forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zanima me vaše mišljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/10/2017 : 23:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Na Ebay-u sam kupio ovakav zlatni privjesak (obesek), 14 karatno zlato.
Ovo su slike iz oglasa, ja ga još nisam vidio u živo, čekam da dođe putem pošte:





a ovo je originalni opis ovog predmeta:

Please find for sale a extremely fine Art Nouveau design large and heavy unmarked but tested 14ct gold enamel pendant, signed EMAIL DART. The pendant has a beautiful enameled Art deco lady to the centre, measuring 1.8cm diameter. The pendant measures 4.7cm x 3.8cm, the total weight is 8.5 grams. All our Diamonds we sell are natural /earth mined Diamonds. All our jewellery is vintage/ antique and may require a clean. Items do not come boxed, unless otherwise stated in description. Check out my other items!L


Prodavač je jako iskusan na Ebayu, trenutačno ima 46478 feedbacka, što je ogromno. I samo jedan jedini negativni feedback u poslednjih 12 mijeseci.Znači, ako on kaže da je ovo iz perioda "art Nouveau" onda to tako i je. Koliko sam ja gledao po wikipedii, ovaj Art Nouveau se događao između 1890-1914 a to znači da je ovaj privjesak star više od 100 godina.

E, sad moj problem je to, što sam ga ja htio malo srediti na svoj način.... pa se sad predomišljam da li to učiniti ili ne.

O čemu se zapravo radi?

Ja sam ovaj privjesak kupio zbog veličine, jer je širok skoro 4 cm, 14 karatno zlato i to me je najviše interesiralo na početku. Htio sam ovu emajliranu sličicu baciti van (1,8 cm) i unutra staviti recimo neki antični zlatnik (koga još nemam, ali ima ih dosta na Ebayu), npr Philip Makedonski, ili neki rimski cesar,...ili pak nešto novije možda meksički neki sa orlom i zmijom itd,....znači izbacio bi tu emajliranu sličicu, stavio neki zlatnik unutra, naravno sve to bi nosio kod zlatara da se to napravi profesionalno pa bi onda dobio neki unikatni privjesak kojeg bi mogao skupo prodati ili bi ga čak sam nosio.
to je bio prvotni plan, zato sam i bidao na aukciji ovo....ali sada kada gledam ovu sličicu, malo sam zbunjen da li ovo stvarno da napravim pa da uništim nečiji rad ispred 100+ godina. Zašto da nešto modifikujem, ako je ovo originalno (iako mi je slika unutra bezvezna....), ipak je ovo original, nekakav dio tog art nouveau pokreta itd....pa bi vjerovatno nekom modifikacijom uništio neki takav rad.
Šta vi mislite?

Da li, da ga modifikujem sa nekim zlatnikom kako sam najprije i zamislio ili da ga ostavim ovakvog, originalnog?

Sada razmišljam, zašto bi ja npr uopšte nosio privjesak sa Philipom Makedonskin, ili rimskim carom, ili meksičkim orlom,...kada nije to dio moje istorije, nemam ja ništa sa meksikom, makedonijom, rimom,...doduše nemam ništa i sa ovom djevojkom sa privjeska.....

Šta vi mislite?

Ako bi bilo moguče možda bi najbolje bilo, da bi unutra stavio fotografiju svoje djevojke, na taj emajlirani način, ili da bi nju netko nacrtao pa onda bi tu sliku emajlirao, to bi mi barem nešto značilo,....samo ne znam da li to netko radi, mislim gdje bi se moglo to tako napraviti?


Znači dva pitanja:

1. da li modificirati ili ostaviti ovako originalno

2. jel danas, u današnje vrijeme netko radi ovakve crteže, ili emajl i to, pa da stavim nešto što bi meni bilo drago i gdje to rade takve stvari?

PRIMOŠTEN 123
Junior Member



410 Posts

Member since 29/12/2009

Posted - 16/10/2017 : 16:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send PRIMOŠTEN 123 a Private Message  Reply with Quote
Idealan poklon za neku damu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/10/2017 : 18:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIMOŠTEN 123

Idealan poklon za neku damu



upravo sam razmišljao o tome, da li je ovo muški privjesak ili ženski?
Meni se čini muški jer je na njemu žena, jer logičnije je da muškarac nosi privjesak na kojem je žena a žena na kojem je muškarac. Bilo bi čudno ako bi na njemu bio neki muškarac pa da onda muškarac nosi takav privjesak, no to je moje mišljenje pa možda griješim.

Inače saznao sam, da postoji lasersko graviranje, gdje mogu laserom na zlato ugravirati sliku moje djevojke npr. pa onda ovu emajliranu sličicu bacimo van i stavimo umjesto nje zlatnu laserski graviranu pločicu.

Iako još uvijek razmišljam da bi ostavio ovako, originalno, nosio (meni ovo izgleda privjesak kojeg može muškarac nositi bez stida, žene inače nose neke male privjeske ali ovaj je jako velik, p ami izgleda cool....) a usput bi ga prodavao na nekoj stranici i u slučaju da ga prodam sigurno ču zaraditi na njemu i to je win-win....ako ga ne prodam ,imam zanimljiv privjesak.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/10/2017 : 06:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Euro u motu ovih dana na forumu ;)
Nemogu vjerovat da sam ja nasjeo na onu pricu o bubi i cudnoj curi :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/10/2017 : 08:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Euro u motu ovih dana na forumu ;)
Nemogu vjerovat da sam ja nasjeo na onu pricu o bubi i cudnoj curi :D :D



nasjeo u kom smislu? Ne razumijem....
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 17/10/2017 : 09:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Preveri če je to sploh zlato, da ni pleh. Danes ti prav krasno delajo ponaredke.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/10/2017 : 11:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Preveri če je to sploh zlato, da ni pleh. Danes ti prav krasno delajo ponaredke.




100% je zlato, v to sem prepričan, me ni strah, kupujem samo od preverjenih prodajalcev
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/10/2017 : 12:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PRIMOŠTEN 123

Idealan poklon za neku damu


... ili damjaka.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2017 : 13:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Danajaca? Pokloni i to... brale sve san razumija slovenski.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/10/2017 : 13:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Danajaca? Pokloni i to... brale sve san razumija slovenski.



kome da poklonim?

I što ili tko su Danajci?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/10/2017 : 13:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

https://www.google.si/search?q=damjak&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8w_O4xffWAhWGb1AKHd5nC_QQ_AUICigB&biw=1680&bih=919





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/10/2017 : 13:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


https://www.google.si/search?q=damjak&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8w_O4xffWAhWGb1AKHd5nC_QQ_AUICigB&biw=1680&bih=919








ne kužim...koja je poanta toga?
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 05/06/2018 : 20:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Ok, stavio sam tu jedno pitanje, da li ima koji ko živi u Banja Luki? za 14 dana idem na odmor, dosta mi je vručine, gužve od ljudi i mora, idem prvi put, pa me zanima da li je tu gore tko iz tog grada? I šta savetujete, gde se isplati? znam za rafting, dobru hranu i dobre ljude, sad me zanima, gdje se još isplati iči? hvala za bilo koji savijet, pozdrav!

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 05/06/2018 : 21:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Ok, stavio sam tu jedno pitanje, da li ima koji ko živi u Banja Luki? za 14 dana idem na odmor, dosta mi je vručine, gužve od ljudi i mora, idem prvi put, pa me zanima da li je tu gore tko iz tog grada? I šta savetujete, gde se isplati? znam za rafting, dobru hranu i dobre ljude, sad me zanima, gdje se još isplati iči? hvala za bilo koji savijet, pozdrav!



Kao u cijeloj bosni..izbjegavaj ljude.moj ti je savjet.
Ako mislis pobjeci od vrucine u banjaluku..grdno se varas.BL lezi u ravnini i gadno przi.
I nemas sta da vidis.ono sto nasu zemlju krasi nisu gradovi i ljudi.vec planine.sume.rijeke i stoka
Ljudi su pokvareni a gradovi prljavi
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/06/2018 : 21:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Risar_69

Ok, stavio sam tu jedno pitanje, da li ima koji ko živi u Banja Luki? za 14 dana idem na odmor, dosta mi je vručine, gužve od ljudi i mora, idem prvi put, pa me zanima da li je tu gore tko iz tog grada? I šta savetujete, gde se isplati? znam za rafting, dobru hranu i dobre ljude, sad me zanima, gdje se još isplati iči? hvala za bilo koji savijet, pozdrav!



Kao u cijeloj bosni..izbjegavaj ljude.moj ti je savjet.
Ako mislis pobjeci od vrucine u banjaluku..grdno se varas.BL lezi u ravnini i gadno przi.
I nemas sta da vidis.ono sto nasu zemlju krasi nisu gradovi i ljudi.vec planine.sume.rijeke i stoka
Ljudi su pokvareni a gradovi prljavi


Nije ti ravan ni turistički vodič...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/06/2018 : 23:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ima kod mene zena koje su sa Cabo Verdea nose te velike nausnice ili halke(ironicno).
Mene podsjeca na onu curu sa reklame za rum, Jamajkanka, znam da sam prije par godina kupio flasu ruma, spicy i ima ta slika sa njom.

https://goo.gl/images/ZpRsnL

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 05/06/2018 23:19:49
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/06/2018 : 23:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je najbolje zvati Binga ili Dereka. Oni će ti to najbolje utopiti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/06/2018 : 23:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kada ste več podigli moju temu iz naftalina, da vas podjsetim, privjesak prodat, mislim da za 270 eura....ili tu negdje.

Trenutačno prodavam ovu ljepoticu (može poslužiti kao broš (ima iglu od pozadi) ili kao objesak (ima krogec od pozadi):

-srebro
-18 karatno zlato
-žigosano
-težina oko 10+ grama
-zemlja izrade peru
-onaj zlatni 18 karatni "model" je Viracocha - inkovski bog a obkrožavaju ga chakane (inkovski križ)



a imam i ovaj one of a kind privjesak kojeg sam dobio za nagradu, 14 karatno zlato, kombinacija žutog i crvenog zlata, cijena sitnica, mogu i novine pokloniti uz njega:





Seba, ti se pa drži v Bosni in uživaj! baje so v Banjaluki ene od najlepših žensk, ne vem če še to drži....boš ti povedal ko (če) prideš nazaj haha!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 08/06/2018 : 21:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Kras, Euro hvala za nasvete-savijete :) pa da vidim ima li neka striparna ili antikvariat sa knjigama-jbga starim :)
U Črnomlju toča, kao lopta od tenisa velika, sada čekam nad Ljubljanom, da se popiški, čudno vrijeme, sada je sve mirno, odjednom oduva "uragan" i počni sa paljbom. I kod vas kod Zagreba bilo je ludo, kao što sam čuo u Črnomlju polomilo stakla auomobila, rupe na strehama kuča, adijo vrtovi i još toga, ovo vrijeme je stvarno neugodno.
Ovdje se može lepo pratiti gmljavine-pomakni rukom do svog grada
https://www.lightningmaps.org/#y=45.9786;x=14.5005;z=10;t=3;m=sat;r=0;s=200;o=0;b=;n=0;d=2;dl=2;dc=0;

toča u prijevodu mi napiše doviknuti(?) :) ili grad(sr.) hail (engl.)

rupe od toče na automobilima i strehama od kuče-pogledaj slike
http://www.rtvslo.si/okolje/novice/toca-v-velikosti-teniskih-zogic-poskodovala-okoli-400-objektov/457401

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 08/06/2018 21:22:08
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 10/06/2018 : 07:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Neču ti prljati temu, ali tu se dobro vidi, kakvo je bilo.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/06/2018 : 19:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Seba, a ti veš koliko je kaj vredna takšna neodprta kesica Velikega Bleka?






Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 16/06/2018 : 12:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Zanima me vase misljenje
Zasto ne mogu otvoriti 12 stranicu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/06/2018 : 12:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Zanima me vase misljenje
Zasto ne mogu otvoriti 12 stranicu



zbog ignorancije SVIH moderatora!

Poslao sam svima mailove da pobrišu Risarov link na 11 stranici JER ZBOG TOGA NE OTVARA 12 stranice i niko ne reaguje....
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000