forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 94 - Otok žena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2017 : 23:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Céleste Bompard je “leteći zavodnik”, mladi zanesenjak, virtuoz zrakoplovnih akrobacija. Njegovi podvizi donose mu veliki uspjeh kod nježnijeg spola. Osvajanja se nižu jedna za drugom. Kada Prvi svjetski rat otpočne, državi služi prevozeći pisma koje vojnici s fronta šalju svojim ženama. No, tijekom jedne misije, Céleste je žrtva neprijateljskog napada te se njegov dvokrilac ruši na misteriozni otok. Primoran da preživi na tom naizgled napuštenom mjestu, svoju dosadu ubija čitajući intimna pisma pješadijca. Jednog dana dok je istraživao otok, Céleste otkriva Evin vrt prepun žena! Prave amazonke, lijepe koliko i opasne, neće oklijevati da ga zarobe kako bi ga zamijenile za svog dosadašnjeg „rasplodnika“. Nekada je Céleste bio taj koji je vrtio žene oko malog prsta, a sada on postaje njihov rob!

Kolorka 94 • Otok žena • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zanzim • Crtež Zanzim • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2017. • Cijena 100 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-94-otok-zena/456/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/10/2017 : 03:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Crtez mi se cini malo previse karikiran za moj pojam, ali prica zvuci zanimljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2017 : 18:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
moj favorit u ovoj turi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
dajte još Zanzima,Hjuberta,Trondhajma,Sfara,Blejna...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2017 : 23:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Selest je pilot i veliki zavodnik - njegova uloga u WWI je prenošenje pisama vojnika sa fronta,i to ona upućena lepšim polovinama;tokom jednog leta doživljava udes,završava na nekakvom ostrvu,naizgled pustom.Tu započinje borbu za preživljavanje,sve dok ne otkrije u unutrašnjosti pleme žena ratnika,koje ga zarobljava.
I tu kreće neobična avantura.
Kraj mi je bio na prvu wtf,ali na drugu se pokazao kao baš_kako_treba!

Ako volite lucidne stripove poput Lepote tame,Lepotice,Device iz bordela,Pirata Isaka...odnosno ako gotivite Trondhajma,Hjuberta,Blejna,Sfara,Velmana i njihove crteže,ali i one od dueta koji se potpisuje kao Kerascoet,ovo je pravi strip za vas.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/11/2017 23:44:08
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 16/11/2017 : 08:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Ovo je još bolje neko što sam očekivao, naročito kraj. Odličan strip.

...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2017 : 08:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

moj favorit u ovoj turi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
dajte još Zanzima,Hjuberta,Trondhajma,Sfara,Blejna...



da se slozimo
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 24/12/2017 : 09:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Zabavan strip, ima dobrih fora. Brzo sam ga pročitao. Kraj mi je jako dobar, diže priču na visu razinu, ozbiljniju, svidja mi se preobrazba koju Celeste doživio od početka do kraja stripa, samo ljubav 😊. Nije mi must have ali ne bi imao ništa protiv ni imati ga u kolekciji.
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 23/01/2018 : 13:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo bas lepo leglo! Sjajna prica i dobar kraj kao sto je nekoliko ljudi gore vec reklo. Crtez lep, u funkciji price, lepo izdanje. 9/10
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 23/01/2018 : 16:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
U redu strip. Oko 7.5/10. Volim ovu Trondheim/Sfar/Blain/Kerascoet/Tvrđa liniju karikaturalnog stripa.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/07/2018 : 22:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Pročitao i dosta mi se svidjelo.
Ima dosta slika bez teksta, baš za kontemplaciju.
Crtež karikaturan ali mi je legao, također i boje.
Vrlo dobra priča,jednostavna, malo mi je kraj čudan ali ok, moglo je i bolje.
Bolje bi bilo da se završilo kad je Celeste skladao, tj. čitao pisma vojnika ženama i ostao na otoku cijeli život, nego ono miješanje kratkonogog.
Strip za čisto opuštanje bez puno razmišljanja, samo zabava.
Inače ovo je moj prvi fibrin pročitani strip.
Zna li netko da li postoji recenzija?



Prvi?? A ja te preozio za predsednika? Mora to vise
Mislim da nema recenzije. Da, i meni kraj nije bas seo a i moglo je na tom otoku biti malo vise perverzija...ili ja tako zamisljam biti sam na pustom otoku sa mnogo zena
A nisam Anto
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/08/2018 : 20:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da, prvi uzeo sam još mrtvace,treći zavjet,zaboravljeni robovi Tromelina i put kraljice.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/08/2018 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24


Zna li netko da li postoji recenzija?




Nažalost, kako kolega kaže, ne postoji, ali mislim da bi je ti mogao napisati. Tvoja prva fibra, prvi utisci, dobra analiza, kvalitetno pišeš, dobro promišljaš medij stripa, kužiš likovnost, a ni literarno ti nije strano, stoga, zašto ne?
Prva fibra i prva recenzija, meni zvuči odlično.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/08/2018 : 08:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Strip za procitati, ali ne mislim ga drzati u zbirki. Jedino ako "padne".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 11/09/2020 : 10:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
5 dana uzastopno hocu da procitam ovaj strip ali ne stizem. Konacno, na poslu ugrabih malo vremena i procitah ga. Nista nisam ocekivao i to sam i dobio. Dosadnjikava prica sa karikaturnim crtezom za cisto ubijanje vremena. Vidim da se ljudima dopalo ali meni nije. Kraj jeste lepo ali generalno ceo strip je dosadan. Idemo dalje...

3/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2020 : 16:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Otok žena sranje,dedvud dik onako,mister no revolucija skoro pa remek delo - da sam moderator,poslao bih te na hlađenje mesečak dana da ne čitam ovakve gluposti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2020 16:32:40
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/09/2020 : 10:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Otok žena sranje,dedvud dik onako,mister no revolucija skoro pa remek delo - da sam moderator,poslao bih te na hlađenje mesečak dana da ne čitam ovakve gluposti.





E sad bi ti slao ljude u izolaciju zbog drugačijeg ukusa.
BTW revolucija je meni OK, ali ništa više od toga.
Ovo još nisam čitao, ali svakako ću posudit u knjižnici.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2020 : 10:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
još nisi čitao ???

sedam dana hlađenja!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/09/2020 : 12:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
mister no revolucija skoro pa remek delo



Javi kad procitas.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2020 : 13:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hoću;uzeće verovatno ortak,pa ću ga uzajmiti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/11/2021 : 08:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i ja, u pola sata u nedjeljno jutro
Jako lijep strip koji te tjera da se zamisliš više nego što bi netko očekivao od ovakvog stripa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/02/2022 : 19:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ovakav tip stripa volim. Otkrio sam u poslednje vreme da mi bas dobro leze naslovi koje rade Hubert, tandem Kerascoet a od ranije volim Blaina i sada se tim autorima pridruzio i Zanzim.

Ako ste citali ostale radove gore navedenih autora znate otprilike o kakvom tipu stripa se radi (o kakvoj naraciji se radi, temama koje se obradjuju, prisutnost seksualnosti, promisljanja o zenama i musko zenskim odnosima) i ovaj strip obiluje time i ima podosta humora. Mozda je malo nedostajalo vise perverznosti u selu kad Amazonke dohvate pilota i krenu da ga upotrebljavaju, ali dobro ovo nije taj tip stripa, ko zeli to ima u Cici DumDum u #2 knjizi (koju sam nedavno procitao).
Odlican mi je obrt na kraju ali me interesuje kako ostali citaoci tumace sam kraj nakon obrta odnosno rodjenje muskog deteta i sta to predstavlja odnosno koju ideju je time zeleo da posalje Zanzim?

8,5/10

A u skorije vreme cu nabaviti Sotoniju, Izvolite, gospodine? i Musku kozu (kad je ove godine bude objavio Komiko posto je Fibrino izdanje vec rasprodato) a nadam se i nekom reprintu Lepote tame u Fibrinom ruhu ili barem da neki izdavac iz Srbije se odluci i objavi domace izdanje tog stripa kad je Fibrino vec odavno rasprodato.

Edited by - going going on 20/02/2022 19:33:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2022 : 21:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
zaboravio si da pri nabrojavanju pomeneš tatu,Trondhajma - on je za u ovim stvarima neprikosnoven (a tu su još i Larsene,Sfar,pa i Velman).

palac gore za plan nabavke.Tu je vrh Zekan,ali to sad je teško naći.Da,i Linkoln.Za Linkolna ti mogu pomoći oko nabavke.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 20/02/2022 : 23:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2022 : 14:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Meni je ovo bilo zabavno al ne dovoljno da ostane u kolekciji pa poklonio frendu.


i zeznuo si se - ovde je isti fazon kao kod Aame - na drugo čitanje strip otkida.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/02/2022 : 14:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
A čime to otkida? Pričom, crtežom?

Have mercy
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2022 : 16:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

A čime to otkida? Pričom, crtežom?


zezam se sa Čuijem,aludirajući na njegov post na jednoj drugoj temi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000