forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: HELLBOY 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2017 : 19:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Humora fali vec godinama! Da je tu bar renky, kico i stara garda.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2017 : 19:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Samo sam ti postavio pitanje, da vidimo koje je tvoje mišljenje o tim nagradama, kakvi sad napadi?

Što se tiče Fibrinog kataloga, vidio sam tvoj Top 25, ima tu dosta poklapanja između naša dva ukusa ;)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2017 : 20:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odličan prijevod Macana osim vodnika prve klase umjesto nadnarednik.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 17/12/2017 20:36:26
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/12/2017 : 21:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nadnarednik?
nova hrvatska reč, pretpostavljam?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2017 : 21:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Što se tiče Fibrinog kataloga, vidio sam tvoj Top 25, ima tu dosta poklapanja između naša dva ukusa ;)



Riješi se amerikanaca i na konju si. Onog dana kad prihvatim američki strip kao nešto kvalitetno prihvatit ću i Transatlantski sporazum, što smatram jednako dobrim za Europu kao DC i Marvel.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2017 : 22:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobro, nije li ta isključivost pomalo...djetinjasta? :)

Ps: Evo pogledah, ja imam 7 amera na spisku (i manje ako cemo gledati nacionalnost autora), ti dva, jedan nam je isti, nije neka razlika.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2017 : 22:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pazi, Amerikanci. Istina Craig Thompson je Amerikanac, Art Spiegelman isto...Trgovinu radi kanađanin... ali ne smatram to američkim stripom mojih kritika , to nije sinonim za današnji američki strip...ja govorin o superjunacima i taj đir. Tražit dubinu u tome...nema smisla.
A preletjevši tvoj popis nebi reka da imamo isti ukus, na stranu Y, eto, Lajku, Pyongyang,Crnu rupu i još nji par...ne mogu ni smislit. Pogotovo Pyongyang, strip nema dušu. Ako sjeverna koreja nema dušu onda je pogodija esenciju, al bez šale, niti je zanimljivo niti zabavno. To mi ide u bottom, al ok.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 17/12/2017 22:35:36
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/12/2017 : 22:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nadnarednik?
nova hrvatska reč, pretpostavljam?


prije će biti stara:)
nije hrvatski jezik nastao 1918.
https://hr.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cinovi_u_Oru%C5%BEanim_snagama_Republike_Hrvatske

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2017 : 22:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, ima i na tvom spisku njih bar 5 koji meni nisu nešto, nije u tome poanta. Ako nam se ukus 80% poklapa, a 20% ne poklapa to je jako puno poklapanja, ne možeš očekivati da će itko imati 100% identičan ukus tvome.

No to je manje bitno, vratimo se na ovu isključivost. Ne možeš očekivati da ljudi ozbiljno shvate tvoju recenziju Hellboya, ako znaju da sam priznaješ da a priori ne podnosiš ništa od modernog američkog mainstream stripa.

Edited by - vukozec on 17/12/2017 22:48:57
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2017 : 22:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pa nije to neka recenzija, to je mišljenje. Ali da odma rečem svoju isključivu poantu...nakon pročitanih manje više par brojeva istaknutijih američkih superjunaka...imam isti zaključak...ne mogu virovat da netko iz istočne Europe puši taj đir, to je talog našeg medija. Daj mi sad svoje mišljenje šta vidiš u tom Hellboyu, pa ni vaši komentari mi ne govore ništa...ludilo, izdanje godine, odlično...zašto? Zašto? Što mi je to promaklo?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 17/12/2017 23:00:15
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/12/2017 : 23:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Daj mi sad svoje mišljenje šta vidiš u tom Hellboyu, pa ni vaši komentari mi ne govore ništa...ludilo, izdanje godine, odlično...zašto? Zašto? Što mi je to promaklo?



Ja svoje mišljenje dosad nisam ni iznio. Inače se slažem, postovi u kojima piše samo "vrh" ili "ludilo" mi isto ne znače puno. Trebao bi poznavati ukus svakog forumaša pa da onda mogu procijeniti što takva ocijena od jedne riječi znači za mene.

A što se mog mišljenja tiče, iznijet ću ga konkretnije tek kad pročitam ova izdanja. Dosad sam od Hellboya pročitao jedan trade i par onih c/b svešćića System Comicsa, te pogledao filmove (to je bilo prvo). Filmovi su mi bili odlični. Inače ni mene ne privlači superherojština, pročitam ili pogledam tek tu i tamo nešto, no ti Hellboy filmovi su jedini koji mi se baš dopadaju uz dva Batmana Tima Burtona. Možemo vrline filma pripisati prvorazrednom redatelju Del Toru, no kad sam nakon toga čitao strip shvatio sam da Del Toro i Mignola imaju puno sličnosti u senzibilitetu, bili su stvoreni jedan za drugog (a Ron Perlman da glumi Hellboya). Ukratko, steampunk, gotika, ironični humor, noir atmosfera, referenciranje folklora i povijesti, sve mi to paše.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 18/12/2017 : 00:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Eh, sad filmovi. Da neko pogleda Dylan dog film povratija bi. Koliko para toliko muzike. Zna se šta je hollywood. Ko zna šta bi od Nathan Nevera napravili. To su kruške i jabuke. Meni je Batman 1 i Supermeni s pokonim Reevom isto jako zabavani za pogledat...al to nije strip. Pa crtani 90ih Batman...odlično. Pa i Spiderman je solidan. X-man filmovi su mi manje više stvarno dobri...Ja tu istu zabavu u tim stripovima ne vidim. Opet kažem, ne triba meni neki blog ode protiv DC i marvela, al kad se to stavlja u kontekst neke klase i umjetnosti i izdanja godine! (ej, teško Hellboy može bit i izdanje dana, kada je izašlo isti dan s jednim Torpedom...neka me netko demantira?), treba napraviti neki balans. Hellboy? Prevedite to na Hrvatski. Pakleni dječak? Dječak iz pakla? Po imenu me odma asocira na ozbiljnost klase Denise the menece...To je po meni U-16 tip stripa i to je to. Čitajte, kupujte, guštajte u Sagama itd i dalje al nemojte od "Gole istine" radit "Anu Karenjinu", neki standard triba postojat, dugujemo to onima koji kruže i zalutaju na forum.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/12/2017 : 05:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Kvalitetna umjetnost ne obuhvaća isključivo djela koja se ističu nekakvom kompleksnošću ili dubinom, već i djela koja su isključivo dobra zabava.

Među kvalitetnim superherojskim stripovima sigurno ćete naići na stripove za koje se može reći da su kompleksni ili dubokoumni. Ali generalno gledano, kvalitetni superherojski stripovi za mene su prvenstveno dobra zabava. Štoviše, oni su jedan vid zabave koji mi drugi žanrovi ne mogu pružiti.

Dakle, Hellboy je za mene kvalitetna umjetnost jer se radi o prokleto () dobroj i prekrasnoj zabavi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/12/2017 : 08:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Eh, sad filmovi. Da neko pogleda Dylan dog film povratija bi. Koliko para toliko muzike. Zna se šta je hollywood. Ko zna šta bi od Nathan Nevera napravili. To su kruške i jabuke. Meni je Batman 1 i Supermeni s pokonim Reevom isto jako zabavani za pogledat...al to nije strip. Pa crtani 90ih Batman...odlično. Pa i Spiderman je solidan. X-man filmovi su mi manje više stvarno dobri...Ja tu istu zabavu u tim stripovima ne vidim. Opet kažem, ne triba meni neki blog ode protiv DC i marvela, al kad se to stavlja u kontekst neke klase i umjetnosti i izdanja godine! (ej, teško Hellboy može bit i izdanje dana, kada je izašlo isti dan s jednim Torpedom...neka me netko demantira?), treba napraviti neki balans. Hellboy? Prevedite to na Hrvatski. Pakleni dječak? Dječak iz pakla? Po imenu me odma asocira na ozbiljnost klase Denise the menece...To je po meni U-16 tip stripa i to je to. Čitajte, kupujte, guštajte u Sagama itd i dalje al nemojte od "Gole istine" radit "Anu Karenjinu", neki standard triba postojat, dugujemo to onima koji kruže i zalutaju na forum.



Imam osjećaj iz gore napisanog da nisi pročitao HellBoy, i da ga gledaš kroz prizmu već formiranog stava o američkom stripu. Ili možda griješim?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/12/2017 : 08:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Pazi, Amerikanci. Istina Craig Thompson je Amerikanac, Art Spiegelman isto...Trgovinu radi kanađanin... ali ne smatram to američkim stripom mojih kritika , to nije sinonim za današnji američki strip...ja govorin o superjunacima i taj đir. Tražit dubinu u tome...nema smisla.
A preletjevši tvoj popis nebi reka da imamo isti ukus, na stranu Y, eto, Lajku, Pyongyang,Crnu rupu i još nji par...ne mogu ni smislit. Pogotovo Pyongyang, strip nema dušu. Ako sjeverna koreja nema dušu onda je pogodija esenciju, al bez šale, niti je zanimljivo niti zabavno. To mi ide u bottom, al ok.


Sta za vraga ti je jadni psic napravio?

Sto se Pyongyanga tice, i meni je to njegov najslabiji strip. No, zato ti preporucujem citanje Jeruzalema (i valjda i Burma kronike, koje doduse jos nisam citao ali nekako "znam" da ce dostaviti).

A u koju kvalitetu svrstavas Sacca?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/12/2017 : 09:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Eh, sad filmovi. Da neko pogleda Dylan dog film povratija bi. Koliko para toliko muzike. Zna se šta je hollywood. Ko zna šta bi od Nathan Nevera napravili. To su kruške i jabuke. Meni je Batman 1 i Supermeni s pokonim Reevom isto jako zabavani za pogledat...al to nije strip. Pa crtani 90ih Batman...odlično. Pa i Spiderman je solidan. X-man filmovi su mi manje više stvarno dobri...Ja tu istu zabavu u tim stripovima ne vidim.



Rekao sam da sam dio Hellboya čitao, a one stvari koje sam pobrojao zbog kojih mi je drag su prisutne jednako i u stripu (neke su možda i naglašenije u stripu). Filmove sam spominjao jer sam prvo kroz njih zavolio Hellboya, a i da objasnim da je Hellboy za mene iznimka, drugačija od drugih.

Edited by - vukozec on 18/12/2017 09:47:34
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 18/12/2017 : 11:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Bisley, kakvo pitanje...jesam li pročita...al nemoš virovat da je nekome ovo nije dovoljno dobro? Komentirat nešto šta nisan čita, a ne komentirat romane koje jesam čita? Nema smisla baš

Poli - Lajka je patetična bez pokrića. Sacco? Čita sam samo od njega skenirane Goražde, ono od Handžar divizije do 90ih itd, pitanje je zašto to još niko nije objavija, vrlo informativno za jedan strip, šta da se kaže, ako se može Nina Bunjevac tiskat, zašto ne i Joe Sacco**. Iako je crtež na Matakovićevom tragu malo karikiran...al dvi klase ispod M-a.

**Ček, sad san provjerija, izgleda da je strip izdan na domaćem jeziku, izdavač Buybook? ok.

Dobro, to je to, guštajte u Hellboyu, ja odustajem.



Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 18/12/2017 11:40:36
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 18/12/2017 : 12:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Bisley, kakvo pitanje...jesam li pročita...al nemoš virovat da je nekome ovo nije dovoljno dobro? Komentirat nešto šta nisan čita, a ne komentirat romane koje jesam čita? Nema smisla baš

Poli - Lajka je patetična bez pokrića. Sacco? Čita sam samo od njega skenirane Goražde, ono od Handžar divizije do 90ih itd, pitanje je zašto to još niko nije objavija, vrlo informativno za jedan strip, šta da se kaže, ako se može Nina Bunjevac tiskat, zašto ne i Joe Sacco**. Iako je crtež na Matakovićevom tragu malo karikiran...al dvi klase ispod M-a.

**Ček, sad san provjerija, izgleda da je strip izdan na domaćem jeziku, izdavač Buybook? ok.

Dobro, to je to, guštajte u Hellboyu, ja odustajem.




Ako čitaš stripove kao što čitaš postove onda je ok, razumjem te!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/12/2017 : 16:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Dakle, Hellboy je za mene kvalitetna umjetnost jer se radi o prokleto () dobroj i prekrasnoj zabavi.



Potpis.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/12/2017 : 16:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
bomba... sve redom... bravo fibra...

deckonja je prava atomska bomba...

sangue navajo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/12/2017 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Još jedanput:odličan prijevod Macana:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/12/2017 : 18:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Joj, ja bi isto da neko napravi dobru, pohvalnu recenziju Hellboya pa da mi bude jasnije što obožavatelji vide u njemu. Ja sam ga pokušavao čitati više puta kroz zadnjih 20 godina ali nikad me nije oduševio. Uvijek mi se činilo da ima premalo priče, a previše tučnjave. Najbolji Hellboy mi je bio onaj od Corbena, Crooked Man mislim. Ali volio bi čuti i mišljenje druge strane.. Izdanje izgleda savršeno. Nadam se da će doći u knjižnice pa da mu dam i treću priliku
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/12/2017 : 19:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imaš 4 recenzije pa ti vidi:

http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-latest&Hero=hlb

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/12/2017 : 08:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by vukozec
Što se tiče Fibrinog kataloga, vidio sam tvoj Top 25, ima tu dosta poklapanja između naša dva ukusa ;)



Riješi se amerikanaca i na konju si. Onog dana kad prihvatim američki strip kao nešto kvalitetno prihvatit ću i Transatlantski sporazum, što smatram jednako dobrim za Europu kao DC i Marvel.


Mislim da će i Amerikancima da lakne i da se veoma obraduju kad ih ti prihvatiš. Za sporazum je mislim još rano...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 19/12/2017 : 13:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pa...sporazum da se i potpise nema utjecaja na tebe, to je izmedju USA i EU, nemora te to sekirat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000