forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/08/2020 : 08:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Lijepa vijest. Jedino sto ne znam da li da vristim od srece jer se Vrisak ponovo vraca, ili da vristim i placem jer se Vrisak ponovo vraca.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/08/2020 : 09:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni Vriska nikad dosta (čak san pogleda i onu abominaciju od 3. sezone serije), tako da san u žešćem hypeu oko ovog. :) Tu su i autori Ready or Not, šta je dodatan plus.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/08/2020 : 09:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ja sam od serije odustao nakon prve sezone. Meni je vec i ta bila dovoljna abominacija. Ali ovo sam se salio, filmu se stvarno veselim. Ko i recimo svakom novom albumu Pearl Jama. Za mene esencije devedesetih, uz jos neke stvari. A i autorski dvojac puno obecava.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/08/2020 : 09:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što bih rekao. U jednu ruku se veselim, ali pitam se na šta će to ličiti bez Cravena i Williamsona.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/08/2020 : 09:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam oduševljen novim vriskom

dakle ne gledam nove naslove skoro nikako ali vrisak i dinu ću gledati u kinu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/08/2020 : 00:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Napokon pogledao The Lodge i ostao razočaran. Lijepo je to snimljeno, ali predvidivo i s previše praznog hoda. Kraj malo podiže stvar, no daleko je to od Ich seh, ich seh.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/09/2020 : 17:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Što ćemo ove godine?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2020 : 17:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nije ti dovoljan onaj 10x10 izazov?

Ja sumnjam da ću uspjeti pogledati puno horora. Supruga ih ne podnosi, a sad s novim ozvučenjem i projektorom, malo ih je teže izbjeći.

Kao i uvijek, potrudit ću se pogledati nešto recentno što sam preskočio, a mogao bih napokon i neki od klasika koji su mi već godinama na listi. Recimo Fantomsku kočiju ili Caligarija, to bi mi koristilo i za 10x10.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/09/2020 : 18:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Kao i uvijek, potrudit ću se pogledati nešto recentno što sam preskočio, a mogao bih napokon i neki od klasika koji su mi već godinama na listi. Recimo Fantomsku kočiju ili Caligarija, to bi mi koristilo i za 10x10.





Kabinet doktora Kaligarija?
Ako na njega mislis, vrhusnki film, mislim naravno gledano u kontekstu vremena i toga da je to tada bilo nesto potpuno nevidjeno a i za danasnje standarde je jako dobar film. Ja bas volim nemacki ekspresionizam. I Metropolis mi je sjajan, mada on nije horor. Zelim da pogledam Golema, ima ga na jujtubu ali nikako.

Edited by - going going on 26/09/2020 18:57:28
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2020 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Upravo na njega. Oduvijek me privlači taj njemački ekspresionizam, ali nikako da ga se uhvatim. Gledao sam tek Nosferatua i on mi je odličan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/10/2020 : 16:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ništa od mjesečnog horor maratona ove godine, ali bit će barem tjedni.

Ovih 7 planiram pogledati ovaj tjedan:
1. Spirits of the Dead - 1968 - Federico Fellini & Louis Malle & Roger Vadim
2. Nije bilo uzalud - 1957 - Nikola Tanhofer
3. Abbott and Costello Meet the Invisible Man - 1951 - Charles Lamont
4. Flesh for Frankenstein - 1973 - Paul Morrisey
5. Quatermass II -1957 - Val Guest
6. Kičma - 1975 - Vlatko Gilić
7. The Witch - 2015 - Robert Eggers

Malo komedije, malo Hammera, malo art-farty šezdesteosmaške i Andy Warhol golotinje, malo kultnih domaćica i za kraj vještica za Noć vještica.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/10/2020 : 15:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
7dnevni horor maraton - DAN 1.:

Abbott and Costello Meet the Invisible Man (1951)


Slapstick komedijica koja je manje razvikana od prethodnika u kojem A&C susrećU Frankensteina, no meni je bila zabavnija (premda prvi ima više horor elemenata). Dugačka scena boksačkom meča na kraju je vrh slapstick komedije, a specijalni efekti iz 50ih su neusporedivo interesantniji od današnjih koje je svemoguća tehnologija učinila nemaštovitim i podrazumijevajućim.


Edited by - vukozec on 27/10/2020 15:57:55
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2020 : 16:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Kako doci do Tanhofera?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/10/2020 : 16:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Kako doci do Tanhofera?




Daju na Klasik TV-u njegove filmove redovno.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/10/2020 : 09:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Flesh for Frankenstein (1973)

Film američko-europske koprodukcije (Andy Warhol producirao). Body horror, seks i eksploatacija fetiša. Udo Kier sa tvrdim đrman ingliš naglaskom u svom najboljem over the top izdanju (apsolutni hajlajti filma nekrofilska scena sa Nevjestom i finalna teatralna smrt). Zvuči zanimljivije nego što stvarno jest, previše isprazne priče udavi film.

Evo malo dijaloga i sličica:

"Ti si veoma dobar asistent. I doneo si mi neke dobre primerke. Taj "manus" je bio perfektan.
Hvala, barone.
Ali sad nam je potreban jedan perfektan "nazum".
Da!
Koji predstavlja najbolje osobine idealnog srbina.
Kako to mislite? Idealni srbin? Nisam još nikad čuo o ovome.
Oto, ti ne razumeš. Srpska rasa potiče od direktnih potomaka slavne prastare Grčke!
To nisam znao. Ali... gde ćemo naći takav nos?
U selu, Oto, u selu.
Sećam se kada sam išao u školu. Moja ujna je vodila moju sestru i mene, svaki dan u školu.
I tad sam video ta stvorenja pored puta!
Ali zabranjeno nam je bilo da igramo sa njima. Jer mi pripadamo višoj klasi. Oni su samo seljaci, radnici.
Više puta sam pobegao... stajao sam satima na polju gledajući ta stvorenja."





Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/10/2020 : 23:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.insidehook.com/article/movies/american-horror-films-decade-by-decade

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/11/2020 : 15:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zadnju godinu i nešto nema baš nekog pretjerano dobrog horror materijala. Ok, sad je i korona ali ipak...
Šteta...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2020 : 15:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam 2 filma sa vješticama, 2 redateljska prvijenca, Nikole Tanhofera i Roberta Eggersa.

Nije bilo uzalud (1957., Tanhofer)

Boris Buzančić je mladi doktor Jure koji se iz velikog grada vraća u rodno malo mjesto u baranjskom kraju. Mladog doktora krasi prosvjetiteljski zanos, želi sredinu koja još uvijek više vjeruje lokalnoj vračari nego liječniku usmjeriti ka poratnom progresu i modernim civilizacijskih (medicinskim) dostignućima.

Da je Francuz ili Englez, svi Tanhoferovi filmovi bi davno bili restaurirani i objavljeni u Criterion izdanjima. Ovako se moramo patiti sa me baš najboljim kopijama, ali ako se to uspijete ignorirati primjetit ćete Tanhoferov redateljski rukopis, puno fensi kadriranja i snimateljskih trikova, kamera koja prolazi kroz zidove, kruži oko sudionika razgovora za stolom itd. Film je u prvom redu socijalna drama sa murder-mystery triler komponentom, ali i snažnim uplivom horor elemenata u vidu spomenute vračare/vještice. Horor atmosferu Tanhofer kreira u scenama u Kopačkom ritu, sa sugestivnim zlokobnim granjem, sjenama i vjetrom. Tu su i nadnaravne zle sile, kletve za koje mještani vjeruju da su uzrok bolesti.

Film se bavi klasičnom oprekom zaostalo vs moderno/progresivno, pa je to naglašeno i kontrastom priroda vs civilizacija. Scene u močvari su zlokobne, sa kišom i grmljavinom, scene u gradu su vedre, sunčane. Iz današnje perspektive posebno je zanimljivo da je simbol napretka u filmu - cjepivo. Stari doktor na Jurinu najavu kako će cjepiti stanovništvo odmahne rukom uvjeravajući ga da se nitko neće pojaviti. Lokalci kaže ne vjeruju igli, više vjeruju tradicionalnoj medicini, travama i sl. Jure postane sve više frustriran otporom na koji nailazi, počinje sumnjati da je sve bilo uzalud, no na kraju filma (SPOILERI!) znanost/progres pobijedi praznovjerje/zaostalost, Jure se riješi regresivnih elemenata i narod pohrli u red za cijepljenje. 63 godine kasnije koliko smo stvarno odmakli u tom progresu, a koliko smo i dalje u tom pogledu kao društvo zatucani procijenite sami ;)

Optimistični kraj danas ipak djeluje donekle naivno (i to mi je jedina sitna zamjerka inače u svemu odličnom filmu). Vračara i njen sin označeni su kao jedini pravi i apsolutni negativci. Oni tako simboliziraju sve zaostalo čega se treba riješiti. Vjera u civlizacijski napredak i bolje sutra koje donosi je bezrezervna. Daleko je to od tupavog agitpropa, no današnji autori bi vjerojatno pokazali puno više skepse prema napretku i sluha za pomirbu prirodnog i progresivnog (u čovjekovoj prirodi). Što nas dovodi do sljedećeg filma.



The VVitch (2015., Eggers)

VVitch je film odlične režije, odlične sugestivne atmosfere i odlične glume (naročito se ističe Anna Taylor-Joy u glavnoj ulozi). Nema tu ničega od modernih horor tropa, zaboravite na jump scareove itd. To je svjedno stopostotni punokrvni horor, no svojom ambicijom i realizacijom on nadilazi svoj žanr. Opet imamo sukob priroda vs civilizacija: naseljenici Novoga svijeta svoje imanje podižu doslovno na rubu zlokobne šume. Tu su i teme zatomljene seksualnosti, patrijahat vs ženska samostalnost, opresivna religioznost vs naturalistička sloboda. Stvarni nisu baš crno-bijele. Obitelj nastoji ukrotiti divlju prirodu, no na početku filma vidimo da bježe od stega i pravila civilizirane zajednice. Na kraju prirodno, instiktivno, pogano nadvladava racionalno i civilizirano, no nije baš najjasnije što se time želi poručiti. Kako je priroda jača od pojedinca, kojem je onda bolje da se drži zajednice? Kako suviše stroga represija ima kontraefekt da osobu nad kojom se vrši gura tamnu stranu (SPOILERI: Thomasin potpiše faustovski ugovor tek NAKON što je već svi proglase vješticom premda ona to nije)? Ako je to slavlje ženske emancipacije zašto Thomasin mora potpisati taj ugovor, dakle novu oobavezu i zašto se obavezuje đavlu u liku muškarca? Je li finale filma pobjeda ili poraz? Generalno mi ne smetaju ambivalentni krajevi, no volio bih da je to ovaj put bilo malo dorečenije.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/11/2020 : 17:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je The VVitch jedan od (naj)boljih horora zadnjih godina. Zanimljiv je taj Eggers.

Si Tanhofera gledao na televiziji ili ga ima negdje na netu?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/11/2020 : 17:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Meni je The VVitch jedan od (naj)boljih horora zadnjih godina. Zanimljiv je taj Eggers.

Si Tanhofera gledao na televiziji ili ga ima negdje na netu?





quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by BeaGea

Kako doci do Tanhofera?




Daju na Klasik TV-u njegove filmove redovno.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/11/2020 : 06:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam da si napisao to za Klasik TV, ali mislio sam da si ga možda ipak gledao s neta. Naime, nemam televiziju pa mi taj Klasik ne znači baš previše.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/11/2020 : 08:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Možda ponovim kroz neko vrijeme NIJE BILO UZALUD, jer mi se sviđa kako si ga stavio u sukob primitivnog i civilizacije; makar, meni se čini da je tu puno više posrijedi nalog socrealizma, nego pravo ispitivanje granica; no, ne sjećam se više gdje su naglasci i kako je sve to skupa izvedeno.

(oni koji žele gledati, trebaju potražiti sajtove koji daju linkove za skidanje domaćih filmova, recimo, balkandownload)

Od naših filmova, u ove neke koordinate bi mogli ući Babaja, BREZA i IZGUBLJENI ZAVIČAJ, te možda i slično Tanhoferovom po ovome što pišeš, Mimica PROMETEJ S OTOKA VIŠEVICE. Mislim da su mi ovo bili i bolji filmovi od Nije bilo uzalud, iako mi je i on bio jako dobar.

Bez balasta socrealizma, te pravi 'napadi' na "tiho brujanje aparata" (otromboljenu civilizaciju) su Herzogovi Zeleni mravi (WO DIE GRUNEN AMEISEN TRAUMEN), pa zanimljiv Weirov THE LAST WAVE, pa pomalo uzbuđeni WOLFEN... Intimno obožavam ovakve filmove i jednom ću morati sastaviti listu nezaobilaznih.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 03/11/2020 : 08:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ima dosta domaćih filmova i na youtube, pa se često ne mora skidati (osim ako ti ne radi youtube).
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/11/2020 : 08:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kad vec pricate o domacim filmovima u topiku o hororima, najstrasniji domaci horor u zadnje vrijeme je Vrdoljakov General. Nevidjeni strava i uzas.

Nego da se vratimo na temu, pogledao sam His House. Vidio sam da je jako hvaljen, ali moram reci da sam ostalo malo mlak, vjerojatno jer sam imao prevelika ocekivanja. Pristupio sam filmu kao hororu, ali u pitanju je drama i metafora pa ga se kao takvog mora i gledati. Doduse, nisam siguran da bih mu dao bas tako visoke ocjene niti kao takvome, ali isto tako ne osjecam da sam bas protracio vrijeme.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/11/2020 : 08:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
General je, na moju veliku žalost, slabašan, no istinski horor je Dnevnik Diane Budisavljević, pogotovo u kontekstu prehvaljivanja (a teško teško smeće od filma); pa bi tu isto ušao Posljednji Srbin u Hrvatskoj, pa Ljiljan Vidić i da sad ne nabrajamo. Možda se jednom ozbiljno porazgovaramo o hrvatskom filmu, a ovaj mali ekskurs je skrivio vukozec;)
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000