forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 95 - Dvorska luda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Dječak koji je toliko ružan da je dobio nadimak „Ispljuvak“, raste sretno u tamnicama dvorca, pod budnim okom krvnika. Nije li za njega uloga dvorske lude zaljubljene u Liviju, lijepu grofovu kćer, najbolje što mu se dogodilo? Nekim čudom ironije, kojem jedino Zidrou tajnu zna, to izvitopereno biće svojim poljupcima uspijeva ženama ponovo udahnuti život... Ali tko će ih njemu uzvratiti?

Kolorka 95 • Dvorska luda • 64 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Porcel • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 90 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-95-dvorska-luda/415/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2017 : 22:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
upečatljivo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2017 : 16:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Jes, upecatljivo, slazem se, al ne znam koliko i kvalitetno. Kao neka bajka od brace grimm al na bizzarni nacin, sta je zanimljivo al radnja mi do kraja nije definirana...puno veci potencijal ima prica nego sta je ostvario Zidro. Svi stripovi su mu takvi osim Kabareta f.b...on je tip top od pocetka do kraja. 6/10. Solidno.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/12/2017 : 16:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip kao da je svima prošao ispod radara u zadnjoj turi. Šteta, jer radi se o prilično zanimljivo ispričanoj priči o ljubavnim patnjama osobe koja po svim srednjevjekovnim parametrima ne bi smjela ljubiti.
Zvuči prilično šablonski (Princ Žabac jelte) ali Zidrou je to zaista majstorski izveo. Ima ponešto šokantnih scena ali ima i finog humora a zbog toga (i kratkoće) se vrlo lako čita.

8/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 21/12/2017 : 19:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Dvorska luda mi je prvi strip od ovogodišnjeg plijena sa interlibera koji sam išao pročitati jer jednostavno zbog ovih par naslova koje je izdala fibra, Zidrou mi je jedan vrlo vrlo zanimljiv autor.
Da ne duljim, odmah nakon čitanja sam jednom forumašu ovako prokomentirao Dvorsku ludu:

Priča sirova i prljava, upravo onakva kakva treba biti ako je vrijeme radnje srednji vijek, a opet na drugu stranu, jedna topla bajka o princu sanjaru (na crnom konju;)
Sve u svemu, jako ugodno za čitanje, simpatičan način pripovjedanja sa gotovo nevidljivom dozom crnog humora...nakon par dana me vuče da ponovno uzmem ovaj strip u ruke i da još jednom uživam u ovom malom remek djelu.

E sad, kada me neki strip vuče na to da ga ponovno pročitam, nebi bilo u redu dati mu ocjenu manju od 10/10 ;)
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 05/05/2018 : 23:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Brutalno, tužno, zanimljivo i lijepo dočarano razdoblje.
8/10
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/05/2018 : 06:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Meni najdraži strip od cijele Fibre je Zidroova "Lydie".
Ostali njegovi stripovi su podosta lošiji od spomenutog.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/07/2018 : 21:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Intervju sa Zidrouom.

http://www.europecomics.com/zidrou-author-seasons/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/07/2018 : 21:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam pročitao dva njegova stripa: Die Adoption i Dein Verbrechen.

Ovaj prvi, Posvojenje, mi se prilično svidio i ako se ne varam Fibra ga je najavila.



Ali ovaj drugi, Tvoj zločin, je nedorečen, da ne kažem loš.


Have mercy
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 21/11/2018 : 23:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Nakon što sam pročitao "Dvorsku ludu" navratio sam ovdje da vidim što ljudi koji su pročitali ovaj strip kažu o njemu i prilično sam se iznenadio količinom podrške i dobrih ocjena.

Kao što nam je dobro poznato o ukusima ne vrijedi raspravljati i treba ih poštivati jer smo različiti ljudi s drugačijim iskustvima, backgroundom, željama i potrebama.
Nadalje, o stripovima bi možda trebalo pisati samo dobro, barem o onima koji to zaslužuju dok bi one koji nam se ne dopadaju trebalo zaboraviti i ne raditi negativnu promidžbu, pogotovo ako se radi o nama omiljenoj izdavačkoj kući kao što je Fibra (molim jedan aplauz, pogotovo sada poslije Interlibera), jer bi negativne konotacije mogle samo nanijeti štetu nečemu što svi volimo i cijenimo, a to je strip izdavaštvo i posljedično strip umjetnost, a i radi poštovanja prema uloženom trudu svih ljudi u spomenutom lancu, ali... ipak postoji određena granica preko koje se teško može prijeći.

"Dvorska luda" je naime, po mom dubokom i skromnom uvjerenju, takvo smeće da se to jednostavno ne može ignorirati. Vjerojatno spada u top tri najgorih Fibrinih izdanja, a i šire. Vjerujem da ova priča, a sasvim sigurno ni crtež ne bi prošli na audiciji za najgora Bonellijeva kiosk izdanja i to u vrijeme najžešće kreativne krize te izdavačke kuće u njenoj dugoj povijesti.

Zidrou, inače moj omiljeni scenarist po kojemu volim pljuvati, ipak tu i tamo izbaci nešto smisleno, no ovdje je apsolutno nadmašio sam sebe. Čovjek jednostavno kao da uživa u tolikom besmislenom jadu, koje je samo sebi svrha, pokušava šokirati jer valjda to pali, a omiljena meta su mu žene, njihove patnje i nedaće, u svim povijesnim razdobljima. Tretman i prezir koji prema njima iskazuje dostojan je najzatucanijih talibana iz zabačenijih afganistanih planinskih vrleti .
U ovom stripu se takav stav poklopio sa slabašnom izvedbom, scenarijem sklepanim rutinski u pretpostavljam vrlo kratkom vremenskom roku što je rezultiralo apsolutnom katastrofom.

Sveznajući pripovjedač, inače zatočenik srednjovjekovne tamnice koji nam iznosi ovu mršavu storiju, u jednom trenutku spominje čak i žanrove, to bi valjda trebao biti suptilni humor, a meni pak više vuče na podilaženje najnižem ukusu publike i blago podsjeća na jednu davnu srednjoškolsku zadaću u kojoj je autor/učenik spomenuo "Smail-agu i ostale visoke turske funkcionere". Nesretnom čitatelju nije ostavljen ni najmanji mogući prostor da mućne glavom, da donese sam pokoji tanašni zaključak, sve mu je servirano, a naracija, besmislena do boli, upitna po dokumentarnosti kako crtežima tako i pratećim tekstom, trudi se izbaciti svako malo neki duboki citat čime zapravo postiže suprotan efekt.

Čak je i naslovnica neupečatljiva u svojim tamnim neprivlačnim nijansama i neuglednim linijama i kompoziciji koja kao da je predimenzionirana, nepotrebno uvećana za format na kojem je realizirana, da mi zaista nije jasno zbog čega se autor zahvaljuje Bouchqu i Lafebreu na pomoći. Možda je za francusko izdanje bila riječ o drugačijoj varijanti.

Moja isprika svim ljubiteljima stripa na ovolikim izljevima negativnosti, ali nažalost, ovo je uradak nedostojan Fibrina bogatog kataloga.

Edited by - zarmix on 21/11/2018 23:58:05
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/11/2018 : 09:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix


Nadalje, o stripovima bi možda trebalo pisati samo dobro, barem o onima koji to zaslužuju dok bi one koji nam se ne dopadaju trebalo zaboraviti i ne raditi negativnu promidžbu, pogotovo ako se radi o nama omiljenoj izdavačkoj kući kao što je Fibra (molim jedan aplauz, pogotovo sada poslije Interlibera).





Na žalost ništa od aplauza jer pišeš bezveze.
Ako nećemo kritizirat, pohvale su bezvrijedne.

Inače, ako ćemo prihvatit ovu tvoju tezu, onda san za to i da se napravi nekakav brojač na izdavačkon izlogu i da svaki član baren jednom dnevno ima obavezu ostavit komentar. Ali ne bilo kakav komentar. Dozvoljeni su: super, juhu, jupi, uzimam, remek djelo i ovo je masthevuša.
Čini mi se da su neki forumaši već počeli.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 22/11/2018 09:30:27
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/11/2018 : 10:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da si se vratio pisati osvrte, kao što sam ti rekao na Interliberu, gušt mi ih je čitati, makar bili negativni. Žao mi je što ti se Luda nije svidjela, meni osobno je dobar i drag i lijep strip itd itd, ali ne možemo svi imati isti ukus, srećom:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 22/11/2018 : 23:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj ga opet za godinu dana pa ocijeni
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 25/11/2018 : 08:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by zarmix


Nadalje, o stripovima bi možda trebalo pisati samo dobro, barem o onima koji to zaslužuju dok bi one koji nam se ne dopadaju trebalo zaboraviti i ne raditi negativnu promidžbu, pogotovo ako se radi o nama omiljenoj izdavačkoj kući kao što je Fibra (molim jedan aplauz, pogotovo sada poslije Interlibera).





Na žalost ništa od aplauza jer pišeš bezveze.
Ako nećemo kritizirat, pohvale su bezvrijedne.

Inače, ako ćemo prihvatit ovu tvoju tezu, onda san za to i da se napravi nekakav brojač na izdavačkon izlogu i da svaki član baren jednom dnevno ima obavezu ostavit komentar. Ali ne bilo kakav komentar. Dozvoljeni su: super, juhu, jupi, uzimam, remek djelo i ovo je masthevuša.
Čini mi se da su neki forumaši već počeli.





Jako dobar i posve istinit post. Zbilja je iritantno čitati osvrte, pogotovo onih koji strip nisu ni čitali. Ljudi se vole osjećati sigurno i kontroliraju (nenamjerno) jedni druge. Pozitivno uvjetuje pozitivno, negativno pak negativno. I nema iskakanja iz okvira.

Svaki kvalitetniji osvrt prođe nekomentirano, gomila je priprostih postova koji se tiču samo osjećaja ushićenosti izlaskom izdanja.

Ne govorim samo o Fibri, ali teško je ne primijetiti osjećaj da ljudi misle da će osobno uvrijediti izdavača samo jer se njima nije svidio strip (bio ili ne bio loš, a loših ima) koji se njemu svidio. Pa da je izdavač i autor sam, za tim nema potrebe.

I onda čovjek izgubi volju i pisati.
Kod mene je prisutan sukob motiva i osjećaja da, ako hvalim, reklamiram, a ako kritiziram - petokoloniram. Iako svakako nije uvjetovan, ovdje Markovim stavom. Što dokazuje njegov post, komentar na kvalitetan post Nesvrstanog.

"Ako nećemo kritizirati, pohvale su bezvrijedne" - time je izrečena istina koju je Balašević opjevao riječima "Bez crne bela ne bi vredela".
Izdavač će to prvi shvatiti.

Jer, ljudi, čitatelji, odavno je dokazana kvaliteta pripreme i tiska, ali mi komentiramo Spiegelmana, Nuryja, Lea, Zimonića, Sclavija, Ferrija ili Zidroua, ne izdavače. Čak ne ni autore same, već pojedina djela.

Kad god napišem (ili tkogod drugi) kvalitetniji osvrt na nešto, i ne samo ja, nema tu više osvrta na osvrt ili ikoji ozbiljniji komentar djela. Sve nekako ostane jalovo i uništava volju (valja se i diviti onima koji uvijek imaju volju samo iskazivati ushićenje samom spoznajom da je neki strip izašao na našem jeziku). Tim prije ako je strip lošiji.
Jer se ljudi, ljudi k'o ljudi, boje. Čega? Koga? Marka? Mislim da se on više boji nedostatka komentara i interesa.

Koliko god strip-izdavaštvo bilo u usponu, i dalje je publike tako malo, a ruku na srce, od njih malo, puno je njih tek kolekcionara koji i ne čitaju. Onih koji će kupiti cijelu biblioteku knjiga Jutarnjeg lista jer je ista kolekcija. Čast onim "kombiniranim"!
Jer osim "bravo, to sam čekao, ovaj ide na policu", poslije ništa.

Usput 😀, smatram da je Dvorska luda snažan i vrhunski strip, jednom napišem osvrt koji zaslužuje.



Humbert Coe
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/11/2018 : 08:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Iako svakako nije uvjetovan, ovdje Markovim stavom. Što dokazuje njegov post, komentar na kvalitetan post Nesvrstanog.




Marko je komentira zarmixov upis.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 25/11/2018 : 09:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Iako svakako nije uvjetovan, ovdje Markovim stavom. Što dokazuje njegov post, komentar na kvalitetan post Nesvrstanog.




Marko je komentira zarmixov upis.



Ma nema veze, ne mijenja smisao posta (osim ovoga gdje si me citirao, naravno, mea culpa), a dakako da je bezvezna ideja ne komentirati loše stripove.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 25/11/2018 09:21:38
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 25/11/2018 : 09:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Iako svakako nije uvjetovan, ovdje Markovim stavom. Što dokazuje njegov post, komentar na kvalitetan post Nesvrstanog.




Marko je komentira zarmixov upis.



Ma nema veze, ne mijenja smisao posta (osim ovoga gdje si me citirao, naravno, mea culpa), a dakako da je bezvezna ideja ne komentirati loše stripove.


Ma slažen se, ostatak posta potpisujen.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/11/2018 : 16:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam pisati samo pozitivne osvrte na neke pročitane stripove.
Mislim da je s obzirom na uvjete u kojima živimo lakše pisati negativno, no to onda utječe na moje ukupno raspoloženje i efikasnost.

Strip koji me nije dotakao me više ne zanima, nemam ga potrebu još bolje zapamtiti pišući o njemu.

Ponekad me neki strip koji mi se svidi i donese neku ideju potakne da o njemu nešto napišem. A onda ga se možda i dulje budem sjećao.

Bolji strip će imati više pozitivnih komentara.


quote:
Originally posted by Humbert Coe

Jer osim "bravo, to sam čekao, ovaj ide na policu", poslije ništa.

Usput 😀, smatram da je Dvorska luda snažan i vrhunski strip, jednom napišem osvrt koji zaslužuje.





Dok ne napišeš najavljeni osvrt sa "snažan i vrhunski strip" ostaješ u kategoriji navedenoj pod navodnicima u svom komentaru.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1049 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 25/11/2018 : 17:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
"Nadalje, o stripovima bi možda trebalo pisati samo dobro, barem o onima koji to zaslužuju dok bi one koji nam se ne dopadaju trebalo zaboraviti i ne raditi negativnu promidžbu,"
"Odlučio sam pisati samo pozitivne osvrte na neke pročitane stripove."
- To onda spada u domenu marketinga, PR-a. Što baš i nije realno. Jednostavno to nije ni dobro gdje se sve uzdiže kao najbolje. Uglavnom koliko ljudi toliko i ukusa. Nekome će se svidjeti i strip koji dobija negativne kritike i obratno. Mislim dođem na forum i ono hvalospjevi za svaki izdani strip od bilo kojeg izdavača. Uvijek sam za neku osobnu selekciju kvalitete koja se ne mora svima sviđati.

Edited by - petarStripovi10 on 25/11/2018 17:58:45
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 25/11/2018 : 20:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Nakon što sam pročitao "Dvorsku ludu" navratio sam ovdje da vidim što ljudi koji su pročitali ovaj strip kažu o njemu i prilično sam se iznenadio količinom podrške i dobrih ocjena.

Kao što nam je dobro poznato o ukusima ne vrijedi raspravljati i treba ih poštivati jer smo različiti ljudi s drugačijim iskustvima, backgroundom, željama i potrebama.
Nadalje, o stripovima bi možda trebalo pisati samo dobro, barem o onima koji to zaslužuju dok bi one koji nam se ne dopadaju trebalo zaboraviti i ne raditi negativnu promidžbu, pogotovo ako se radi o nama omiljenoj izdavačkoj kući kao što je Fibra (molim jedan aplauz, pogotovo sada poslije Interlibera), jer bi negativne konotacije mogle samo nanijeti štetu nečemu što svi volimo i cijenimo, a to je strip izdavaštvo i posljedično strip umjetnost, a i radi poštovanja prema uloženom trudu svih ljudi u spomenutom lancu, ali... ipak postoji određena granica preko koje se teško može prijeći.

"Dvorska luda" je naime, po mom dubokom i skromnom uvjerenju, takvo smeće da se to jednostavno ne može ignorirati. Vjerojatno spada u top tri najgorih Fibrinih izdanja, a i šire. Vjerujem da ova priča, a sasvim sigurno ni crtež ne bi prošli na audiciji za najgora Bonellijeva kiosk izdanja i to u vrijeme najžešće kreativne krize te izdavačke kuće u njenoj dugoj povijesti.

Zidrou, inače moj omiljeni scenarist po kojemu volim pljuvati, ipak tu i tamo izbaci nešto smisleno, no ovdje je apsolutno nadmašio sam sebe. Čovjek jednostavno kao da uživa u tolikom besmislenom jadu, koje je samo sebi svrha, pokušava šokirati jer valjda to pali, a omiljena meta su mu žene, njihove patnje i nedaće, u svim povijesnim razdobljima. Tretman i prezir koji prema njima iskazuje dostojan je najzatucanijih talibana iz zabačenijih afganistanih planinskih vrleti .
U ovom stripu se takav stav poklopio sa slabašnom izvedbom, scenarijem sklepanim rutinski u pretpostavljam vrlo kratkom vremenskom roku što je rezultiralo apsolutnom katastrofom.

Sveznajući pripovjedač, inače zatočenik srednjovjekovne tamnice koji nam iznosi ovu mršavu storiju, u jednom trenutku spominje čak i žanrove, to bi valjda trebao biti suptilni humor, a meni pak više vuče na podilaženje najnižem ukusu publike i blago podsjeća na jednu davnu srednjoškolsku zadaću u kojoj je autor/učenik spomenuo "Smail-agu i ostale visoke turske funkcionere". Nesretnom čitatelju nije ostavljen ni najmanji mogući prostor da mućne glavom, da donese sam pokoji tanašni zaključak, sve mu je servirano, a naracija, besmislena do boli, upitna po dokumentarnosti kako crtežima tako i pratećim tekstom, trudi se izbaciti svako malo neki duboki citat čime zapravo postiže suprotan efekt.

Čak je i naslovnica neupečatljiva u svojim tamnim neprivlačnim nijansama i neuglednim linijama i kompoziciji koja kao da je predimenzionirana, nepotrebno uvećana za format na kojem je realizirana, da mi zaista nije jasno zbog čega se autor zahvaljuje Bouchqu i Lafebreu na pomoći. Možda je za francusko izdanje bila riječ o drugačijoj varijanti.

Moja isprika svim ljubiteljima stripa na ovolikim izljevima negativnosti, ali nažalost, ovo je uradak nedostojan Fibrina bogatog kataloga.



E zarmix, što je tebe spopalo?
Pod normalnim bih smatrao da uletiš na ovaj topic o “Dvorskoj ludi” te da navedeni strip do mile volje popljuješ ako ti se već ne sviđa što bi između ostaloga držalo vodu o ovoj teoriji “o ukusima ne vrijedi raspravljati...”, ali ti ulječeš na ovaj topic kivan na masu kojoj se ovaj strip sviđa?
Kako to nazvati?...u komentiranju stripa si promašio loptu ili kako ono Dalmatinci kažu, fula si balun?
...da naravno, kao i velikoj većini, i meni se “Dvorska luda” itekako sviđa jer mi čitanje ovog stripa od prve do posljednje strane predstavlja neizmjeran užitak.
Za mene, ovaj strip je uistinu pravo malo remek djelo koje svaki ljubitelj stripa mora imati u svojoj kolekciji.

Nedavno sam negdje na ovom forumu napisao da volim ovaj forum baš zbog toga što na istom postoje ljudi koji su spremni svaki strip iskreno prokomentirati, sviđao im se on ili ne, a komentari onih malobrojnih ljudi koji imaju sličan stripovski ukus mome su nešto što će prevagnuti kod kupovine današnjih vrlo skupih stripovskih izdanja jer nije ugodno kada se čovjek zajebe i “baci” nekoliko stotina kuna na stripove za koje kasnije čitajući ustanovi da nisu “njegova šalica čaja”.
Srećom, zato na ovom forumu postoje i ljudi poput tebe, ljudi različitog stripovskog interesa koji su spremni spasiti moj zajeb i odkupiti moju promašenu kupovinu recimo tamo nekog stripa sa Spiderom Jeruzalemom na naslovnici, stripa koji po meni nema nikakve priče koja bi me zaintrigirala da (jedva) pročitam više od početne knjige serijala...
Uglavnom, ubuduće, cijeniti ću svaki tvoj komentar na pročitani strip, bio on dobar ili loš, samo neka je iskren i nemoj “gristi” ljude koji imaju drukčiji stripovski ukus od tvojega.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 06/01/2019 : 14:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ah, prvi Zidrou koji me nekako razočarao. Ne znam, nije me ni lydie oborila s nogu, ali taj strip je barem imao odličan koncept.
Ovdje nisam osjetio nikakvu dublju poruku ni poantu. Ono, rodiš se deformiran, cijeli život tražiš ljubav i kad ju nađeš, to je to, kraj.
Pa čak ni ona Zidrouva brutalnost koju inače redovito pušim nije pomogla. Porcelov crtež je s druge strane vrlo dobar. Možda pri drugom čitanju bolje sjedne.

6/10

Go kneel and weep
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/01/2019 : 10:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kratko, jednostavno, briljantno 9/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/01/2019 : 22:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meh...
Princeza i žabac, samo šta ovde žabac ljubi princeze.
Iman osjećaj da se Zidrou družija s Jodorowskin dok je ovo pisa.
Priča mi se počne klimat od trenutka kad pas doji Ispljuvka.
6/10

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 16/01/2019 22:44:39
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/01/2019 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zasad su mi svi Zidrouvi stripovi koje je Fibra objavila bili dobri. I Dvorska luda je dobar strip, ali najmanje dobra od Zidrouvih stripova.

Dobro se Nesvrstani prisjetio Jodorowskog.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2019 : 16:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uh,oko ovog stripa se baš lome koplja!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/01/2019 : 17:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Jedino što bih mogao pozitivno reći o ovom stripu je - barem nije Lidija.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000