forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ćir ili lat - samo za žitelje Srbije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/10/2017 : 00:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.


Kome to?
Pa čak i da je školski sistem (sadržaj) bio u potpunosti identičan - uzmi u obzir da je ovdje na forumu dosta "klinaca" od 20-ak i kusur godina, proračunaj malo unazad kad se u ostale najmanje tri bivše republike prestala predavati ćirilica te kad su neki od njih krenuli u školu, pa će ti neke stvari sigurno biti jasnije.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/10/2017 : 03:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.

Griješiš u vezi toga da bi nam bilo svejedno. Mi prije svega nismo ostale predmete osim hrvatskog ili tada hrvatsko srpskog jezika imali na ćirilici. Vi u Srbiji ste vjerovatno i ostale predmete imali ovisno od prodesora do profesora. Mi smo u hsj imali samo jedan dan tjedno ćirilicu. Dovoljno da je naučiš čitati i pisati, ali daleko od toga da se sa njom koristiš ravnopravno kao sa latinicom. Nakon posljednjeg sata u školi vi u srbiji bi izlazili na ulice gdje je cirilica bila prisutna na nazivima ulica, trgovina... bile su vam prisutne dnevne novine na ćirilici, tv beograd je imao titlove na ćirilici.... nama je nakon završetka nastave ostatak dana bio kompletno na latinici tako da bez obzira na učenje u školi nikako nam ova dva pisma nisu mogla biti ravnopravna. Pokazat ću ti to na svojem primjeru. Ja sam učio 2 strana jezika kroz čitavo svoje školovanje. Njemački i engleski. Identičan broj sati. Danas engleski pričam perfektno, njemački jedva da se znam predstaviti i brojati do deset. Zato što smo odrastali uz filmove na engleskom, zato što smo igrali igrice na engleskom, slušali muziku na engleskom i zato što koristimo internet na engleskom. A njemački bi nabubao lekciju za kontrolni i nakon toga me bilo briga. Ista stvar je u Hrvatskoj i sa odnosom ćirilice i latinice. Zato tvrdim da si apsolutno u krivu da bi nam bilo svejedno da je identičan školski program bio.S tim da se ćirilica prestala učiti 1990.godine tako da bilo tko mlađi od 1980-og godišta ćirilicu nije nikad niti učio. A 1980.godište su danas ljudi skoro sa 40 godina u dupetu :(

Edited by - sumohrvat on 23/10/2017 03:15:46
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 23/10/2017 : 03:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam godište 82.mogu se valjda pohvaliti da sam posljedna generacija pionira u Hr.(imao sam i kapu i maramu),učio sam prvo latinicu,a poslje sam stigao samo do tiskane verzije ćirilice(koju i danas znam),do pisane nisam stigao,jebiga raspala se Juga umeđvremenu.Eto nažalost danas mi je lakše čitati stripove na engleskom nego na ćirilici.No imao bih jedno pitanje,da li bi Dnevnikovi Lms i Zs danas bili tako skupi i traženi da su bili na ćirilici....
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 23/10/2017 : 03:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Jako je davno bilo kad sam u školi učio ćirilicu, ali otprilike po sjećanju prvi susret s istom bio je u 3. osnovne, i pisale su se školske zadaće iz hrvatskog 3 na latinici i jedna na ćirilici. U praksi baš nitko nije baratao istom, i izdanja Mikijevog i Politikinog zabavnika su dolazila na latinici i prilagođena hrvatskom jeziku (ijekavica), i moram reći da iste nisam nikad uživo vidio na ćirilici.

Meni osobno ta izdanja ćirilice i nisu problematična ako izdavač nema namjeru iste plasirati van matične države. Inače ne bi bilo korektno istu forsirati uzme li se u obzir da mnogi više nemaju rutine za čitanje iste (ja je jedva čitam, ipak je prošlo već koliko, 26-27 otkad je nema službeno u Hr, a osim toga ja je nisam ni prakticirao van škole, tako da je to u mom slučaju i više od 27 godina), a pogotovo mlađi koji je nisu nikad ni učili. Stav koji su neki iznijeli, da onaj tko hoće ta izdanja da mora učiti ćirilicu nije korektan. Da u Hr ima stripova na glagoljici baš bih volio vidjeti tko bi to učio van Hr.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 23/10/2017 : 03:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Ja sam godište 82.mogu se valjda pohvaliti da sam posljedna generacija pionira u Hr.(imao sam i kapu i maramu),učio sam prvo latinicu,a poslje sam stigao samo do tiskane verzije ćirilice(koju i danas znam),do pisane nisam stigao,jebiga raspala se Juga umeđvremenu.Eto nažalost danas mi je lakše čitati stripove na engleskom nego na ćirilici.No imao bih jedno pitanje,da li bi Dnevnikovi Lms i Zs danas bili tako skupi i traženi da su bili na ćirilici....



Vrlo zanimljivo pitanje. Nisam siguran, ali vjerojatno bi ostao krug kolekcionara kojima bi bili važni kao i ovi latinični. Ionako to skupljaju većinom stari uzrasti iz onih vremena, jer mladima se ZS i LMS gade zbog loše izvedbe. Ipak, malo je bilo strip edicija na ćirilici, a koliko se sjećam sve su imale i latiničnu inačicu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/10/2017 : 04:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nekad smo cirilicno pismo svi morali znati, jer se ucila u skolama. Pisale su se zadace i citali tekstovi. Neko bolje neko losije. Ali ucili smo je svi. Kako je vec gore spomenuto, izlaskom kroz vrata skole prestajao je svaki dodir s tim pismom. Nismo ga imali potrebu pisati i citati u svakodnevnim zivotima. Ja je danas jos uvijek znam ali slovkam, jer je ne upotrebljavam. Misljenja sam da takvi stripovi prolaze samo u Srbiji, a van njenih granica nisu isplativi... mislim i da su lms i zs kao i masu drugih revija bile na cirilici ne bi imale onakvu dobru produ. Jednostavno je nismo svi isto upotrebljavali. A kamoli dsnas. I kamoli mladi ljudi 27 godina nakon Juge.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 23/10/2017 : 09:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Glasao za svejedno, iako u praksi nije bas tako. Npr u zabavnicima je cirilica i neki font koji mi nikako ne ide uz psovke i stripove poput dzeremaje, to mi se cini nekako neprirodno... isto vazi za SF, krimi i sl zanrove, uz koje mora latinica - kako shvatiti ozbiljno strip o npr droidu Megatronu (lupih ime, moze sudija dred iako ga nisam citao) kada je isti na cirilici a font miroslavljevo jevandjelje, ne ide i vuce na parodiju.. .. dok stripovi koji vise vuku na neku poetiku, kao i domaci stripovi vise im lezi cirilica. Npr bas mi se svidja cirilicni Korto, a uz strip Trag kredom bi dobro isla cirilica. Kod knjizevnosti isto, dozivljaj je neuporedivo bolji kad se srpski pesnici citaju na cirilici, a volim na cirilici i domaca dela poput Seoba itd, dozivljaj je jaci a i estetski vise odgovara. dok su mi strani i moderni romani drazi na latinici. mada ako imaju tu neku melanholicnu, poeticnu crtu onda bolje cirilica. Dakle glasao za svejedno jer ne preferiram apsolutno jedno u odnosu na drugo, ali ipak nije bas svejedno... a i font igra vaznu ulogu, kad kad citam vise i raznovrsnije stripove uverio sam se u to.



Edited by - Jocko on 23/10/2017 09:07:26
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 23/10/2017 : 09:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.



Ne znam koje je to godine bilo, ali u socijalističkoj bih dva pisma su bila ravnopravna. U prvom sam razredu naučio latinicu u drugom ćirilicu od trećeg u školi jedne sedmice pisali ćirilicom a sljedeće latinicom. Tako da priča da van srbije ljudi nisu znali ćirilicu ne stoji bar što se bih i cg tiče.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 23/10/2017 : 12:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nekad smo cirilicno pismo svi morali znati, jer se ucila u skolama. Pisale su se zadace i citali tekstovi. Neko bolje neko losije. Ali ucili smo je svi. Kako je vec gore spomenuto, izlaskom kroz vrata skole prestajao je svaki dodir s tim pismom. Nismo ga imali potrebu pisati i citati u svakodnevnim zivotima. Ja je danas jos uvijek znam ali slovkam, jer je ne upotrebljavam. Misljenja sam da takvi stripovi prolaze samo u Srbiji, a van njenih granica nisu isplativi... mislim i da su lms i zs kao i masu drugih revija bile na cirilici ne bi imale onakvu dobru produ. Jednostavno je nismo svi isto upotrebljavali. A kamoli dsnas. I kamoli mladi ljudi 27 godina nakon Juge.


crnoj gori, makedoniji, delovima bugarske, bih, hrvatske i gde jos ima poznavalaca spskog cirilicnog pisma...

a sto se tice ravnopravnosti, u srbiji je otkad znam zvanicno pismo cirilica (latinica pocinje da se uci u 2.r.os), ali se uvek, pa i danas, oba koriste ravnopravno...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/10/2017 : 13:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ivanl

Nekad smo cirilicno pismo svi morali znati, jer se ucila u skolama. Pisale su se zadace i citali tekstovi. Neko bolje neko losije. Ali ucili smo je svi. Kako je vec gore spomenuto, izlaskom kroz vrata skole prestajao je svaki dodir s tim pismom. Nismo ga imali potrebu pisati i citati u svakodnevnim zivotima. Ja je danas jos uvijek znam ali slovkam, jer je ne upotrebljavam. Misljenja sam da takvi stripovi prolaze samo u Srbiji, a van njenih granica nisu isplativi... mislim i da su lms i zs kao i masu drugih revija bile na cirilici ne bi imale onakvu dobru produ. Jednostavno je nismo svi isto upotrebljavali. A kamoli dsnas. I kamoli mladi ljudi 27 godina nakon Juge.


crnoj gori, makedoniji, delovima bugarske, bih, hrvatske i gde jos ima poznavalaca spskog cirilicnog pisma...

a sto se tice ravnopravnosti, u srbiji je otkad znam zvanicno pismo cirilica (latinica pocinje da se uci u 2.r.os), ali se uvek, pa i danas, oba koriste ravnopravno...


Sve mi se cini da nikakvu ravnopravnost nisam spominjao...
Isto mi se cini, i da sam se deklarirao kao poznavatelj cirilicnog pisma.
Bilo kako bilo, manjiskog je izricaja... bas sam danas popricao sa ruskim i ukrajinskim kolegama o tome. 90% ove nase "balote" ne zna za taj izricaj. Ali vratimo se diskusiji, o stripovima u bivsoj Jugi, stripovi ne bi imali ni 25% ondasnje dobre prode da su bili na cirilicnom pismu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/10/2017 : 13:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Samo vas gledam...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/10/2017 : 13:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Само вас гледам.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/10/2017 : 14:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.


Izgleda da ima nesto na tome. Vec sam par puta rekao za moj primer - kod nas (u Sloveniji) smo imali "srpskohrvatski" negde u petom razredu (ako me secanje jos sluzi), i tamo si dobio peticu vec ako si znao procitati 2-3 reci na cirilici. I to je bilo to, sto smo se ucili i naucili. Ono, jesmo isli po ucbeniku i "upoznali" sva slova, te razlike između ekavice i ijekavice, ali ... u teoriji. U praksi si prosao predmet bez problema i da nisi skoro-pa-nista znao.
A u svakodnevnom zivotu cirilicom nismo bili okruzeni, jedino mozda tu i tamo na vestima te onih par izdanja na kioskima (i Politikin zabavnik je isao na slovenackom).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 23/10/2017 : 14:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.



Naravno da nije, pa postojala je određena samostalnost republika u pitanjima unutaranjih poslova. Zato je i bilo onih razvijenih i onih nerazvijenih kojima su razvijeni pomagali
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/10/2017 : 15:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.



Naravno da nije, pa postojala je određena samostalnost republika u pitanjima unutaranjih poslova. Zato je i bilo onih razvijenih i onih nerazvijenih kojima su razvijeni pomagali



Usagi, prava si dosada. Letećeš na neodređeno vreme budeš li nastavio sa ovakvim postovima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/10/2017 : 17:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by leshwolsh

Meni je apsolutno svejedno, ali mi je zanimljivo kako u Jugoslaviji nije bilo skolstvo isto u svim republikama, inace bi i vama bilo svejedno. Nama su to bila 2 ravnopravna pisma, prvo smo ucili cirilicu pa latinicu. Ja licno pisem latinicom uvek. Kad sam bio klinac bili smo kod nekih rodjaka u Bosni, oni nisu imali pojma cirilicu i to mi je bilo neobicno, da ih nisu poducavali.


Naučiš i nikada ne koristiš pa se zaboravi. Čitati uglavnom znamo, ali da me netko natjera da pišem, išlo bi sporo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/10/2017 : 17:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Totalno ми је свеjedno 😁
Ovako је гласао makedonski лобi 😉

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2017 : 17:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao iz prve
I pizdunove i barkerove
Stvar je u tome da ja ocu modesty na latinici
I amen
Znan ćirilicu
Učio sam je
Pisana me malo jebe
Ali je rijetko gdje vidim
Pa onda nema veze

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2017 : 17:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Usagi
Smiri se
Strefit ce pizduna herc😂😂😂😂

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/10/2017 : 18:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pizdun ti u gaćama. 😀


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 23/10/2017 : 18:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

Usagi
Smiri se
Strefit ce pizduna herc😂😂😂😂



Pa ne mogu biti mirniji. Samo, nije mi jasno o cemu piskara ovaj manhunter!? Stvarno svega ima na ovim net prostranstvima.
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 23/10/2017 : 18:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, sad vidim da je ova tema rezervirana samo za određene žitelje pa je valjda u tome štos. Oprostite na smetnji.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2017 : 18:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by globinjo

Usagi
Smiri se
Strefit ce pizduna herc😂😂😂😂



Pa ne mogu biti mirniji. Samo, nije mi jasno o cemu piskara ovaj manhunter!? Stvarno svega ima na ovim net prostranstvima.


Ni meni nije jasno
Glumi frajera
Kao sto rekoh
Pizdun

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2017 : 18:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by globinjo

Usagi
Smiri se
Strefit ce pizduna herc😂😂😂😂



Pa ne mogu biti mirniji. Samo, nije mi jasno o cemu piskara ovaj manhunter!? Stvarno svega ima na ovim net prostranstvima.


Ni meni nije jasno
Glumi frajera
Kao sto rekoh
Pizdun

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

MD72
Average Member

641 Posts

Member since 05/10/2014

Posted - 23/10/2017 : 18:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send MD72 a Private Message  Reply with Quote
Skolovanje sam 1979.zapoceo cirilicnim pismom (MD,bosanska Posavina).
Susjedni razred,iste generacije,krenuo je sa latinicom jer se strogo gledalo na ravnopravnost pisama.
I dan danas to pismo citam jednako dobro kao i latinicu,a u pisanju istog se nisam okusao skoro 30 godina.
To bi islo malo teze.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000