forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pub-kvizovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/11/2017 : 17:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jok, više stripova je osvojilo Pulitzera, ne samo Maus.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/11/2017 : 17:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Maus je jedini strip koji je dobio Pulitzera kao naslov. Barem koliko ja znam. (kod postavljanja pitanja bi naveo godinu nagrade da ne bude nikakve zabune)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/11/2017 : 17:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Za početak, Maus i nije dobio Pulitzera, nego ga je Spiegelman dobio za Mausa. Ali to je manje bitno.

AS je jedini koji je dobio Pulitzera za grafičku novelu, ali u polje stripa spadaju i novinske pasice.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/11/2017 : 18:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Akm, je li netko rekao rules lawyer?

Ne volim taj prijevod americkog pojma koji nije postojao u Evropi kad su vec postojala djela koja se danas nazivaju ti pojmom. To sto amerikanci nemaju tako lijepu rijec za strip kao mi je njihov problem.

Edited by - vukozec on 10/11/2017 18:21:06
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2017 : 19:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Akm, je li netko rekao rules lawyer?

Ne volim taj prijevod americkog pojma koji nije postojao u Evropi kad su vec postojala djela koja se danas nazivaju ti pojmom. To sto amerikanci nemaju tako lijepu rijec za strip kao mi je njihov problem.


Govoriš o grafičkom romanu? Koja su to tadašnja djela koja se danas nazivaju tim pojmom?

Također, hrvatski izraz "strip" potječe od engleskog izraza "comic strip".

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/11/2017 : 19:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tipa Balada o slanom moru je postala graficka novela. Je li itko ikad usao u ducan i rekao "dajte mi tu i tu graficku novelu"?

Nego Bushido, ti si znao sve odgovore, je li tako? ;)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2017 : 21:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Tipa Balada o slanom moru je postala graficka novela. Je li itko ikad usao u ducan i rekao "dajte mi tu i tu graficku novelu"?

Nego Bushido, ti si znao sve odgovore, je li tako? ;)


Pa sad, na ovim prostorima mnogi još uvijek stripove nazivaju "crtanim romanima". Da ne spominjemo CRŠ.

Ali da, Doonesbury je dobio Pulitzera znatno prije Mausa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2020 : 09:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Nije pravi topic ali je najblizi tome, pa... Jedan kratki i veoma lak (mada mi je Shakespeare uzeo 1 bod). Nije mi jasno zasto bi bilo tesko dobiti vise od 7 bodova ovdje (tako je napisao onaj koji je postavio ovo na FB), mozda onima preko bare.

https://triviabunch.com/quiz/20141/10/triviabunch.com/boosted?fbclid=IwAR2WLCRkt0g3X4Hh8VgNMxaOXgFP47WLN7qjP0oez9AIfZvq8c1CmltO_fg





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 12/06/2020 09:17:25
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000