forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 77 - Kraj epohe
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Albino
Starting Member



Serbia
49 Posts

Member since 05/07/2016

Posted - 30/06/2017 : 10:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Albino a Private Message  Reply with Quote
Hajka, definitivno. No bez obzira na naslov, ovaj strip će mi sigurno prizvati bar delić osećaja koji sam imao pri prvom susretu sa Bilalovim radovima.

Spisak postoji!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/06/2017 : 11:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Bilal mi je zakon

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 01/07/2017 : 02:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Kad smo vec kod sranja od lovaca mi se sere. Kreni golim rukama na medveda pa se javi frajeru.


A dobro, nemojmo sad da generalizujemo, nisu svi lovci takvi krvoloci, a lov je postojao odvajkada.
Nisu ni praistorijski ljudi išli golim rukama da love mamute...
I moj je otac lovac, al' eto, mene nije navukao na taj sport.
Ali, da, ima dosta onih zbog kojih se stiče takav negativan utisak o lovcima,
naročito među političarima, vladarima, ministrima...posebno se povezuje sa komunističkim zemljama, kao u ovom stripu.
Nije mi ni danas jasno zašto je to bilo, takoreći, obavezno ići u lov kada predsednik jedne zemlje poseti drugu?

Nego, ako već postoji nešto što bi moglo da deluje kao laksativ, to su lovačke priče.
Slušao sam puno puta oca kako prepričava svoje doživljaje i znam dobro kako to izgleda.
Nije toliko stvar u tome da li se nešto dodaje i preuveličava, već u stvaranju napetosti u priči.
Umesto da odmah dođe do poente, tokom pričanja ide izokola i zadržava se na potpuno nebitnim stvarima
tipa: "Bilo je pola dvanaest...ne, ipak je bilo petnaest do dvanaest...bila je vedra noć, ali se odnekud
pojavio oblačak...pomislio sam pa neće valjda kiša da padne...čuo sam huk sove ušare...ne, ipak je to bila kukuvija..."
Možda sam malo iskarikirao, ali shvatate šta hoću da kažem... Umesto da sve ispriča za pet minuta, oduži se priča na pola sata...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/07/2017 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da lovci pretjeruju sa svojim pričama, to je istina.

Lovcu možeš reći da mu ne valja žena ali ne da mu ne valja ker.

Ne pretjeruju samo lovci sa svojim pričama, sta stvar je i s ribolovcima.

Koja je razlika između lovca i ribolovca?
Pametnom se daje puška u ruke a budali štap.


Have mercy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/07/2017 : 11:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

To je idealno štivo za prije spavanja 50+
Risbo, šta se čeka?



Plaća

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Ljuba XO
Starting Member



33 Posts

Member since 23/06/2017

Posted - 03/07/2017 : 18:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ljuba XO a Private Message  Reply with Quote
Je li neko pročitao izdanje? Dajte neki utisak.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/07/2017 : 19:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, naravno.

Izdanje je grom gromova. Ko voli Bilala.

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/07/2017 : 07:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Prelistah juce na brzinu, stvarno izgleda fantasticno
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/07/2017 : 19:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Kako god bilo, sinovi naših šefova postat će šefovi naših sinova.
nepoznata rumunjka

Zbilja odličan epitaf.
Inače Lovačka družina mi je daleko bolja od Falangi.
Falanga mi je onako, umirovljeničko, pregaženo vremenom natjeravanje ostarjelih prvoboraca za neke više ciljeve i pokušaj povratka mladosti koja je ionako nepovratno otišla niz rijeku.
Ima to svoju poruku, ali ne mlađima od 99.
Revolucija mi kao i proizvodi na akciji u Lidlu ima svoj rok trajanja.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 25/07/2017 : 12:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Lovačku družinu sam prvi put video u grčkom Babel magazinu 80-tih godina. Kakav je to bio šok. U istom magazinu prvi put sam video i Manarine Avanture Giuseppe Bergmana. O sadržaju Kraja epohe se i nema šta reće, dva strip klasika.

Poređenje izdanja:

Catalan
Neujednačen kvalitet, od stranice do stranice. Nije loše, ali nije u potpunosti kako treba. Format nešto manji od Fibre, ali dimenzije samog stripa veće, jer su margine svedene na minimum, praktično ih nema. Istorijski vrlo bitna izdanja, koje su nam omogućila da pročitamo ove stripove 80-tih godina.

Les Humanoïdes Associés
Moji primerci potiču sa početka 90-tih. Veći format od Fibre. Falange su mi bolje nego Fibrine, dok je kod Lovačke družine manja razlika, po meni opet u korist Humanoida.

Fibra
Kolor je tamniji, više kod Falangi nego kod Lovačke družine. Zbog toga negde deluje oštrije na prvi pogled. Meni više prija svetlija varijanta, kao kod francuza. Verovatno je rađena i neznatna korekcija kolora. Pretpostavljam da je tako i u novim francuskim izdanjima. Sve u svemu, Fibrino izdanje je izuzetno dobro (kao i uvek) i sviđa mi se što je malo drugačije.

Pitanje za one koji imaju Fibrino izdanje:
Da li je samo kod mene tako, table na stranicama 36 i 48 su malo mutne?

Još kada bi neko objavio integral Légendes d'aujourd'hui...

edit:
Kod Lovačke družine, u najnovijem luksuznom izdanju Partie de chasse édition 30 ans (114 pages - 37.5 cm x 28.2), dodat je još jedan kratak strip La Huitième Soeur (Osma sestra), koji kako piše "nastavlja i zaključuje priču". Svojevremeno sam hteo da nabavim ovo izdanje, ali sam se predomislio, jer veličina samog stripa nije mnogo veća od klasičnog francuskog izdanja (margine su prevelike).

Edited by - JAH WOBBLE on 25/07/2017 12:43:27
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/07/2017 : 12:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Te stranice jesu mutne, jer su takvi fajlovi koje smo dobili od Humanoida, tu nije bilo puno pomoći. Jednostavno, kolor ne sjeda dobro na crtež na svim mjestima i to nismo mogli namjestiti da se ubijemo. To je već uobičajena stvar kod tih starijih serija gdje nije rađen digitalni kolor nego ručni, na puno mjesta dolazi do tih pomaka. Mjestimično smo popravili di smo mogli, ali ovo je bilo baš previše odstupanja:(

Evo, pogledaj: http://www.stripovi.com/temp/Kolorka_77_KrajEpohe.pdf

Kolor je težak, tamniji, ali, opet, takvi su fajlovi koje smo dobili.

Trouble will find me
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 25/07/2017 : 12:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Hvala na brzom odgovoru!
Tako sam i mislio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/08/2017 : 20:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


1979: dok teroristi ekstremne ljevice svom snagom tuku Zapadnu Europu, skupina bivših boraca Međunarodnih brigada, usprkos reumi još uvijek puna iluzija, nastavlja borbu protiv bande fašista koja sije smrt gdjegod prođe. Veličanstvena i gorka epopeja natopljena krvlju ... to su te godine objavljene FALANGE CRNOGA REDA.


Otkad su fašisti levičari??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/08/2017 : 20:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma to ti je sada novodobna mantra desnicara ..."levi fasisti" (koji oksimoron). :D

Mada Markos to naravno nije rekao, u opisu sasvim jasno pise sta i ko i kako. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/08/2017 : 21:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Falange crnog reda,grupa ostarelih fašista koja se pre 4 decenije borila u Španskom građanskom ratu,sravnjuju sa zemljom jedno Aragonsko seoce (ubivši pri tom sve žitelje) koje je u pomenutom ratu bilo na strani republikanaca.Taj teroristički čin je samo početak njihovog delovanja kome će pokušati stati na put gupa levičara koja se sukobila sa pripadnicima Falangi u tom selu 1938.godine.
Londonski novinar Pričard će okupiti svoje stare saborce iz XV Međunarodne brigade,i krenuti na Falange.Trag će ih voditi preko dobrog dela južne i srednje Evrope,a avanturu će svako od njih doživeti na totalno različit način.
4/5
Lovačka družina je sastavljena od političkih moćnika različitih istočnoevropskih država komunističkog bloka,okupljenih u tradicionalnom trodnevnom druženju.Uz kapljicu alkohola,slasna jela i opuštanje sa bazenom i šahom, političke "glavonje" pretresaju stare doživlje,svakog dana loveći ozbiljniju životinju.Zadnjeg dana biće to lov na "najopasniju".
4/5
Pored političke avanturističke akcije i političkog trilera,Kristin i Bilal nam donose i svojevrsni epilog u vidu ilustrovane kratke priče pod nazivom Epitaf.

Sve u svemu dva jako dobra stripa,koja ni posle skoro četrdeset godina nisu izgubili na svežini (ako bih tako mogao da se izrazim).
Mada je po meni Kraj epohe za malo ozbiljniju publiku.Da ne kažem matoriju.
Bilalov crtež je sjajan,boje takođe.Jedino imam problem sa razaznavanjem likova - i muške i ženske face su često vrlo,vrlo slične.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/09/2017 : 20:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
falange crnog reda iliti matore furune

ovo je genijalno, izuva. u pocetku sam se pitao sta ovi matori fasisti i komunisti, samo sto nisu umrli, imaju da prangijaju sirom evrope, ne zaleci zivot, sto svoj sto tudju. al njihova razisljanja, stavovi, situacije su me ubedili u prihvatanju ovog stripa kao najblizeg . blaga komicnosti svega ovde mi je dodatan plus

bilal razbio

Edited by - kasper on 10/09/2017 20:28:25
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/10/2017 : 20:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Prosjek prosjeka.
Da sam tek usla u strip, ne bih ni docitala do kraja, i iovako sam jedva. Kme kme kme "bolje mi nađi da nesto popijem", kme kme kme, "istovremeno podmukla i poznata", kme kme kme (opet faking trotocja, sta je to sa strip-autorima i trotocjima) - od str. 65. do 79. genijalno, onda opet upada u prosjek. Jedna stvar doduse: prvo sam citala original pa mi je bilo bleh.
Ono sto je Macan napravio s prijevodom je cudo cuda. Inace ni ne gledam tko je prevodio jer ne citam original, ali ovo je nesto ekstra.
Macane, kapa dolje i kme kme zakon si.

EDIT: S tim da sam slaba s jezicima osim engleskog pa stvarno dopustam da je ovo totalno provizorno, ali cini mi se da nije.

Edited by - Mrkva on 19/10/2017 20:07:28
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/10/2017 : 21:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

(opet faking trotocja, sta je to sa strip-autorima i trotocjima)

elipsa... zbog manjka prostora u oblacicima... ili... dramska pauza... tenzija...







...
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 20/10/2017 : 09:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Bilal je vrhunski umjetnik, ali užasno naporan za čitanje. Barem u ovim radovima.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 : 14:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja nešto pretjerano uživao ćitajući ovaj strip, ali ok je.

Falange dosta zamaraju, ali u tome se krije i dio poante: da osjetimo taj umor od svega: od života, od razočaranja u ideale, u ljude, u sebe.

Lovačka družina je dosta dinamičnija i lakše se čita, a najviše mi se dopao pomalo bunuelovski vizualni nadrealizam.


PS: I mene nervira pretjerivanje sa "voice-over" naracijom u stripovima, volim kad se to svede na najmanju moguću mjeru.

Edited by - vukozec on 24/10/2017 14:52:38
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 03/01/2018 : 21:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dosta zamorno i dosadno, ali crtački sjajno. Za potpuno uživanje, mislim da treba dobro poznavanje materije odnosno političke situacije u tom razdoblju. Partija lova mi se više svidjela, crtež je spektakl.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/01/2018 : 11:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Falange crnog reda

Dobra ideja, solidna priča i odličan crtež ali pripovijedanje ubija i konja. Zamorno i nepotrebno razvučeno barem je takav moj dojam. Prenatrpane stranice ničega.


Lovačka družina

Odlična ideja i solidna realizacija sa odličnim crtežom. Ima i tu zamora, kao i kod priče puno je likova kojim se mora dati nekakav prostor ali često se time narušava dinamika pripovijedanja. Stranice su tu manje natrpane pa se i puno lakše čitaju.

Kod oba stripa imao sam dojam da mi za poptuno razumijevanje nedostaje politička pozadina tj, da su stripovi bili puno jači onda kad su izlazili neko danas.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 16/05/2018 : 00:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
"Falange", meni jedan od dražih stripova, konačno čitam u dobrom prijevodu, u boji, onako kako zaista izgleda. Ne mogu si pomoći, nego da hvalim bez mjere. Valjda radi dugogodišnje frustracije posjedovanja crno bijelog izdanja iz Gornjeg Milanovca, onog na potpuno promašenom žućkastom papiru.

Klasik, teškaš. Vremenska kapsula. Školski primjer valjano napravljenog stripa iz vremena kad je bog još hodao po Zemlji. Enki Bilal pršti iz svake sličice bez praznog mjesta, gomilom detalja, desecima različitih, razrađenih fizionomija, besprijekorne dokumentarnosti, fantastičnog kolora. Knjiga stiže direktno iz obavezne lektire za nostalgičare. Uspoređujem "Falange crnog reda" u glavi sa "Starim prdonjama/furunama". Savjet za hipstere: čitati pod žaruljom koja daje toplo svjetlo.

Kako Bilal pročišćava crtež i podiže svoje ionako veliko umijeće na viši nivo, tako i Pierre Christin čini konciznijim svoj izričaj u "Lovačkoj družini". Nema sumnje, "Lovačka družina" je bolji, zreliji strip, što je logično za autore u usponu. No, "Falangama" kako se navodi u interviewu između dva albuma, nitko ne može osporiti inovativnost i metode koje su među prvima uveli u strip davne 1979. godine. "Pristup stvarima na odrasliji način", u vrijeme kad je strip još uvijek bio ili namijenjen djeci ili je pak podilazio ukusima najšire publike.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 09/08/2020 : 14:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip me je privukao sjajnom naslovnicom i fenomenalnim crtezom. Imao sam ono ocajno domace izdanje Decjih novina ali ga nikada nisam citao. Iako su neke stranice mutne, moze se reci da je ovo kapitalno izdanje jednog bitnog dela. Dugo je stajao na polici dok nisam odlucio da ga procitam. Prvi album mi je bas lepo legao iako radnja tece jako sporo ali nije dosadno. Dopala mi se akcija i cela prica oko ideologije i nacina na koji je to prikazano. Prva polovina drugog albuma mi je komfuzna zbog gomile raznih secanja likova ali celina ostavlja pozitivan utisak iako je ponegde zamorno (subjektivan osecaj jer mi se citalo nesto drugacije u tom trenutku). Christina sam prvi put citao u Orwell-u i dopada mi se njegov nacin pripovedanja i posle Epohe ostajem pri istom misljenju, Bilalov crtez je maestralan. Ovde mi se vise dopao nego u svim njegovim "solo" radovima. Nije za svakoga ali vredi.

7/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

dapazin
Starting Member



51 Posts

Member since 23/11/2022

Posted - 07/07/2023 : 11:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dapazin a Private Message  Reply with Quote
Enki Bilal mi je uvijek bio zanimljiv iako nisam imao pojma tko je on dobrih dvadeset godina. Ime mi se urezalo u pamcenje nakon sto mi roditelji pricali o njemu... Enki Bilal... Koje cudno ime... I onda skuzim da lik radi stripove. I da je iz Beograda put Francuske. I da je Fibra izdala dva stropa. I da su oba rasprodana... Jbg. Al nabavio sam nekako Kraj Epohe, sa krajevima stranica zazucenim od stajanja na polici i mirisom dima cigareta koji skace sa stranice cim se otvore. Iako sam u pocetku bio negativan po pitanju toga, na kraju sam shvatio da bi Sunjic, ako ikad reprinta ovo cudo (a trebao bi), morao zazutiti krajeve i ostaviti da se strip paca u oblacima dima par tjedana.

Ukratko - ovo je briljantno, u potpunosti briljantno na toliko nacina. I to obje price, svaka na svoj nacin.
Falange crnog reda (jel mogu samo reci koliko je ovo jebeno dobro ime za odred smrti?) pocinju fantasticno. Ljudi upadaju u selo, pobiju sve i zapale ga. Nema puno mudrosti, nema patetike - cinjenice su dovoljne. Vec je ovdje strip mogao otici u preseravanje, ali Christin ima nevjerojatno dobar osjecaj za scenarij.

Da sad ne prepricavam cijelu radnju, moram reci da me sve skupa dosta podsjetilo na Munchen, meni najdrazi Spielbergov film, a slicne su i teme iako je ovdje to obradjeno na malo drugaciji nacin. Dok je u Munchenu to vise osobna razina, ovdje je to mišung pojedinaca koji su nekad bili bitni i drustva koje ih vise ne treba, ne slusa i koje se za njih ne zanima. Christin je nevjerojatno dobro razradio sebicnost likova, bez da je to eksplicirao.

Njihova nebitnost i povratak tog osjecaja bitnosti je primaran motiv njihovih putešestvija, ne zanimaju njih toliko sami necovjecni zlocini, koliko povratak tog osjecaja da rade razliku - "spasavaju svijet". Tako ni same falange, veliki zlikovci, ni ne dobivaju neki narociti "screen time", iako je jasno da ih vode isti sebicni motivi kao i drugu skupinu. Naravno, ne zelim reci to sto rade nasi junaci je a priori lose, niti malo, samo zelim pohvaliti Christina da im je dao nevjerojatnu dozu ljudskosti u svemu tome. Mogli su jako lako ispasti vec previse puta prezvakani idealisti koji ce umrijet za svoje ideale pod svaku cijenu - ali oni to nisu.

Bilalov crtez prsti od detalja, cudesan rad. Jedina primjedba je sto mi se likovi malo stope jedno s drugim, ali sta je tu je, svakako uzivancija za gledati, koliko i citati.

Druga prica je jos bolja, ako je to bilo moguce. Ljigavi pokvareni aparatčici i bijedni birokrati se nadju na jednom mjestu i sto moze poci u krivo? Opet, Christin puca iz svih topova prikazujuci likove i dajuci im posebnu zivotnost, ako je to uopce rijec. Hrpa ljigavaca koja je svjesna svoje ljigavstin. Nisam zivio u komunizmu, ali mogu zamisliti da su ovakvi ljudi vodili price. Pogotovo briljantno smatram ideju da se Vasiliju Ševčenku oduzme glas, uzdizuci ga tim cinom na posebno mitsku razinu omnipotentnog komunistickog poluboga.

Bilal je ovdje maestralan. Potezi su mu cvrsci, sigurniji, jasniji. Dodatak simbolicnosti vizualima daje indodatnu dimenziju cijelom stripu.

Epitaf je samo predivan šlag na tortu, kao kad poslije predivnog korneta za kraj ostane onaj komadic čokolade na kraju korneta.

Briljantno, jednostavno briljantno, stvarno dugo dugo vremena me nije neki strip ovoliko odusevio, a ne sjecam se kad me je zadnji put neki strip toliko iznenadio. Uzeo sam cisto da vidim tko je taj tip s cudnim imenom, naslovnica mi se svidjela, a zavrsio sam s jednim od najcudesnijih stripova koje sam citao.

Malo me čude ovi komentari da im je bilo nesnosno dosadno za citati. Ja, koji inace citam stripove i knjige ekstremno sporo sam Falange u jednom šusu riješio, a onda se suzdrzavao da pricekam drugi dan da rijesim i Lovacku družinu jer nisam htio dobiti prekomjernu dozu, nego pustiti barem da se malo slegne.

Jedina, jedina zamjerka je sto svaka prica nije bila duplo, ako ne i troduplo duza. Christin je stvorio fantasticnu mitologiju likova od kojih dobijemo jedva mrvice, volio bih da je to jos dodatno prodisalo kroz širu pricu. A mozda sam samo sebican i zelim da ove dvije price traju i traju i traju.

Drago mi je da se strip prodavao, ali žao mi je što nema toliko komentara jer mislim da ih ovaj strip itekako zasluzuje.

Pitanje - isplati li mi se loviti Nikopol?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000