forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Edvin Eddy Biuković - Retrospektivna izložba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/10/2017 : 13:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 19/10/2017 : 10:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
http://gkd.hr/izlozba/edvin-eddy-biukovic-retrospektiva/

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/10/2017 : 11:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nadam se da mi neće nešto iskrsnuti i da ću biti na otvorenju izložbe
ono što mene kod edvina fascinira je ta razina kvalitete koju je dosegao prije tridesete godine
teško je uopće zamisliti kakav bi on danas bio crtač
vjerojatno među najboljima na svijetu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 19/10/2017 : 11:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

nadam se da mi neće nešto iskrsnuti i da ću biti na otvorenju izložbe
ono što mene kod edvina fascinira je ta razina kvalitete koju je dosegao prije tridesete godine
teško je uopće zamisliti kakav bi on danas bio crtač
vjerojatno među najboljima na svijetu



Ako i ne uspijes doc na otvorenje, vazno je jedino da odes pogledati izlozbu.
I da, bio bi sigurno medju najboljim crtacima na svijetu danas. Na izlozbi ces moci vidjeti koliko je dobar bio vec sa 16 godina. :)

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/10/2017 : 11:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
izložbu ću sigurno pogledati
a za otvorenje ću se potruditi doći i 'očistiti' svoj raspored

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 19/10/2017 : 11:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

izložbu ću sigurno pogledati
a za otvorenje ću se potruditi doći i 'očistiti' svoj raspored



Kul. Nadam se da se vidimo. :)

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 24/10/2017 : 18:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
Perfect companion uz izlozbu ... :)
https://www.facebook.com/mcn.darkomacan/posts/761186267419971

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/10/2017 : 19:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
za sada bi trebao doći...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/10/2017 : 14:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dolazim na otvorenje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/10/2017 : 22:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
izložba je sjajna i ogromna
i moram priznat da sam najviše proučavao njegove izložene radove iz perioda 1985-88 - dakle od 16 do 19 godina starosti
nevjerojatno
koja je to razina kvalitete za jednog dječaka
u biti, da je eddy živ, sav materijal s ove izložbe bi se mogao svrstati pod rane radove jednog od najvećih strip crtača današnjice

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 26/10/2017 22:37:24
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 26/10/2017 : 23:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Ovako spada u vrh vrhova a gdje bi mu bio kraj da je poživio.

Sjajna izložba. Tko nije bio neka ode i neće požaliti.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 27/10/2017 : 08:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Izložba je fantastična. Pogotovo mi je bilo super vidjeti te rane radove i stvari koje nikad nisam vidio. Nije mi jasno zašto drugi Koko album nije nikad reprintiran. Ko ne ode na ovo ne zna što je propustio.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/10/2017 : 09:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Oduševljen sam izložbom. Zahvalio sam se sinoć uživo Edvinu i Džuki na trudu uloženom da izložba bude ovako dobra, ali treba to ponoviti i na forumu. Drago mi je i da je na otvaranje došlo toliko ljudi.

I ja sam se na izložbi najviše zadržao na tim ranim radovima i reakcija mi je bila ka i Kenova. Nevjerojatno dobro za jednog dječaka.

Nadam se da ćemo neke (sve) od izloženih tabli vidjeti u nekom novom izdanju.
Go to Top of Page

Manabo
New Member



259 Posts

Member since 28/08/2013

Posted - 27/10/2017 : 10:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Manabo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s prethodnicima. Sjajna izložba, zaista se ima što vidjeti. Svi koji vole strip, obavezno moraju otići pogledati, ako su u mogućnosti.
Mali savjet onima koji nisu bili, a namjeravaju ići - uzmite si dovoljno vremena!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 27/10/2017 : 11:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Super mi je vidjeti da je Biukovic napokon dobio retrospektivu kakvu je zasluzio, ali mi nije ni najmanje zabavno vidjeti kakvu je kustosicu dobio. Ovo je zlocin:

"Strip crtač kojem odajemo priznanje retrospektivnim izborom radova izložbom u Galeriji Klovićevi dvori od listopada do prosinca 2017. podrazumijeva valorizaciju i sažimanje njegova kreativnog raspona uz selektivnu interpretaciju opusa zahvaljujući suradnji s Goranom Sudžukom, strip crtačem, scenaristom i Eddyjevim prijateljem. Izborom radova pokazalo se da je između više od osam stotina originala gotovo svaki pojedinačno jednako vrijedan. Dakako da niti jedan izbor, a pogotovo kada je u pitanju autor koji je kratko stvarao zaustavljen na pragu umjetničke zrelosti bolešću, ubrzo i nepovratno izgubljen za povijest stripa i ilustracije, nije jednostavan. Izložba nas vodi putem umjetničke kronologije nastanka reprezentativnih Eddyjevih radova s fokusom na kvalitetu probranih radova i tematski izabranih dionica prilagođenih našoj publici. Uz zahvalnost autorima, suradnicima i jedinome nasljedniku Dariu Cvirnu – za ukazano nam povjerenje i jedinstvenu mogućnost uvida u Edvinov vrijedan opus, unaprijed se radujemo i monografiji što je priprema scenarist i znalac stripa Darko Macan, pri tome također jedan od scenarista s kojima je Edvin od početka surađivao. Svijet dječaka što je odrastao osamdesetih godina XX. stoljeća u Zagrebu na adresi Đure Jakšića 22, pratimo kroz crteže u tušu i olovci, crno-bijele i u bojama, temperama i drugim slikarskim tehnikama na papirima, kartonima, kroz promišljene prijedloge i skice, grafička rješenja i (bez)brojne table stripova od kojih je brojne zamišljao već „ranih osamdesetih“. Puno puta spomenut je njegov prerani odlazak, a ostao je do danas neobrađen opus što je ostavio za sobom – upravo to ovom prigodom ispravljamo, te ujedno najavljujemo nove značajne dionice posvećene devetoj umjetnosti u našoj galeriji."

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/10/2017 : 13:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Zadovoljan odazivom ljudi na otvorenje.
Doći ću još jednom da bolje pogledam radove.

Možda sam nešto propustio, ali nisam najzadovoljniji medijskom popraćenošću.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/10/2017 : 15:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sjajna izložba, nitko neće zažaliti što je došao.

Zapanji ta količina talenta sa kojom je Eddy raspolagao.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 28/10/2017 : 17:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima koji ste dosli! Vi ostali, imate jos gotovo mjesec i pol dana, pa nemojte da vam poslje bude zhao shto ste ju propustili. :)
Katalog i plakat mozete kupiti u ducanu galerije.
culture vulture - ni ja nisam zadovoljan sa svim shto (ni)je napravljeno, ali na neke stvari jednostavno nisam mogao utjecati.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

vjeran33
Starting Member



Croatia
75 Posts

Member since 03/10/2012

Posted - 31/10/2017 : 08:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vjeran33 a Private Message  Reply with Quote
evo i članka iz jednih novina:

http://www.jutarnji.hr/kultura/knjizevnost/kako-je-zapocela-hrvatska-stripovska-invazija-na-ameriku-zvjezdani-ratovi-nesudenog-astronauta/6695667/

Kupite cvijece voljenoj ženi, ali ne zaboravite ni na vlastitu.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 03/11/2017 : 10:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
video shetnja kroz izlozbu, cisto da vidite koliko je toga. da ne racunate da cete za pola sata moc proci kroz cijeli drugi kat klovicevih. :)
https://www.youtube.com/watch?v=RIBxPOTg5pA

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/11/2017 : 16:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 12/11/2017 : 17:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 12/11/2017 : 17:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)


Bilo bi zanimljivo i da se objave i nedovršeni radovi.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 12/11/2017 : 17:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by dzuka

quote:
Originally posted by Deers

Bio sam na izložbi jučer i dolična je! Ogromna! Baš me iznenadilo.
Posebno su mi bili zanimljivi raniji radovi koje nisam imao priliku do sada vidjeti.

Koliko ima toga i da li bi se moglo to nekad sakupiti u neku knjigu? Ili recimo ovo humoristično i raštrkano po Patku poput Salvatorea i Funny Comixa?



Hvala, Deers! :)
Kad zavrsi izlozba, pa kad stavimo sve na hrpu, mislim da bi bilo dovoljno materijala za neki album sa svim tim rashtrkanim i kratkim stvarima. Brijem da izdavaca nece bit tesko nac. :)


Bilo bi zanimljivo i da se objave i nedovršeni radovi.


to tek treba vidjeti. dosta toga ima sad u katalogu i monografiji.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/11/2017 : 18:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Nazalost na Interliberu nismo stigli doci (prioriteti vecine izgleda, mada sam si ju zelio vidjeti). A cisto sumnjam da cu do 5. prosinca ponovno u Zagabriju.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000