forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 100 - Zlato i krv
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Berberi s Rifa koji se bore protiv Španjolaca imaju samo kožne natikače i prastare pucaljke! Ali ja znam gdje možemo naći oružje. U vojnim zalihama. Jedan tip kojeg znam dao mi je prijateljsku cijenu. Ukrcamo sve, puške, streljivo, eksplozive... Dostavimo ih u Tanger i spremimo u džep cijelo bogatstvo... Fali mi samo početni kapital.”

Kolorka 100 • Zlato i krv • 248 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Maurin Defrance • Crtež Fabien Bedouel • Merwan • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-100-zlato-i-krv/450/

Trouble will find me

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 15/11/2017 : 23:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 00:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
na polici strpljivo čeka na red

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 02:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gadna tura Fibre ovom prilikom. Ovo mi se cini zanimljivo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2017 : 07:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
stotka? cestitam!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/11/2017 : 09:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

stotka? cestitam!


Ma ništa bitno, pa imaš na tisuće strip biblioteka objavljenih tu kod nas koje su došle do broja sto, kao da je to neka vijest.

Trouble will find me
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 09:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper

stotka? cestitam!


Ma ništa bitno, pa imaš na tisuće strip biblioteka objavljenih tu kod nas koje su došle do broja sto, kao da je to neka vijest.



nije baš tako ali nek ti bude

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 11:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper

stotka? cestitam!


Ma ništa bitno, pa imaš na tisuće strip biblioteka objavljenih tu kod nas koje su došle do broja sto, kao da je to neka vijest.



nije baš tako ali nek ti bude



+1
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 20:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zlato i Krv u izdanju Pheonixa ima 112 strana tako pise na Alan Ford sajtu a Fibrino pise da ima 248.
U cemu se razlikuju?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 16/11/2017 : 20:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Onda je Phoenix objavio samo 2 albuma od ukupno 4.


Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 20:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper

stotka? cestitam!


Ma ništa bitno, pa imaš na tisuće strip biblioteka objavljenih tu kod nas koje su došle do broja sto, kao da je to neka vijest.


Neka nama "stoickova", u najboljoj ediciji stripova na ovim prostorima. A ne zelim biti zloguki prorok, pa pozeljeti bar jos 400...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 19/11/2017 : 20:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitao ovaj integral. Divota. Ovdje ima više Pratta nego u najnovijem Cortu Malteseu (Pod ponoćnim suncem). Pravi čistokrvni avanturistički strip epskih razmjera. Zapravo je sjajno kako ima još uvijek autora koji su u stanju ispričati svježu, romantičnu pustolovinu nakon toliko objavljenih stripova, snimljenih filmova i napisanih knjiga. Uz Tylera Crossa, meni je ovo najdraži strip Fabiena Nuryja. Bravo za Fibru! Dostojna stotka.
Go to Top of Page

lifesence
Starting Member

97 Posts

Member since 14/04/2010

Posted - 20/11/2017 : 22:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lifesence a Private Message  Reply with Quote
Nešto bolja naslovnica kod Fibre, ali jeftinije će da mi bude kod Colta...
Inače, odličan obećavajući strip, posle čitanja prve dve epizode...
Realno, Nury je vrhunski scenarista, jedino je žestoko fulao kod Smrti Cara, jer se prilikom pisanja pozivao na ultra pogrešne izvore dešavanja iz tog vremena, čista boljševička komunistička propaganda...

Edited by - lifesence on 21/11/2017 23:22:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2017 : 22:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
2 x 1800 dinara je jeftinije od 3100 dindži?
neobična matematika
(nadam se da colt ovo ne vidi )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/11/2017 22:33:22
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/11/2017 : 11:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper

stotka? cestitam!


Ma ništa bitno, pa imaš na tisuće strip biblioteka objavljenih tu kod nas koje su došle do broja sto, kao da je to neka vijest.



Nema jih tako mnogo a ova tvoja (vaša) su tvrdokorične kolorne knjige i več zato nešto više i bolje. A i sadržaj je prva liga.

Ovaj strip izgleda odlično, verovatno nabavljam sledeće godine.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 21/11/2017 11:38:44
Go to Top of Page

lifesence
Starting Member

97 Posts

Member since 14/04/2010

Posted - 21/11/2017 : 23:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lifesence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

2 x 1800 dinara je jeftinije od 3100 dindži?
neobična matematika
(nadam se da colt ovo ne vidi )



Ma, moja matematika je malo drugačija...Fibre nemam sa popustom...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/11/2017 : 18:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Upravo sam pročitao ovaj integral. Divota. Ovdje ima više Pratta nego u najnovijem Cortu Malteseu (Pod ponoćnim suncem). Pravi čistokrvni avanturistički strip epskih razmjera. Zapravo je sjajno kako ima još uvijek autora koji su u stanju ispričati svježu, romantičnu pustolovinu nakon toliko objavljenih stripova, snimljenih filmova i napisanih knjiga. Uz Tylera Crossa, meni je ovo najdraži strip Fabiena Nuryja. Bravo za Fibru! Dostojna stotka.


Jedva cekam doci doma i odploviti na Fibrinim albumima...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 04/12/2017 : 21:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
procitao!! odlicno, malo previse idealiziranja marokanaca i islama, narocito pred kraj gdje to postaje previse, ali kao sto netko rece sjajna avantura i romansa, velika prica. i da, nikakvu fibru ni phoenix nisam kupovao, jednostavno skinuo 4 originalna albuma, zavalio se i ajmo, usteda zagarantirana

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/12/2017 : 01:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dobra pustolovina stare skole u novom stihu. Ne bi se slozija da se idolizira islam, idolizira se prije neki buntovnicki duh, ideali i sloboda naroda...Vise je neki pamflet europskoj kolonijalnoj povijesti...iako je to klasika danas u francuskom stripu, poseri sve svoje europske vrijednosti,prihvati i idoliziraj tuđe...valjda to raja pusi...ili mora pusit... al opet to je sekundarna stvar u stripu...primarna je cista pustolovina.7.5/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/12/2017 : 17:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jednog ružnog kišnog dana,za vreme Velikog rata,negde u dubini nemačko-francuskog fronta,u ogromnom krateru od granate,naći će se poručnik Kalikst de Prampend,te vojnici, korzikanac Leon Matilo i marokanski berber, Ahmed.I tu,pod pljuskom bombi,započeće jedno veliko pijateljstvo između aristokrate,sputanog okovima i licemerjem svog klasnog statusa i sitnog,ali preduzimljivog kriminalca koji sanja o slobodi,avanturama i piratstvu. Zajednički san i ambicije će ih odvesti u Maroko,kod Rifskih berbera(i prijatelja iz kratera,Ahmeda),kojima će krijumčariti oružje,nepohodno u njihovoj borbi za nezavisnost.
I tako počinje jedna epska avantura,sa svim pratećim elementima - oružanim borbama,prijateljstvom,izdajstvom,romansom,dramskim i kriminalističkim zapletima,politikom,a pre svega borbom za slobodu.
Nuri,zajedno sa Defransom,još jednom pokazuje veliko majstorstvo pripovedanja,koje su odlično ispratili Mervan i Beduel.
Naslov dostojan jubilarnog, stotog broja sjajne edicije Kolorka.
5/5 (zadnji album 5+/5 )

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/12/2017 17:13:04
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 21/12/2017 : 08:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Dobra pustolovina stare skole u novom stihu. Ne bi se slozija da se idolizira islam, idolizira se prije neki buntovnicki duh, ideali i sloboda naroda...Vise je neki pamflet europskoj kolonijalnoj povijesti...iako je to klasika danas u francuskom stripu, poseri sve svoje europske vrijednosti,prihvati i idoliziraj tuđe...valjda to raja pusi...ili mora pusit... al opet to je sekundarna stvar u stripu...primarna je cista pustolovina.7.5/10.



da, tako nesto sam i mislio, pogodio si bit, ja sam imao problema izraziti se pa sam napisao islam i markanci

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2018 : 15:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prekletio sam sta su vec ostali napisali o ovom klasiku, i moram da se slazem sa Antom.

Velike preporuke za ovu stripcinu, bilo da cete je citati u Fibrinom, Phoenix Pressovom ili nekom drugom ruhu, mada mi pomalo zao za PP da su izabrali strip koji ce objaviti u 2 nastavka, dok je kod Fibre objavljen integral.

"Velika" prica epskih sirina, ima tu svega, prijateljstva, "izdaje", akcije, ljubavi, vjernosti i odanosti, principe i pohlepu. Izgleda kao da je tako lako napraviti ovakav strip, kao po nekoj sabloni, jer se sve tako lepo poklapa, ali vjerujem da nije tome tako.
Ne bih isao tako daleko da kazem da je strip za "11" (but mine goes to eleven), ali ako bih bio od onih koji ocjenjuju stripove na skali od 1 do 10, mislim da ne bih nasao puno razloga protiv desetice.

Ako ce Zlato i krv na kraju dospjeti među prvih 5 NAJ stripova u 2017... to nam ostaje jos vidjeti. Ali sam ga vidim negdje tamo gore (barem trenutno, jer me ceka jos nekoliko kapitalaca ).
Slicno kao i Moc nevinih (mada nije napravljen tako "grandiozno, epski" i strukturirano).



Edit: Zaboravih komentirati ovo od Zagora... "Vise je neki pamflet europskoj kolonijalnoj povijesti...iako je to klasika danas u francuskom stripu, poseri sve svoje europske vrijednosti,prihvati i idoliziraj tuđe...valjda to raja pusi...ili mora pusit... al opet to je sekundarna stvar u stripu..."

Ne bih se bas slozio da se tu ide samo na "posrati domace, europske vrijednosti", nego zapravo za odraz situacije koja je bila tada u Africi, i posljedice "nasih europskih vrijednosti na samom terenu". Koliko su samo sranja Francuzi napravili u Africi. A da o Belgijcima/Belgijancima ni ne pricamo (genocid), ti su drzali crnce u kavezima jos u proslom stoljecu, i to tu na europskom tlu, ne dole.

Ali barem cemo se sloziti da je to "sekundarna stvar" u ovom stripu.







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/01/2018 13:04:16
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/01/2018 : 15:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Vrlo dobar avanturistički BD strip,doduše malo pretjerano ali ne smeta.
Za šaku dinamita(koji je baš nekidan bija na tv-u) u sj.Africi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 11/01/2018 : 20:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



Edit: Zaboravih komentirati ovo od Zagora... "Vise je neki pamflet europskoj kolonijalnoj povijesti...iako je to klasika danas u francuskom stripu, poseri sve svoje europske vrijednosti,prihvati i idoliziraj tuđe...valjda to raja pusi...ili mora pusit... al opet to je sekundarna stvar u stripu..."

Ne bih se bas slozio da se tu ide samo na "posrati domace, europske vrijednosti", nego zapravo za odraz situacije koja je bila tada u Africi, i posljedice "nasih europskih vrijednosti na samom terenu". Koliko su samo sranja Francuzi napravili u Africi. A da o Belgijcima/Belgijancima ni ne pricamo (genocid), ti su drzali crnce u kavezima jos u proslom stoljecu, i to tu na europskom tlu, ne dole.

Ali barem cemo se sloziti da je to "sekundarna stvar" u ovom stripu.




PA da, sve to stoji, eto fibra je izdala i Kongo nedavno, imaš 9 milijuna mrtvih, imaš bogatu Belgiju danas s Lukakuom u napadu, ali, jeli Francuska ili Belgija sinonim za Europu? Šta je Europa? Po meni kršćanstvo i humanizam su temelji Europe šta god ko gura danas, a ta liberala nema alternative u općoj zapadnoj kulturi danas, pa tako ni u stripu koji je prihvatljiv za tržište. Ne gledam samo ovaj strip nego masu što sad izlaze na zapadu. To je jedna struja, a sve ostalo je populizam. Meni je apsurdno ako neko ima svoja uvjerenja, i ako se ona kose s zapadnim mainstreamom da je odma populist? Što znači populist? Da ugađaš želji naroda, ideš im niz dlaku? To je valjda loše? Ne znam, valjda je dobro imat ta uvjerenja na niskom levelu, kasnije ako postaneš neki čelnik moraš minjat mišljenje jel ako misliš kao nekoć, ako si konzistentan, postaješ...populist? Di je granica?
Naravno, to gledam širu sliku, ne samo ovaj strip.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/01/2018 : 15:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
upravo pročitao i pun pozitivnih dojmova....odličan strip..super avantura + crtež 9/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/05/2018 : 11:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno jedan od najboljih avanturističkih stripova koje je fibra izdala. Filmska priča, napeta do kraja. Uživancija samo takva.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000