forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Noći strave i užasa - Forum živih mrtvaca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 33

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/11/2020 : 12:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Možda ponovim kroz neko vrijeme NIJE BILO UZALUD, jer mi se sviđa kako si ga stavio u sukob primitivnog i civilizacije; makar, meni se čini da je tu puno više posrijedi nalog socrealizma, nego pravo ispitivanje granica; no, ne sjećam se više gdje su naglasci i kako je sve to skupa izvedeno.

(oni koji žele gledati, trebaju potražiti sajtove koji daju linkove za skidanje domaćih filmova, recimo, balkandownload)




Osjeti se malo tog "naloga socrealizma", pokušao sam to ukratko prokomentirati u originalnom postu sa onim opisom kraja. Ali nije to dominatno u filmu, ipak je to bio film u rukama pravog redatelja, tako da ga se može gledati i bez balasta vremena i mjesta radnje. Meni je to više bila onako promocija pionirstva-prosvjetiteljstva u duhu ranih vesterna poput Poštanske kočije, nego promocija nekog konkretnog režima (nema nikakvih agit-govorancija i frazetina u filmu).

PS: Kad ste već spomenuli starog Tonča, on ima sporednu ulogu u filmu, to mu je bila prva konkretna uloga.

Edited by - vukozec on 03/11/2020 12:14:07
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/11/2020 : 09:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Svrćem pozornost na čovjeka koji se zove PUPI AVATI. S takvim imenom ne možeš raditi vesterne, ali moraš u nečemu biti dobar, inače te klinci pojedu.

Nedavno se povela priča o onome ružnome, nakaznome, deformiranome u umjetnosti, da bismo došli do jezovitoga. I onda su počeli frcati neki naslovi, što me sve potaklo da si polako uradim jednu super listu filmova, koji ne moraju biti nužno horor, već da imaju vezu sa mračnim, jezovitim, demonskim...

Upitao sam se: mogu li Talijani dati svoj obol? Vukozec reče ne; ja nisam bio siguran, jer, iako su svi ti giallo filmovi manje-više osrednji, ima par naslova koji bi mogli igrati. Vidjet ćemo.
I tako sam - nešto ponovio, a nešto prvi put - pogledao Pupija Avatija u ova 4 filma: IL NASCONDIGLIO, IL SIGNOR DIAVOLO, L'ARCANO INCANTATORE, LA CASA DALLE FINESTRE CHE RIDONO.

Ovo su dobri filmovi, meni zanimljivi i sada kada je horor pomalo ispao. Vjerojatno je svima poznata Kuća nasmijanih prozora; priča o restauratoru koji dolazi u talijansku provinciju i biva uvučen tajanstveno-strašne događaje sa ludim slikarom. Taj tip izgradnje misterija Pupi posebno voli, jer zapravo su svi ovi filmovi slični: ima neki događaj iz prošlosti, neki zločin koji onda protagonista magičnom privlačnošću uvlači u košmar i ludilo. Ono što čovjeka, kada analizira što se tu događa, iznenadi, jest to da su te "velike priče" oko kojih se vrti sva radnja kao da se dogodilo ne znam što, ustvari nešto skroz minorno, periferno, nešto što zapravo ne zaslužuje toliku "pažnju". Ali tu su Talijani majstori, da grade svoje velike priče ni na čemu, pravi onaj grandiozni kič temeljen na propuhu - a publika traži još. Avati je podigao taj kultni film o ludom slikaru, o freski koja vrišti u crkvi, o prljavoj familiji, o putovanju u Brazil i jednoj magnetofonskoj vrpci sa koje dopire frenetični glas darknajt poezije na apsolutnom propuhu - čitavo vrijeme gledaš nešto što te uvlači, a to je ustvari ništa, najpretjeraniji komični buffo: pazi ti te priče na kraju, sestre i brat u opscenim igrama, nešto nevrijedno tolike pozornosti i angažiranja tolike tajanstvenosti u svemu tome. Očekuješ nosoroga, a ono, miš. U međuvremenu, sve što je Pupi stvorio, podigao, malo mjesto u raspadu, gnjecavo vodeno okružje, mračne uznemirujuće freske u crkvama, poezija, ludi slikar, čak obično putovanje u Brazil dobiva aureolu tajanstvenog, zloća palanke, lik restauratora na filmu itd. itd. to ostaje upisano zlatnim slovima i ti shvaćaš da si još jednom pao na talijanski top pop do srži.

Ali mi je ovoga puta definitivno iskočio iznad čuvenih nasmijanih prozora L'ARCANO INCANTATORE. Toliko da ću ga ja lagano staviti na svoju listu, u društvo sa velikanima kao što je Sedmi pečat ili Angel Heart. No, o čarobnjaku ću ispričati drugi put.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/11/2020 : 12:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Od Pupija (s takvim imenom tko bi ga shvatio ozbiljno) sam gledao samo Kuću sa nasmijanim prozorima, koja na mojoj giallo listi drži 58. mjesto od 76. Dakle, nije baš visoko.

Ali ovo o čemu pišeš, nešto slično sam i ja negdje komentirao: giallo filmovi kao da imaju vlastiti život, neku neobičnu razinu koje autori nisu ni bili svjesni. Nerijetko su na onom prvom očitom sloju diletantski, ali ima nešto neobjašnjivo i hipnotizirajuće u njima što nas privlači.


A ako nekog zanima što je na vrhu te moje giallo liste: usual suspects, Argento, Fulci, Bava, Martino (s tim da kod svih njih postoje velike amplitude u kvaliteti). Plus onda par manje očitih izbora, od kojih je najviše The Perfume of the Lady in Black, odličan psihološko-hitchcockovski horor, već mi bio na rasporedu za rewatch ovih dana, pa napišem više nakon što ga pogledam.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 06/11/2020 : 12:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ne poznam giallo žanr, ali stekao sam dojam da se oni ističu u odnosu na druge horore tim nekim jakim isticanjem boja, ili je to samo Argento. Ne znam.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/11/2020 : 12:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bava je počeo sa tim bojama, a onda je Argento preuzeo palicu, da.

Ima toga, naglasak je gotovo uvijek na stilu, a ne na sadržaju. Radnja je uglavnom uvijek točno ovakva kao što stinky kaže "grandiozni kič temeljen na propuhu". Bude i skroz ridikuloznih zapleta/raspleta. Npr. u (jednom od ponajboljih) Argentovom 4 flies on grey velvet, slučaj raspetljaju tako da razviju sliku koja je ostala u zjenici oka žrtve, u drugom odrubljena glava uspije izgovoriti zadnje riječi itd. Ono gdje taj sadržaj pali je na podsvjesnoj razini, škaklja našu iracionalnu stranu, skrivene fetiše i strahove.

Ali ima dosta gialla koji nisu toliko stilizirani, u kojima se obično prati policijska procedura rješavanja slučaja (više krimi, manje horor elemenata).
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 06/11/2020 : 12:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Bava je počeo sa tim bojama, a onda je Argento preuzeo palicu, da.

Ima toga, naglasak je gotovo uvijek na stilu, a ne na sadržaju. Radnja je uglavnom uvijek točno ovakva kao što stinky kaže "grandiozni kič temeljen na propuhu". Bude i skroz ridikuloznih zapleta/raspleta. Npr. u (jednom od ponajboljih) Argentovom 4 flies on grey velvet, slučaj raspetljaju tako da razviju sliku koja je ostala u zjenici oka žrtve, u drugom odrubljena glava uspije izgovoriti zadnje riječi itd. Ono gdje taj sadržaj pali je na podsvjesnoj razini, škaklja našu iracionalnu stranu, skrivene fetiše i strahove.

Ali ima dosta gialla koji nisu toliko stilizirani, u kojima se obično prati policijska procedura rješavanja slučaja (više krimi, manje horor elemenata).



Malo me to podsjeća na one talijanske stripove tipa Diabolik, ili Bunkerove Kriminal i Satanik npr.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/11/2020 : 13:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da definitivno, ti stripovi (kao i pisani petparački krimi romani u tom stilu koji su obično imali žute korice - otud ime giallo) su i bili jedna od glavnih inspiracija giallo filmova. Najveći filmski utjecaj je Hitchcock, prvi Bavini filmovi su bili puno konvencionalnije kopije njegovog stila.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/11/2020 : 13:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Od Pupija (s takvim imenom tko bi ga shvatio ozbiljno) sam gledao samo Kuću sa nasmijanim prozorima, koja na mojoj giallo listi drži 58. mjesto od 76. Dakle, nije baš visoko.



Ovo mi je neobično, jer Kuća inače kotira visoko. Pogledaj ti to ponovo. Meni je čak pala (prije mi je to bio top film uopće), istina, ali pričam u kontekstu giallo filmova. I danas ona ima sjajne momente, istaknuo sam ponešto. Slikar, freska, crkva, restaurator, palanka, ti elementi čine baš sjajnu podlogu na kojoj se razvija taj tobože misterij.
Znači, ja bih istaknuo Argenta i Pupija Avatija, a Fulci, Bava, Martino su mi u drugom planu (možda ponovim nešto od njih, ako mi se bude dalo).
Avatijevi filmovi nemaju toliko eksplicitnog nasilja, što je meni dodatni plus, jer se on kreće više prema jezovitom; a vrhunski je u izdvajanju nekog osnovnog motiva koji se ponavlja kroz film, kao u Kući slikarev glas sa vrpce, u L'arcano incantatore pjesmica "Rosa di rose e fiore di fiori, donna di donne, signora di signore"...

Pogledat ću ponovo Zedera, no u svakom slučaju preporučam ove filmove, pogotovo onima kao zoro, kojima je više do građenja atmosfere, nego do nekakvog čistog horora. Sva 4 pobrojana su zanimljivi, a pobjednik mi je L'arcano, o kojemu valjda par riječi kasnije.

Edited by - stinky on 06/11/2020 13:39:01
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/12/2020 : 16:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Freaky - zabavan neo-slasher koji sad već možemo stavit u odvojenu skupinu, a koju bi ja nazva Gen Z slasher iliti Landon slasher (Happy Death Day i ovaj navodno egzistiraju u istoj stvarnosti, ili je to barem mogućnost).

U te Gen Z slashere bi doda i Babysitter, kao i Ready or Not koji je marginalno slasher.

Očekujem da se i novi Scream pozabavi tim fenomenom, pogotovo kad ga radi Radio Silence tim.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/09/2021 : 11:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ajmo lagano počet sa zagrijavanjem za sljedeći mjesec.

100 najboljih horora 21. stoljeća po izboru Slant magazina:
https://www.slantmagazine.com/features/the-100-best-horror-movies-of-the-21st-century/

S listom se blago rečeno ne slažem. Ne zato što sam gledao samo 30ak od tih 100 naslova, već zato što bih od bar polovice od tih 30, uključujući i on ekoji su u top 10, prije stavio neke od ovih naslova kojih nema na listi (Slantova lista uključuje razne žanrovske crossovere, pa sam ih uključio i ja):

Descend
The Loved Ones
The Orphanage
Zombieland
Thirst
Frontieres
Eden Lake
Dawn of the Dead
Haute Tension
The Ring
The Others
Babadook
It Follows
Sleepless
Run
Satanic Panic
Don't Breathe
The Love Witch
Bone Tomahawk
Green Room
Goodnight Mommy
Sleep Tight
Black Swan
Take Shelter
The Skin I Live In

Na listi nema ni nekih naslova koji meni osobno možda nisu top, ali su svakako obilježili horor 21. stoljeća, kao npr.:
Saw
Hostel
What Do We Do in the Shadows
Cabin in the Woods

Edited by - vukozec on 18/09/2021 15:46:32
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/09/2021 : 11:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dje come back to me

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/09/2021 : 11:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ove godine neću slagati nikakav svoj specijalni izazov, već ću probati po prvi put stvarno riješiti slavni Hooptoper challenge sa letterboxda (kad ljudi kažu da su liste bezveze, čovjek postao maltene celebrity na temelju jednostavne liste sa web stranice).

*** Hooptober 2021 ***
https://letterboxd.com/cinemonster/list/hooptober-ocho-the-only-way-to-stop-a-bad/

I will begin as I did the last seven(!) years: I would like to do 31 horror films in October, but that doesn't seem possible at the moment so I will start my 31 on September 15th.

QUICK EASY RULES:

6 countries
8 decades
2 folk horror
4 films from 1981
2 films from your birth year
2 haunted house films
The worst Part 2 that you haven't seen and can access. (I realize that this will take a little work)
1 film set in the woods
1 Kaiju or Kong film (not the new K v. G)
2 Hammer films
3 films with a person of color as director or lead. (excluding Asian)
3 Asian horror films.

And 1 Tobe Hooper Films (There must ALWAYS be a Hooper film)

***FOR THOSE THAT LIKE TO DO EXTRA WORK: WATCH JD's Revenge, The Skull and The Scooby Doo Project

-review them all.(eek)

Clearly one film can satisfy multiple criteria. Viewing and reviewing will begin at 12:01am cst on Sept 15th.

Start je dakle danas, ali možete se uključiti i naknadno.

Edited by - vukozec on 15/09/2021 12:04:20
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/09/2021 : 17:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajmo lagano počet sa zagrijavanjem za sljedeći mjesec.

100 najboljih horora 21. stoljeća po izboru Slant magazina:
https://www.slantmagazine.com/features/the-100-best-horror-movies-of-the-21st-century/

S listom se blago rečeno ne slažem. Ne zato što sam gledao samo 30ak od tih 100 naslova, već zato što bi od bar polovice od tih 30, uključujući i on ekoji su u top 10, stavio neke od ovih naslova kojih nema na listi (Slantova lista uključuje razne žanrovske crossovere, pa sam ih uključio i ja):

Descent
The Loved Ones
The Orphanage
Zombieland
Thirst
Frontieres
Eden Lake
Dawn of the Dead
Haute Tension
The Ring
The Others
Babadook
It Follows
Sleepless
Run
Satanic Panic
Don't Breathe
The Love Witch
Bone Tomahawk
Green Room
Goodnight Mommy
Sleep Tight
Black Swan
Take Shelter
The Skin I Live In

Na listi nema ni nekih naslova koji meni osobno možda nisu top, ali su svakako obilježili horor 21. stoljeća, kao npr.:
Saw
Hostel
What Do We Do in the Shadows
Cabin in the Woods


Na listi ima dobrih, pa i odličnih naslova, ali stvarno je za ne vjerovati što su sve izostavili. Samo među ovim boldanima ima naslova za top 20.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/09/2021 : 17:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobar ukus Shaner ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2021 : 18:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam i ja listu, stvarno sramno sta su sve izostavili.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/09/2021 : 15:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo Vukozecovih Top 50 dosad pogledanih horora 21. stoljeća. Poredak otprilike od onih onih ocijenjenih sa 3 prema onima ocijenjenim sa 4 i 5 zvjezdica.

Crimson Peak
REC
Dark Water
P2
Next Door
Sauna
The Last Exorcism
The Purge
Revenge
Bug
Martyrs
Amer
Maniac
Zombieland
American Psycho
The Others
Swallow
A Tale of Two Sisters
The Uninvited Guests
All The Boys Love Mandy Lane
The Night House
Cold Prey
Satanic Panic
The Loved Ones
Dawn of the Dead
Sleepless
Sleep Tight
Run
Alone
Sennentuntschi
Don't Breathe
The Witch
Berberian Sound Studio
Wolf Creek
Heute Tension
The Babadook
Ju-On: The Curse
The Orphanage
The Ring
Goodnight Mommy
28 Days Later
It Follows
The Love Witch
Bone Tomahawk
The Descent
The Skin I Live In
The Devil's Backbone
Take Shelter
Green Rooom
Black Swan
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/09/2021 : 11:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ove godine neću slagati nikakav svoj specijalni izazov, već ću probati po prvi put stvarno riješiti slavni Hooptoper challenge sa letterboxda.

*** Hooptober 2021 ***
https://letterboxd.com/cinemonster/list/hooptober-ocho-the-only-way-to-stop-a-bad/




Evo moje liste filmova za ovogodišnji Hooptober (moguće su još manje izmjene u hodu): https://letterboxd.com/mavuku/list/hooptober-8-overkilled-by-death/

Napisat ću review za svaki pogledani film, pa pratite listu ako vas zanima.
Evo prvoga, red je bio da festival otvorimo sa filmom iz ove godine:https://letterboxd.com/mavuku/film/candyman-2021/



CANDYMAN (2021)
OCJENA =

= ne preporučam
= uzmi ili ostavi
= preporučam
= PREPORUČAM!

Edited by - vukozec on 17/09/2021 11:15:16
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/09/2021 : 14:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sudjelujen i ove godine. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/09/2021 : 12:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evil Dead (2013)



Dobar remake: https://letterboxd.com/mavuku/film/evil-dead/

OCJENA =

Edited by - vukozec on 18/09/2021 12:03:22
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/09/2021 : 12:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Evil Dead (2013)



Dobar remake: https://letterboxd.com/mavuku/film/evil-dead/

OCJENA =


Da znas da sam se zacudio kad sam vidio da ga nema na tvojoj listi.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/09/2021 : 10:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Još remake/sequel/reboot-ova:

Godzilla: King of the Monsters (2019)



CGI raspašoj po noći u teškoj kiši. Opet.

OCJENA =

Suspiria (2018)



Nisam preveliki fan niti originala kojeg sam gledao više puta, a ovdje su se koncentrirali baš na loše stvari iz originala, a maknuli one dobre.

OCJENA =
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/09/2021 : 11:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jedna proper lista:
https://www.indiewire.com/feature/best-horror-movies-all-time-scary-films-1202012183/
https://letterboxd.com/horrorville/list/the-greatest-horror-movies-of-all-time/

Moj trenutni score = 80/125
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/09/2021 : 11:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Jedna proper lista:
https://www.indiewire.com/feature/best-horror-movies-all-time-scary-films-1202012183/
https://letterboxd.com/horrorville/list/the-greatest-horror-movies-of-all-time/

Moj trenutni score = 80/125


Ja sam na 52/125. Dobra lista.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/09/2021 : 14:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Na nekih* 50+ pogledanih s liste...čudi me da nema Kwaidana (kad je vec na list Kuroneko, a opet nema ni Onibabe) jednog od najboljih omnibusa filmova strave, a s druge strane imamo obje verzije Suspirije.



* pojedine naslove sam gledal kao klinac prije više od 30 godina pa nisam za sve naslove točno siguran jesam li ih pogledal pa ih se samo ne sjećam ili ih nisam ni pogledal. Takav je primjer film The Fog. Mislim da sam ga pogledao na tv programu tamo 80-tih ali moguće da i nisam.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/09/2021 14:17:39
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/09/2021 : 20:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Na nekih* 50+ pogledanih s liste...čudi me da nema Kwaidana (kad je vec na list Kuroneko, a opet nema ni Onibabe) jednog od najboljih omnibusa filmova strave, a s druge strane imamo obje verzije Suspirije.



Pa naravno. Prvu jer je kultna, drugu jer je bolja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 33 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000