forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Giganti 29-31
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 09/07/2017 : 13:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja pročitao Hordu i Capitana i nisu me izuli iz cipela, ništa novog i spektakularnog. I da 300 primjeraka je svakako mala naklada.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2017 : 15:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sjajna tura! Texone u tri verzije vrsnih crtaca! A visak ljepila "odnoktis", sta ces... pazi malo Berni...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 16/07/2017 : 11:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
Ovog vikenda pročitao sva tri. Too much of a good thing. Nije da se žalim, ali možda bi bilo lepše svake godine po jedan, umesto tri jednom u tri godine.
horda sumraka je možda i predviđena za objavljivanje u boji, zbog glavnog negativca, koji je "mrtvački" bled, možda albino. naglasak je na njegovim očima, koje su uglavnom sakrivene iza crnih naočara "lenonki". taj deo priče nisam najbolje razumeo, možda bi zbog toga pomogla boja.
capitan jack - priča je manje bitna, glavni je crtež. dali su brecci svu slobodu da crta kako i šta on hoće, a scenario prilagodili tome. i to mi je sasvim u redu kod ovakvih izdanja. veliki format i služi presvega da crtač pokaže svoje majstorstvo. a breccia je veliki majstor. puno stranic je bez ili sa vrlo malo teksta, slike same pričaju priču. može se samo listati, bez čitanja, i uživati.
neću nikome da kvarim ugođaj prepričavanjem. samo preporučujem onima koji imaju izdanje "Alvara majora" ili barem sačuvane Zabavnike sa ovim stripom, da uporede dva junaka. Imaju drugačije šešire i košulje, ali odaje ih isti "orlovski" nos. Alvar i Teks su ista osoba

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/07/2017 : 17:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Najbolji bas Rotundo...i prica i crtez...iako su s/va tri remek dijela..bar kad je crtez u pitanju..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/07/2017 : 17:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Breccia - crtački vrh, kao što je prethodnik kublay rekao, vidi se da je scenarijo prilagođen Brecci i rezultat je odličan. Jedan od najboljih Texonea ikad.

Roi - bilo je skepse prije čitanja, priznajem, ali majstor Corrado je odradio (i) ovog Texa maestralno, sa atmosferom kakvu samo on zna dočarat. Priča je malo šuplja, posebno na kraju (da ne spoilam sad), ali ukupni dojam i više nego pozitivan.

Rotundo - još nije došao na red.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 27/07/2017 : 02:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Tri fenomenalna crtača - tri odlična stripa...
Ovo je "must have".
Inače malo lepka na "Capitan Jack"-u se lagano odnoktilo.

Carpe diem
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 27/07/2017 : 19:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Nisam kupio..još..ali...
3 fenomenalna gigant izdanja..uistinu da bi čovjek riječ prigovorio..
Cijena opravdana i više nego korektna za takvo izdanje.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/08/2017 : 13:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Capitan Jack -Stvarno vrhunski crtež, u TOP 3 najbolje nacrtanih Texonea.

Farraci 8/10
Breccia 10/10


Oluja nad Galvestonom -Odličan je Rotundo, ali na Skrivenom licu je ostavio bolji dojam

Ruju 6/10
Rotundo 8/10


Horda sumraka -Jedan od najlošijih giganta. Priča dosadna i predvidljiva. Ruju je vjerojatno htio napisati horor priču za Roija. Volim ga na Dylanu, ali ovdje mi nije dobar.

Ruju 3/10
Roi 5/10



Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/08/2017 : 19:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ruju-Roi Horda sumraka
Nisam imao nesto posebne zelje da ovo procitam ali bih pogresio"mnogo".
Ja sam odusevljen scenariom,pricom koja tece lagano i sve je na svom mestu.Ruju je stvarno ispricao pravo zlo a Roi to i naslikao.Uzivao sam posle ko zna koliko jednolicnih giganta.
Sad mi ostaju Bressa i Rotundo.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/08/2017 : 21:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Jadno je došlo ovo vrijeme kad se od slavnih gostujućih scenarista spalo na Rujua, i to dvaput zaredom.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/08/2017 : 22:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
odličan je RUJU...odličan, pogotovo u Rotundovoj Oluji....krasan scenario i crtež...baš sam uživao u njemu....RUJU CAR!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 14/08/2017 : 23:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Procitan i Capitan Jack..
Kakvo remek delo!
Patagonija jeste dobra zbog Frisende,prica mi nije nesto..
Ovde razbija Faraci dok je Bressa meni do sad odradio najbolji Texov gigant!
Prevaziso je i velikog Magnusa koji mi je do sad bio number 1.
Scenario 10
Crtez 10+

Juznjak!
Tex Willer.

Edited by - cronos six on 14/08/2017 23:09:50
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/08/2017 : 13:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
roi katastrofa ziva, plitko i neinventivno

breccia odlican...

rotundo vrlo dobar...

breccia i drug tito su napravili veliku epizodu koja je pravo osvezenje u poplavi prosecnih epizoda.

sangue navajo
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/08/2017 : 19:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Capitan Jack nudi solidnu, ali ne toliko posebnu priču, no ona je ionako ovdje sasvim sporedna. U glavnoj ulozi se nalazi Breccia koji je odradio odličan posao. Za mene je ovo jedan od najbolje nacrtanih Texova i bilo bi super kad bi ga uspjeli nagovoriti da odradi još kojeg, recimo neki Maxi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/08/2017 : 20:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Upravo radi na autorskom Teksu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/08/2017 : 11:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Upravo radi na autorskom Teksu.



Lijepo je to, ali bilo bi još ljepše da ga ne obojaju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 29/08/2017 : 11:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Oluja nad Galvestonom
Meni crtež skoro pa iznadprosječan (4/5) u usporedbi s većinom dosadašnjih Texone-a. Scenarij solidan (tu negdje 3,5/5).

Capitan Jack
Ctež izvanredan, no za one okorjele Galep tradicionaliste ili Villa fetišiste sigurno čisti horor. Jedini detalj koji je meni kroz cijelu priču smetao je onaj pretjerano kukasti nos Kita Carsona koji je Breccia baš upečatljivo naglasio pa tako ga učinio izuzetno ružnim, da ne kažem odrvratnim.
No ok, ipak je to Breccia a ne Venturi ili Civitelli = 4,5/5. Scenarij 4/5.

Hordu sumraka još nisam stigao, zeznuli me neki novi Marveli.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/09/2017 : 10:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ruju&Roi:Tex - Horda sumraka (Strip-Agent,Tex Gigant 29)

Misteriozni Vladar sa svojom bandom teroriše jedan deo severne Arizone,ubijajući i farmere,i slučajne prolaznike, i indijance ...,uglavnom ostavljajući po jednog živog svedoka.Teks i Kit pokušavajući da ga raskrinkaju,nailaze na izbeglog bugarskog princa Konstantina Floriana,koji sa svojom lepom bratanicom Felicion živi u čudnom zamku (nesvakidašnje arhitekture,koji je još u izgradnji).Pokazaće se da postoje odeređene veze između evropskog plemića i tajanstvenog ubice.
Ruju - podredio je priču Roijevom mračnom crtežu,te smo dobili jednog neobičnog,mračnog Teksa sa elementima horora;sama priča mi je ništa_posebno,pomalo šupljikava,nije ni toliko loša,ali u svakom slučaju za brzi zaborav.
Roi - cenim ovog crtača,ali iz nekog razloga nikada me njegovi stripovi nisu doticali.Može se reći da je tako i ovde.Lepo izgleda Roijev Tex na velikom formatu,mada u nekim trenucima mi deluje kao da tu nešto fali.A šta je to, zaista ne znam.

U svakom slučaju,Tex ne može da ne valja,pa je tako i ovde.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 19/09/2017 : 16:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Horda sumraka
Vrlo ugodno iznenađen.
Sigurno i zbog toga što nisam čitao neke dosadašnje osvrte ili kritike drugih pa tako krenuo bez ikakvih predrasuda.
Roi - u svome prepoznatljivom (Dylan)stilu, što je za ovu priču svakako od prednosti. Crtež ugodan, svaki kadar fino ukombiniran pa tako kao cjelina dobro pregledna = 4/5.
Ruju - iskopavanjem princa Floriana unio notu nekog davnog istočnoevropskog mističkog vremena, što u svakom slučaju djeluje osvježavajuće u odnosu na mnogobrojne klasične (standardne) westerne Texa = 4/5.

Sve u svemu, isplati ga se kupiti.
Pročitao sam ga posve tečno, u jednom cugu i bez prekida.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2017 : 16:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja recimo mislim da se ovaj Gigant uopšte ne isplati kupiti;to jest da je za jednokratno čitanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/09/2017 : 16:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ja recimo mislim da se ovaj Gigant uopšte ne isplati kupiti;to jest da je za jednokratno čitanje.



E kad bi tek kupovali samo ono šta mislimo čitat više puta. Nažalost, takvi stripovi su, barem meni, rijetki. Doduše, slažem se kako neke naslove vrijedi samo posuditi u knjižnici (ako ih ista ima u ponudi). Za ostalo, tu je kolekcionarski duh.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2017 : 16:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u mojoj kolekciji, svaki album koji je ostao nakon čitanja je u planu za barem još jedno ;ukoliko ne mislim tako,ide na razmenu.
Dobro,kod Boneli svezaka je druga priča.

Hordu sumraka sam pozajmio,ali da sam je kupio,bez razmišljanja bi letela na doboš.Da je u pitanju redovan broj,on bi,kao i svi drugi,ostao u kolekciji.Ili da budem sažetiji,ova epizoda mi nikako ne vredi 120 i kusur kunderosa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/09/2017 16:59:32
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/12/2017 : 15:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ruju&Rotundo:Tex-Oluja nad Galvestonom (Strip-Agent,Tex Gigant 30)

U južnom Teksasu,bivši južnjački pukovnik,a trenutno zemljoposednik,Vudlord, šuruje sa lokalnim,Galvestonskim sudijom Trentom,koji mu dobavlja jeftinu crnačku radnu snagu iz zatvora.Za to vreme,razračunavši se sa jednom bandom,Teks i Kit dospevaju u Galveston,i tu bivaju umešani u slučaj sa vlasnicom saluna Eleonor,koju razbojnici napadaju;međutim,iza napada se krije krupniji slučaj,iza koga stoje pukovnik,sudija i nemilosrdna banda plaćenika braće Garas.
Ruju - sa obzirom da su mi većina njegovih scenarija prosečni ili čak i ispodprosečni (prosto ne mogu da verujem da je on napisao jednog jako dobrog Kesidija),ovde je čak i dobar;iako je taj kvalitet sve upitniji kako strip odmiče.
Rotundo - dobar crtač,koji je ovde razvalio - u smislu da se stvarno potrudio - svaka sličica,svaki kadar mu je pun detalja,i praznik za oči je gledati ovakvog Teksa u velikom formatu.
Te stoga,kompletan utisak je jako dobar,pre svega zahvaljući Rotundu!

4/5

Faraci&Breccia:Tex-Capitan Jack (Strip-Agent,Tex Gigant 31)

Šta reći a ne zaplakati?!?!?
Za "Kapitana" sam još pre samog izlaženja imao dojavu da je reč o vanserijskom crtežu,ne samo u nekom boneli stripu,već uopšte;i da je samo zbog njega ovaj Teksone vredan nabavke.Onda videh da je Farači zadužen za priču,što me je malo rastužilo,jer je Tito kod mene odavno izgubio poverenje (osim prve epizode Bred Berona i jednog Dilana,sve ostalo su prosečne,ispodprosečne i loše priče).
Al' zajeba mi Tito - jeste da je sve ovde,priča,scenogarfija...podređeno velikom Enrikeu (a verujem da je i sam Breća na svoj način učestvovao u su-kreiranju storije),ali ništa gospodin Farači ovde nije zeznuo.Možda je malo dao više Teksu po "rambovštini" u puškaranju u Lava Bedsu,ali nije to ništa naškodilo priči koja je sjajna,ozbiljna i sa odličnim poveznicama istorijskih događaja sukoba Modoka i plavih bluza sa događajima opisanim u ovom Texoneu.
Elem,Kuka Džim,negativac iz plemena Kapetana Džeka,sa svojom bandom pobunjenih Modoka pobija celu porodicu bivšeg rendžera,a njega ostavlja u životu,tek da kaže ko je taj zločin izvršio,ali i da obaveže svog prijatelja (i dužnika) Teksa,da mu osveti ćerku i unuka.
Teks,jebeniji nego ikad,ne može da pogazi reč koju je dao čoveku na umoru,i kreće u Lava Beds,gde je vojska opkolila kalifornijske urođenike.
A crtež - MAJKO MILA,pa ovo je praznik za oči.I ponavljam,praznik za oči - pa ovde je Breća 50% bolji nego u Alvar Majoru - svaki hebeni kadar je čista vizuelna uživancija.
I kad se tome pridoda priča,koja je prilično nesvakidašnja za SBE produkciju,dobija se jedno remek delo - iz mog ugla.
Kapetan Džek mi je jedan od najboljih boneli stripova,ali i jedan od kandidata za najbolji strip godine (možda ne za vrh liste,ali sigurno će mi upasti u top 10)- što mi je bilo nezamislivo do sada.

5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/12/2017 17:08:51
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6857 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/12/2017 : 20:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/12/2017 : 21:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

ovde je Breća 50% bolji lošiji nego u Alvar Majoru


Edited by - kasper on 03/12/2017 21:11:31
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000