forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/09/2019 : 08:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Dobro jutro svim zivim mrtvacima!

Au, AHS ima novu sezonu, koja je to? S tim kasnim drasticno, a svidja mi se.

quote:
Originally posted by vice

Sad su bili Lynch i Kurosawa, ide Orson, pa ovi ciklusi. Ja se više radujem krimićima.



Prvo mi napravite ranu, a ti je sad svjetski solis Orson Welles - jel gledao netko ovaj "novi" na Netflixu? Dojmovi? Clouzot - fenomenalno. Sve sam ovo vec apsolvirao, ali vlazim se kad vidim ovako u kinu da ce ici.

Dobro, da ne ispada da se sad zalim, zivim u gradu reda velicine Koprivnice, a osim miniplexa za Marvele i Ratove zvijezda i ostale pizdarije, imam na raspolaganju art-kino za recentne naslove i kinoteku za starije naslove, pa ce biti i Orson.

Psiho 2 - sve nakon Hitcha je nepotrebno, ali Gus van Santov mi cak i nije bio toliko los jer sam mu vise-manje pristupio kao filmskom eksperimentu. Ali da me se krivo ne shvati, daleko je to od originala. Seriju ne bih komentirao, koliko god Vera i meni bila napeta.

1984 - samo i jedino Strava u Ulici brijestova dolazi u obzir. Ma kakvi Ghostbustersi? Nikakvi Gremlini. Strava je meni definitivno najbolji od tih dugovjecnih horor-serijala. Prakticki mi svaki film u serijalu ima nesto pa makar i malcice vrijedno, a osim prvog najbolja mi je Nova nocna mora, kako se Craven prije Vriska malo meta-poigrao.

A sjecate se Freddyjevih nocnih mora?

Evo malo predvidjanja do kraja dekade, sasvim osobna lista:
1985 - Re-Animator
1986 - Muha (sorry, RadioClash)
1987 - Zla smrt II
1988 - moram priznati da u ovoj godini ne vidim nekog izrazitog favorita, gomila dobrih i solidnih filmova, ali nista sto bi mi iskocilo
1989 - Society
1990 - Jacobova ljestvica kosmara
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2019 : 09:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Au, AHS ima novu sezonu, koja je to? S tim kasnim drasticno, a svidja mi se.



Krenula je deveta. Ne znam na kojoj si stao, uglavnom osciliraju kvalitetom ali su zabavni, barem meni.

Što se prognoza tiče, ovo bi bila moja:
1985.- Re-Animator
1986.- The Fly
1987.- Evil Dead 2
1988.- Dead Ringers (iako bih ovdje stavio Spoorloos kojeg imdb ne vodi kao horor, ali je meni izazvao više jeze i straha od gotovo svih horora koje sam gledao)
1989.- Tetsuo (ali navijam za Santa Sangre)
1990.- Jacob's Ladder


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/09/2019 : 11:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
1985: Demoni 2.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 26/09/2019 : 14:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi bila moja lista horora koji su obeležili period 1985-1990.

1985 - Fright Night
1986 - Aliens
1987 - Evil Dead 2
1988 - Child's Play
1989 - Pet Sematary
1990 - Jacob's Ladder

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/09/2019 : 15:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
1984: Razorback
1985: Massacre in Dinosaur Valley
1986: Maximum Overdrive
1987: Faceless
1988: Amsterdamned
1989: Intruder
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/09/2019 : 16:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
To bi bili najgori gori koje sam pogeldao iz tih godina. U pravom raspoloženju, svaki vrijedan gledanja :)

A na ove pobjednike se kladim:
1984: Strava (koja i je pobjedila: https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1984-nightmare-on-elm-street.html)
1985: Re-animator
1986: The Fly
1987: Evil Dead 2 (no ni blizu sigurno, jako moćna godina za horor: Hellraiser, Lost Boys, Prince of Darkness, Near Dark, The Hidden, Angel Heart, Bad Taste, Vještice iz Eastwicka, Aquarius, Opera, Nekromantik, Hello Mary Lou: Prom Night II...)
1988: Vanishing
1989: Ova nema istaknutog favorita, možda Burbs

Edited by - vukozec on 26/09/2019 16:08:28
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 26/09/2019 : 16:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Best of 1985 : The Return of the Living Dead, Day of the Dead, Re-Animator, Lifeforce, Vampire Hunter D, The Stuff, Fright Night, Friday the 13th: A New Beginning, Phenomena, Cat's Eye, Demons, Guinea Pig 2: Flower of Flesh & Blood, Howling II

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 27/09/2019 : 16:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Najbolji zombie pobijeđuje https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1985-return-of-the-living-dea.html

Best of 1986 : Night of the Creeps, The Fly, From Beyond, Aliens, Manhunter, Blue Velvet, Henry: Portrait of a Serial Killer, Little Shop of Horrors, The Texas Chainsaw Massacre 2, Trick or Treat, The Hitcher, Friday the 13th Part VI: Jason Lives, House, Guinea Pig 3: Shudder! The Man Who Never Dies

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 27/09/2019 16:13:38
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 28/09/2019 : 16:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Cronenbergov remake pobijedio https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1986-the-fly-cronenberg-jeff.html

Best of 1987 : Hellraiser, The Monster Squad, Evil Dead II, Wicked City, Bad Taste, Prince of Darkness, The Stepfather, A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors, Near Dark, The Lost Boys, Opera, The Gate, Predator, Street Trash, Deliria, Nekromantik

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/09/2019 : 00:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
HM 2019 - 05:The Sentinel (1977)

Ok u filmu imamo Avu Gardner.
U horror filmu? Ojbmti...
Ali epizodna ulogica, ništa bitno.
Imamo i Burgesa Mereditha.
Ok, on već ima malo bitniju ulogu.
A tu su (u brutalno epizodnim ulogama) i Jeff Goldbum i Christopher Walken!
Inače, sad sam pogledao listu glumaca i ispada da se pojavljuju i Tom Berenger (!) i Nana Visitor (Kira iz DS9) ali ih nisam skužio.
A film?
Ništa posebno.
Glavna glumica je zgodna ali to je najbolji adut filma.
Radnja ima rupu ali dobro, gledljivo je to.
Ocjena:5/10
https://www.imdb.com/title/tt0076683/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 29/09/2019 : 16:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Sam Raimi uzima pobijedu https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1987-evil-dead-2-sam-raimi.html

Best of 1988 : Elvira Mistress of the Dark, They Live, Beetlejuice, Spoorloos, Demon City Shinjuku, The Blob, Hellraiser II, Maniac Cop, Night of the Demons, Pumpkinhead, The Serpent and the Rainbow, Child's Play, Brain Damage, Dead Ringers, Guinea Pig 6: Mermaid in a Manhole

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/09/2019 : 08:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by fandango


Au, AHS ima novu sezonu, koja je to? S tim kasnim drasticno, a svidja mi se.



Krenula je deveta. Ne znam na kojoj si stao, uglavnom osciliraju kvalitetom ali su zabavni, barem meni.




Stao sam mislim na petoj ili sestoj, onaj freaks ili freak show tema, tako nesto. Meni su zabavna papazjanija, unutra su fakat u svaku pojedinu sezonu nadrobili sve i svasta, a opet ispadne dobro.


quote:
Originally posted by RadioClash

Najbolji zombie pobijeđuje https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1985-return-of-the-living-dea.html



WTF?!? OK, zabavan je to filmic, ali uz jednog Re-Animatora, koji em je zabavan, em ima Jeffreyja Combsa...

Fun fact: upoznao sam Combsa na jednoj konvenciji, simpatican tip, ali fakat nizak. Kad smo se slikali skupa, podigao se na prste da ispadne visi. Onda sam poslije skuzio da to radi sa svakim tko je dosta visi od njega kad se slikaju.

quote:
Originally posted by RadioClash

Cronenbergov remake pobijedio https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1986-the-fly-cronenberg-jeff.html



quote:
Originally posted by RadioClash

Sam Raimi uzima pobijedu https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1987-evil-dead-2-sam-raimi.html



E ovo je vec kako smo tipovali

Za 1988. sram me potpuno sto sam zaboravio na Sporloos i na Cronenbergove Opasne blizance. Shame, shame. Nadam se da ce Nestajanje dobiti. Za naredne dvije godine sam vec napisao sto ocekujem.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 30/09/2019 : 21:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Prvi nizozemski horor na listi pobjednika https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1988-the-vanishing.html

Best of 1989 : The Burbs, Tetsuo, Puppetmaster, Urotsukidôji, The Dead Next Door, Bride of Re-Animator, The Woman in Black, Leviathan, Santa Sangre, Pet Sematary, Society, Shocker, Beware! Children at Play, The Abyss

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/09/2019 : 21:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Baš mi drago za Spoorloos.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 01/10/2019 : 08:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Baš mi drago za Spoorloos.




Meni takodjer, kazem, bas me sram sto sam nekako zaboravio na taj film. I lijepo sto je spomenuo Klaunove ubojice, e taj je film opicen.

Idemo dalje! Evo moj izbor za prvih pet godina u devedesetima:

1991 - Kad jaganjci utihnu
1992 - Dracula Brama Stokera (taj logikom liste, a najdrazi mi je Braindead)
1993 - po svemu sto vidim, totalno bezvezna godina, osim ako nisam previdio nesto, fakat ne znam sto bih tipovao, mozda del Toro pobijedi
1994 - e ovo je vec bolja godina, Intervju s vampirom, Nova nocna mora, U raljama ludila, Frankenstein, Nocni cuvar, Dellamorte Dellamore... Tipujem ipak Intervju s vampirom, logikom liste, osobno mi drazi Craven, Dylan Dog i Danci
1995 - Sedam je nekako ociti pobjednik
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/10/2019 : 09:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Shaner

Baš mi drago za Spoorloos.




Meni takodjer, kazem, bas me sram sto sam nekako zaboravio na taj film. I lijepo sto je spomenuo Klaunove ubojice, e taj je film opicen.

Idemo dalje! Evo moj izbor za prvih pet godina u devedesetima:

1991 - Kad jaganjci utihnu
1992 - Dracula Brama Stokera (taj logikom liste, a najdrazi mi je Braindead)
1993 - po svemu sto vidim, totalno bezvezna godina, osim ako nisam previdio nesto, fakat ne znam sto bih tipovao, mozda del Toro pobijedi
1994 - e ovo je vec bolja godina, Intervju s vampirom, Nova nocna mora, U raljama ludila, Frankenstein, Nocni cuvar, Dellamorte Dellamore... Tipujem ipak Intervju s vampirom, logikom liste, osobno mi drazi Craven, Dylan Dog i Danci
1995 - Sedam je nekako ociti pobjednik



Znači ti si jedan od onih koji smatraju da 90ta ne pripada u 90te

Evo moje prognoze za prvih pet godina u devedesetima:
1990: Jacob's ladder
1991: Jaganjci, navijam za Sect kao čisti horor i jedan od zadnjih dobrih talijanskih iz njihove zlatne ere
1992: A valjda Dracula, navijam za Candyman
1993: Cronos je bolji del Toro od puno njegovih razvikanijih filmova
1994: Dobra godina, da. Oklada na zadnjeg poštenog Carpentera.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 01/10/2019 : 15:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U međuvremenu u sklopu svog popunjavanja rupa sa Paste liste gledao:

King Kong (1933)
// Dakle osim specijalnih efekata koji su ono po čemu je fim najlegendarniji, imamo i witty dijalog i, što bi posebno istaknuo u kontekstu topica, poprilično gadne scene u kojima Kong gazi, komada i jede ljude. Mislim, daleko je to od danjašnjih gore standarda, ali ovo je ipak manistream film, te mi nije bilo ugodno te scene gledati ni danas, a mogu misliti kako je bilo publici prije 86 godina. Strašnije i zabavnije od Otoka lubanja.

The Black Cat (1934)

// Film u kojem su se po prvi put sukobila dva najpoznatija Universalova čudovišta: Bela Lugosi i Boris Karloff. U filmu ne glume Draculu i Frankeštajnovo čudovište, već pomahnitalog doktora i arhitekta, gdje je publici najzabavniji dio pokušati odrediti koji je od njih luđi i za koga navijaju. 1934. je godina kad je počela stroga provedba cenzure na temelju Haysovog koda u američkoj kinematografiji. Ovaj film su očito uspjeli progurati u zadnji tren prije fajrunta, jer u njemu imamo npr. (off-screen, ali svejedno) scene silovanja i (o)deranja ljudske kože. Film ima jako malo veze sa mačkom iz naslova i istoimenom pričom E.A.Poea, i općenito je storyline malo zbrda-zdola, no u svoje 63 minute film je vrlo dinamičan i zabavan.

J'accuse! (1938)
//Abel Gance je snimio istoimeni nijemi film 1919. godine, netom nakon završetka rata, koji je tada hvatao antiratnu atmosferu francuske nacije izmučene dugotrajnim krvavim sukobom. Međutim, skoro 20 godina kasnije kad je snimio novu verziju, stvari su se promijenile. Zvuk marširajućih čizama i zveket olova se opet čuje svugdje po Europi i Ganceova pacifistička poruka je kudikamo moćnija, premda ultimativno uzaludna u svojoj opominjućoj osudi sklonosti čovječanstva da gubi dugoročno pamćenje na lekcije iz povijesti. Tu svoju uzaludnost film predviđa još u uvodnom tekstu, nakon kojeg slijedi nekoliko minuta prizora mučne ratne destrukcije svega živog i neživog, koji gledatelju uspješno dočaravaju svu stvarnost ratne strave i užasa.

Također gledano:

The Black Cat (1981)
// Fulcijeva verzija Crne mačke je također vrlo slobodna adaptacija E.A.Poea, u kojoj se ajde naslovna mačka malo više pojavljuje, ali je također i pomalo smiješna kao strašni horor negativac. Jedna od kraljica horora iz evropske koprodukcije 70ih Mimsy Farmer je standardno uvjerljiva, no Fulci je u to vrijeme više bio zainteresiran za gore scene nego za radnju (dobro, možda je takav bio uvijek :) ), a premda Black Cat ima par dobrih scena, nažalost ih je premalo u odnosu na npr. City of the Living Dead kojeg je snimio godinu ranije.

Doomsday (2008)
// Od Neila Marshalla, redatelja Descent i Dog Soldiers. Ne da mi se više pisati, pa ću ukrasti komentar sa Letterboxd: "Did you ever wanna watch Dawn of the Dead, Mad Max, Army of Darkness, 28 Days Later, The Warriors, Alien, Escape from New York, A Boy and His Dog and the Hills Have Eyes all at the same time? Well now you can!". Gledljivo (naročito ako Rhona Mitra pritišće vaše dugmiće).

Edited by - vukozec on 01/10/2019 15:49:39
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 01/10/2019 : 16:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Osamdesete završavamo sa meksičko-talijanskom produkcijom i našim strip poznanikom https://www.pastemagazine.com/articles/2019/10/best-horror-movie-of-1989-santa-sangre-jodorowsky.html

Best of 1990 : Jacob's Ladder, Misery, A Cat in the Brain, It, Two Evil Eyes, Gremlins 2, Begotten, Tremors, Frankenhooker, Tales from the Darkside: The Movie, Nightbreed, The Exorcist III, Sveto Mesto

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 01/10/2019 16:12:32
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 01/10/2019 : 23:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Master of puppets I'm pulling your strings

Puppet Master (1989)

Film počinje u hotelu u Kaliforniji 1939.godine, gdje lutkar Andre Toulon korist svoj drevni egipatski dar davanja života lutkama. Zbog tog dara Toulona progone nacisti. Ne želeći da oda tajnu života nacistima, Toulon se ubije, ali ne prije nego što sakrije lutke.

50 godina kasnije, grupa vidovnjaka okuplja se kako bi istražila taj isti, sada napušteni hotel. Vodeći vidovnjak, Neil, koji je bio u vlasništvu hotela, nedavno se ubio, ali se vratio u životu pomoću Toulonove tajne i preuzeo kontrolu nad lutkama koje ubijaju ostale vidovnjake.

Puppetmaster je bio početak straight to video dinastije koja danas broji 13 filmova i 26 lutaka. Charles Band je ideju za film dobio za vrijeme rada na filmu Dolls (1987).


"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/10/2019 : 08:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Znači ti si jedan od onih koji smatraju da 90ta ne pripada u 90te




Guilty as charged Inace, Cronos nisam gledao, tako da ne bih znao kakav je taj raniji del Toro, ali ako velis da je dobar, budem. (Moram priznat da ovako generalno bas i ne volim del Tora, osim Djavolje kraljeznice.)

Bravo, Shaneru, pogodio si osamdesdevetu! Sad ako ne bude Jacob devedesete, dzaba mu i taj halucinatorni PTSP.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2019 : 08:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Inace, Cronos nisam gledao, tako da ne bih znao kakav je taj raniji del Toro, ali ako velis da je dobar, budem. (Moram priznat da ovako generalno bas i ne volim del Tora, osim Djavolje kraljeznice.)


Đavolja kralježnica mi je najbolji Del Torov film (Panov labirint još nisam gledao, mea culpa). Cronos je ok, ali po meni ništa posebno. Iako, sad kad sam malo bacio oko na Del Torovu filmografiju ispada da je među njegovim boljim uradcima, što nešto govori o ostalima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/10/2019 : 09:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by fandango

Inace, Cronos nisam gledao, tako da ne bih znao kakav je taj raniji del Toro, ali ako velis da je dobar, budem. (Moram priznat da ovako generalno bas i ne volim del Tora, osim Djavolje kraljeznice.)


Đavolja kralježnica mi je najbolji Del Torov film (Panov labirint još nisam gledao, mea culpa). Cronos je ok, ali po meni ništa posebno. Iako, sad kad sam malo bacio oko na Del Torovu filmografiju ispada da je među njegovim boljim uradcima, što nešto govori o ostalima.




I ono "94 wins and 124 nominations" pod "awards" isto nešto govori :p

Gledao sam mu sve, a ovo je top:

1. El espinazo del diablo
2. Hellboy
3. Cronos

PS: U najavi je del Torova verzija Dr. Jekyll and Mr. Hyde, najs.

Edited by - vukozec on 02/10/2019 09:58:18
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/10/2019 : 10:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


quote:
Originally posted by vice

Sad su bili Lynch i Kurosawa, ide Orson, pa ovi ciklusi. Ja se više radujem krimićima.



Prvo mi napravite ranu, a ti je sad svjetski solis Orson Welles - jel gledao netko ovaj "novi" na Netflixu? Dojmovi? Clouzot - fenomenalno. Sve sam ovo vec apsolvirao, ali vlazim se kad vidim ovako u kinu da ce ici.



A što kažeš onda na ovo: http://kinotuskanac.hr/cycle/fokus-halloween-u-tuskancu

:)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2019 : 13:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma danas nagrađuju sve i svakoga.

Ovaj Halloween program u Tuškancu je odličan! Možda se jednom i naši u art-kinu u Rijeci odvaže na tako nešto.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/10/2019 : 16:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Novo desetljeće otvaramo sa još jednom Kingovom adaptacijom https://www.pastemagazine.com/articles/2019/09/best-horror-movie-of-1990-misery-kathy-bates.html

Best of 1991 : The Silence of the Lambs, Cape Fear, Puppet Master II, Sometimes They Come Back, The People Under the Stairs, Hiruko the Goblin, 964 Pinocchio, The Pit and the Pendulum, Door to Silence

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."

Edited by - RadioClash on 02/10/2019 16:04:25
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000