forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Aster Blistok, integrali 7-11
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Peyo
Advanced Member



Croatia
10040 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2017 : 15:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Svojedobno sam razgovarao sa jednim od izdavača (neću pominjati ime zbog prijateljskog odnosa s njime) i apelirao na njega i zamolio da utječe i na druge izdavače da podignu kvalitetu tiska i prijevoda.

Odgovor je bio negativan. Nije bio motiviran tvrdeći da to neće osjetno podići prodaju, nego da će samo nepotreno povećati troškove.

Čini se da je bio u pravu.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2017 : 16:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Svojedobno sam razgovarao sa jednim od izdavača (neću pominjati ime zbog prijateljskog odnosa s njime) i apelirao na njega i zamolio da utječe i na druge izdavače da podignu kvalitetu tiska i prijevoda.

Odgovor je bio negativan. Nije bio motiviran tvrdeći da to neće osjetno podići prodaju, nego da će samo nepotreno povećati troškove.

Čini se da je bio u pravu.


U pravu je svakako.
Samo mala grupica gleda na te "sitnice" kao što su prijevod ili kvaliteta tiska.
Dokaz ti je Fibra. Ima skoro pa savršena izdanja a potrebno je 8 godina da proda 500 kom.
Dobro i cijena i sadržaj igraju važnu ulogu, najvažniju.

A dokaz je i Bonelli, Zagor, Kita Teller...

Have mercy
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/11/2017 : 18:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Svojedobno sam razgovarao sa jednim od izdavača (neću pominjati ime zbog prijateljskog odnosa s njime) i apelirao na njega i zamolio da utječe i na druge izdavače da podignu kvalitetu tiska i prijevoda.

Odgovor je bio negativan. Nije bio motiviran tvrdeći da to neće osjetno podići prodaju, nego da će samo nepotreno povećati troškove.

Čini se da je bio u pravu.


U cemu je bio u pravu? Pa takve i treba da eliminisemo iz strip izdavastva, klasicne trgovce, ljude koji misle samo da zgrnu neke pare i uopste ih ne zanima to sto rade i kako rade...meni je strip mnogo, puno vise od zabave i razonode, sa zadovoljstvom dajem puno novca za skupa izdanja izdavacima koji strip tretiraju onako kako i zasluzuje, kao umetnost, i izuzetno cenim i postujem ljude u domacem izdavastvu koji se trude da nam to omoguce, koji nekada rade i na svoju stetu ali koji nemaju iluzija o brzoj i lakoj zaradi...ono sto odavno ne mogu da podnesem su ljudi koji su u strip izdavastvo zalutali i koji ga tretiraju kao jeftinu zabavu i smece...takvi i svoje kupce verovatno smatraju moronima i zele samo njihov novac...ako je neko resio da bude strip izdavac, a zna da to nije biznis u kome moze da se obogati, onda mora i da voli to sto radi i da ne vara i podcenjuje one kojima nudi svoja izdanja...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/11/2017 : 18:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Svojedobno sam razgovarao sa jednim od izdavača (neću pominjati ime zbog prijateljskog odnosa s njime) i apelirao na njega i zamolio da utječe i na druge izdavače da podignu kvalitetu tiska i prijevoda.

Odgovor je bio negativan. Nije bio motiviran tvrdeći da to neće osjetno podići prodaju, nego da će samo nepotreno povećati troškove.

Čini se da je bio u pravu.


U pravu je svakako.
Samo mala grupica gleda na te "sitnice" kao što su prijevod ili kvaliteta tiska.
Dokaz ti je Fibra. Ima skoro pa savršena izdanja a potrebno je 8 godina da proda 500 kom.
Dobro i cijena i sadržaj igraju važnu ulogu, najvažniju.

A dokaz je i Bonelli, Zagor, Kita Teller...


Naravno da nije u pravu...naprotiv...te "sitnice" su deo sustine koju ovde pokusavam da naglasim...
Pominjes Fibru kao primer. Fibra je jedan od izdavaca na ovim prostorima koje najvise cenim. Ovo sto je do sada uradila za strip, ne samo u Hrvatskoj, je neprocenjivo i nesto sto je stripu omogucilo da ode mnogo lestvica vise nego sto je ranije bio rangiran, mnogo vise...to koliko je izdanja i u kom roku prodao izdavac, o tome sam vec rekao, ako je neko usao u strip izdavastvo s ljubavlju onda mu novac nije na prvom mestu, jer kad bi bio onda bi se bavio necim sto brze vraca ulozeno i stvara profit...ko ovo ne shvata onda i ne vredi raspravljati...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6053 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2017 : 18:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A cuj, nas bolesnih koji smo picajzle ima zapravo jako malo, a sto je najbolje, izdavaci to rade em zbog novaca, em im je onaj kupac koji ne prigovara nego samo kupuje jos XXX puta bolji ;)

Jedino sto mi mozemo napravit je glasat novcanikom.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/11/2017 : 18:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da se niko ne uvredi,ali meni iz današnje perspektive boli đon za lošiju štampu,izostanak naslovnica i par mutnijih slika - sve je to sitno kad se uzme u obzir po kojoj se ceni to danas može naći.
Jebi ga,neke sam kupovao po punoj,neke po ovoj bagatelnoj,ali bolje izdanje ne postoji,NITI ĆE GA BITT ZA MOG ŽIVOTA.
Tako da,ako biram između cb varijante Eksa i Stripoteke i ovih kolornih integrala,aleluja za integrale.

A normalno da se slažem da je bezobrazluk ovakve luksuzne stripove prodavati po onim cenama po kojim su išli,ali sve je to došlo na svoje - zato danas i koštaju koliko koštaju SA/BG albumi i integrali.


Antisha bre, pa ti si jos mlad, pred tobom je jos dosta od zivota, bice Astera za tvog zivota, nista ne brini, i to u izdanju za koje ce ovo od SA izgledati smesno i zalosno, bas kao sto i jeste...
To sto ga prodaju sada u bescenje dovoljno govori o kakvom se skartu radi...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/11/2017 : 18:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A cuj, nas bolesnih koji smo picajzle ima zapravo jako malo, a sto je najbolje, izdavaci to rade em zbog novaca, em im je onaj kupac koji ne prigovara nego samo kupuje jos XXX puta bolji ;)

Jedino sto mi mozemo napravit je glasat novcanikom.


Ne smatram sebe bolesnikom, ali picajzle svakako moramo biti kada se radi o izdanjima koja su za nase uslove pravi luksuz...e, a onda kada ti neko umesto kvalitetnog i luksuznog izdanja, sa "luksuznom" cenom, uvali neki fush i shkart kako bi trebalo da reagujemo!?
Ne rade svi izdavaci zbog novca, tu gresis, ali si u pravu da svi vole one kupce koji ne prigovaraju...ja ne spadam u tu grupu, mislim na one koji ne prigovaraju, ali, nazalost, kupujem uglavnom na nevidjeno, narucivanjem, pa ubodem i "bisere" o kojima se ovde diskutuje...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/11/2017 : 18:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Svojedobno sam razgovarao sa jednim od izdavača (neću pominjati ime zbog prijateljskog odnosa s njime) i apelirao na njega i zamolio da utječe i na druge izdavače da podignu kvalitetu tiska i prijevoda.

Odgovor je bio negativan. Nije bio motiviran tvrdeći da to neće osjetno podići prodaju, nego da će samo nepotreno povećati troškove.

Čini se da je bio u pravu.


U pravu je svakako.
Samo mala grupica gleda na te "sitnice" kao što su prijevod ili kvaliteta tiska.
Dokaz ti je Fibra. Ima skoro pa savršena izdanja a potrebno je 8 godina da proda 500 kom.
Dobro i cijena i sadržaj igraju važnu ulogu, najvažniju.

A dokaz je i Bonelli, Zagor, Kita Teller...


Naravno da nije u pravu...naprotiv...te "sitnice" su deo sustine koju ovde pokusavam da naglasim...
Pominjes Fibru kao primer. Fibra je jedan od izdavaca na ovim prostorima koje najvise cenim. Ovo sto je do sada uradila za strip, ne samo u Hrvatskoj, je neprocenjivo i nesto sto je stripu omogucilo da ode mnogo lestvica vise nego sto je ranije bio rangiran, mnogo vise...to koliko je izdanja i u kom roku prodao izdavac, o tome sam vec rekao, ako je neko usao u strip izdavastvo s ljubavlju onda mu novac nije na prvom mestu, jer kad bi bio onda bi se bavio necim sto brze vraca ulozeno i stvara profit...ko ovo ne shvata onda i ne vredi raspravljati...


Ma jasno. Samo nisi ti mene razumio. Jbg

Have mercy
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/11/2017 : 19:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ima nas picajla više nego što se misli
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10040 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2017 : 20:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Axle sve što si napisao potpisujem .
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2017 : 22:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

da se niko ne uvredi,ali meni iz današnje perspektive boli đon za lošiju štampu,izostanak naslovnica i par mutnijih slika - sve je to sitno kad se uzme u obzir po kojoj se ceni to danas može naći.
Jebi ga,neke sam kupovao po punoj,neke po ovoj bagatelnoj,ali bolje izdanje ne postoji,NITI ĆE GA BITT ZA MOG ŽIVOTA.
Tako da,ako biram između cb varijante Eksa i Stripoteke i ovih kolornih integrala,aleluja za integrale.

A normalno da se slažem da je bezobrazluk ovakve luksuzne stripove prodavati po onim cenama po kojim su išli,ali sve je to došlo na svoje - zato danas i koštaju koliko koštaju SA/BG albumi i integrali.


Antisha bre, pa ti si jos mlad, pred tobom je jos dosta od zivota, bice Astera za tvog zivota, nista ne brini, i to u izdanju za koje ce ovo od SA izgledati smesno i zalosno, bas kao sto i jeste...
To sto ga prodaju sada u bescenje dovoljno govori o kakvom se skartu radi...


daj bože,ali na žalost,nisam optimista po tom pitanju;ali i da mi ostane ovakav Aster u kolekciji,neću žaliti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/11/2017 23:17:33
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 11/11/2017 : 23:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da se niko ne uvredi,ali meni iz današnje perspektive boli đon za lošiju štampu,izostanak naslovnica i par mutnijih slika - sve je to sitno kad se uzme u obzir po kojoj se ceni to danas može naći.
Jebi ga,neke sam kupovao po punoj,neke po ovoj bagatelnoj,ali bolje izdanje ne postoji,NITI ĆE GA BITT ZA MOG ŽIVOTA.
Tako da,ako biram između cb varijante Eksa i Stripoteke i ovih kolornih integrala,aleluja za integrale.

A normalno da se slažem da je bezobrazluk ovakve luksuzne stripove prodavati po onim cenama po kojim su išli,ali sve je to došlo na svoje - zato danas i koštaju koliko koštaju SA/BG albumi i integrali.




+1
Aster Blistok je toliko dobar strip da ga ni SA ne može s*jebat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 11/11/2017 23:15:52
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2501 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/12/2017 : 09:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam sve integrale do kraja i moram da kažem, da sam prvo mislio, da ove kasnije epizode neće biti baš nešto ali sam se prevario. Možda se malo previše vuče serijal ali sve u svemu, su mi i ove kasnije epizode odlične.

O nastavku serijala, epizoda 31 je bila objavljena davne 2003. godine, još ništa za sada. Na nekom francuskom forumu se prvo pisalo, da je serijal prekinuo Dargaud zbog loše prodaje, manje od 50 hiljada primjeraka. Onda su citirali Godarda, koji je napisao, da su avtori željeli preuzeti sva prava za serijal od Dargauda i izgleda se to zakompliciralo i toliko traje.

Epizoda 32 je po rječima Godarda več završena i njihova ideja je bila, da ju ponude u ograničenom tiražu samo pretplatnicima.

Jedna tabla iz 32. epizode (ima spojlera !!!):
http://p8.storage.canalblog.com/86/04/1077519/83170549_o.jpg


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 10/12/2018 : 13:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by anto
da se niko ne uvredi,ali meni iz današnje perspektive boli đon za lošiju štampu,izostanak naslovnica i par mutnijih slika - sve je to sitno kad se uzme u obzir po kojoj se ceni to danas može naći. Jebi ga,neke sam kupovao po punoj,neke po ovoj bagatelnoj,ali bolje izdanje ne postoji, NITI ĆE GA BITT ZA MOG ŽIVOTA. Tako da,ako biram između cb varijante Eksa i Stripoteke i ovih kolornih integrala,aleluja za integrale.

A normalno da se slažem da je bezobrazluk ovakve luksuzne stripove prodavati po onim cenama po kojim su išli,ali sve je to došlo na svoje - zato danas i koštaju koliko koštaju SA/BG albumi i integrali.

Točno tako. Sve u svemu, ako izuzmemo što u prva 2 integrala nema unutra naslovnica, i što je drugi integral debelo sranje Strip-Agenta, nema boljeg.


Drugi integral ima sve naslovnice, jedino prvi nema. Baš sam nedavno gledao u knjižari Astere i moram priznati da je kvaliteta integrala 7-11 odlična + reprint prvog koji je također vrhunski. Prvo sam pomislio da je otisak poboljšan jer se prešlo na glatki/masni papir, ali onda gledam npr. integral 6 koji isto ima glatki papir, ali je otisak slab, mutan itd. Ne razumijem u čemu je problem bio tu.

Sumnjam da su velike šanse, ali iskreno se nadam da će integrali prije sedmice doživjeti reprint sa zadovoljavajućim otiskom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25833 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/12/2018 : 13:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Valjda nije bilo dobrih materijala pa su morali sami skenirati stripove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/12/2018 : 15:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ni što ni kako, davno je to bilo sa integralom 2, ali ovi ostali 1, 3, 4, 5 i 6 su još super prema njemu. Broj 2 je jedno veliko debelo sranje. Bolje reći sramota. Ovi novi 7-11 i ponovljeni 1, su integrali kakvi bi svi trebali izgledati. Kad su već ponovili jedinicu trebali su i dvojku. Ali zašto kad tog sranja ima još na zalihi. Treba prodat to sranje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25833 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/12/2018 : 16:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Prva jedinica je bila odlična.
najoštiji otisak mogući.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000