forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Brodolomci Vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 10/11/2017 : 08:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Nisam uspio pronaći ni jednu temu o ovom stripu pa započinjem novu.

Tek nedavno sam saznao za ovaj navodno legendarni strip serijal Paula Gillona koji je kod nas izdan od strane Bookglobe-a u boji.
Kako se radi o omiljenom mi SF-u, htio bih čuti mišljenje onih koji su pročitali ovaj strip, kako ih se dojmio, je li kvalitetan i sl.
Teško mi je procijeniti je li ovaj strip lako štivo tipa Star Wars/Valerian/Aster Blistok ili ipak malo ozbiljnije/dublje tematike.

Našao sam opis radnje na Plan B portalu:
Kraj je 20. stoljeća, čovječanstvu prijeti pošast svemirskih spora koje masovno napadaju ljude te ih inficiraju i deformiraju na jezovite načine. Kako nema lijeka i obrane od te pošasti, zemaljske vlasti odlučuju dvoje mladih ljudi, Christophera Cavalliera i Valerie Haurele, podvrgnuti eksperimentalnom hibernacijskom snu tijekom kojega neće starjeti, a potom ih lansirati u svemir u dvjema odvojenim kozmičkim kapsulama. Cilj znanstvenika jest sačuvati Chrisa i Valerie od opasnih spora da bi, u slučaju posvemašnje devastacije stanovništva, mogli iznova naseliti Zemlju zdravim ljudima. Vrijeme prolazi, bolest nestaje, a dvoje uspavanih vremenskih putnika polako biva zaboravljeno. No nakon tisuću godina bolest se vraća, ovoga puta još razornija i nemilosrdnija, pa se preživjeli Zemljani odluče na evakuaciju planeta. Sasvim slučajno pronalaze kapsulu s Chrisom i bude ga…

Epizode objavljene u dva integrala:
  • Uspavana zvijezda
  • Krivudava smrt
  • Labirinti
  • Proždrljivi univerzum
  • Nježna obmana
  • Gospodari snova
  • Beselekov pečat
  • Ortho-Mentasi
  • Terra
  • Kriptomer






ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2017 : 08:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Teze stivo od gore spomeutih Valerijana i Astera koji su mi puno drazi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2017 : 09:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga procitao pred nekih mj dana teskom mukom.
Bio mi je stvarno naporan.
Crtez je predivan ali prica je meni dosta losa.
Ovo bi bio BD Flash Gordon kojeg sam obozavao kao klinac, a kad sam ga nedavno kupio i ponovo procitao...isto mi nije sjeo.
Neznam, nemogu ja prozvakat pricu gdje frajer dodje prvi put kod neke zenske i ona kaze da ga voli i da zeli umrijet za njega i slicne nebuloze (karikiram).
IMHO ni jedan ni drugi nisu bas dobro ostarili.

Ja sam npr odusevljen i potpuno opsjednut Jodoversom, ili ti preporucam Vjecni Rat koji je fenomanaln strip, a imas i knjigu.
Ako hoces nesto apokalipticno toplo preporucam Jermiah-a i Hombre-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/11/2017 09:38:58
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 10/11/2017 : 11:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Cijenim komentare!

Vječni rat sam uzeo, ali nisam još stigao pročitati.
Budem malo pogledao ova druga tri koje spominješ, nisam za njih čuo...

Edited by - AlenT on 10/11/2017 11:32:35
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/11/2017 : 12:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Brodolomnici vremena su OK. Ja sam također ljubitelj SF-a i meni je strip OK. Aster Blistok mi je puno draži. Valerijana nikad nisam mogao prožvakati, pa tako niti sad, a npr. Flash Gordona bih mogao recimo i danas pročitati, ali samo onog Dan Barry-a. Imaš jedan (nažalost samo jedan) integral Luc Orienta. On mi isto nije loš. Ali ajmo reći od svih ovih najlošiji. Osim Valerijana, kojeg kao što rekoh ne volim. DiSkAcH ti je preporučio Vječni rat. I ja ti ga toplo preporučujem, ako ga nisi čitao. Strip koji me je najviše ove godine oduševio. Jeremiah-a ti je također OK. Također Inkal i sva njegova spin-off izdanja (Fibra). Osim ovih najnovijih izdanja Metabaruna koje je objavio Hangar 7 (previše su mi morbidni, nasilni i sl.). Ako ćemo još o preporukama, i ako znaš engleski, tu još ima 2 meni jako draga stripa koja nažalost nikad nisu na našim prostorima objavljena do kraja i u opremi koja to zaslužuje. Don Lawrence-ov Storm i Trigan empire (Daleka planeta). Bonelli-ev Nathan Never mi je odličan! Ali za njega si sigurno čuo :). Ima tu još dosta toga ali ovako na brzinu je ovo dosta :)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/11/2017 : 12:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa to je to, Jodoverse, u koji spadaju: Inkal, Prije Inkala, Poslije Inkala, Metabaruni, Metabarun (novi serijal koji trenutno izlazi), Weapons of Metabaron, Metabarons Genesis: Castaka, Tehnoočevi i Megalex.

EDIT: I meni je NN odlican

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 10/11/2017 12:33:26
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 10/11/2017 : 12:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni je odličan, jedan od omiljenih mi serijala iz Stripoteke.
Od SF serijala su mi draži možda jedino Metabaruni i Aster Blistok.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/11/2017 : 13:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pa to je to, Jodoverse, u koji spadaju: Inkal, Prije Inkala, Poslije Inkala, Metabaruni, Metabarun (novi serijal koji trenutno izlazi), Weapons of Metabaron, Metabarons Genesis: Castaka, Tehnoočevi i Megalex.

EDIT: I meni je NN odlican


Hahaha, sad sam tek skužio. Jodoverse. Starim jebiga
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/11/2017 : 14:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Meni je kao i cortou33 ovo jedan od najdrazih serijala iz Stripoteke i sa BD trzista uopste. Volim ga prvenstveno zbog sjajnog grafizma Maestra Gillona, ali mi je i SF jedan od drazih zanrova. Bookglobe ga je odradio maestralno u dve knjige, sa odlicnim kolorom, na kome je radilo nekoliko ljudi i prava je steta sto tako nisu krenuli i sa Cartlandom, Buddyjem, Luc Orientom, ne bi sada svi ti serijali stajali na jednom jedinom integralu...ali...ispravice to DW, pre ili kasnije, zivi bili pa videli...:)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 10/11/2017 : 15:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
OK, možda potražim ove brodolomce onda...
A kad uhvatim vremena ću proguglati i ove druge preporuke!

Inače, NN mi je odličan, i inače volim mračniji SF, bez previše fantasy elemenata, bez superherojskih elemenata i sl.
Jodoverse sam malo gledao, proučavao, ali mi je prepsihodeličan.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/11/2017 : 17:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
I Bookglobeovo izdanje ti je fenomenalno. Njihovo najbolje izdanje ikad. Da npr. u takvoj nekoj opremi netko izda Storma i Daleku planetu, nitko sretniji od mene. Čak bih mu ponudio i nekakvo sufinanciranje projekta :)
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 10/11/2017 : 19:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Postoji topik u kojem se priča o ovom stripu, ali pod nazivom Kosmički putnici. Pod tim nazivom je objavljivan u Stripoteci.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31286

Meni je ovo jedan od omiljenih BD naslova.
Go to Top of Page

trle
New Member



Bosnia and Herzegovina
243 Posts

Member since 06/07/2004

Posted - 10/11/2017 : 21:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send trle a Private Message  Reply with Quote
Meni je super bilo u Stripoteci gdje je inače prevođen/nazivan kao Kosmički putnici. Zadnja epizoda objavljena je i u srednjim kolornim stranama. Uglavnom, strip koji je kao noseći, pravio nekada sjajne brojeve zajedno sa još dodacima. Crtež je specifičan, meni se dopada (ja inače volim najviše c/b tehniku, nisam ljubitelj vrištećih kolornih kadrova, boje mi nekako dolaze same po sebi kada čitam c/b), priča manje više, ali nije ni loša... Uglavnom, jako dobar strip koji vrijedi pročitati (i više puta)... Ugodno čitanje!

TM
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2017 : 21:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

I Bookglobeovo izdanje ti je fenomenalno. Njihovo najbolje izdanje ikad. Da npr. u takvoj nekoj opremi netko izda Storma i Daleku planetu, nitko sretniji od mene. Čak bih mu ponudio i nekakvo sufinanciranje projekta :)


Na ovo samo mogu reci, pridruzujem se. Pa i kintu dati, bez problema.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2017 : 21:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trle

Meni je super bilo u Stripoteci gdje je inače prevođen/nazivan kao Kosmički putnici. Zadnja epizoda objavljena je i u srednjim kolornim stranama. Uglavnom, strip koji je kao noseći, pravio nekada sjajne brojeve zajedno sa još dodacima. Crtež je specifičan, meni se dopada (ja inače volim najviše c/b tehniku, nisam ljubitelj vrištećih kolornih kadrova, boje mi nekako dolaze same po sebi kada čitam c/b), priča manje više, ali nije ni loša... Uglavnom, jako dobar strip koji vrijedi pročitati (i više puta)... Ugodno čitanje!


Marketprint je takoder objavio kosmicke putnike ili ti ga brodolomnike vremena. Sc albumi, nisu cak ni losi, dapace, sto se otiska tice, ali kad ih poredas na polici hrbatu su im duplo siri od prednjica. Mozda zbog puno ljepila? Isto je s XIII-ticom, Bernardom Princeom i Comancheom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2017 : 21:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

OK, možda potražim ove brodolomce onda...
A kad uhvatim vremena ću proguglati i ove druge preporuke!

Inače, NN mi je odličan, i inače volim mračniji SF, bez previše fantasy elemenata, bez superherojskih elemenata i sl.
Jodoverse sam malo gledao, proučavao, ali mi je prepsihodeličan.


Eh da, nedavno smo iznosili misljenje o N.N. serijalu. Tvrdim da je to preopak serijal. Reci cu, kompleksan. Ima se tu sto procitati i shvatiti. Ustvari to nije serijal, to je Nathanov univerzum, u pravom smislu te rijeci... kamo srece, pa Libellus ubrza knjige. Sad trenutno kasnimo samo 10 godina za Italijom. Bilo bi ljepo to sustici.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2017 : 05:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sto se Nathana tice, ja moram priznat da ga dugo nisam citao, naime uz Dylana i AF to je strip uz koji sam odrastao.
Tako da je to strip koji sam citao dok ga je izdavala Slobodna Dalmacija i meni je NN ostao u strasno dobro sjecanju i obozavao sam ga.
Nove DD-e sam kupio dosta komada, i dsta ih i procitao i jos uvijek mi je to dobar strip.
Jos je u tom prvom NN-u od SD crtez bio naprosto nevjerovatan (Castellini sta ne?), tj male je varirao kvalitetom, ali vecinom je bio cudo, i svidjale su mi
se one fore na pocetku stripa gdje bi nam se kao predstavljala nekakva letjelica, puska i slicno (ima li toga danas?).

Ovu prvu stranicu sam znao promatrat po par minuta svaki put kad bi otvorio strip, neznam, bas me impresionirala kao mulca (mislim da je bila u svakom broju):





DD je crtezom bio slabiji, ali su price bile odlicne.

EDIT:
@AlenT: E neznam da li ti mange igraju ulogu, ako da, onda ti toplo toplo preporucam fatntasticnu Akiru i Planetes, a moze i Ghost in the shell ali samo prvi dio.
Planetes mi je recimo jako dobro sjeo, imas i anime koji se mrvicu razlikuje od mange, ali mi je manga draza, malo je ozbiljnija.
Dok je kod Ghost in the shell obrnuto, tu je anime bolji od mange.
Kod Akire je jedno i drugo vrh!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/11/2017 06:13:56
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2017 : 17:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Claudio Castellini je nacrtao prvog Nevera i bio je crtac naslovnica. Dok se nije posvadao oko prava sa Bonellijem. Otuda, recimo, danasnja izdanja Libellusa imaju naslovnice Roberta de Angelisa. (inace obojicu smatram za prvu klasu crtaca) Inace u pravu si, kod nas ga je izbacivala Slobodna, s malim numeroloskim greskama, prihvatio Ludens, pa stao. A Libellus to sada kronoloski, lijepo "vozi". Ali bitno ti je ne preskakat epizode, sve ti je to povezano. Pravi univerzum. Moras citati par redovnih epizoda, pa gigant, pa redovnih par, pa specijal, pa ponovo redovne, pa almanah, i sve tako...tu su ti jos i Agencija Alfa i u novije doba Asteroid Argo. Sve ima poveznice. Pa imas godinu nulu koja u 6 epizoda daje neka druga svijetla na postojece stvari... pa zaseban serijal Legs Weawer...i svasta nesto...pravi univerzum. Pisci, "banda s Sardinije" su sve to ljepo zamutili. Imas sto za pratit. Crtaci variraju, ali ima ih odlicnih. Kazem jis jednom, Natan je kompleksan serijal. Kad je izasao, a i danas, totalno odudara od Bonelli produkcije.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 11/11/2017 : 19:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam ga procitao pred nekih mj dana teskom mukom.
Bio mi je stvarno naporan.
Crtez je predivan ali prica je meni dosta losa.
Ovo bi bio BD Flash Gordon kojeg sam obozavao kao klinac, a kad sam ga nedavno kupio i ponovo procitao...isto mi nije sjeo.
Neznam, nemogu ja prozvakat pricu gdje frajer dodje prvi put kod neke zenske i ona kaze da ga voli i da zeli umrijet za njega i slicne nebuloze (karikiram).
IMHO ni jedan ni drugi nisu bas dobro ostarili.


Moram priznati da sam se i ja našao u ovome.
ISto tako Hombrea mogu preporučiti, vrlo solidan prem mojem ukusu... a Jeremiaha se više i ne sjećam.
Zadnji puta sam ga čitao prije par desetljeća.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 11/11/2017 : 20:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Claudio Castellini je nacrtao prvog Nevera i bio je crtac naslovnica. Dok se nije posvadao oko prava sa Bonellijem. Otuda, recimo, danasnja izdanja Libellusa imaju naslovnice Roberta de Angelisa. (inace obojicu smatram za prvu klasu crtaca) Inace u pravu si, kod nas ga je izbacivala Slobodna, s malim numeroloskim greskama, prihvatio Ludens, pa stao. A Libellus to sada kronoloski, lijepo "vozi". Ali bitno ti je ne preskakat epizode, sve ti je to povezano. Pravi univerzum. Moras citati par redovnih epizoda, pa gigant, pa redovnih par, pa specijal, pa ponovo redovne, pa almanah, i sve tako...tu su ti jos i Agencija Alfa i u novije doba Asteroid Argo. Sve ima poveznice. Pa imas godinu nulu koja u 6 epizoda daje neka druga svijetla na postojece stvari... pa zaseban serijal Legs Weawer...i svasta nesto...pravi univerzum. Pisci, "banda s Sardinije" su sve to ljepo zamutili. Imas sto za pratit. Crtaci variraju, ali ima ih odlicnih. Kazem jis jednom, Natan je kompleksan serijal. Kad je izasao, a i danas, totalno odudara od Bonelli produkcije.



I ja sam volio čitati NN dok je izlazio u SD. Kad bi ga sad htio krenuti ponovno čitati, koji bi mi bio redoslijed? Libellus 1 na dalje pa kako onda miksam gigane, almanahe itd da dobijem jedan dobar kronološki slijed?

Edited by - ivke80 on 11/11/2017 21:53:48
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2017 : 20:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Brodolomnika uživam u njima još od prvog objavljivanja u teenage časopisu Tina kojeg je kupovala moja sestra.

O crtežu sve najbolje, a što se tiče scenarija ima SF štih 70ih koji se ne mora svima sviđati.

U svakom slučaju za mene vrhunski strip.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2017 : 21:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve se mislim, bi li komentirao gore spomenute serijale, Hermannov Jeremiah i Ortizovog Hombrea, jer na njih su se osvrnuli, mnogo pametniji, visekratno... Ne znam, za mene su to dva od najboljih, najintrigantnijih klasika u povjesti stripa. Davno poznati na ovim prostirima i vise puta izdavanih. Klasici u pravom smislu rijeci. Pa ako ih , slucajno, netko nije pricitao, dajte... i sa odmakom prohujalih desetljeca, od kad su objavljeni, jos su uvijek nedodirljivi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/11/2017 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Čitao prvi dio, dosadno, ali kao netko tko ne voli SF, nisam mjerodavan. Čak ni crtež nije nešto.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 13/11/2017 : 05:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

O crtežu sve najbolje, a što se tiče scenarija ima SF štih 70ih koji se ne mora svima sviđati.

U svakom slučaju za mene vrhunski strip.




+1

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2017 : 06:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by ivanl

Claudio Castellini je nacrtao prvog Nevera i bio je crtac naslovnica. Dok se nije posvadao oko prava sa Bonellijem. Otuda, recimo, danasnja izdanja Libellusa imaju naslovnice Roberta de Angelisa. (inace obojicu smatram za prvu klasu crtaca) Inace u pravu si, kod nas ga je izbacivala Slobodna, s malim numeroloskim greskama, prihvatio Ludens, pa stao. A Libellus to sada kronoloski, lijepo "vozi". Ali bitno ti je ne preskakat epizode, sve ti je to povezano. Pravi univerzum. Moras citati par redovnih epizoda, pa gigant, pa redovnih par, pa specijal, pa ponovo redovne, pa almanah, i sve tako...tu su ti jos i Agencija Alfa i u novije doba Asteroid Argo. Sve ima poveznice. Pa imas godinu nulu koja u 6 epizoda daje neka druga svijetla na postojece stvari... pa zaseban serijal Legs Weawer...i svasta nesto...pravi univerzum. Pisci, "banda s Sardinije" su sve to ljepo zamutili. Imas sto za pratit. Crtaci variraju, ali ima ih odlicnih. Kazem jis jednom, Natan je kompleksan serijal. Kad je izasao, a i danas, totalno odudara od Bonelli produkcije.



I ja sam volio čitati NN dok je izlazio u SD. Kad bi ga sad htio krenuti ponovno čitati, koji bi mi bio redoslijed? Libellus 1 na dalje pa kako onda miksam gigane, almanahe itd da dobijem jedan dobar kronološki slijed?


U Libellusovim almanasima, imas kronologiju, kako bi trebao, citati Nathana. Naravno, ne znam sad napamet...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/11/2017 : 07:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ivke80

quote:
Originally posted by ivanl

Claudio Castellini je nacrtao prvog Nevera i bio je crtac naslovnica. Dok se nije posvadao oko prava sa Bonellijem. Otuda, recimo, danasnja izdanja Libellusa imaju naslovnice Roberta de Angelisa. (inace obojicu smatram za prvu klasu crtaca) Inace u pravu si, kod nas ga je izbacivala Slobodna, s malim numeroloskim greskama, prihvatio Ludens, pa stao. A Libellus to sada kronoloski, lijepo "vozi". Ali bitno ti je ne preskakat epizode, sve ti je to povezano. Pravi univerzum. Moras citati par redovnih epizoda, pa gigant, pa redovnih par, pa specijal, pa ponovo redovne, pa almanah, i sve tako...tu su ti jos i Agencija Alfa i u novije doba Asteroid Argo. Sve ima poveznice. Pa imas godinu nulu koja u 6 epizoda daje neka druga svijetla na postojece stvari... pa zaseban serijal Legs Weawer...i svasta nesto...pravi univerzum. Pisci, "banda s Sardinije" su sve to ljepo zamutili. Imas sto za pratit. Crtaci variraju, ali ima ih odlicnih. Kazem jis jednom, Natan je kompleksan serijal. Kad je izasao, a i danas, totalno odudara od Bonelli produkcije.



I ja sam volio čitati NN dok je izlazio u SD. Kad bi ga sad htio krenuti ponovno čitati, koji bi mi bio redoslijed? Libellus 1 na dalje pa kako onda miksam gigane, almanahe itd da dobijem jedan dobar kronološki slijed?


U Libellusovim almanasima, imas kronologiju, kako bi trebao, citati Nathana. Naravno, ne znam sad napamet...



kronološki popis nn-a

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37297&whichpage=365

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000