forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paul 2 - Paul na pecanju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/10/2017 : 22:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar je ovaj Paul. Počne, kao i prvi dio, lagano da bi u trećem djelu nadglasao sve. Trebao bi ćešće izlaziti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

The_PI
Starting Member



66 Posts

Member since 18/12/2015

Posted - 06/10/2017 : 15:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send The_PI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Dobar je ovaj Paul. Počne, kao i prvi dio, lagano da bi u trećem djelu nadglasao sve. Trebao bi ćešće izlaziti.



Slazem se. Mada je meni vise sjeo prvi.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2018 : 16:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao prije par mjeseci, ali do danas ne stigoh nesto napisati, pa da ne bude sam tih par postova... jer ipak se radi o meni veoma dragom stripu. Jedan od onih kod kojega ni ne znas sta tacno ocekivati prije citanja, odnosno mozes nesto zamisljati, ali te sam strip onda odvali. Ok, ili mozda neke i ne. Pa ljudi smo.

Ako ste citali prvu knjigu, onda znate kako ide prica. Paul se sjeca nekih "avantura" iz mladosti, i vidimo kako je postao covjek kakav je danas. Autobiografska prica, to jest price.

Citam da nekima druga knjiga nije bila na nivoju prve (odlicna i dalje, ali...), no meni je sasvim jednako sjela kao i kec. Neke stvari su ovdje i bolje, a o nekima ne bih spojlao onima koji jos nisu citali.

Rabagliati me stvarno pozitivno iznenadio vec Paulom 1, zato sam se pomalo bojao da ne bih imao prevelika ocekivanja, ali sam u stripu uzivao kao i prvi put. Toliko toplo i osobno ispricane price... Ako vam se sviđaju "slice of life" price, velika preporuka za Paula.


Ok, namucio sam se da samo ovo napisao (ipak mi opisi na stranom jeziku ne idu, pa se vidi kako sam drven u "baratanju bogascu jezika" ).


A za kraj samo 2 stvari, koje su mi pak svejedno zapele za oko:
1) Na str. 12 gdje Paul gleda ona vina u trgovini - mislim da nije bilo potrebno pomenuti kune, kada se zna da se sve skupa odvija u Kanadi, a i sam Paul pominje na istoj stranici dolare, te vidimo i cente. No, ovo je nebitno zapravo.

2) Str. 18 - 20: E, ovo mi je bilo pomalo "cudno". Trudnice koje piju alkohol. I ne samo jednu bocu vina. Ne znam, ali mislim da smo kod nas ipak "osvesceniji" i pazljiviji. Ok, nekada se i pusilo doma, u kolima, cekaonicama, restoranima, i nikoga nije bila briga da pored sjede klinci. Ali danas... mislim da je ipak drugacije. A mozda ovi drugi gledaju na to kao na "samo par casa vina, sta bi to smetalo, pa i trudnici". Ne znam, Paulova je to prica.

I sam kraj, posljednja posljednja stranica. Onaj racun, na kojem pise "Hvala! - Paul". Nije li taj racun stavio tamo u milodar u crkvi? Ako jeste, onda je to vraski dobro "reprocucirao", ili je napravio kopiju racuna. No, kako je to na racun napisao u samoj crkvi, nije mogao fotokopirati racuna na licu mjesta, a valjda i nije imao pametnog telefona tada. Opet nebitno, ali eto... zapelo mi u oko.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 11/01/2018 : 21:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Isto ko prvi dio. Skroz solidno. 6/10. Ne bi puno filozofira, priča ide glatko, zapravo nema ništa za dodat, osim na momente užasnog prijevoda Tatjane Jambrišak, gdje, prema njezinom razmišljanju, dvi seljačine govore naravno nekim zagorskim (kad nije purgerski) dijalektom i onda pitaju jednog drugog; jel ovaj tip homić? Evo, ja sam dalmatinac pa nek mi neko kaže ko je iz HR zagorja jel seljaci kažu kod Vas homić ili peder ili nešto treće? Ovi naši vlaji ni neznaju šta je to homić? Misle možda da je nešto šta se jede na guvnu...neko oruđe...neznam?
A za ne falit kasnije spominje riječ "peder"...ne znam, ne razumim, nema kraja ovome....

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/01/2018 : 23:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zaboravio reci i nesto o samom crtezu. Iako "karikaturalni" crtez, autor ima osjecaj za detalje. Ono, ako junak stupi u neku sobu, stvari ce uvijek biti na svojim mjestima. A znamo kako je to recimo kod Bonellija ponekad. Svejedno ako se broj prozora u prostoriji ili njihove pozicije promjene.
Pomalo djeluje crtez kao... neki srednjeskolski fanzin, nesto alternativno. Mozda me (zbog toga) malo podsjeca na Sacca. I kod njega je sve na svojim mjestima, mada koristi i sam taj "humoristicni" pristup, odnosno face ljudi su na neki nacin kao karikature (he he, njegova poznata zubala).


A ono sto valja istaknuti je i osobni pecat autora, kako se razgali pred nama i djeli sa nama svoje najdublje osjecaje. Posebno to, da se ne pretvara. Prikaze nam kakav je bio kao mladic (mislio je da sve zna... kao svi mi vjerujem), sta je razmisljao, svoj ego, a i kako je priznao svoje greske. Mozda vise u prvom albumu.

Svakako jedan od onih osobnijih autora, prica. Pa ako vas zanimaju takve, potopite se u Paulov svijet.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/12/2019 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Solidno,nije u rangu ljetnog posla ali je skroz ok. Tuče neke puno razvikanije naslove. Nego kad ovo ide dalje?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 31/01/2020 : 05:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se ekipi koju je prvi dio Paula više dirnuo. Da se razumijemo, ima i u dvici dosta dobroga, ali je malo nabacano - malo kritike kapitalizma, kroki o socijalnoj radnici, priče iz madlosti, priča o neplodošću... Fali mi tu strukture. Možda je pecanje mogao (trebao?) biti motiv koji će povezati te sve priče, ali ovako kako je nije preuspjelo izvedeno...

To rekavši, pridružujem se i ekipi koja pita kad će još? :) Jer i sa ovim manjkavostima i dalje je riječ o super stripu i super autoru!

Ich bin nur ein Schauspieler

Edited by - SenG on 19/02/2020 22:01:37
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/02/2020 : 17:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/LYgG7182][/url]

Najupečatljivije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1763 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/04/2021 : 18:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Slican utisak kao sa prvom knjigom - do pola sam se pitao sta ja uopste citam. Sasvim obicna prica - pecanje, druzenje, dosadnjikavi dijalozi, smaranje po kisi i slicno. Drugi deo stripa mi je bio mnogo zanimljiviji i potresan, istinski me je pogodilo sve sto su Paul i njegova zena preziveli. Dodacu samo da je ovde crtez mnogo bolji nego u prvoj knjizi. Jos jedan dirljiv i emotivan strip. Kao celina mi je malo bolja prva knjiga ali ovo oko bebe mi je ostavilo takodje jak utisak.

7/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



161 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 06/09/2021 : 12:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Može da se krene sa ovim ili mora prvo letnji posao?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/09/2021 : 13:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Može, nisu povezane.

Trouble will find me
Go to Top of Page

viki_ri
Starting Member



30 Posts

Member since 19/02/2020

Posted - 16/11/2021 : 16:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send viki_ri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Može, nisu povezane.



Možemo li se nadati trećem broju Paula?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/11/2021 : 17:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2021 : 18:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by viki_ri

quote:
Originally posted by Markos

Može, nisu povezane.



Možemo li se nadati trećem broju Paula?



ima ona krilatica "sve što od fibre zaista valja,neće se izgurati do kraja".
zezam se,normalno,da nam se markos ne uvredi,ali u šali pa privali.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6043 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/08/2023 : 18:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Sve što je bitnoga se izdešava u zadnjoj trećini/četvrtini stripa. Prije toga malo izleta, pecanja, obiteljskih slice of life pričica, flashbackovi iz mladosti, a čak je i zasvirao Zenica blues od Pušenja itd.

Papir odlično pogođen za ovaj strip.

Ako negdje naleti, uzet cu i prvi dio. Nek stoje.

E da, i meni nije jasno kako je uspio sačuvati (fotokopiju) račun na kojem je napisao hvala i ostavio u crkvi.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000