su Pol i njegova družbenica na odmoru,i koji mi je veoma dobar,ali ne tako kao Letnji posao,i drugu,gde je težište na vraćanje u Polovu prošlost,kao i na njegove probleme da mu devojka rodi dete,koji je već ono pravo.
Za prvi deo - 4/5;za drugi - 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2017 : 23:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zanimljiv detalj - prvi album je išao u tiražu od 300 primaraka,drugi u 400.
znači li ovo da se Polov letnji posao ipak dobro prodavao ili je dizanje tiraža tek puki suicidalni izdavački potez?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/06/2017 23:47:37
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/06/2017 : 21:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Budimo iskreni: ja nisam tu da dajem realne ocjene stripovima :) kod mene igraju emocije koje cesto zamjeram autorima. Quod licet Mrkva, non licet autori.
Paulov ljetni posao je iznadprosjecan.
Paul na pecanju je vrhunski.

Imam svoje razloge. Nevjerojatna mi je ta kolicina nerealnosti koja proizlazi iz prvog dijela. Taj naivni nacin na koji su prikazane prljave hipi komunjare u nekom random, lose postavljenom kampu moze se opravdati jedino nostalgijom. Nije bilo potrebno da bude tri dijela u stripu, trece bi poglavlje bilo puno snaznije samo. Dosta je i jeftine predpubertetske romantike. I pritom mislim i na heartbreaking kraj gdje on nalazi lutkicu nakon sto se narigavao nad snobovima u svom sadasnjem zivotu. Eksplicitni prikaz "pravih vrijednosti" meni je uvijek cisti kiceraj.
Strip je svejedno takav da me uvukao, ali ne tim stvarima koje je autor smatrao udarnima, nego time sto nam prikazuje covjeka s abnormalno dugim rukama ciji se zglobovi vuku po podu, ili time sto me odvukao u svijet svojih obrva i strogo kontrolirane erekcije dok mu djevojka snova sjedi u krilu.
Je li scena vođenja ljubavi pod zvijezdama bila osobito originalna? I don't think so. Pa ipak, bila je istinita. Kako da onda covjeku odreknem pravo da to sve isprica?
Malo je klisej bas zato sto je istina.

A mozda sam ja samo stroga jer u stripu uvijek trazim sebe? Vjerojatno mi se zato ovaj drugi Paul toliko svidio. Bol spontanog pobacaja i problemi s plodnoscu - to je ono s cim sam se imala prilike susresti, nesto u blizoj okolini, nesto osobno. Pecanje - opet osobno. Moj je tata htio sina, a nije ga dobio pa sam ja isla s njim pecati jako dugo. Znam sto je blinkeraj i vobler i vrste varalica. Ali do ovog stripa nisam znala da za to imalo marim :)
Sviđa li mi se autor u drugom stripu? Not rly. Opet ista stvar. Prika, imas 40 godina, a Lovac u zitu ti je najdraza knjiga? Nezrelo.
Radis to sto radis, a seres protiv opsjednutosti kompjuterima? Nezrela hipi komunjara.
Idealiziranje Clementa i njegovog posla before, a prikaz pada after? Nezreli cangrizavi mid-life crisis lik.

Ma nemojte me krivo shvatit, ja ko usagi: ja osjecam da je Paul na pecanju strip za moj repozitorij najboljih.
Ali ipak mu smijem kojesta prigovoriti.
Kao muz kojeg volis najvise na svijetu, ali ostavlja carape posvuda.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/06/2017 : 22:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv prikaz.

Sjećam se da sam i sam imao kontroverzi čitajući Paula prije dosta godina u reviji Drawn and Quarterly.

Pamtim ga kao vrlo dopadljivog za čitanje gdje svako može naći ponešto za sebe.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/06/2017 : 22:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Zanimljiv prikaz.

Sjećam se da sam i sam imao kontroverzi čitajući Paula prije dosta godina u reviji Drawn and Quarterly.

Pamtim ga kao vrlo dopadljivog za čitanje gdje svako može naći ponešto za sebe.



Peycino, sad si ga bas nabio na harpun. To je to. Vrlo je relatable strip. Ali puno je kliseja u prici jer je to jedna prica vise srednje klase. A price vise srednje klase su vec jako puno puta ispricane.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/06/2017 : 22:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

zanimljiv detalj - prvi album je išao u tiražu od 300 primaraka,drugi u 400.
znači li ovo da se Polov letnji posao ipak dobro prodavao ili je dizanje tiraža tek puki suicidalni izdavački potez?


Cijena tiska je praktički ista za 300 ili 400 komada, a meni je taj strip jako prirastao srcu, pa zato.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/06/2017 : 22:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Peycino, sad si ga bas nabio na harpun.




Neprocjenjivo !!!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/06/2017 : 22:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by anto

zanimljiv detalj - prvi album je išao u tiražu od 300 primaraka,drugi u 400.
znači li ovo da se Polov letnji posao ipak dobro prodavao ili je dizanje tiraža tek puki suicidalni izdavački potez?


Cijena tiska je praktički ista za 300 ili 400 komada, a meni je taj strip jako prirastao srcu, pa zato.



I odlicno sto je tako jer funkcionira samostalno, a malo je blizi zenskim temama intime, obiteljskog prostora i zivotnih prica (socijalne teme, mame koje zanemaruju djecu, pobacaji, obiteljski izleti). Recimo da bih drugi dio kupila prijateljici bez prvog.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/06/2017 : 21:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

procitao keca sada na moru i moram uzeti i dvojku, ljepo, stvarno ljepo



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000