forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Uvijek u potrazi za još ponekim filmom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/07/2017 : 13:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Nema potrebe, nego pocni da gledas filmove a i b produkcije od '30ih proslog veka pa na ovamo. I, kad sledece godine, negde u ovo vreme, budes imala 1000+ odgledanih filmova, za svakim novim holivudskim filmom ces pushtati vodu.



Miško, zaklela bih se da si se upravo pozvao na autoritet vlastite "nagledanosti" filmova. Žila mi je iskočila na čelu čim sam vidjela da mi dociraš, ali oprostit ću ti ovaj put :)
...i to samo zato što imaš osjećaja za literarnu erotiku :)
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 18/07/2017 : 13:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
nemoj mu oprostit, nemoj da se osjeća ugodnije na ovom forumu nego ti
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2017 : 11:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Osobno u zadnjih nekoliko godina gledam jako puno filmova sa neengleskog govornog područja, čak bih rekao većinom, no apsolutno razumijem Obija. Stvar je u tome da većina nas iz ex-Yu razumije jako dobro engleski, a samo rijetki na toj razini razumiju neki drugi strani jezik. Razumijevanje govora znatno pomaže u povezivanju sa filmom. Kad gledam film na engleskom titlovi mi služe samo da ih letimično pratim da mi nešto od dijaloga ne promakne, dok se kod filmova na nekom drugom jeziku moram puno više koncentrirati na čitanje titlova.

Zašto onda gledam tako puno non-english filmova? Ja bih rekao da nije stvar toliko u jeziku, nego gledam puno non-Hollywood filmova. Ovaj najnoviji blockbusterski, franšizni Hollywood mi je infatilan i dosadan. No to ne znači da su svi filmova na engleskom samo holivudski blockbusteri. Snima se na engleskom jako puno i izvan Hollywooda, a i u Hollywoodu još ima mjesta za jake autore (doduše, ako nije pripadnik starije garde, obično je to nekakv Meksikanac ili Kanađanin ;) )
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2017 : 11:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir
Dnevno gledam 3-5 filmova, dvaput nedeljno visim po kinoteci, tri originalna star warsa sam gledao u cugu bez prekida (nikom ne preporučujem, jaaako sjeban osećaj), i pokušao isto sa gospodarom prstenova i hobitom, ali sam nakon pogledana tri hobita i prvog filma iz trilogije gospodara zakucao na polovini drugog dela.



Jao greške, počeo sa Hobitom. Trebao si se držati Gospodara, a Hobita pročitati i ne gnjaviti se sa tom mužnjom love. Ja odustao nakon pola sata prvog H filma.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/07/2017 : 11:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je htio reći da je stao jer ih je probao gledati u komadu.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/07/2017 : 11:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Osobno u zadnjih nekoliko godina gledam jako puno filmova sa neengleskog govornog područja, čak bih rekao većinom, no apsolutno razumijem Obija. Stvar je u tome da većina nas iz ex-Yu razumije jako dobro engleski, a samo rijetki na toj razini razumiju neki drugi strani jezik. Razumijevanje govora znatno pomaže u povezivanju sa filmom. Kad gledam film na engleskom titlovi mi služe samo da ih letimično pratim da mi nešto od dijaloga ne promakne, dok se kod filmova na nekom drugom jeziku moram puno više koncentrirati na čitanje titlova.
Vrlo je moguće da si ovdje baš pogodio u srž problema.

Zašto onda gledam tako puno non-english filmova? Ja bih rekao da nije stvar toliko u jeziku, nego gledam puno non-Hollywood filmova. Ovaj najnoviji blockbusterski, franšizni Hollywood mi je infatilan i dosadan. No to ne znači da su svi filmova na engleskom samo holivudski blockbusteri. Snima se na engleskom jako puno i izvan Hollywooda, a i u Hollywoodu još ima mjesta za jake autore (doduše, ako nije pripadnik starije garde, obično je to nekakv Meksikanac ili Kanađanin ;) )


Kao npr. Denis Villeneuve.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 19/07/2017 11:51:49
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/07/2017 : 12:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
How to Kill Your Neighbor's Dog
Prelude to Axanar
It's All Gone Pete Tong
Clerks
Clerks II
Delirious
Beasts of the Southern Wild
Dead Snow
Shaun of the Dead

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2017 : 13:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Mislim da je htio reći da je stao jer ih je probao gledati u komadu.



Shvatio sam što je V htio reći, a ja sam htio reći da je to iskustvo trebao svesti na gledanje samo Gospodar trilogije u komadu i negledanje Hobita uopće ;)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/07/2017 : 13:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Kao npr. Denis Villeneuve.



migom na mig

odabir obje nacionalnosti u toj rečenici je bio potpuno neslučajan

Edited by - vukozec on 19/07/2017 13:17:17
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/07/2017 : 14:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

How to Kill Your Neighbor's Dog
Prelude to Axanar
It's All Gone Pete Tong
Clerks
Clerks II
Delirious
Beasts of the Southern Wild
Dead Snow
Shaun of the Dead


Delirious iz koje godine, ima više.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/07/2017 : 14:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0412637/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 19/07/2017 : 14:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Svi su na Youtubu - kratki, ali slatki:

Judge Minty
Search/Destroy: A Strontium Dog
DARTH MAUL: Apprentice
TIE Fighter
Rebel scum
Borne of hope
PAC-MAN The Movie
Left 4 Dead

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 19/07/2017 14:51:50
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2017 : 00:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kopao sam malo i sam i naletio na super film. Meni je odličan, zabavan, odglumljen i drži pažnju...

10 Cloverfield Lane

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2017 00:11:48
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2017 : 00:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, hvala na podsjeti da skinem dvicu. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2017 : 05:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi nije bilo jasno ovo sagledavanje Hollywooda kao nekakve monolitne strukture, kao da se radi isključivo o skupim ljetnim produkcijama velikih studija. Kao da ti veliki studiji godišnje ne izbacuju drame, trilere, komedije i slične produkcije manje zahtjevnog budžeta; kao da ne postoje nezavisne produkcije velikog raspona žanrovske i nežanrovske ponude; kao da ne postoje direct-to-video produkcije akcijskih, SF i horror naslova.

Hoću reći, koliko god da volim neameričke produkcije, razlog zbog kojeg toliko volim Hollywood je taj što vjerojatno nigdje drugdje ne postoji takva raznovrsna filmska industrija, s jednom ogromnom produkcijom naslova, ali i prilično konstantnom nijansom kvalitete. Tu će se bez problema naći veliki broj kvalitetnih pretencioznih i nepretencioznih filmova.

Dakle, Hollywood nisu samo blockbusteri, koliko god ga netko želio takvim prikazati. Mislim, čak i među blockbusterima postoji raznovrsnost i kvaliteta, ali to neće vidjeti netko tko takve filmove zapravo ne voli, ili preferira filmove kakvi su se snimali prije 20-30-40 godina.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 20/07/2017 : 09:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

- The Lost City of Z (2016.)
- Turbo Kid (2015.)
- Begin Again (2013.)
- The Missing (2003.)
- Baby Driver (2017.)
- What We Do in the Shadows (2014.)
- How I Live Now (2013.)
- The Lone Ranger (2013.)
- A League of Their Own (1992.)
- Children of Men (2006.)
- The Rocketeer (1991.)
- American Splendor (2003.)
- The Life Aquatic with Steve Zissou (2004.)
- The Shadow (1994.)
- Her (2013.)



Evo, imamo i strip na istu temu
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2017 : 10:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nikad mi nije bilo jasno ovo sagledavanje Hollywooda kao nekakve monolitne strukture, kao da se radi isključivo o skupim ljetnim produkcijama velikih studija. Kao da ti veliki studiji godišnje ne izbacuju drame, trilere, komedije i slične produkcije manje zahtjevnog budžeta; kao da ne postoje nezavisne produkcije velikog raspona žanrovske i nežanrovske ponude; kao da ne postoje direct-to-video produkcije akcijskih, SF i horror naslova.

Hoću reći, koliko god da volim neameričke produkcije, razlog zbog kojeg toliko volim Hollywood je taj što vjerojatno nigdje drugdje ne postoji takva raznovrsna filmska industrija, s jednom ogromnom produkcijom naslova, ali i prilično konstantnom nijansom kvalitete. Tu će se bez problema naći veliki broj kvalitetnih pretencioznih i nepretencioznih filmova.

Dakle, Hollywood nisu samo blockbusteri, koliko god ga netko želio takvim prikazati. Mislim, čak i među blockbusterima postoji raznovrsnost i kvaliteta, ali to neće vidjeti netko tko takve filmove zapravo ne voli, ili preferira filmove kakvi su se snimali prije 20-30-40 godina.



Stvara se dojam da su samo blockbusteri zato što su samo blockbusteri oni u koje se najviše ulaže, pogotovo u njihovu reklamu, pa svakui takav film čak i tamo nekakvom Zagrebu bude po cijelom gradu na jumbo plakatima, svakih pola sata mu se vrti trailer na televiziji itd. Dakle, jedino takvim filmovima se ozbiljno pravi reklama pa su posljednično to daleko najgledaniji filmovi. Eto, zato se stvara takav dojam.

Era blockbustera je počela prije otprilike taman 40 godina, a ono što dodatno živcira u zadnje vrijeme je što je danas sve još dodatne predvidljiviije i uniformiranije, jer danas su velike produkcije rezervirane gotovo isključivo za franšizne naslove. Kao potvrdu te teze pogledajmo top filmove po zaradi od 2000. naovamo. Doslovno svaki osim American Snipera je nastavak nekog već započetog serijala ili spinoff ili tako nešto. Dominiraju filmovi Marvel/DC franšize i animirani. Pritom su čak i ti animirani uglavnom nastavci već započetog serijala...

TOP FILMS OF 2010s
(unadjusted domestic gross totals)
(tentative only)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
Jurassic World (2015)
Marvel's The Avengers (2012)
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Beauty and the Beast (2017)
Finding Dory (2016)
Avengers: Age of Ultron (2015)
The Dark Knight Rises (2012)
The Hunger Games: Catching Fire (2013)
Toy Story 3 (2010)
Iron Man 3 (2013)
Captain America: Civil War (2016)
The Hunger Games (2012)
Frozen (2013)
Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2 (2011)
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
The Secret Life of Pets (2016)
Despicable Me 2 (2013)
The Jungle Book (2016)
Deadpool (2016)

TOP FILMS OF 2000s
(unadjusted domestic gross totals)

Avatar (2009)
The Dark Knight (2008)
Shrek 2 (2004)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
Spider-Man (2002)
Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
Spider-Man 2 (2004)
The Passion of the Christ (2004)
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
Spider-Man 3 (2007)
Finding Nemo (2003)
Shrek the Third (2007)
Transformers (2007)
Iron Man (2008)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2017 : 10:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Stvara se dojam da su samo blockbusteri zato što su samo blockbusteri oni u koje se najviše ulaže, pogotovo u njihovu reklamu, pa svakui takav film čak i tamo nekakvom Zagrebu bude po cijelom gradu na jumbo plakatima, svakih pola sata mu se vrti trailer na televiziji itd. Dakle, jedino takvim filmovima se ozbiljno pravi reklama pa su posljednično to daleko najgledaniji filmovi. Eto, zato se stvara takav dojam.

Era blockbustera je počela prije otprilike taman 40 godina, a ono što dodatno živcira u zadnje vrijeme je što je danas sve još dodatne predvidljiviije i uniformiranije, jer danas su velike produkcije rezervirane gotovo isključivo za franšizne naslove. Kao potvrdu te teze pogledajmo top filmove po zaradi od 2000. naovamo. Doslovno svaki osim American Snipera je nastavak nekog već započetog serijala ili spinoff ili tako nešto. Dominiraju filmovi Marvel/DC franšize i animirani. Pritom su čak i ti animirani uglavnom nastavci već započetog serijala...

TOP FILMS OF 2010s
(unadjusted domestic gross totals)
(tentative only)

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)
Jurassic World (2015)
Marvel's The Avengers (2012)
Rogue One: A Star Wars Story (2016)
Beauty and the Beast (2017)
Finding Dory (2016)
Avengers: Age of Ultron (2015)
The Dark Knight Rises (2012)
The Hunger Games: Catching Fire (2013)
Toy Story 3 (2010)
Iron Man 3 (2013)
Captain America: Civil War (2016)
The Hunger Games (2012)
Frozen (2013)
Harry Potter and the Deathly Hallows, Part 2 (2011)
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
The Secret Life of Pets (2016)
Despicable Me 2 (2013)
The Jungle Book (2016)
Deadpool (2016)

TOP FILMS OF 2000s
(unadjusted domestic gross totals)

Avatar (2009)
The Dark Knight (2008)
Shrek 2 (2004)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006)
Spider-Man (2002)
Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
Spider-Man 2 (2004)
The Passion of the Christ (2004)
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
Spider-Man 3 (2007)
Finding Nemo (2003)
Shrek the Third (2007)
Transformers (2007)
Iron Man (2008)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)




Era blockbustera je počela s radovima Freda Nibla, D. W. Griffitha i Cecila B. DeMillea. Uvijek su postojale produkcije u koje se ulagalo više i od kojih se očekivala veća zarada.

Iskreno, ne vidim da išta od ovog što si napisao kontrira onome što sam ja rekao. Dojam nečega nije isto što i činjenično stanje o nečemu. Dakle, holivudska ponuda je uvijek bila raznovrsna, a takva je i danas. Čak i kada su isključivo blockbusteri u pitanju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2017 : 11:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Era blockbustera je počela s radovima Freda Nibla, D. W. Griffitha i Cecila B. DeMillea. Uvijek su postojale produkcije u koje se ulagalo više i od kojih se očekivala veća zarada.

Iskreno, ne vidim da išta od ovog što si napisao kontrira onome što sam ja rekao. Dojam nečega nije isto što i činjenično stanje o nečemu. Dakle, holivudska ponuda je uvijek bila raznovrsna, a takva je i danas. Čak i kada su isključivo blockbusteri u pitanju.



Krivo. Pojam "blockbuster" u filmskoj terminologiji je ušao u opću upotrebu sa Spielbergovim Raljama. Prije toga nisu postojali jer se pojam nije koristio. Filmovi koje ti spominješ su tzv. klasični spektakli, koji naravno imaju dosta sličnosti za onim što se danas zove blockbuster i mogli bi sad raspravljati koje su sličnosti a koje razlike, no ono što je bitnije je da su u pred-blockbuster dekadama kina punili i vesterni i screwball komedije i film noir itd., koji su svi snimani u puno skromnijim produkcijama (budžetima) nego spektakli/blockbusteri.

Evo kompletne liste po dekadama pa usporedimo: http://www.filmsite.org/boxoffice2.html

Koliko vidim, prvi nastavci i franšizni naslovi se pojavljuju u drugoj polovici 70ih, što odgovara onome što sam rekao. Zanimljivo je da je doba tzv. "Novog Hollywooda" koje je prethodilo eri blockbustera, po meni (i mnogim drugima), najbolje doba Hollywooda, a da su ga ubili i pokopali upravo njegovi predstavnici, Spielberg i Lucas na svoj način, Coppola i Cimino na svoj itd. Da obrnemo onu staru: djeca jedu svoje revolucije ;)

Za kraj: apsolutno se slažem da se u Hollywoodu ne snimaju samo takvi filmovi (to sam uostalom već rekao par postova iznad), no ti si se pitao zašto se stalno plasira takva teza, a ja sam pokušao objasniti zašto.
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 20/07/2017 : 11:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
Ne vjeruj wikipediji, nije pouzdan izvor ;)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2017 : 11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Krivo. Pojam "blockbuster" u filmskoj terminologiji je ušao u opću upotrebu sa Spielbergovim Raljama. Prije toga nisu postojali jer se pojam nije koristio. Filmovi koje ti spominješ su tzv. klasični spektakli, koji naravno imaju dosta sličnosti za onim što se danas zove blockbuster i mogli bi sad raspravljati koje su sličnosti a koje razlike, no ono što je bitnije je da su u pred-blockbuster dekadama kina punili i vesterni i screwball komedije i film noir itd., koji su svi snimani u puno skromnijim produkcijama (budžetima) nego spektakli/blockbusteri.


Eh, tomejto - tomato.

Nego, ti želiš reći da današnji blockbusteri/spektakli nisu žanrovski raznovrsni? Ja bih se čak usudio reći da danas gotovo da ne postoji blockbuster koji bi se mogao strogo svrstati u jedan žanr ili tip filma.

quote:
Originally posted by vukozec

Koliko vidim, prvi nastavci i franšizni naslovi se pojavljuju u drugoj polovici 70ih, što odgovara onome što sam rekao. Zanimljivo je da je doba tzv. "Novog Hollywooda" koje je prethodilo eri blockbustera, po meni (i mnogim drugima), najbolje doba Hollywooda, a da su ga ubili i pokopali upravo njegovi predstavnici, Spielberg i Lucas na svoj način, Coppola i Cimino na svoj itd. Da obrnemo onu staru: djeca jedu svoje revolucije ;)


A netko drugi će ti možda reći da su 1980-e godine bile najbolje desetljeće u povijesti filma. Sve ovisi o točki gledišta.

quote:
Originally posted by vukozec

Za kraj: apsolutno se slažem da se u Hollywoodu ne snimaju samo takvi filmovi (to sam uostalom već rekao par postova iznad), no ti si se pitao zašto se stalno plasira takva teza, a ja sam pokušao objasniti zašto.


Jasno, i tvoje objašnjenje vjerojatno ima smisla. Ali mene to - s obzirom na činjenično stanje - ne prestaje čuditi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2017 : 12:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Obi-wan
West gledao, a ovaj Hunt upravo pogledao ... To je prvi od pogledanih prijedloga koji nije total waste of my time. Hvala.


Take Shelter (2011)



Kada smo već kod ovoga (gledao prije par godina, odličan), evo još jedno sličnog filma u neku ruku. Čak je opet Shannon u glavnoj ulozi. Film ima suspens, neobičan je i zanimljiv. Moja preporuka...

Midnight special (2016)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2017 16:49:16
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/07/2017 : 13:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film tog redatelja je Mud.
Take Shelter je dosta dobar, dok mi se Midnight Special nije svidio.

Edited by - Windwalker on 20/07/2017 13:10:18
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2017 : 13:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Obi: drago mi je da ti svidio Take Shelter, meni je u top 5 filmova u zadnjih 15ak godina sigurno, film koji je savršeno pogodio znakove našeg vremena i sa čijim glavnim likom sam se itekako poistovjetio, a sve je prezentirano na jedan vrlo atraktivan način. U komentarima na taj film sam se susretao sa ljudima koji film nisu razumjeli do kraja, obično jer su u startu imali krivu predodžbu o njemu ili generacijski baš nisu ciljana publika, pa sam im nastojao promijeniti mišljenje (što inače uglavnom ne radim) jer mi je stalo da ovaj film populariziram kod što većeg broja ljudi, pa evo da se i ovjde malo raspišem o njemu.

Malo koji film me više može naježiti, ali ova THE scena, uf, svaki put: https://www.youtube.com/watch?v=ey1Z0VhAQdA

Midnight special, kao i 10 Cloverfield Lane koji si spomenuo prije, već neko vrijeme planiram pogldati ;)

@Bushido: slažemo se da imamo različite ukuse i viđenja, ali koliko vidim također se slažemo i da uvažamo tuđa razmišljanja. Eh, sad će nam uletiti neki forumski siledžija i reći da smo tipični moderni liberali koji su pretjerano tolerantni i ne znaju ni raspravljati kako treba.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 20/07/2017 : 20:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto i od mene:

Green Room
ARQ
I Don't Feel at Home in This World Anymore.
Hush
Cold in July
Kill List
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000