forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Uvijek u potrazi za još ponekim filmom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 17/07/2017 : 15:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, apsolutno stvar ukusa. Nisu mi se svidjeli The story of Luke, Adventureland, It's kind of a funny story, Safety not guaranteed i Zack and Miri.
Ali ako ti volis taj đir, mislim da ti mogu preporuciti neke:

Obvious Child
Bad Words
My Blind Brother
Sleeping With Other People
The Longest Week
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/07/2017 : 15:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovako na prvu pada mi na pamet Attack the Block, bar od onih na engleskom jeziku. Mozda i Okja, meni je bila "samo" dobra, ali mozda ce se tebi vise svidjeti. Ne-engleskih ima puno vise pa ako se slucajno predomislis samo reci.



Ni u ludilu, nije to za mene.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/07/2017 : 15:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

U pravu si, apsolutno stvar ukusa. Nisu mi se svidjeli The story of Luke, Adventureland, It's kind of a funny story, Safety not guaranteed i Zack and Miri.
Ali ako ti volis taj đir, mislim da ti mogu preporuciti neke:

Obvious Child
Bad Words
My Blind Brother
Sleeping With Other People
The Longest Week



Da baš volim takve filmove. Hvala na preporukama.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/07/2017 : 15:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
West gledao, a ovaj Hunt upravo pogledao ... To je prvi od pogledanih prijedloga koji nije total waste of my time. Hvala.



molim ;)

Vidim da se ljudi baš i ne drže kriterija koje si gore naveo...

Evo još par od mene:
Take Shelter (2011)
The Commitments (1991)
Nightcrawler (2014)
Blue Ruin (2013)
Cop Car (2015) (upada u višu ligu jer je užitak gledati kako Bacon po običaju rastura, a ovdje se cijeli film svodi na to)

Vidim da imaš dosta horrora na listi pa pretpostavljam da si za ove barem čuo ako ne gledao premda su svi indie:
Loved Ones
Babadook
It Follows (preporučam svima kojima se svidjela Crna Rupa od Charlesa Burnsa)
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/07/2017 : 16:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by panzer

The Children of Huang Shi
The island


Kod ovog The island treba malo preciznije, ima nekoliko filmova s takvim imenom...



http://m.imdb.com/title/tt0851577/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/07/2017 : 16:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ha, crna rupa od burnsa ima važno pojavljivanje u drugom dijelu novog planeta majmuna
to isto preporučam, mislim rise i dawn of the planeth of the apes,
a ja ću treći gledati u kinu, toliko su mi se prva dva svidjela
a pogledao ih potaknut trejlerom trećeg

što se straw dogs tiče, naravno > stari film
noćni portir je film sa charlotte rampling iz sedamdesetih, nešto što sam dugo, dugo želio pogledat, pa sam napokon i to pronašao - odnosno johnny mi poslao link
http://www.imdb.com/title/tt0071910/?ref_=nm_flmg_act_102
ako te zanima, proslijedim ti link

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/07/2017 : 16:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Radio:
http://m.imdb.com/title/tt0316465/

Lorenzo's Oil:
http://m.imdb.com/title/tt0104756/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/07/2017 : 16:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Ken: mislim da je Obi rekao odlučno NE filmovima starijim od 90. :D
(a i ovima kad smo kod toga: NE blockbusteri puni spec. efekata koji traže veliko platno)
Ajd, bar nisi neki ruski preporučio ko panzer :P
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/07/2017 : 16:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

@Ken: mislim da je Obi rekao odlučno NE filmovima starijim od 90. :D
(a i ovima kad smo kod toga: NE blockbusteri puni spec. efekata koji traže veliko platno)
Ajd, bar nisi neki ruski preporučio ko panzer :P



uh, promaklo mi je
a baš sam se krenuo prisjećat što da još preporučim iz sedamdesetih, te najluđe filmske decenije

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 17/07/2017 : 17:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0338309/
http://www.imdb.com/title/tt0800240/
http://www.imdb.com/title/tt1976000/
http://www.imdb.com/title/tt3007512/


Prvi je na svedskom, ako se dobro secam... verovatno otpada, ali je dobar film..

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 17/07/2017 17:06:09
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/07/2017 : 17:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

@Ken: mislim da je Obi rekao odlučno NE filmovima starijim od 90. :D
(a i ovima kad smo kod toga: NE blockbusteri puni spec. efekata koji traže veliko platno)
Ajd, bar nisi neki ruski preporučio ko panzer :P



Obi je rekao da preferira eng. govorno područje, ali to ne znači da odbija pogledati koji ruski film...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/07/2017 : 17:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
- The Lost City of Z (2016.)
- Turbo Kid (2015.)
- Begin Again (2013.)
- The Missing (2003.)
- Baby Driver (2017.)
- What We Do in the Shadows (2014.)
- How I Live Now (2013.)
- The Lone Ranger (2013.)
- A League of Their Own (1992.)
- Children of Men (2006.)
- The Rocketeer (1991.)
- American Splendor (2003.)
- The Life Aquatic with Steve Zissou (2004.)
- The Shadow (1994.)
- Her (2013.)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/07/2017 : 18:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

quote:
Originally posted by vukozec

@Ken: mislim da je Obi rekao odlučno NE filmovima starijim od 90. :D
(a i ovima kad smo kod toga: NE blockbusteri puni spec. efekata koji traže veliko platno)
Ajd, bar nisi neki ruski preporučio ko panzer :P



Obi je rekao da preferira eng. govorno područje, ali to ne znači da odbija pogledati koji ruski film...


Napisao sam šta ja volim.
Vi preporučite slobodno po vlastitom nahođenju, možda će netko drugi gledati. Nema potrebe za apslutnom isključivošću.
Inače, hvala svima, baš sam na godišnjem pa mi ovoliki odaziv stvarno puno znači.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/07/2017 18:24:50
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 17/07/2017 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/07/2017 : 19:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Nešto od mene:

XX (2017.)
Wakaliwood: The Documentary (2012.)
The 101-Year-Old Man Who Skipped Out on the Bill and Disappeared (2016.)
Excision (2012.)
The Invitation (2015.)

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/07/2017 : 21:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0480669/
Los Cronocrimenes definitivno, nije bio razvikan i čudi me da ga nisu rimejkali
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/07/2017 : 07:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Oki

Tamo negdje sredinom devedesetih su mi prijatelji posuđivali filmove u videoteci, a gledanje filmova je bilo obavezno kod mene čoporativno...
Sjećam se kako smo svi ispljuvali jednog prijatelja koji je u videoteci posudio film "Bili jednom ratnici" samo zato što je film novozelandski, a na kraju je to ispao jedan od najboljih filmova koje smo ikad pogledali....samo to je bilo pred više od 20 godina i tko zna jel bi mi taj film danas bio tako dobar kao nekad?


To je valjda Once were warriors. Pogledat ću ako ima igdje...


Je tako je, to je to:
https://youtu.be/N0-Q3ChKcfE
...pogledat ću i sam ponovno nakon 20+ godina...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/07/2017 : 08:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
....inače, mislim da griješiš ako češ se orijentirati samo na englesko govorno područje, jer od posljednjih dvadesetak američkih filmova koje sam pogledao (većinom "blockbusteri" poput zadnjeg King Konga, Suicide squad, Batman vs Superman, zadnje nemoguće misije, zadnji transporter i ne znam što još da spomenem...), niti jedan ne valja. Da dajem ocjene, niti jedan mi nebi dobio ocjenu veću od 3 (od 10) osim Deadpoola koji mi je iznenađujuće dobar film za bar 9/10 😁
...u biti, gledao sam nedavno i Trainspotting 2 i njemu bi na račun stare slave dao ocjenu 8/10, ali T2 je škotski film,a ne američki.
Na kraju imam osjećaj da Amerikanci u 90 % slučaja snimaju jako loše i negledljive filmove, pa reko, zašto se ograničavati na englesko govorno područje...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/07/2017 : 09:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

....inače, mislim da griješiš ako češ se orijentirati samo na englesko govorno područje, jer od posljednjih dvadesetak američkih filmova koje sam pogledao (većinom "blockbusteri" poput zadnjeg King Konga, Suicide squad, Batman vs Superman, zadnje nemoguće misije, zadnji transporter i ne znam što još da spomenem...), niti jedan ne valja. Da dajem ocjene, niti jedan mi nebi dobio ocjenu veću od 3 (od 10) osim Deadpoola koji mi je iznenađujuće dobar film za bar 9/10 😁
...u biti, gledao sam nedavno i Trainspotting 2 i njemu bi na račun stare slave dao ocjenu 8/10, ali T2 je škotski film,a ne američki.
Na kraju imam osjećaj da Amerikanci u 90 % slučaja snimaju jako loše i negledljive filmove, pa reko, zašto se ograničavati na englesko govorno područje...


Hm, radiš iste greške kao i tijekom čitanja američkih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/07/2017 : 09:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Oki je upravu. U Americi odavno filmadžije ne snimaju filmove već producenti, biznismeni i ko zna kakvi majmuni.

Holivud je postao bezidejna septička jama, gde se vrte samo ultra loši rimejci, ili filmovi bez ikakve priče i još gore glume.


S ovime se ne slažem.

quote:
Originally posted by Vlladimir

Ne treba se ograničavati na englesko govorno područje nikako...


S ovime se slažem.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/07/2017 : 09:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Vlladimir

Oki je upravu. U Americi odavno filmadžije ne snimaju filmove već producenti, biznismeni i ko zna kakvi majmuni.

Holivud je postao bezidejna septička jama, gde se vrte samo ultra loši rimejci, ili filmovi bez ikakve priče i još gore glume.


S ovime se ne slažem.

quote:
Originally posted by Vlladimir

Ne treba se ograničavati na englesko govorno područje nikako...


S ovime se slažem.



Fascinantno je kako su ta misljenja postala uvrijezena. Da mi je kuna za svaki put kad sam procitala varijaciju na temu "holivud je šit", podebljala bih znacajno svoju naknadu za nezaposlene.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/07/2017 : 10:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Oki

Tamo negdje sredinom devedesetih su mi prijatelji posuđivali filmove u videoteci, a gledanje filmova je bilo obavezno kod mene čoporativno...
Sjećam se kako smo svi ispljuvali jednog prijatelja koji je u videoteci posudio film "Bili jednom ratnici" samo zato što je film novozelandski, a na kraju je to ispao jedan od najboljih filmova koje smo ikad pogledali....samo to je bilo pred više od 20 godina i tko zna jel bi mi taj film danas bio tako dobar kao nekad?


To je valjda Once were warriors. Pogledat ću ako ima igdje...


Je tako je, to je to:
https://youtu.be/N0-Q3ChKcfE
...pogledat ću i sam ponovno nakon 20+ godina...


Ovi Maori što pjevaju narodnjake i piju maorski BIP i Lav sve iz debelih boca su zakon.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/07/2017 : 10:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

....inače, mislim da griješiš ako češ se orijentirati samo na englesko govorno područje, jer od posljednjih dvadesetak američkih filmova koje sam pogledao (većinom "blockbusteri" poput zadnjeg King Konga, Suicide squad, Batman vs Superman, zadnje nemoguće misije, zadnji transporter i ne znam što još da spomenem...), niti jedan ne valja. Da dajem ocjene, niti jedan mi nebi dobio ocjenu veću od 3 (od 10) osim Deadpoola koji mi je iznenađujuće dobar film za bar 9/10 😁
...u biti, gledao sam nedavno i Trainspotting 2 i njemu bi na račun stare slave dao ocjenu 8/10, ali T2 je škotski film,a ne američki.
Na kraju imam osjećaj da Amerikanci u 90 % slučaja snimaju jako loše i negledljive filmove, pa reko, zašto se ograničavati na englesko govorno područje...


Englesko govorno područje nisu samo američki filmovi. T2 je film na engleskom jeziku...Gledao, ok, ali nije remek djelo kao prvi.
Iz nekog razloga filmovi koji nisu na engloskom jeziku nisu moj senzibilitet. Meni je ionako važno samo da se zabavim pa ne silim to širenje kulture na druga područja. Filmova na eng. jeziku srećom ima dovoljno. Probao sam te druge i rijetko mi šta odgovara.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/07/2017 11:01:12
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/07/2017 : 11:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

- The Lost City of Z (2016.)
- Turbo Kid (2015.)
- Begin Again (2013.)
- The Missing (2003.)
- Baby Driver (2017.)
- What We Do in the Shadows (2014.)
- How I Live Now (2013.)
- The Lone Ranger (2013.)
- A League of Their Own (1992.)
- Children of Men (2006.)
- The Rocketeer (1991.)
- American Splendor (2003.)
- The Life Aquatic with Steve Zissou (2004.)
- The Shadow (1994.)
- Her (2013.)


Gledao većinu (lijep izbor), ali nisam Turbo kid.
Ponadao sam se da je ovo omaž, ali nije.
Ovo je loš sf akcijski B film sa početka 80-tih godina, snimljen 2015. godine. Kapa dolje za ideju, ali jebiga nije mi sjelo. Ja sam odrastao na takvim filmovima i kada sam imao 10 godina bili su mi zakon. Onda se crap detektor počeo paliti i vremenom su mi postajali sve gori. Pogledao sam ga u čast tom prošlom vremenu, ali nisam se mogao natjerati da uživam. Dobar pokušaj koji se u principu ljudima svidio, ali na žalost ne meni. Htio sam čak i da ga ne ocjenim brojem (možda nije fer), ali kad već ocjenjujem koliko mi se šta svidjelo neka ide...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/07/2017 11:19:01
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 18/07/2017 : 12:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir
Nema potrebe, nego pocni da gledas filmove a i b produkcije od '30ih proslog veka pa na ovamo. I, kad sledece godine, negde u ovo vreme, budes imala 1000+ odgledanih filmova, za svakim novim holivudskim filmom ces pushtati vodu.



Brzopleto zaključuješ. Imaš pogledanih 1000+ (neka bude i 3000+) od 100 000+ snimljenih filmova, i to onih (pogledanih) koji su manje više bili vrh u svoje vrijeme i kasnije, znači preko 90% onih loših filmova nisi pogledao i ne znaš za njih. E tih 90% je isti onih 90% današnje h`wood produkcije koja je isto nekvalitetna. Istina da je ranije (do Cimina) bilo više autorskih filmova, ali svjedno je snimana hrpa smeća i onda i danas.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000