forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/11/2018 : 09:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo promatram čitam i krstim se levom i desnom što vidim

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/11/2018 : 02:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by mladjo

Rabid (1977)

https://www.imdb.com/title/tt0076590/?ref_=nv_sr_1

Ok, zasad je očito da David Cronenberg nije blizu po kvaliteti stvaranja atmosfere Johnu Carpenteru ili Dariu Argentu (Scanners su iznimka, a možda me i iznenadi još koji put, bumo vidli) ali ovi filmići poput Rabida nisu loši, a imaju i taj '70s šmek. Ono što pomalo smeta je jeftina produkcija tako da nema nekih brutalno kvalitetno određenih splatter scena u smislu hektolitara krvi/ugriza gdje sve leti na sve strane/organa koji ispadaju van ali opet film je čist ok za pogledati. Sve u svemu, Cronenberg ima Scannerse kao kultni film, a ovo sve ostalo pride što sam zasad gledao je u razini gledljivoga i to je to.
Ocjena:6/10

P.S. Probao sam gledati deveti dio Petka 13.,Jason goes to hell i odustao nakon 25 min. Koja očajna gluma, majke ti mile:)) A i scenarij nije ništa bolji:))



Nisi gledao The Fly(1986)? Pa taj mu je daleko najbolji, cak mi je njegov remake bolji od originala iako obozavam Vincent Pricea.



Jao da, Muha!
Ma gledao sam ga, naravno, ali totalno sam ga smetnuo s uma. Inače Jeff Golblum mi je oduvijek ostao zapamćen po toj ulozi, šta god poslije snimio isto kao što mi je onaj lik kaj glumi Bishopa u Alienu 2 bio i ostao Bishop na istu foru :D
Inače sjećam se da je i Zona smrti bio gledljiv film (to je prema Kingovom romanu) a i Smrtonosni blizanci mi nisu bili loši.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/11/2018 : 02:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Unsane (2018)
https://www.imdb.com/title/tt7153766/?ref_=wl_li_tt
Dosta dobar horrorac sa dobrom atmosferom. Pogledajte, nije loš.
Ocjena:6/10

Les affames (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6243140/?ref_=wl_li_tt
Postapokaliptični zombie horrorac koji bi bio puno bolji da glavni glumac nije emo senzualna curica. Dajte nam Kurta Russela u ovakve filmove!
Ocjena:6/10

Truth or dare (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6772950/?ref_=wl_li_tt
Ideja je dobra ali ti teeny likovi baš i nisu najbolji izbor za glumce. Dajte Kurta Russela!
Ocjena:5/10

The Domestics (2018)
https://www.imdb.com/title/tt5591666/?ref_=wl_li_tt
Postapokaliptični zombie horrorac koji bi bio puno bolji da glavni glumac nije emo senzualna curica. Dajte nam Kurta Russela u ovakve filmove! Hm, jesam ovo već negdje napisao?
Ocjena:5/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 25/11/2018 : 11:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Dobro jel neko gledao Noc vestica ovaj zadnji deo?Kakvi su utisci zanima me?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/12/2018 : 10:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Aterrados (Terrified), https://www.imdb.com/title/tt7549892/, argentinski hit-horror, pocinje prilicno obecavajuce, iako ne i revolucionarno za zanr. Medjutim, nakon tih prvih 15-20 minuta filmu pada tempo, a likovi donose neke cudne odluke koje su zapravo izlika za zadnjih dvadesetak minuta, koje su dobre, ali ipak ne toliko dobre, no od ove opatice ili casne sestre ipak bolje.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/12/2018 : 02:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Halloween (2018)
Simpatičan reboot ali sam definitivno očekivao više. Dvije stvari su me zasmetale: (SPOILERI)Znači Michael pobjegneNOĆ PRIJE i oni ne naprave ultrauzbunu/dignu svu muriju koju imaju uključujući i FBI nego onak sami provode potragu? I kaj je najbitnije, zašto odmah nisu išli zaštititi Laurie i obitelj jer oni su logičan izbor žrtvi?
Druga stvar je što u filmu fale one scene kada žrtve obaraju rekorde na 100 metara, a Myers lagano šeće i sustiže ih. Uglavnom, kraj naravno nagovješta nastavak. Nadam se da će biti bolji.
(SP OFF)
Sve u svemu ok djelce ali brate mili - radiš reboot sa Myersom i Jamie...Pa dajte to malo strašnije napravite.
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/01/2019 : 19:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sutra horor maraton fiesta na hrt3!

U sklopu Posebnih dodataka se prikazuju 2 Carpentera, 1 Tod Browning, 1 Romero i 1 Wes Craven.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/01/2019 : 23:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jao ne, fulao sam!
Kad je repriza?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2019 : 11:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa, ako imaš neki od IPtv-a, još uvijek možeš pogledati cijeli hrt program od subote (ili na hrti.hrt.hr) :)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2019 : 14:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
suspirju gledam tri dana

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2019 : 14:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
novu? kako stoji u odnosu na oriđiđi?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/01/2019 : 14:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pa, ako imaš neki od IPtv-a, još uvijek možeš pogledati cijeli hrt program od subote (ili na hrti.hrt.hr) :)



Ma zjbvm se :D
Em sam ih sve gledao em sve to mogu, khm, dignuti u videoteci :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/01/2019 : 14:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

suspirju gledam tri dana



Kaj je tak dugačak film? :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2019 : 14:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Aa, i naslućivao sam da bi ono "repriza" moglo biti sarkastično ;)

Ne znam, meni je još drugačiji filing kad nešto ide na TV. 90% onoga za što kažem da ću pogledati kasnije iz "videoteke" na kraju nikad ne pogledam (pa čak i Snimalica i to gledanje unatrag koje nude operateri nisam siguran da mi se sviđaju, najbolje se posvetiš nečemu kad nemaš drugog izbora nego gledati "uživo"). Plus, ovaj maraton je bio presjecan sa čak 3 segmenta emisije iz studija u kojoj se raspravlja o prikazanim filmovima.

I plus PS za kraj: da svi nemamo te vražje instant dostupne "videoteke", 90% nas horormana filmofila koji se vrzmamo po topicu bi gledalo ovaj maraton i sad bi raspravljali o njemu, a ovako kad svatko gleda ono što ga je volja, kad ga je volja, o pogledanom može raspravljati samo sam sa sobom.

Edited by - vukozec on 22/01/2019 14:58:46
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2019 : 21:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


I plus PS za kraj: da svi nemamo te vražje instant dostupne "videoteke", 90% nas horormana filmofila koji se vrzmamo po topicu bi gledalo ovaj maraton i sad bi raspravljali o njemu, a ovako kad svatko gleda ono što ga je volja, kad ga je volja, o pogledanom može raspravljati samo sam sa sobom.



Ovo je živa istina i pokazatelj da i ta dostupnost svega u svakom trenutku ima loše strane.

Inače, neki dan sam po prvi put gledao oriđiđi Suspiriu i moram reći da sam ostao razočaran. Zanimljive boje i muzika, ali ostalo mi je bilo čak i ispodprosječno. Naravno, takvom dojmu je uvelike pridonijela sinkronizacija koja maltene pretvara film iz horora u (nenamjernu) komediju. Za tri dana idem gledati Guadagninov rimejk/omaž/štoveć i usprkos kritikama da je riječ o art prenemaganju, imam osjećaj da će mi bolje sjesti. Javim da li je bio dobar.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/01/2019 : 22:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Suspirija...mislim da su promasili fusbal
Eto...sta ja znam...po cinovima gledam film
Dosta se prica na njem. Ali nema prevoda...kofol fora neka

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/01/2019 : 00:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vukozec


I plus PS za kraj: da svi nemamo te vražje instant dostupne "videoteke", 90% nas horormana filmofila koji se vrzmamo po topicu bi gledalo ovaj maraton i sad bi raspravljali o njemu, a ovako kad svatko gleda ono što ga je volja, kad ga je volja, o pogledanom može raspravljati samo sam sa sobom.



Ovo je živa istina i pokazatelj da i ta dostupnost svega u svakom trenutku ima loše strane.

Inače, neki dan sam po prvi put gledao oriđiđi Suspiriu i moram reći da sam ostao razočaran. Zanimljive boje i muzika, ali ostalo mi je bilo čak i ispodprosječno. Naravno, takvom dojmu je uvelike pridonijela sinkronizacija koja maltene pretvara film iz horora u (nenamjernu) komediju. Za tri dana idem gledati Guadagninov rimejk/omaž/štoveć i usprkos kritikama da je riječ o art prenemaganju, imam osjećaj da će mi bolje sjesti. Javim da li je bio dobar.





Baš zato će ti bit dobar.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 23/01/2019 : 00:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Suspirija...mislim da su promasili fusbal
Eto...sta ja znam...po cinovima gledam film
Dosta se prica na njem. Ali nema prevoda...kofol fora neka



nije nikakva fora, nego nisi našao dobre titlove, evo ti link za kompletne:

https://www.yifysubtitles.com/subtitles/suspiria2018720pblurayx264ytsag-english-140118

inače, nova suspirija je promašaj na toliko nivoa.

Edited by - Mhejl on 23/01/2019 00:58:36
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/01/2019 : 07:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da...bas mi je yifi rip...sad je kasno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/01/2019 : 16:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Centralna tema spomenutog maratona u subotu je bio John Carpenter, pa mi je došlo da razmislim osobnom rangu njegovih filmova.

Pogledao sam većinu najvažnijih, no mnoge jako davno (neke toliko davno da se ne mogu sjetiti jesam li ih uopće gledao ili nisam: Prince of darkness, Memoari nevidljivog čovjeka, Big trouble in Little China), te bih ih većinu trebao ponoviti. Najsvježiji su mi Christine, te The Thing, Assault, Halloween i Fog, koji su svi relativno nedavno imali rewatch (Halloween sinoć). Od njih, jedino mi je Magla ostavila slabiji dojam od onog kojeg sam imao u meroriji.

Dakle:

The Thing & Assault on Precinct 13
- Ova dva su vrh. Jedan je Carpenterov big budget masterpiece, drugi njegov low budget masterpiece. Oba ulaze u usku listu najdražih filmova koje bih uvijek iznova gledao.

Halloween
- Još jedno niskobudžetno remek djelo. Film čije mane se gube kad se razmisli koliko je to inovativan, utjecajan i dosjetljiv film (genijalna režija i kamera).

In the mouth of Madness & Someone's watching me

- Filmovi o kojima se ne sjećam previše (kažem, davno je to bilo) osim da su ostavili jako dobar dojam.

They Live
- I ovoga nisam gledao odavno, pa dok ga ne ponovim mi je dojam da je zanimljivije bilo gledati Žižekovu interpretaciju filma od filma samog.

Escape From NY
- Zabavni pulp fiction.

The Fog & Christine
- Nit' smrde, nit' mirišu.

Ah, zaboravih, The Ward
- Ni C od Carpentera. Ovaj generički modern day horor mogao je režirati biko tko. Ne bi me iznenadilo da je tako više manje i bilo, a da je Carpenter samo ime, mamac na omotu/platnu.


BONUS
Suspiria je u điru, pa evo i Argento ranked:
1. The Bird with the Crystal Plumage 1970
2. Deep Red 1975
3. Sleepless 2001
4. Four Flies on Grey Velvet 1971
5. Suspiria 1977
6. Tenebre 1982
7. Do You Like Hitchcock? 2005
8. Jenifer 2005
9. The Cat o’ Nine Tails 1971
10. Phenomena 1985
11. The Stendhal Syndrome 1996
12. Trauma 1993

Edited by - vukozec on 23/01/2019 17:21:21
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/01/2019 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni je nova Suspiria čak bila ok.
Nije mi ni blizu remek djela kako neki pišu, ali nije mi ni blizu sranja.
Skroz ok film za pogledati, s par fora horror scena i ok background pričom.
Malo predugo traje za horror, ali imao sam vremena, nisam bio pospan, pa mi nije film ni bio dosadan.
Al nije za svakoga.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/01/2019 : 18:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by vukozec


I plus PS za kraj: da svi nemamo te vražje instant dostupne "videoteke", 90% nas horormana filmofila koji se vrzmamo po topicu bi gledalo ovaj maraton i sad bi raspravljali o njemu, a ovako kad svatko gleda ono što ga je volja, kad ga je volja, o pogledanom može raspravljati samo sam sa sobom.



Ovo je živa istina i pokazatelj da i ta dostupnost svega u svakom trenutku ima loše strane.

Inače, neki dan sam po prvi put gledao oriđiđi Suspiriu i moram reći da sam ostao razočaran. Zanimljive boje i muzika, ali ostalo mi je bilo čak i ispodprosječno. Naravno, takvom dojmu je uvelike pridonijela sinkronizacija koja maltene pretvara film iz horora u (nenamjernu) komediju. Za tri dana idem gledati Guadagninov rimejk/omaž/štoveć i usprkos kritikama da je riječ o art prenemaganju, imam osjećaj da će mi bolje sjesti. Javim da li je bio dobar.





Baš zato će ti bit dobar.



Evo bio si djelomično u pravu. Dobar mi je jer je art, samo ja to ne bih nazvao prenemaganjem. Meni, uz Climax, najupečatljiviji prošlogodišnji film.

@Mhejl
Volim čitati tvoje osvrte i baš me zanima zašto smatraš film tolikim promašajem, pa ako ti se bude dalo...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/01/2019 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pogleda san i Climax. Pogodi kakav mi je? ^^

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/01/2019 : 00:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Pogleda san i Climax. Pogodi kakav mi je? ^^






http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/01/2019 : 00:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Zezanciju na stranu, svidija mi se. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.05 seconds. Snitz Forums 2000