forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 92 - Come prima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2017 : 23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Početak šezdesetih godina. Nakon očeve smrti, dva brata, Fabio i Giovanni, jezde cestama za volanom Fiata 500. To putovanje, satkano od svađa, šutnji, sjećanja i susreta, odvest će ih do rodne Italije, nakon tolikih godina. U natruhama se iscrtava portret njihova oca i navodi ih da na vidjelo izađu njihovi burni odnosi…

Rođen 1976., Alfred piše i crta za strip, bavi se ilustracijom i dizajnom. 2007. osvojio je nagradu publike i nagradu Essentiel na Festivalu u Angoulêmeu stripom Zašto sam ubio Pierrea. Come prima, njegov novi samostalni album, hommage je talijanskom poslijeratnom filmu. Ova društvena komedija u obliku filma ceste, u jednakoj mjeri iznenađujuća i dirljiva, osvojila je Grand Prix Festivala u Angoulêmeu za najbolji strip 2013.

Kolorka 92 • Come prima • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alfred • Crtež Alfred • Prijevod Marija Spajić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-92-come-prima/463/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2017 : 03:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Minimalisticki Alfred, vec smo o njemu pricali... uzdam se u zanimljivu pricu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/10/2017 : 09:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
"Come prima" zvuči totalno gay ali vidim nijedan od glavnih likova se ne zove Come pa sam malo proguglao i vidim tako se zvao neki talijanski glazbeni hit iz 50-ih.
Vidjet ćemo komentare...

loading...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2017 : 10:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je priča jako dirljiva, ali pretpostavljam da pomaže ako ti vlastita obiteljska povijest donekle nalikuje događanjima u stripu (a još ako glavni lik jako sliči na tvog vlastitog pokojnog oca...), pa se lakše poistovjetiš s likovima. Ali i bez toga priča je vrlo zanimljiva, mada, u principu se ne događa ništa previše posebno, dva se brata nađu nakon što se 10 godina nisu vidjeli i idu kući pokopati oca. I cijelim putem iz Francuske do Italije "samo" pričaju, pa polako izlaze na vidjelo grijesi iz prošlosti, krive odluke, prkosi itd itd. A tu se onda vidi vještina autora, kako to putovanje i njihov razgovor uspije učiniti tako zanimljivim.

Inače, "Come prima" bi na talijanskom značilo "Kao nekad" ili "Kao prije", nostalgija izbija iz svake pore, ne vidim odakle ti gej konotacije, ali dobro.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 21/10/2017 : 10:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jutarnja šala.
Inače, taj opis "radnje" me privlači, djelić previewa sam pogledao radi crteža i može proći ali mi je dojam da bi možda bolje izgledalo da nije u koloru.
Iz ove ture prvi favorit ali pošto ima dosta drugih želja, malo starijih izdanja, teško će se probiti na spisak za Interliber. Ali eto kladit ću se na više iznose iduća dva tjedna pa možda

loading...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/10/2017 : 10:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Početak šezdesetih godina. Nakon očeve smrti, dva brata, Fabio i Giovanni, jezde cestama za volanom Fiata 500. To putovanje, satkano od svađa, šutnji, sjećanja i susreta, odvest će ih do rodne Italije, nakon tolikih godina. U natruhama se iscrtava portret njihova oca i navodi ih da na vidjelo izađu njihovi burni odnosi…

Rođen 1976., Alfred piše i crta za strip, bavi se ilustracijom i dizajnom. 2007. osvojio je nagradu publike i nagradu Essentiel na Festivalu u Angoulêmeu stripom Zašto sam ubio Pierrea. Come prima, njegov novi samostalni album, hommage je talijanskom poslijeratnom filmu. Ova društvena komedija u obliku filma ceste, u jednakoj mjeri iznenađujuća i dirljiva, osvojila je Grand Prix Festivala u Angoulêmeu za najbolji strip 2013.

Kolorka 92 • Come prima • 224 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alfred • Crtež Alfred • Prijevod Marija Spajić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 200 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-92-come-prima/463/



Čitao, naravno, i preporučio, dobar strip.

Za one koji se plaše gayeva, bez straha, nema ih ovdje. Ja ih nisam namirisao.

Ovo film ceste je sigurno izraz za road movie. Sviđa mi se

Have mercy
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 21/10/2017 : 11:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
hvala bogu nema ni gejeva ni žena u stripu, već sam se zabrinula
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/10/2017 : 13:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

u principu se ne događa ništa previše posebno, dva se brata nađu nakon što se 10 godina nisu vidjeli i idu kući pokopati oca.


Jebiga, meni ovaj sinopsis zvuci zanimljivije od većine onih Bitki Dobra i Zla, odnosno privlači me više od 90% ostale strip ponude :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2017 : 13:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/10/2017 : 18:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nekako se i ja uklapam u ovu raspravu, al nesto i nije da me alfred ubada. proverice se ovaj strip svakako
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 23/10/2017 : 11:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Ja se radujem ovom stripu, odavno sam ga stavio na wishlistu.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/10/2017 : 12:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...



Ponekad mi padne napamet da ja zapravo i ne volim stripove na pravi način (a skupa sa mnom i sva takva "moderna" publika), odnosno da od njih tražimo da budu nešto drugo, sličniji filmu ili literaturi. A onda opet, neki stripovi koje ubrajam u vrh osobnih favorita, a koji profilom odgovaraju upravo stripu poput ovoga, mislim da ne mogu biti ništa drugo doli strip. Asterios Polyp naprimjer, da dalje ne nabrajam.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2017 : 01:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Nakon odličnog Zašto sam ubio Pjera, u ovoj godini smo dobili još dva albuma iz pera Alfreda - Neću umreti kao lovina i Come prima.I dok sa prvim albumom iz nekog razloga nisam bio najzadovoljniji (u stvari strip mi je jako dobar,ali jedan je od onih za koje nemate želju da ga ikad više pročitate + što mi je crtež u njemu slabašan),Come prima/As before/Kao nekad je već druga priča.
Strip govori o dva brata koja se sreću nakon x godina.Stariji,Fabio,je odavno napustio Italiju,oca i porodicu,srušivši sve mostove za sobom,živeći na ivici,varajući i povređivajući sve oko sebe.Đovani,kome je Fabio bio nekada uzor,nalazi ga u nekom francuskom gradu i nagovara da zajedno odnesu u rodno mesto urnu sa pepelom pokojnog oca u kršu od Fiata 500 koji im je ostavljen u nasleđe.Ceo album se bavi njihovim putom,tokom kojeg se oni raspravljau,svađaju...te iznose na videlo svakakve stvari iz prošlosti,odluke koje su ih dovele u trenutnu situaciju...
U pitanju je jedan hvalevredan "road slice of life",naslov koji ću sa uživanjem (za razliku od prethodno pomenutog) čitati još dosta puta.
Crtež,kadriranje...sve za 5 (i opet za razliku od Lovine).
Jedini minus koji bih naveo,je taj što mi Come prima ipak nije izmamio neki veće emocije - nema tu autorovog foliranja,patetike ili nečeg sličnog,jedostavno me nije baš gađao direktno u srce (kao što možda nekog jeste).Barem na na prvo čitanje.
Ali u svakom slučaju,apsolutno preporučujem strip!

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 11:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...


naravno, mi smo klasiki a vi ste super-extra-specijal-premium-publika...a da je problem u vama, niste pomislili?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 12:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Markos

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...


naravno, mi smo klasiki a vi ste super-extra-specijal-premium-publika...a da je problem u vama, niste pomislili?


telleru,ako sa 40 i više godina čitaš jedino one iste stripove koje si gutao kao klinac,moraš sam sebi priznati da tu nešto debelo nije u redu.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 15:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Markos

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...


naravno, mi smo klasiki a vi ste super-extra-specijal-premium-publika...a da je problem u vama, niste pomislili?


telleru,ako sa 40 i više godina čitaš jedino one iste stripove koje si gutao kao klinac,moraš sam sebi priznati da tu nešto debelo nije u redu.




e, sad sam se zamislio...a ja mislio da je ukus i osiječaj za ljepotu u pitanju...hvala, druže.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 15:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma telera boli cose za stripove, samo je eto vezan za tu svoju strip istoriju i eto to je, to je sve
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 15:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Markos

I meni, ali "klasičnoj" strip-publici to baš i nije tako...


naravno, mi smo klasiki a vi ste super-extra-specijal-premium-publika...a da je problem u vama, niste pomislili?


telleru,ako sa 40 i više godina čitaš jedino one iste stripove koje si gutao kao klinac,moraš sam sebi priznati da tu nešto debelo nije u redu.




e, sad sam se zamislio...a ja mislio da je ukus i osiječaj za ljepotu u pitanju...hvala, druže.



Jednostavno moram...
Telleru, jesi li ikada pročitao neki od Fibrinih stripova?
Ako jesi, koji?

Ako nisi, od kud ti potreba komentirati nešto što ne voliš, nije ti ukusno ili osiječaj za ljepotu nije profunkcionirao i obilježio kao lijepo?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 15:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a i nisu mi jasni ljudi koji raspravljaju sa telerom
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 17:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ma telera boli cose za stripove, samo je eto vezan za tu svoju strip istoriju i eto to je, to je sve


tellerbook je za kaspera pročitana knjiga....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 18:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by kasper

ma telera boli cose za stripove, samo je eto vezan za tu svoju strip istoriju i eto to je, to je sve


tellerbook je za kaspera pročitana knjiga....



Istina, teško je nekad priznati da je lakše osuđivati druge, suditi o nečemu a u stvari ne imati pojma o čemu se ustvari govori.
To mogu samo veliki umjetnici na skupim drogama.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/12/2017 : 02:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Ako nisi, od kud ti potreba komentirati nešto što ne voliš, nije ti ukusno ili osiječaj za ljepotu nije profunkcionirao i obilježio kao lijepo?


Prilično je jasno da je telleru Fibrin katalog odbojan, ali pravi razlog zašto on toliko pljuje po Fibrinim izdanjima nisu sami stripovi, već činjenica da on jednostavno prezire Marka.

Prilično sam siguran da bi on češće napao Marka direktno, ali se zadovoljava time da konstantno pljuje po Fibri.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/12/2017 : 08:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Bachy

Ako nisi, od kud ti potreba komentirati nešto što ne voliš, nije ti ukusno ili osiječaj za ljepotu nije profunkcionirao i obilježio kao lijepo?


Prilično je jasno da je telleru Fibrin katalog odbojan, ali pravi razlog zašto on toliko pljuje po Fibrinim izdanjima nisu sami stripovi, već činjenica da on jednostavno prezire Marka.

Prilično sam siguran da bi on češće napao Marka direktno, ali se zadovoljava time da konstantno pljuje po Fibri.



Ah, još jedan... onda mi je sve jasno.
Što se mene tiče ova rasprava je završena.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/12/2017 : 08:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
dobar... asfalt, krv, zavoji i suze...


sangue navajo
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/12/2017 : 16:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
a i nisu mi jasni ljudi koji raspravljaju sa telerom


Niti meni, vjeruj mi. Da li je ikad Marko (a debelo bi mogao) odgovorio na bilo koji njegov post? Nije
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/12/2017 : 12:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by kasper
a i nisu mi jasni ljudi koji raspravljaju sa telerom


Niti meni, vjeruj mi. Da li je ikad Marko (a debelo bi mogao) odgovorio na bilo koji njegov post? Nije


šta to znaći? da je on mudar a ja glup?
ne! to znaći da Marko teško prihvača kritiku.
i da me ima na ignore listi...to je prednost foruma naspram života...
živiš u svom idealnom svijetu, svi te vole,hvale,maze...ti si gore, ostali dole...
ok je Marko jako, njegov doprinus stripu je golem i nemjerljiv...
ali je ipak samo čovjek sa svojim dobrim i ponekom lošom osobinom..isto ko tamo neki teller laprdalo...
sve je počelo kad je izkritikovao jednu Ferrijevu naslovnicu Zagora za Distrojer, nisam se složio a ne slažem se ni danas da su sve Fibrine za svršit, oterao je Dade,još par debatra i ignore...
još par forumaša oteraš i tvoj sajt je samo tvoj...a ima i pravo jer je on šef i bez njega nebi bilo mojih dragih stripova.com.
ja ga čitam, on mene neće, nikakav problem, zemlja je još uvijek okrogla a i još se vrti...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/12/2017 12:49:21
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000