forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 79 - Orchidea
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2017 : 19:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ruby, Seymour i Virgil nalaze se kako bi iznenadili svoga oca Ellswortha poklonom za njegov osamdeseti rođendan. Međutim, kad stignu u starački dom, saznaju da je poštovani profesor Humelsine netragom nestao prije četiri dana. Navodno je u zadnje vrijeme provodio dane u lokalnom baru, slao brojna pisma u Arizonu i mrmljao nešto o novom projektu vezanom za zvijezde i život u svemiru. Šifra: Orchidea.

Kolorka 79 • Orchidea • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Branka Ćalušić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.6.2017. • Cijena 90 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-79-orchidea/433/

Trouble will find me

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 20:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Cosey uvijek razlog za veselje.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2017 : 20:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Evo jos Coseyja. Mmmmmm...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/06/2017 : 22:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 22:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...



Neki put su tvoji komentari bolji od najboljih viceva.

Nemoj da te ovo uvrijedi, ne potcjenjujem te. Sviđa mi se što iskreno kažeš ono što misliš.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2017 : 22:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jope, Cosey. Nice!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/06/2017 : 23:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cosey mi ne paše...niti miriše niti smrdi...prihvatia je biti mediokritet i to je to...još nisam nešto experimentalno od njega pročita...



Neki put su tvoji komentari bolji od najboljih viceva.

Nemoj da te ovo uvrijedi, ne potcjenjujem te. Sviđa mi se što iskreno kažeš ono što misliš.



Da bi neko bia potpuno objektivan treba bit kompetentan i nepristran...uz svu svoju dobru volju on to ne može ako to nije...tako da se nisam uvridija, dapače...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 23:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
...tako da se nisam uvridija, dapače...



Drago mi je .

Nerijetko nam se mišljenja i poklapaju (neki američki naslovi i sl.)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/06/2017 : 11:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
crtež od Coseya mi baš odgovara....priče ,,kako koja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 30/06/2017 : 15:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Coseyja nikad dosta!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/07/2017 : 17:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Auuuh... pa ja sam tek sad skontao... "Kol"-"orka"
:D
Oh, majko, starim i to lose.
Inace, crtez po mom ukusu - ostar, odlican! malo ga koci trunku anoniman kolor, ali sta je tu je.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 01/07/2017 : 22:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Bas zavrsio Saigon-Hanoi.
Ne znam, meni je Cosey genijalac
i uvijek poslije citanja njegovog
stripa osijecam se zadovoljno.
Ima to nesto i u crtezu i u pricama
sto mi odgovara. Mozda je glupo ali, ponekad me malko
podsjeca na prerano preminulog
majstora mange Taniguchija.
suvisno je reci i da sam Orchideju vec narucio
i jedva je se cekam docepati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2017 : 22:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čitanje nove ture Kolorki sam započeo sa Orhidejom.Nešto zbog toga što je ovaj album najkraći,a nešto što mi je Kozi "sigurica" i znam da će me sigurno opustiti,što mi je preko potrebno u ovim tropskim danima.

Ako su vam se dopali Putovanje u Italiju,U potrazi za Petrom Panom i Sajgon-Hanoj,ni ovo ne bi trebali da propustite,iako mi je Orhideja nešto slabiji strip od nabrojanih.
Kozi pored (za mene) harizmatičnog crteža, uvek ima tu opuštajuću i smirujuću atmosferičnost u svojim scenarijima,pa zato i kažem da kod njega nema greške.Barem kod ovih slice of life-ova,Džonatan me baš nije kupio (uz ogradu da sam pročitao samo treći integral).
U Orhideji mi nešto slabiji momenat kad se pojavljuje izvesni Bobi; taj deo mi pomalo je preusiljen i donekle je pokvario "opći dojam".Ali zato mi je sama završnica super.Ti Kozijevi hepiendovi,iako sa zrnom patetike,uvek mi prijaju.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/08/2017 22:43:52
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 03/08/2017 : 14:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo tipicni Cosey...znaci cista petica...od 10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/08/2017 : 19:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od ostala tri kraća i samo solidna Coseya ovaj mi je iz nekog razloga iznadprosječan.
Jonathan je prejak i zbog njega mi je Cosey sinonim za snijeg i stepe no i u ovoj, mogli bi smo reći- road-movie indie drami američkog štiha njegov stil baš jako jako dobro funkcionira.
Znači ne road movie u smislu adrenalina i jurcanja nego više onaj "stoner" štih.
Također, ovo zrno patetike koje spominje anto je osjetno, no ne čini završnicu antiklimaktičnom. A tu se mnogi znaju zajebat.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2017 : 23:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, Cosey ... pa bio on iz '90 kao ovaj strip ili stariji. Slatko-grenki slice of life, kako (samo) Cosey moze.

Udarnik007 je ljepo rekao, poslije citanja (njegovih stripova) ostane nekakvo "zadovoljstvo". Nista usiljeno, nikakve zarece teme, akcije, prevrtanja, politika ... nekako meko, ali te obrne. Je, pomalo "europski Taniguchi stil".

I lijep obrt na kraju (dva zapravo). Meni Bobby nije smetao, ali me iznenadilo. E, to je Cosey. A i zivot zapravo. Sto me podsjetilo da sam vec posve zaboravio kakvi su "Peter Pan" i "Italija", pa bi to vredilo obnoviti, kao i vjecnu klasiku "Potocice".

A zasto cekam sa citanjem Jonathana ... to samo Bog zna. Ima da krenem ovih dana.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 25/08/2017 : 23:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Cosey je car,ali mislim da si fulao za potocice😀
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2017 : 23:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma ne, nisam mislio da su njegovi (ipak je i Rabate samo jedan!), ali me je samom atmosferom prisjetilo na taj strip. Ili ne znam zbog cega tacno sam se sjetio na Potocice.
Ali sada kada si to spomenuo, mislio sam da sam ipak taj dio posta obrisao? Heh, ocigledno nisam.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 06/01/2019 : 20:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Nekako sam se čitajući Orchideu prisjetio svojeg prvog susreta s Coseyjem u stripu "Putovanje u Italiju", gdje sam tijekom cijelog
čitanja bio nekako isprovociran, da bi me onda zadnji čin oborio s nogu i svoj ostaloj radnji do tada dao smisao.

Orchidea naravno nije na toj razini kvalitete, dijelom i zbog kratke radnje koja ne dozvoljava da se nekako više zbližimo s likovima
i uživimo u priču, ali apsolutno slijedi istu formuli: taman kada pomislim da mlati praznu slamu i da sere, on nekako u zadnji tren
izvuče asa iz rukava. Vrijedi pročitati.

7/10

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 09/08/2020 : 14:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Baš sam pročitao i dobro mi je sjelo. Nepretenciozna životna priča i Cosey je majstor propovijedač. Tako crtački i tekstualno i kompozicijsko. Nekako mi je na istoj razini ko Font a to je vrlo visoka razina.

Nisem još savim na ti sa njim ali ide mi sve bolje, to mi je treći Cosey. Nekako slično ko sa Taniguchijem.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000