forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 82 - Salvatore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2017 : 19:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Salvatore je neobičan pas. Zbog svojih automehaničarskih sposobnosti, toliko je tražen da je preselio svoju garažu na vrh daleke i teško dostupne planine, u potrazi za mirom i privatnošću. A privatnost mu treba kako bi potajno izgradio nevjerojatan automobil kojim bi preko Atlantika došao do svoje voljene Julie. Istovremeno, pretila i kratkovidna krmača Armandine preko sedam gora i preko sedam mora traži svoje izgubljeno dijete.

Ova duhovita i začudna basna govori o svijetu (gotovo) poput našeg, fantastično prikazana slobodnom, poetskom i slikovitom linijom francuskog majstora Nicolasa De Crécyja...

Kolorka 82 • Salvatore • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Nicolas De Crécy • Crtež Nicolas De Crécy • Prijevod Leni Bastaić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.6.2017. • Cijena 220 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-82-salvatore/417/

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2017 : 20:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja prema naslovu pomislio Biuković.

Ali i ovo se čini zanimljivim.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/06/2017 : 21:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nesto sto me moze pogoditi u dusu
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/06/2017 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ja prema naslovu pomislio Biuković.

Ali i ovo se čini zanimljivim.




A ja pomislio da je u pitanju priča legendarnog Sicilijanca Salvatore Giuliano pa mi srce umalo stade od radosti...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 22:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule
A ja pomislio da je u pitanju priča legendarnog Sicilijanca Salvatore Giuliano pa mi srce umalo stade od radosti...



Genijalna knjiga Maria Puza, shit film.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/06/2017 : 22:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jebalo vas sicilijaci vise, ova civilizacija je pretrpana njima
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 22:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

jebalo vas sicilijaci vise, ova civilizacija je pretrpana njima



Kod nas u Zagrebu ih ima koliko hoćeš.

Čak i nisu sa Sicilije, a opet su sicilijanci nad sicilijancima.
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 29/06/2017 : 22:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Dukidule
A ja pomislio da je u pitanju priča legendarnog Sicilijanca Salvatore Giuliano pa mi srce umalo stade od radosti...



Genijalna knjiga Maria Puza, shit film.



Imaš više filmskih verzija o životu Salvatorea Giuliana, ne samo Ciminova
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/06/2017 : 22:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

jebalo vas sicilijaci vise, ova civilizacija je pretrpana njima



Kod nas u Zagrebu ih ima koliko hoćeš.

Čak i nisu sa Sicilije, a opet su sicilijanci nad sicilijancima.



pogledaj obavezno vidimo se u citulji, ludnica
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2017 : 22:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Prva liga!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2017 : 11:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mislio sam da će mi Salvatore biti najmanje bitan iz ove ture;nekako mi je De Kresi suviše "arti" za moj ukus (pročitao sam Ledeno doba i trenutno čitam(u stvari gledam jer je bez teksta)Prosopopus);ali sinoć pročitah ponuđeni prvi album,i moram reći da sam prilično pozitivno iznenađen sa njim - mislio sam da će Moć nevinih biti skrivena bomba ove ture,ali vrlo moguće je da je to i ovaj strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/07/2017 : 12:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

mislio sam da će mi Salvatore biti najmanje bitan iz ove ture;nekako mi je De Kresi suviše "arti" za moj ukus (pročitao sam Ledeno doba i trenutno čitam(u stvari gledam jer je bez teksta)Prosopopus);ali sinoć pročitah ponuđeni prvi album,i moram reći da sam prilično pozitivno iznenađen sa njim - mislio sam da će Moć nevinih biti skrivena bomba ove ture,ali vrlo moguće je da je to i ovaj strip.



veruj vise mom njuhu nego svom razumu
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/07/2017 : 12:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Kasper i anto ko pizza i pivo: zajedno u svakom topiku, i istomisljenici. Morat cu si uzeti ovo cisto da im kontriram, mada sam ostala mrtva ladna na Ledeno doba.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2017 : 00:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Kasper i anto ko pizza i pivo: zajedno u svakom topiku, i istomisljenici.


izgleda da ipak još nemaš dovoljno forumaškog iskustva.
kasper i ja se totalno uvažavamo i poštujemo čak i onda kad nam se utisci skroz razmimoiđu.
a to je u jedno 40% slučajeva.
u 40% se složimo oko stripa,i to "u nulu".
a u preostalih 20% smo tu negde.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/07/2017 00:24:18
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/08/2017 : 14:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

mislio sam da će mi Salvatore biti najmanje bitan iz ove ture;nekako mi je De Kresi suviše "arti" za moj ukus (pročitao sam Ledeno doba i trenutno čitam(u stvari gledam jer je bez teksta)Prosopopus);ali sinoć pročitah ponuđeni prvi album,i moram reći da sam prilično pozitivno iznenađen sa njim - mislio sam da će Moć nevinih biti skrivena bomba ove ture,ali vrlo moguće je da je to i ovaj strip.



veruj vise mom njuhu nego svom razumu



njuh me je prevario, ovo je jedan prilicno nemastovit strip
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 12/09/2017 : 05:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
meni se čini da ako je išta, onda jest maštovit, samo je strahovito nediscipliniran. završava tako da nisam siguran je li uopće riječ o dovršenom djelu. ako jest, onda je riječ o promašaju - prilično dobrom promašaju, ali i dalje promašaju.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/09/2017 : 10:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
gledao sam da otaljam post oko salvatorea, al izgleda da ne moze. postoji ta masta, al sve je to izlizano, vec videno, bez nekog autoskog pecata. svo vreme citanja ko da sam bio u realnom svetu, a tu autor opet preneo svoje jednostave poglede
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/09/2017 : 18:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Valjda nije teško toliko reć...strip je bezveze, pročitaš ga bez problema al prije svega nije dovršen...uvik moš izvuć neki zaključak, kao krmača će provest život tražeći 13to prase, a Salvatore će tražiti svoju ljubav koja je zapravo labilna...bla bla...stvar je da strip nije dovršen, strip je De Crecyjeva improvizacija koja je nestala s 4tim albumom, to mi je puno logičniji zaključak. Onaj njegov "činovničić"...koji k? lošeeee...5/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 16/09/2017 18:30:21
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 16/09/2017 : 18:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

mislio sam da će mi Salvatore biti najmanje bitan iz ove ture;nekako mi je De Kresi suviše "arti" za moj ukus (pročitao sam Ledeno doba i trenutno čitam(u stvari gledam jer je bez teksta)Prosopopus);ali sinoć pročitah ponuđeni prvi album,i moram reći da sam prilično pozitivno iznenađen sa njim - mislio sam da će Moć nevinih biti skrivena bomba ove ture,ali vrlo moguće je da je to i ovaj strip.



veruj vise mom njuhu nego svom razumu



njuh me je prevario, ovo je jedan prilicno nemastovit strip


Nije ti prvi put
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/10/2017 : 15:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Mene je ovaj strip ludo zabavio.
Tako je odlican da ga moram vec danas jos jednom procitati :)
Jedino steta sto nije dovrsen. Doslovno staje usred recenice nekom banalno zbrzanom epizodom. Prvo sam pravdala strip kao "pa sta, to je stil, malo naglo zavrsi al nema veze".
Ali onda sam se sjetila da ona prica s Francoisovom majkom i privatnim detektivom zavrsi doslovno USRED scene i ne dozivi nikakav (cak ni los) epilog, sto je besmisleno. Sto je bilo s 12 prascica i njihovim biznisom? Je li Julie udana za kolumbijskog bogatasa?
Sta su, pobogu, sotonjare napravile svinjama?
Pitanja!

Ali prezabavan strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/10/2017 : 15:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
siguran sam da će takav biti i meni (na osnovu prvog albuma i nekih komentara) - fenomenalan,ali nedovršen.Šteta što je takva završnica.

nažalost,slična je situacija kod još jednog sjajnog stripa - Pirata Isaka - ali kod njega barem nije status serie finie,pa nas možda jdnog dana Blejn udostoji završnice.

A nije isključeno ni kod Salvatorea - ne bi bio prvi naslov koji je završen,a onda nakon x godina nastavljen.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/10/2017 15:33:51
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 29/01/2018 : 18:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je do sada najslabije izdanje fibre, ja ne kuzim sta je autor htio sa ovim stripom, ostavio ga je nedovršenim.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/08/2018 : 23:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Gdje je kraj? :(
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/08/2018 : 21:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije da se ne da čitati ovaj slikopis, ali nekako kao da putuješ sa njima i svi odjednom napuste vlak na istoj stanici, a ti moraš nastaviti dalje sam.
Jednostavno priča se razgrana na više strana i razvije radnju i tu sudac svira kraj.
Možda je piscu postalo djelo prekompleksno pa se odlučio svima zahvaliti i ajde bok.
Jedino mi nije jasno što je tu bilo napeto Markosu da to uvrsti u kolekciju.
Ako autor napravi nastavak, izvadit ću ga sa police i još jednom pročitati, a ako ne svejedno ću ga ponovo savladati kad zaboravim o čemu se radilo.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/08/2018 : 08:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj
Jedino mi nije jasno što je tu bilo napeto Markosu da to uvrsti u kolekciju.


Meni je Salvatore jako smiješan i zabavan.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/08/2018 : 19:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije, da nije, ali ako se ne planira nastavak da razjasni zatečeno stanje, onda je nestalo struje u kinu kad je film bio naj napetiji.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000