forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Roman No. 3 - Ivan Lutz - Samo igraj!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 16/06/2017 : 10:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
Pompozno sam pisao o sebi u trećem licu u naslovu kao žvaljo. No, evo prijatelji moji, treći roman je na vidiku u izdanju zagrebačkog Hangara 7. Živjeli!

[/url]

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.

Edited by - Pirgavi on 16/06/2017 10:45:19

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/06/2017 : 00:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Kupujem naravno :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/06/2017 : 00:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sjajno i svaka čast!

Ne kupujem, naravno, jer literarna fantastika nije moja omiljena "salica čaja", ali naklon do poda!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/06/2017 : 00:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zovite ju Zemlja je bio vrlo dobar SF, Drum je bio...ha malo manje dobar()a od ovog očekujem da bude minimalno na razini prvog romana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 17/06/2017 : 11:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
odlicno

btw prezakon naslovnica

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 17/06/2017 : 13:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

odlicno

btw prezakon naslovnica



Slažem se. Thumbs up za cijeli projekt!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 20/06/2017 : 08:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Pirgavi da li znaš hoće li biti distribucije knjige za Srbiju i Crnu Goru?
Sudeći po sižeu na korici ovo veoma vuče na Matrix i slične koncepte, koliki si stvaralački otklon napravio u odnosu na već viđeno u sajber panku?

...
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 20/06/2017 : 18:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope

Pirgavi da li znaš hoće li biti distribucije knjige za Srbiju i Crnu Goru?
Sudeći po sižeu na korici ovo veoma vuče na Matrix i slične koncepte, koliki si stvaralački otklon napravio u odnosu na već viđeno u sajber panku?



Ne znam za distribuciju u Srbiju i Crnu Goru... vjerojatno je neće biti jer su sve tri države u kaosu oko suradnje pogotovo u knjigama.

Ima cyberpunka, iako ja to nisam vidio niti razmišljao o tome dok sam pisao. Nije to onakav CP kakav su pisali Gibson, Morgan, Sterling, itd... i svakako nije naglasak na tome. Ne mogu suditi o svom romanu, jbg. Pričam s mojim urednikom on vidi nešto što mi uopće nije bila namjera, prije slanja pročitalo je 6-7 ljudi koji su vrhunski poznavatelji književnosti, i svatko je nešto drugo naznačio. Tako da, iskreno, pojma nemam kakav je odmak, ali znam samo to da neke stvari nisu nikada bile napisane na taj način(barem za sada tako misle svi koji su pročitali), pogotovo u vidu programiranja, računalnog koda, i računalne komunikacije Mreže s bićima i štošta da ne spojlam...


The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/06/2017 : 22:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Čestitam na novoj knjizi Pirgavi.
Nakon čitanja, javim utiske.
Go to Top of Page

Pirgavi
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 29/12/2010

Posted - 21/06/2017 : 17:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Pirgavi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Čestitam na novoj knjizi Pirgavi.
Nakon čitanja, javim utiske.



Važi Pajkče!

The only thing we know for sure is that he's *not* a vegetarian.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/11/2017 : 17:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pirgavi se nije pohvalio da je prvo izdanje rasprodano i da se moralo doštampavati za Interliber. To nije čest slučaj s domaćim autorima.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/11/2017 : 19:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hrvatski izdavač ovaj put, bit će pristupačnije...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/05/2018 : 16:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Iz raznoraznih razloga knjiga je tek sad stigla na red za čitanje. Pročitao sam u komadu trećinu i jedva čekam nastaviti.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/08/2018 : 15:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ni tri mjeseca nakon čitanja došao je čas i za kratki osvrt.

Pirgavi je napisao SF roman u kojem su glavne teme košarka i tehnologija, nema se tu što ne sviđati. Dodamo li tome i da umijeće pisanja napreduje iz knjige u knjigu jasno je da mu je, barem prema mom mišljenju, ovo najbolja knjiga.

U svijetu kojim upravlja benevolentna? umjetna intelegencija, ljudi su socijalno raslojeni na vrlo mali broj jako bogatih i ogromne mase kojima je jedina zabava košarka i klađenje na košarku. Glavni junak? koji upravo preživljava osobnu tragediju slučajno postaje svjedok zločina. Tu počinje brza radnja koju autor sigurnom rukom vodi do kraja koji je posebno dobro odrađen. Pohvala ide i na opis društva i društvenog poretka do kojeg dolazimo postupno i uz radnju bez pretjeranih info dumpova.

Ako bih morao dati koju primjedbu, onda bi to išlo na linearnost radnje koja je u skladu s današnjim bestselerima, a ja bih preferirao još koji twist (slobodno to pripišite mom staromodnom gunđanju). Druga primjedba ide na to kako autor mudro ubacuje neke stvari idealne za nastavak koji neće napisati i samo nas zeza

Preporuka za roman i čekamo slijedeći.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000