forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TORPEDO 1936
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 19/11/2017 : 20:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

samo vi uživajte deco moja..nemojte si kvarit gušt slušajući jednog kitoljubca!
baš čitam nove MALE RENDŽERE od Van Gogha...neznate što propuštate!
Nikakav smor i mračne teme,,...samo avantura,zabava,humor...



Kitoljubac :) živećemo i pustićemo druge da žive :)

Vidimo se u Perucici!

Edited by - radio clash on 19/11/2017 20:43:11
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/11/2017 : 21:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radio clash

quote:
Originally posted by teller

samo vi uživajte deco moja..nemojte si kvarit gušt slušajući jednog kitoljubca!
baš čitam nove MALE RENDŽERE od Van Gogha...neznate što propuštate!
Nikakav smor i mračne teme,,...samo avantura,zabava,humor...



Kitoljubac :) živećemo i pustićemo druge da žive :)




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2017 : 12:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
aj malo da i ovde saramo

druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju

ne budi zato ovca, citaj propovednika
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2017 : 14:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Opet vi o kruskama i jabukama.
A da ubacim ja tu i Punishera kad smo vec kod krvolocnih i nasilnih likova?
:P

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 14:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A mogli bismo i Velikog ubojicu indijanaca, Za-Gor-Te-Neja.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 21/11/2017 : 17:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


A mogli bismo i Velikog ubojicu indijanaca, Za-Gor-Te-Neja.






ili Dampyra još većeg ubojicu vampira

taj propovjednik je šaka jada po broju mrtvih višeslojno visoko intelektualni strip sa strašnim crtežom

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 21/11/2017 17:20:13
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/11/2017 : 18:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

aj malo da i ovde saramo

druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju

ne budi zato ovca, citaj propovednika


Druze, nikad bolje sisanje, odavde do vjecnosti, a iako nemam apsolutno nista protiv propovjednikovih ovaca,(dapace),to su totalno razliciti torovi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2017 : 18:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Druze, nikad bolje sisanje, odavde do vjecnosti, a iako nemam apsolutno nista protiv propovjednikovih ovaca,(dapace),to su totalno razliciti torovi...



bitno mi je da si se slozio samnom oko torpeda 2.
torpedo 1 je druga prica...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/11/2017 : 20:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ja i dalje mislim da je i "najlosije" nacrtani Torpedo nedodirljiv... ako se tu moze naci sto lose...zakon strip.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 23/11/2017 : 21:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma ja i dalje mislim da je i "najlosije" nacrtani Torpedo nedodirljiv... ako se tu moze naci sto lose...zakon strip.


Potpuno se slažem.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/12/2017 : 21:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Torpedo je serijal koji se sastoji vecinom od kratkih prica izmedju 8 i 12 stranica, rijetke su one, poput epizode "Cuba", koje zauzimaju mjesto od nekih pedesetak stranica. Osim vecinom odlicnog scenarija koje potpisuje Abuli, sjajno se uklapa prije svega i Bernetov crtez. Prve epizode, koje je nacrtao Toth, su takodje ok nacrtane, ipak pravi Torpedo je onaj Bernetov. Serijal sadrzi nesto preko 700 stranica, s tim se mora reci da je prvih 200 najbolji dio serijala. Tu su autori jos u punoj snazi i iako tema bas i nije nova, odlicno je sprovedena. Nakon tih 200 stranica vise se ide u parodiju, pa strip vise nalikuje Talicnom Tomu, to ne kazem samo zato jer se izmedju ostalih pojavljuju cak i banditi Daltonovi. Mislim da je to steta, osjeti se kvalitetni pad, bilo u scenariju ili crtezu. Ali ok, to jos nekako ide, onda zadnjih otprilike 250 stranica dolazi do jos veceg kvalitetnog pada, Torpedo djeluje kao potrosen serijal i sve vuce na to kao da autori nisu vise imali sta da kazu. Ne samo da su price i fore u nedogled pocele da se ponavljaju, vec je to uradjeno na manje efikasniji nacin nego prije, moglo bi se reci da je tu vec Torpedo izgubio svoju dusu i sve one pozitivne stvari koje su krasile jednom ovaj serijal.

O samom liku se moze mnogo toga reci, ali ne i da se radi o junaku. Torpedo je negativac, kriminalac, ubica, rasista, sovinista i nacionalista. Na pocetku je silovao nekoliko zena, pa hajde, moglo mu se tu progledati kroz prste jer su te zene vecinom bile kurve, medjutim s vremenom je silovao i nekoliko postenih zena, izmedju ostalih i djevice, sto je malo previse bilo. Autori su tu otisli po mom misljenju malo predaleko, jos su ta silovanja ponekad prikazana satiricno, sto je totalno neukusno ukoliko imamo u vidu sta se tacno tu desilo. Uopste su zene prikazane kao stvari koje treba mlatiti i silovati. Cijeli strip je totalna mizoginija! Ukoliko se nadje jedna zena koja smatra ovaj strip barem ok, onda ta nema sve daske u glavi. Zbog toga sam tokom citanja uspio da uspostavim simpatije prema stripu zbog odredjenih fora i djelimicno dobro odradjenog scenarija, ali ne i prema samom liku Torpeda. Mozda bi sve bolje bilo da su ga autori na kraju serijala roknuli, ali kako smo kasnije saznali, postoji i Torpedo 1972, gdje mozemo da vidimo kako je odvratni tip docekao duboku starost. Nazalost.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/12/2017 : 23:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
TORPEDO je sranje..isto ko Špageti...dobar početak ne može opravdat kasniji period i odvratnu osobnost glavnog lika...
da su završili na 200 strana bilo bi koliko-toliko ok, kasnije su taj lik toliko razčlovečili da su mu zaboravili nacrtati samo malo brčica pod nosurinu i
rođen je... Adolf Hitler! Odvratno,... sva ona ubistva,silovanja,cinizam,sadizam,mazohizam,fašizam,šovinizam...nadam se da je to samo strip i da takav čovjek po imenu Torpedo ne postoji i u stvarnom životu.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 04/12/2017 : 23:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Osim vecinom odlicnog scenarija koje potpisuje Abuli, sjajno se uklapa prije svega i Bernetov crtez.



Nakon ove konstatacije (koja je po meni OK), u nastavku samog sebe pomalo demantiraš hvaleći samo 200-tinjak prvih stranica.

quote:
Originally posted by King Warrior
O samom liku se moze mnogo toga reci, ali ne i da se radi o junaku. Torpedo je negativac, kriminalac, ubica, rasista, sovinista i nacionalista. ...



Torpedo je odvratni debil, ali strip je vrhunski napravljen, provokativan (da ne kažem kontroverzan) i zabavan (barem meni). Na CRŠ-u je Bernet spomenuo da je Toth napustio ovaj strip zbog karaktera njegova junaka.

P.S. Spram nekih likova iz amero-shitova nad kojima mnogi na forumu sline, Torpedo je skoro kamilica.

Edited by - Peyo on 04/12/2017 23:55:11
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 05/12/2017 : 00:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
torpedo je bzvz ,ali ne iz razloga što je protagonist bad guy ,što tuće i ubija iz zabave već što je scenariji prenaivan,predvidiv i pravolinijski.humor ima dobrih točaka i par igri riječi su me nasmijale al to je to.priče su prekratke da bi se povezao sa likovima i tek što nešto počne,bam evo kraja,nije trajalo ni 10 strana.crtež je ok al to ne spašava stvari.

i ne kuzim ovo moraliziranje tipa bile su kurve pa je kao ok što ih je silovao ? lol
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/12/2017 : 10:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

TORPEDO je sranje..isto ko Špageti...dobar početak ne može opravdat kasniji period i odvratnu osobnost glavnog lika...
da su završili na 200 strana bilo bi koliko-toliko ok, kasnije su taj lik toliko razčlovečili da su mu zaboravili nacrtati samo malo brčica pod nosurinu i
rođen je... Adolf Hitler! Odvratno,... sva ona ubistva,silovanja,cinizam,sadizam,mazohizam,fašizam,šovinizam...nadam se da je to samo strip i da takav čovjek po imenu Torpedo ne postoji i u stvarnom životu.




telleru, apsolutno se slažem da svatko treba imati svoje mišljenje o nekom stripu ili strip junaku, ali ako ti se nešto ne dopada to svakako ne treba deklarirati kao SRANJE....
meni se osobno ne dopada Preacher, ali nikad ga neću nazvati sranjem, barem iz poštovanja onima koji ga obožavaju
i ja sam nekad dijelio tvoje oduševljenje Malim rendžerom tamo 80-tih godina kad mi je bio fantastičan, ali mislim da sam ga odavno prerastao i sad mi više pašu stripovi tipa Torpeda ili većina toga od Fibre..... ali dobro, ponavljam opet, ovdje svatko ima potpuno pravo reći svoje mišljenje i to je bogatstvo ovog foruma....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/12/2017 : 10:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Meni je malo bzvz. kada se govori o prerastanju stripova koji su stvoreni za sve uzraste. Ima zaista stripova koji su za djecu i koji se s godinama prerastu, poput Diznijevih, Snorkijevaca i slicnih. Kit Teller je dobrim dijelom strip pun nasilja, u njemu se moze uzivati u svim godinama. Nije ni forumas teller neki tamo klinac, vec zreo i odrastao covjek, on i dalje moze da uziva u Malom Rendzeru. Neki drugi, poput nenna i mene, upoznali su neke druge stripove i Rendzer nam je postao nezanimljiv. Forumas Teller je takodje upoznao druge stripove, ali on i dalje uziva u Rendzeru. Dakle, nije stvar prerastanja vec ukusa. Nista manje ni vise.
Meni je takodje glupo kada neko lupi nesto poput da je prerastao Zagora, jer ja u njemu do dan danas najvise uzivam. Sam mi je Bog svjedok da je rijetko ko na ovom forumu procitao toliko raznolikih stripova kao ja. Nisam sa tim stripovima dosao u kontakt pojavljivanjem Fibre, vec ih konzumiram jos od pocetka devedesetih godina pa sve do dan danas.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 06/12/2017 : 12:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Kod ovakvih stripova / knjiga / filmova uvek u toku čitanja osetim da li je reč o nasilju radi nasilja (L'violence pour l'violence-tizam), ili postoji i nešto drugo, nekakav manje ili više uočljiv a najčešće suptilan sloj ispod nasilne površine.
Kod ovog stripa ću to da procenim kada budem čitao, nekoliko pričica koje sam pročitao nisu dovoljne da donesem konačan sud. Kod Sage sam odmah utvrdio da autor namerno preteruje u dijalozima, čime je postigao da mu likovi zvuče neprirodno i nakaradno. Već na prve tri strane je izgubio moje 'poverenje'.
Tarantinovi filmovi su originalni u svojoj neretko gluposti, dakle nisu čisto nasilje, ima tu nečeg više, možda ne u pogledu same radnje ali se oseti da je neko inteligentan pravio taj film.

Što se mene tiče, kada je reč o bilo kakvom vidu nasilja i preterivanja, iskrenost autora se prosto oseti tokom čitanja.
Drugo, nije isto ni koji je žanr - ako je silovanje i nasilje nad ženama upakovano u humoristični žanr, kao kod Torpeda, naravno da će to nekog čitaoca da iznervira ili povredi, za razliku od silovanja i nasilja u, npr, Dilanu Dogu - gde je isto prikazano iz dosta mračnijeg, ozbiljnijeg ugla.
Isto važi i sa stripom Roberta Kramba o Mačku Fricu - smeješ se al ti nije do smeha, jer znaš da takve stvari ipak u svojoj osnovi, suštini, ni malo nisu smešne.
I onda sve zavisi:
- od toga kako će autor da iznese svoju priču, da li će ipak dati nekakav vid katarze, ili ljudskosti, obrt, mudrost, zaokret, šta god, il' će strip da ostane samo puko nasilje radi nasilja. Često je razlika između ta dva mala, i ne znam da je objasnim, prosto osetim.
- od toga kakav je mentalni sklop čitaoca. Ja nisam toliko osetljiv na nasilje, inače ni Dilana ne bih čitao, ali sam osetljiv na svaki vid preterivanja u stripovima, znam da nanjušim kada autor jeftino preteruje da bi šokirao čitaoca, a kada uspe da unese neku životnost i dokaže da je njegov strip ipak nešto više od pukog nasilja, da je ono samo sredstvo, a ne cilj.
Tako može da se desi da onaj ko je veoma osetljiv na svaki vid nepravde i nasilja (naročito u formi (crnog) humora) i ne primeti suptilan sloj ispod površine. A mož' da bude da tog sloja i nema, i da je strip (objektivno) govno. Dok će nekome trećem, ko voli nasilje radi nasilja, i kao takav biti odličan.



Edited by - Jocko on 06/12/2017 12:22:42
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2017 : 20:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Meni je malo bzvz. kada se govori o prerastanju stripova koji su stvoreni za sve uzraste. Ima zaista stripova koji su za djecu i koji se s godinama prerastu, poput Diznijevih, ...



Ne bih želio da stekneš utisak kako imam nešto protiv tebe, ali moram opet reagirati.

Naime opet si upao u proturječnost.

Složio bih se sa prvom rečenicom. Ali u drugoj kontriraš samom sebi vezano za prvu rečenicu.

Prije svega staviti se stripove koje zovemo kako ti kažeš Diznijevim u istu vrijednosnu skupinu je neprihvatljivo.

Trpati stripove koje su crtali (a neke i sami pisali) Barks, Gottfredson, Toth, Kelly, Taliaferro, Don Rosa da dalje ne nabrajam, isključivo pod dječje koje smo prerasli (a spadaju u najmanju ruku pod all ages) je neprihvatljivo.

Da ne spominjem da su to vrhunci devete umjetnosti.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/12/2017 : 21:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Kod Sage sam odmah utvrdio da autor namerno preteruje u dijalozima, čime je postigao da mu likovi zvuče neprirodno i nakaradno. Već na prve tri strane je izgubio moje 'poverenje'.


Heh, kod mene je upravo suprotno. Što su ti ukusi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/12/2017 : 21:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Naime opet si upao u proturječnost.


Svaki moj komentar je dobro smisljen, provjeren i poucan. Ako ponekad pomislis da nisam u pravu, sjedi, razmisli, onda ces skontati da sam ja uvijek u pravu. U sustini u takvim slucajevima postoje samo dvije solucije:
1. Ja sam u pravu!
2. Drugi nisu u pravu!
Nesto od to dvoje mora biti.

Jos nam samo fali neko ko ce reci da su Snorkijevci za sve uzraste i da spadaju u vrhunac devete umjetnosti.
:P
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 06/12/2017 : 21:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Svi koji pišu da ih je Torpedo šokirao, samo dokazuju kako je strip zapravo dobar. Mislim, sama suština stripa je da vas zaprepasti, ali i da vam otvori oči, jer takve stvari nisu fikcija, zbilja su se događale (i danas se događaju). Luca Torelli je kao lik odvratan, zao, no kakav je svijet oko njega? On je okružen okrutnim i mračnim svijetom, on se ne ponaša drugačije jer ni ne zna drugačije. Živi u svijetu u kojem je pravilo ubij ili budi ubijen. Kad bolje pogledamo cijeli strip, nijedan lik u Torpedu nije svetac.
Zapravo, Torpedo me podsjetio na jedan citat iz Theodorea Poussina od kapetana Georga Towna: "Nisam ja zao. Zao je svijet. Ja ga samo izazivam."
Nemam pojma kakve su to lošije epizode Torpeda, sve što sam ja čitao bilo je fenomenalno. I crtački i scenaristički (iako su mi, priznajem, prve epizode malo bolje).

Edited by - karlitos on 06/12/2017 21:38:49
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2017 : 22:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Jos nam samo fali neko ko ce reci da su Snorkijevci za sve uzraste i da spadaju u vrhunac devete umjetnosti.
:P



Uspoređivati Snorkijevce sa radovima onih koje sam spomenuo je kao uspoređivati Pivarića sa Messijem.

Kao potvrdu onog što sam napisao o vrijednosti npr. Barksovih stripova pišu poznatiji i upućeniji od mene
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/12/2017 : 00:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

1. Ja sam u pravu!
2. Drugi nisu u pravu!
Nesto od to dvoje mora biti.





Oba rešenja su pogrešna.

quote:
Originally posted by Peyo
[ Barks, Gottfredson, Toth, Kelly, Taliaferro, Don Rosa

vrhunci devete umjetnosti.



Ovo je tačan odgovor.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/12/2017 : 01:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior



Jos nam samo fali neko ko ce reci da su Zagor za sve uzraste i da spada u vrhunac devete umjetnosti.
:P

Iz nečije druge perspektive (ne nužno moje) rečenica bi mogla biti ovako postavljena

Go kneel and weep
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/12/2017 : 06:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma..malo sam preterao...izprika/izvinenje svima kojima se Torpedo svida...
Meni je odbojan,ne zbog korektnog crteza vec valjda sto opcenito ne volim negativce..
Ko klincu mi i Mister No nije odgovarao..kakav je to junak..loce,pusi,goni zenske...
Torpedo se sa tih par stranica svaka prica i nije mogao razviti u nesto extra..
Procitao sam ja i nesto Torpeda,ima fora odlicnih..ali ona silovanja,ubojstva,mucenja su me odbila totalno..ne volim brutalne stripove pa koliko se trudio...probao sam vec citat more stvari ali sam shvatio da me samo dobar Bonelli bas opusti...
Malo nostalgija, malo ne volim strip sa puno mozganja i filozofije,malo navika...iz 1000
razloga ja volim strip citat da me opusti,zabavi,razonodi...za teske teme procitam dnevne novine ili pogledam neki smor na tv.
Ukusi su razliciti i ako netko rece da je Teller bzvz necu se uvredit..
Nekad bi se,danas sam stari forumski lisac i ne padam na te fore...
Uzivajte u Toroedu a kad zelite odmorit uzmite u ruke nekog Tellera..ajmo rec sad kad dodu ozbiljnije epizode...ne slepim se da je Teller od pocetka suho zlato...strip je poceo izlazit 60-tih,tada je sve bilo naivno...pogledajte prve Zagore ili Texe...
Jedini ili jedan od redkih junaka da je meni najbolji bas na pocetku su Ken Patker i Magicni vjetar...i delimicno Dzudas...
Evo i taj Marsal Bass me nije privuku sa tim upucanim glavama i tom brutalnoscu...sva cas autorima ali takvi stripovi me odbijaju...valjda sto sam se takvih stvari i nagledao u stvarnom zivotu...pozdrav ljudi i uzivajte.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000