forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otkup knjiga 2017 Ministarstvo kulture RH
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/06/2017 : 11:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Kuba

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/06/2017 : 11:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne. tako blizu a tako daleko .
pogodija si širu regiju.
ajmo još 3 pokušaja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/06/2017 : 11:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ma Thailand.

Edit:
A možda i Dominikanska.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 18/06/2017 11:33:41
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 18/06/2017 : 11:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Costa Rica

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/06/2017 : 11:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Domovina Noriege?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/06/2017 : 11:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Costa Rica



bravo Tutta!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/06/2017 : 11:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
eto,Tutta će bit donirane 2 pive od 0,5 kad se pojavi u ST-u ovo lito a ostali više sriče idući put.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 18/06/2017 : 11:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/06/2017 : 12:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ma Tutta vjerojatno zna i ime ženske na fotografiji. :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/06/2017 : 12:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tutta bi joj donirao organe ako treba .
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/06/2017 : 12:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Samo se vi za'ebavajte, a Lwood nije ni rekao čija je, pa šta ako je u pitanju njegov curičak.....?
Zato, bolje stop!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/06/2017 : 12:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Onaj tko je na ovaj topik dosao kritizirati nacin podjele sredstava i otkup knjiga za knjimbe, dosao je na pravi topik.

Ali onaj tko je na topik dosao obracunavati se s Markosovom mesijanskom slikom u javnosti, promasio je ceo fudbal.

Cijela situacija je skroz degenericna pa da kazem ono sto mi se cini neuralgicnim ovdje: Fibra je tvrtka, a Markos je osoba. Osoba koja smije biti tvrdoglava i imati nezgodan temperament na nekom forumu. Fibra i Markos morali bi biti odvojivi. A Jergovic ne pomaze zdravoj percepciji Fibre nego upravo pothranjuje poistovjecivanje jednog covjeka s tvrtkom, sto olaksava svim prdekavcima ovog svijeta da imaju plodno tlo za pucanje na patetiku, sentimentalno, osobno.

Odnos izdavaca i citatelja je poslovni, a ne ljubavnicki odnos. A tako se treba i konzumirati.

(Ukratko, jaki moze jesti Markosu fritule iz ruke - dokle god on jede Markosu iz ruke, a ne Fibri.
Jaki moze i kritizirati Fibru - dokle god kritizira Fibru, a ne Markosa.
I na kraju svega, Jergovic moze kritizirati ili hvaliti Fibru - dokle god zadrzava odmak od Markosa i toga da je on "porodicni covjek" i slicno. Niti je Jergovic u novinarskom rangu Zuzi Jelinek, niti je pisao clanak za Gloriju.)




Tvoja teza na prvu zvuci razumno i ispravno, no moze jos se kontrirati tvrdnjom da je jedan od glavnih problema u ovoj drzavi to sto Sunjic nije Fibra, Anticevic nije Algoritam, Todoric nije Agrokor, itd., odnosno to sto nasi zakoni dozvoljavaju da ljudi koji su de facto alfa i omega svojih tvrtki, to nisu i de iure, pa nicim (a pogotovo ne svojom imovinom) ne odgovaraju za te tvrtke. Pa se onda opet i opet i opet sa nasim tvrtkama ponavlja ista prica u kojoj vuk pojede magare.

Ono sto je mene iskljucivo zanimalo od tema koje su spominjane na ovom topicu je dakle ta prica o igricama oko preuzimanja Algoritma, jer sudeci po dostupnim informacijama (ne samo po Jergovicevom clanku), ceka nas ponavljanje iste price u kojoj ce neki novi Algoritam po novim imenom proci isti scenarij u kojem ce netko izvuci novce u vlastiti dzep i zatim "upropastiti" tvrtku, a nasamareni ce ispast i njihovi poslovni partneri koji nisu u "dealu" i svi mi kao kupci i građani.

No ljude ovdje vise zanimaju međusobna prepucavanja i filozofiranje o smislu zivota nego te konkretne stvari. Tako da izgleda da sam jedan od rijetkih ovdje koje ovo uopce zanima, a uostalom to nije ni tema topica, pa cu prestati to spominjati.

Edited by - vukozec on 18/06/2017 12:38:47
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/06/2017 : 12:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Vukozečino, dobar argument.
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 18/06/2017 : 13:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Vukozečino, dobar argument.





Pa vukozec je promašio poantu tvog upisa a ne da je dao dobar argument. Kad govoriš o tome da fukara Miljenko nema razloga spominjući Fibru d.o.o.spominjati Markov privatni život to je onda minimum zdrave komunikacije. Ovo što spominje vukozec je druga priča, naravno da pravno netko stoji iza Fibra d.o.o. i on je odgovoran za poslovanje, prije svega pravno, ali to opet nema veze s njegovim privatnim životom (ulogom oca i sl.). Isto vrijedi i za Todorića i sve ostale privatnike i njihove odnose prema svojim firmama.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/06/2017 : 13:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Mrkva

Onaj tko je na ovaj topik dosao kritizirati nacin podjele sredstava i otkup knjiga za knjimbe, dosao je na pravi topik.

Ali onaj tko je na topik dosao obracunavati se s Markosovom mesijanskom slikom u javnosti, promasio je ceo fudbal.

Cijela situacija je skroz degenericna pa da kazem ono sto mi se cini neuralgicnim ovdje: Fibra je tvrtka, a Markos je osoba. Osoba koja smije biti tvrdoglava i imati nezgodan temperament na nekom forumu. Fibra i Markos morali bi biti odvojivi. A Jergovic ne pomaze zdravoj percepciji Fibre nego upravo pothranjuje poistovjecivanje jednog covjeka s tvrtkom, sto olaksava svim prdekavcima ovog svijeta da imaju plodno tlo za pucanje na patetiku, sentimentalno, osobno.

Odnos izdavaca i citatelja je poslovni, a ne ljubavnicki odnos. A tako se treba i konzumirati.

(Ukratko, jaki moze jesti Markosu fritule iz ruke - dokle god on jede Markosu iz ruke, a ne Fibri.
Jaki moze i kritizirati Fibru - dokle god kritizira Fibru, a ne Markosa.
I na kraju svega, Jergovic moze kritizirati ili hvaliti Fibru - dokle god zadrzava odmak od Markosa i toga da je on "porodicni covjek" i slicno. Niti je Jergovic u novinarskom rangu Zuzi Jelinek, niti je pisao clanak za Gloriju.)




Tvoja teza na prvu zvuci razumno i ispravno, no moze jos se kontrirati tvrdnjom da je jedan od glavnih problema u ovoj drzavi to sto Sunjic nije Fibra, Anticevic nije Algoritam, Todoric nije Agrokor, itd., odnosno to sto nasi zakoni dozvoljavaju da ljudi koji su de facto alfa i omega svojih tvrtki, to nisu i de iure, pa nicim (a pogotovo ne svojom imovinom) ne odgovaraju za te tvrtke. Pa se onda opet i opet i opet sa nasim tvrtkama ponavlja ista prica u kojoj vuk pojede magare.

Ono sto je mene iskljucivo zanimalo od tema koje su spominjane na ovom topicu je dakle ta prica o igricama oko preuzimanja Algoritma, jer sudeci po dostupnim informacijama (ne samo po Jergovicevom clanku), ceka nas ponavljanje iste price u kojoj ce neki novi Algoritam po novim imenom proci isti scenarij u kojem ce netko izvuci novce u vlastiti dzep i zatim "upropastiti" tvrtku, a nasamareni ce ispast i njihovi poslovni partneri koji nisu u "dealu" i svi mi kao kupci i građani.

No ljude ovdje vise zanimaju međusobna prepucavanja i filozofiranje o smislu zivota nego te konkretne stvari. Tako da izgleda da sam jedan od rijetkih ovdje koje ovo uopce zanima, a uostalom to nije ni tema topica, pa cu prestati to spominjati.




Da citiram sebe od prije pet dana:


quote:
Dakle, Jergović otvoreno sugerira da se kriminal nastavlja s nekim novim isturenim licima i sa starim igračima u pozadini.

Ako su ti detalji poznati njemu, onda su poznati i svima drugima. Pa hoće li netko, recimo pravna država, nešto poduzeti da se stvari zaustave i sasijeku prije nego što se za nekoliko godina rezultat ponovi.

Bojim se da je odgovor poznat, također svima.



Svi sve znaju i sve će znati kad se krah ponovi, ali će se barem odabrani još malo potkožiti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/06/2017 : 13:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by Mrkva

Vukozečino, dobar argument.





Pa vukozec je promašio poantu tvog upisa a ne da je dao dobar argument. Kad govoriš o tome da fukara Miljenko nema razloga spominjući Fibru d.o.o.spominjati Markov privatni život to je onda minimum zdrave komunikacije. Ovo što spominje vukozec je druga priča, naravno da pravno netko stoji iza Fibra d.o.o. i on je odgovoran za poslovanje, prije svega pravno, ali to opet nema veze s njegovim privatnim životom (ulogom oca i sl.). Isto vrijedi i za Todorića i sve ostale privatnike i njihove odnose prema svojim firmama.



Ajdede da odgovorim i na ovo: To sto spominjete ti i Mrkva, spominjnje privatnog zivota, uloge oca, itd., koliko sam uspio primijetiti nije napravio nitko na topicu osim sto je to Jergovic napisao u linkanom clanku. Tako da taj oblik patetike na topicu prakticki ne postoji. Ono sto su ljudi radili i rade je da ne dozivljavaju Fibru kao neku bezlicnu tvrtku, vec kao tvrtku iza koje stoji jwdan covjek. A mislim da to mozemo bez zalazenja u nepotrebnu patetiku. A ovo "naravno da pravno netko stoji iza te i te tvrtke" nam praksa bas i ne dokazuje tako.

Edited by - vukozec on 18/06/2017 13:24:08
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/06/2017 : 13:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
zzzijjevvvv...nitko mi nije repricirao..što smatram da sam korektno obrazložio svoj stav....
kako sam na poslu i upravo poručao malo se mi od vaših pustih postova pridremalo...aj noč ljudi....zijevvvv

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/06/2017 13:54:20
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/06/2017 : 13:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ne bih izjednačavao Mrkvu i usagija77. Ne samo sto oni ne misle isto (usagi77 skriva svoje stvarne stavove i samo se slepa uz pametnije i elokventnije), nego i Mrkva ne bi nikad Jergovića nazvala fukarom. Ni Jergovića ni bilo koga.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/06/2017 : 14:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ne izjednacavam nikoga, samo pojasnjavam sto sam htio reci. Ali imas pravo, mozda nema potrebe za razvlacenjem, tko ce (htjeti) shvatiti poantu mog upisa, shvatit će je, a drugi nece, odnosno shvatit ce je onako ako im odgovara.
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000