forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 95 - Dvorska luda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/01/2019 : 18:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Jedino što bih mogao pozitivno reći o ovom stripu je - barem nije Lidija.



A meni je u rangu Lydie koja me ostavila hladnim.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2019 : 18:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Red Marquis

Jedino što bih mogao pozitivno reći o ovom stripu je - barem nije Lidija.



A meni je u rangu Lydie koja me ostavila hladnim.


koja li je to da te je "zapalila",da mi je znati?


PS - hebo vas kasper;obojicu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/01/2019 : 19:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
koja li je to da te je "zapalila",da mi je znati?


PS - hebo vas kasper;obojicu





Sorry frende, te bajke za odrasle me ne pale!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/01/2019 : 22:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
koja li je to da te je "zapalila",da mi je znati?


PS - hebo vas kasper;obojicu





Sorry frende, te bajke za odrasle me ne pale!


a ona debela iz Francis Vilona i "metni mi ga straga",to te pali??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/01/2019 : 22:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dvoumim se između nje i Monice Bellucci.

Edited by - Peyo on 27/01/2019 22:51:04
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/07/2019 : 18:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovih dana procitao i ovog Zidrouja, i moram reci da mi je bolje pao nego ovih par "novijih", Odjel za poroke i Emma G. (koja zapravo nije losa).

Kratko, crno, simpaticno, zabavno i "strasno", prica lepo tece, i zbog humoresknog i bizarnog pristupa, te toga da pricu prica tamo netko u lancima itd.

I da, bajka stil, ali nema veze. Meni je sjelo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 14/10/2019 : 01:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
I meni je ovo sjelo. Crtež je klasičan i dobar, montaža vrlo dobra za priču bez akcije i sa puno popratnog teksta, naslovna nije privlačna ali je u duhu srijednog veka. Priča mi je isto dobra i otvoreni kraj sa svom tužnom atmosferom isto. Mali biser.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2020 : 14:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, ne znam... Po previewu mi se činilo ko da bi moga bit stvarno zanimljiv strip, al nakon šta sam pročita cilu priču, ne mogu reć da sam baš zadovoljan. Priča sama po sebi čak i djeluje ko da ima potencijala, al razrada mi je nekako šablonska i ko da nema jasno definiran cilj. Puno patetike koja mi nije uspila izazvat suosjećanje sa glavnim likom niti mi je pružila neki preveliki osjećaj zadovoljstva dok sam čita, već sam ajmo reć "odrađiva" čitanje. Nije ovo toliko loše koliko je isprazno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 31/10/2022 : 23:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Peti Zidrou, i meni najslabiji do sada - slabiji od Medvjeđe kože, Mrtvih priroda, Lidije i Lijepog putovanja.

Priča ima dosta dobar, turoban početak sa scenama Ispljuvkove majke i njegovim rođenjem... a ima i zanimljivog naratora, o kome takođe ponešto saznajemo. Nažalost, u više navrata je previše tog autorovog teksta koji prepričava ono što vidimo i kako se Ispljuvak oseća itd, umesto da pusti crtež da priča, ili da koristi više dijaloga.
Priča mi je super do trenutka kada mali Ispljuvak postane princezina luda. Odnos lude i princeze nije dobro odrađen. Tu se Zidru gubi a u poslednjoj trećini odlazi u vode fantastike, dajući Ispljuvku magičnu sposobnost. Kraj je zbrzan i ostavio mi je mlak utisak. Ceo strip se - uprkos tome što je na više strana nego standardni BD - čita jako brzo, ali mu to nije prednost.

Crtež mi se dopao, kolor je najbolji u mračnim scenama tamnice i šume na početku - kasnije u dvorcu i ne baš toliko, a naslovnica je odlična i mami na čitanje obećavajući ozbiljnu priču (što ova većinski i jeste) i intrigantnog lika u vidu dvorske lude (razrada Ispljuvka i ostalih sporednih likova je slaba).
Originalna naslovnica sa naslovom Bouffon u srednjevekovnom fontu i sa pozadinom nalik motivima sa tapiserija je još bolja od Fibrine.

Nije loše, ali moglo je biti puno bolje. Početak (prva trećina) je baš obećavao, sredina o'srednja a završnica slabašna i nije uspela da mi izmami emocije, kao što je to bio slučaj sa nekim ranijim Zidruovim radovima. S obzirom na tematiku, srednjevekovni ambijent, neobičnost glavnog lika i misterioznu naslovnicu koja otkriva da luda ima nekakvu vrstu facijalne deformacije, a uz to i činjenicu da je pisao Zidrou čiji su mi se svi stripovi do sada prilično dopali - očekivao sam bolji strip nego što sam dobio. Tako da su moj doživljaj stripa malo pojela u startu (pre)visoka očekivanja, i slabljenje scenarija kako strip odmiče, uz bajkoviti i blago patetični kraj koji mi nije seo. Vidim ima i drugih kojima nije baš seo kako treba, ali i onih kojima je skroz po guštu, što je lepo.





Edited by - Jocko on 01/11/2022 00:58:50
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 27/02/2023 : 15:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
8/10

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/04/2023 : 20:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Početak skroz interesantan i u stilu Jodoa. Dakle bolesnoće, brutalnosti itd. Kako priča odmiče, sve se nekako razvodni, nema nekih "wow" momenta (a koji su se ipak očekivali) te se sve završi nekako mlako i na sredini. Kao da Zidrou nije znao što bi.
Interesantno je da skoro pa i da nema dialoga vec skoro cijelu radnju prepričava jedan od zatvorenika

Crtački tek korektno. Ništa specialno.
Ne znam čemu zahvale na naslovnici jer bar ova u Fibrinom izdanju je u stilu kako otjerati čitatelja da kupi album. Blagi užas

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 02/04/2023 21:13:23
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 06/04/2023 : 00:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Crtački tek korektno. Ništa specialno.
Ne znam čemu zahvale na naslovnici jer bar ova u Fibrinom izdanju je u stilu kako otjerati čitatelja da kupi album. Blagi užas


Svako ima svoj ukus.

Meni je ova naslovnica odlična, sigurno u top 20 Fibrinih naslovnica.
I to baš ovakva kako ju je Markos korigovao,
oni zlatni detalji na originalnoj naslovnici bodu oči i kvare ugođaj.
Crtež isto odličan. Naslovnica i crtež su me i privukli da kupim ovaj album.
...Dobro, i tematika, ali na prvom mestu naslovnica i crtež.

Ovako ukombinovani muško-ženski portreti iz profila i amfasa su mi čista perfekcija, kao na ovom omotu ploče Dragana Stojnića:


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6581 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2023 : 09:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Samo na osnovu previewa, ono što je zarmix napisao na prethodnoj stranici mi deluje poklapajuće sa mojom (pr)ocenom. Obećava promašaj.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 29/05/2023 : 17:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Dobar početak ali kraj nekako banalan, imam utisak da je samo otaljao jer nije imao prostora/vremena da malo produbi priču.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000