forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Gdje objaviti strip u Hrvatskoj i nešto zaraditi?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Nicko
Starting Member

40 Posts

Member since 06/10/2017

Posted - 10/10/2017 : 14:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Nicko a Private Message  Reply with Quote
Imam nekoliko praktičnih pitanja.
Koje izdavačke kuće u Hrvatskoj izdaju stripove domaćih autora? Ako da, pod kojim uvjetima tj. plaćaju li one autorski honorar i koliko - određuje li se cijena prema broju stranica (tabli)?
Znam da su nakon potresa s "Algoritmom" neke ostale kratkih rukava, ali se nadam da neke još uspijevaju plivati na površini.

Evo, konkretno. Recimo da napravim strip tj. grafički roman (graphic novel) dimenzije 215 x 280 mm, na cca. 126 stranica(a upravo na tome radim - žanr je hibrid futuristike i fantastike) kome se obratiti u Hrvatskoj da to pogleda, procijeni i eventualno objavi uz neki solidan autorski honorar? Novi sam u ovoj branši, ali svi smo od nečega morali početi.
Molim za savjet?

Kakva su vaša iskustva s drugim izdavačkim kućama izvan Hrvatske - Italija, Francuska, Njemačka, Belgija...? Kome se obratiti? Što ako je strip na hrvatskom jeziku a nemam kvalitetnog prevoditelja ovdje da strip prevede na neki drugi jezik? Kako to prezentirati potencijalnom inozemnom izdavaču? Ja govorim engleski ali ne toliko dobro da bih i prevodio tekst s hrvatskog, a bojim se da ću dobiti "lost in translation" sindrom pa će scenarij izgubiti na vrijednosti.
Znam za "Dark Horse" i "Image Comics" u SAD-u, ali tamo je teško "uletjeti" odavde iz Europe ("Marvel" i "DC Comics" neću ni spominjati).

Hvala unaprijed na odgovorima!

Edited by - Nicko on 10/10/2017 14:53:48

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 10/10/2017 : 18:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nicko

Imam nekoliko praktičnih pitanja.
Koje izdavačke kuće u Hrvatskoj izdaju stripove domaćih autora? Ako da, pod kojim uvjetima tj. plaćaju li one autorski honorar i koliko - određuje li se cijena prema broju stranica (tabli)?

Možda se najbolje obratiš njima: http://www.stripforum.hr

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/10/2017 : 19:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Sportske ilustracije - probaj se javiti njima.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 10/10/2017 : 21:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
A sto ne stavis konacno neku sliku na forum, da vidimo kako crtas?
(Proces ne moze biti jednostavniji - uploadas na npr. https://imgur.com/upload i kopiras tamo gotov BBC kod za forume, ili jednostavno kopiras link, zakeljis ga ovamo, oznacis i kliknes na Insert Image)

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 10/10/2017 21:06:40
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/10/2017 : 02:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nicko

Znam za "Dark Horse" i "Image Comics" u SAD-u, ali tamo je teško "uletjeti" odavde iz Europe ("Marvel" i "DC Comics" neću ni spominjati).
https://jasonthibault.com/definitive-list-comic-publisher-submission-guidelines/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000