forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: TORPEDO 1936
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/12/2017 : 10:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Peyo, glorificirani i manipulativni tekstovi postoje o skoro svakom stripu.
Nije potrebno traziti neke recenice koje bi potvrdile kako diznijevi stripovi nisu iskljucivo za djecu. Ti i jos nekoliko forumasa volite te stripove za djecu, sto je ok, ali je nepotrebno sada iz ljubavi praviti od tih stripova nesto sto nisu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2017 : 11:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Peyo, glorificirani i manipulativni tekstovi postoje o skoro svakom stripu.
Nije potrebno traziti neke recenice koje bi potvrdile kako diznijevi stripovi nisu iskljucivo za djecu. Ti i jos nekoliko forumasa volite te stripove za djecu, sto je ok, ali je nepotrebno sada iz ljubavi praviti od tih stripova nesto sto nisu.



A da opet proturječiš samom sebi stavio si u potpis .

Ovo dalje nema smisla. Predajem se, u svemu si u pravu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/12/2017 : 11:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Predajem se, u svemu si u pravu.


Znam, druze. To sam i napisao na prethodnoj stranici. 👍🏼
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2017 : 12:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Peyo
Predajem se, u svemu si u pravu.


Znam, druze. To sam i napisao na prethodnoj stranici. 👍🏼



Ako se kad sretnemo plaćam turu 👍🏼.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/12/2017 : 12:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Moze, druze, ne bih ti ostao duzan. Uzivo bi mogli onda malo vise o diznijevim stripovima, pogotovo o Barksu od kojeg hrpu stripova imam u podrumu. Samo, ne govori to nikome, moram da pripazim na forumski imidz, ne da neko sa foruma pomisli kako citam stripove za djecu. :D
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2017 : 13:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nema frke, nikom ni riječi .
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/12/2017 : 17:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Moze, druze, ne bih ti ostao duzan. Uzivo bi mogli onda malo vise o diznijevim stripovima, pogotovo o Barksu od kojeg hrpu stripova imam u podrumu. Samo, ne govori to nikome, moram da pripazim na forumski imidz, ne da neko sa foruma pomisli kako citam stripove za djecu. :D


Kako sad?..a ja sam bio siguran da citas Zagora?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 07/12/2017 17:15:32
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/12/2017 : 20:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Citam sve, bez izuzetka.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 09/12/2017 : 13:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi Torpedo, za mene ocjena 5+ . 5 jer mi je zabavan a + jer je politički nekorektan. 😂 Nabavit ću i svakako i drugi dio.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/12/2017 : 14:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivke80

Pročitao prvi Torpedo, za mene ocjena 5+ . 5 jer mi je zabavan a + jer je politički nekorektan. 😂 Nabavit ću i svakako i drugi dio.


ha,ha....
kralju!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 15/03/2018 : 16:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Da li su ove dvije knjige sve od Torpeda 1936?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/03/2018 : 17:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
da.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 23/06/2019 : 09:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
Duhovito, inteligentno, zabavno... genijalno!





When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/06/2019 : 12:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zagor2805

Duhovito, inteligentno, zabavno... genijalno!




Welcome To The Club!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/06/2019 : 19:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Peyo, glorificirani i manipulativni tekstovi postoje o skoro svakom stripu.
Nije potrebno traziti neke recenice koje bi potvrdile kako diznijevi stripovi nisu iskljucivo za djecu. Ti i jos nekoliko forumasa volite te stripove za djecu, sto je ok, ali je nepotrebno sada iz ljubavi praviti od tih stripova nesto sto nisu.


glorificirani tekstovi ne postoje zapravo ili su svi takvi - ako je neko plaćen za to to se vrlo lako vidi iz teksta i još lakše ignorira - ako radi isključivo radi novca - e sad - ni jedan tekst koji sam napisao o stripu vjerojatno ne bi prošao bez osude glorificiranje - ako nešto volim napraviti ću tekst gdje ću istaknuti ono što su meni vrline - mane ako ih navedem neću navesti tako da umanje vrline - zašto? nitko ko piše nije sasvim pošten ali ako pišeš iz ljubavi a znaš o ćemu pišeš znati ćeš to napraviti kako treba kako želiš - o stvarima koje ne voliš sa je prvi ne bih trudio trošiti vrijeme za pisanje...nema ni dječjih stripova u potpunosti - trenutno se bavim popajem i otkrivam neke stvari (otkrivam? sad ih vidim na taj način a ne moraju biti točne jednostavno su moje viđenje) koje prije nisam ili nisam dovoljno razumio da bih ih vidio...a popaj je potpuno "dječji strip" što god to značilo - a u isto vrijeme to me ne sprečava da obožavam Torpeda - kao i u filmu recimo film noir...

Edited by - rommel on 24/06/2019 19:18:33
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2019 : 19:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao za par dana obe knjige Torpeda 1936.

Vrhunski strip! Ono sto smatram najvecom vrlinom Torpeda je atmosfera Njujorka 30ih i 40ih i potpuna politicka nekorektnost autora, sto ja obozavam. Obilje nasilja, silovanja, ubistava i crnog humora praceno sjajnim crtezom Jordija Berneta (mada mi je i Alex Toth u prve dve price bio odlican). Kvalitet prica osciluje, prva knjiga mi je manje vise u potpunosti odlicna, u drugoj knjizi mi je prvih 100-150 strana bolje od ostatka, sem poslednje duze price koja mi je isto odlicna.

Izdvojio bih kao najbolje price o Torpedovoj mladosti na Siciliji i kada je tek stigao u Njujork i Lolitu. Od duzih prica sve su mi dobre sem Kube koja je dosadna i neduhovita.

Fibrino izdanje je prelepo, dizajn korica i unutrasnjosti je prelep i odlicno izgleda i na polici. Otisak i uvez isto odlicni.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/12/2019 : 08:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Čitam ovih dana ponovno Torpeda,koje remek djelo. Baš te oraspoloži.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 01:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Čitam ovih dana ponovno Torpeda,koje remek djelo. Baš te oraspoloži.



Ja sam idalje pod utiskom stripa iako sam ga zavrsio pre dve nedelje. Jedan od najdrazih mi stripova u kolekciji!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/12/2019 : 09:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Moj utisak sasvim suprotan. Strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Crtež loš. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati. Sve u svemu toliko razočaranje da nisam ni mogao dovršiti čitanje ove nakupine stranica.
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 11:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote



https://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Torpedo-1936-strip-zivopisnih-negativaca-gangsterskog-duha




When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/12/2019 : 11:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Moj utisak sasvim suprotan. Strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Crtež loš. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati. Sve u svemu toliko razočaranje da nisam ni mogao dovršiti čitanje ove nakupine stranica.



Ovo je jedan od najšaljivih postova ikada .

U suprotnom (ako ti to nije bila namjera) !!!
Go to Top of Page

zagor2805
Starting Member

Croatia
50 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 11:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor2805 a Private Message  Reply with Quote
"Ne navijaju Abulí i Bernet za loše dečke, ne prave od Torpeda narodnog heroja ili idola (mada uvijek ima onih kojima Torpedo služi kao životni uzor u bolesnoj mjeri), niti propagiraju amoralne vrijednosti, već ih otvoreno ismijavaju i prikazuju u grotesknom obliku."




When life gives you lemons, make a lemonade
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2019 : 11:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Moj utisak sasvim suprotan. Strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Crtež loš. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati. Sve u svemu toliko razočaranje da nisam ni mogao dovršiti čitanje ove nakupine stranica.


siguran sam da ćeš promeniti mišljenje o Torpedu kad napuniš 16,17 godina.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/12/2019 11:29:18
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/12/2019 : 11:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by logo111

Moj utisak sasvim suprotan. Strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Crtež loš. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati. Sve u svemu toliko razočaranje da nisam ni mogao dovršiti čitanje ove nakupine stranica.



Ovo je jedan od najšaljivih postova ikada .

U suprotnom (ako ti to nije bila namjera) !!!


Očito ti standardi duhovitosti nisu visoki kad ti je tako smiješan tuđi argumentirani stav oko ovog stripa.
Tako da ne sumnjam da si ti s takvim standardima našao zabavu u njemu.
Slobodno ti uživaj u njemu i umjesto ovakvih ispraznih upisa probaj smisleno napisati što te je tako oduševilo, nasmijalo, zabavilo......
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/12/2019 : 11:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by logo111

Moj utisak sasvim suprotan. Strip bez priče i poruke, tanak i predvidljiv scenarij koji se ponavlja. Crtež loš. Pun najprimitivnijih seksističkih ispada, totalna negacija dostojanstva i osobnosti žene - mizogenija na kvadrat u kojem nisam mogao ni najmanje uživati. Sve u svemu toliko razočaranje da nisam ni mogao dovršiti čitanje ove nakupine stranica.


siguran sam da ćeš promeniti mišljenje o Torpedu kad napuniš 16,17 godina.



Jel ću onda prerasti Zagora, kao ti ?

Uostalom nisam ja ovdje tema pa ako nemaš ništo suvislo o stripu bolje se suzdrži ovakvih upisa.

Edited by - logo111 on 14/12/2019 11:57:15
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000