forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: PROPOVJEDNIK 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Sjedinjen s bizarnom spiritualnom silom po imenu Geneza, teksaški propovjednik Jesse Custer posve je razočaran u vjeru kojoj je posvetio čitav život. Sad ima moć "riječi", sposobnost natjerati ljude da čine sve što on naredi, pa započinje nasilno i buntovničko putovanje preko Amerike. Pridružuje mu se njegova djevojka Tulip, koja voli vatreno oružje, i irski vampir Cassidy, uglavnom pijan. Propovjednik gubi vjeru u ljude i Boga jer dok istražuje Ameriku, svjedoči mračnim grozotama i nevjerojatnim opasnostima.

Ovo kultno remek-djelo nasilja, izopačenosti, ljubavi i iskupljenja hvaljenog scenarista Gartha Ennisa i obožavanog crtača Stevea Dillona, Fibra ponosno predstavlja prvi put na hrvatskom jeziku. U ovoj knjizi, prvoj od ukupno tri, skupljene su epizode 1-26.

U drugoj knjizi donosimo epizode 27-40, kao i specijale "Svetac ubojica", "Cassidy: Krv i viski", "Rat jednog čovjeka", "Dobri stari dečki" i "Priča o znaš-već-kome".

Propovjednik 1 • Propovjednik: knjiga prva • 704 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Steve Dillon • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2017. • Cijena 300 Kn

Propovjednik 2 • Propovjednik: knjiga druga • 704 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Steve Dillon • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2017. • Cijena 300 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/propovjednik-1-propovjednik-knjiga-prva/473/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/propovjednik-2-propovjednik-knjiga-druga/474/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2017 : 21:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ne mogu ga prožvakat

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/11/2017 : 22:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/11/2017 : 23:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 15/11/2017 : 23:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.



I ja volim Torpedo, a nisam uspio pročitati ni preview Propovjednika.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/11/2017 : 23:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.



I ja volim Torpedo, a nisam uspio pročitati ni preview Propovjednika.


Opet, zanimljiva mi je ta suprotnost.

Što vas točno odbija od Propovjednika?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2017 : 00:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Torpeda imam u nekoliko izdanja,a uzeću i Fibrino.
Popovednik je jedini vertigov serijal kojeg nemam,niti me (trenutno) interesuje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/11/2017 00:01:22
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 00:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.



A kaj je tu zanimljivo..pa ta dva stripa nemaju apsolutno ništa zajedničko ..to su dva svijeta kaj se tiće stripa i pristupa stripu , crteža , scenarija i same priće....osim ako ne misliš na koju psovku i malo
erotike

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 16/11/2017 00:29:28
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 00:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.



A kaj je tu zanimljivo..pa ta dva stripa nemaju apsolutno ništa zajedničko ..to su dva svijeta kaj se tiće stripa i pristupa stripu i same priće....osim ako ne misliš na koju psovku i malo
erotike


Slažem se da su prilično različiti, ali imaju i dodirnih točaka, posebice po pitanju nasilja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 00:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Dalen

Isto tako. Koliko god mi se sviđalo to fantastično izdanje izvana, ono unutra nažalost ne.


Znači Torpedo ti odgovara, ali Propovjednik ne. Zanimljivo.



A kaj je tu zanimljivo..pa ta dva stripa nemaju apsolutno ništa zajedničko ..to su dva svijeta kaj se tiće stripa i pristupa stripu i same priće....osim ako ne misliš na koju psovku i malo
erotike


Slažem se da su prilično različiti, ali imaju i dodirnih točaka, posebice po pitanju nasilja.



u torpedu nasilje možemo staviti pod komediju (nešto ala braća
špageti ) dok u propovjedniku je nasilje viši nivo..ala amerika..sve napuhano i nasilno iznad i preko svake mjere da je i degutantno za amere postalo upitno tj.što je to....njihova klasika za privlačenje ne znam koga ..takvi su pa im je to "super"

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 16/11/2017 00:44:08
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 00:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
a inaće strip ne mogu prožvaka ne zbog nasilja i sexa i boga i ostaloga kaj spominju nego mi je zbilja blesav i bez veze

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 00:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

u torpedu nasilje možemo staviti pod komediju (nešto ala braća
špageti ) dok u propovjedniku je nasilje viši nivo..ala amerika..sve napuhano i nasilno iznad i preko svake mjere da je i degutantno za amere postalo upitno tj.što je to....njihova klasika za privlačenje ne znam koga ..takvi su pa im je to "super"


Hm, ostavimo po strani ovakve generalizacije o pripadnicima pojedinog naroda. Niti su svi Amerikanci isti, niti su svi američki stripovi isti. Ako išta, mislim da je već pogled na Fibrina izdanja dovoljan argument protiv takvih predrasuda.

Nego, mišljenja sam da i Torpedo i Propovjednik imaju sličan pristup nasilju. Na trenutke je komičan, a na trenutke ozbiljan, jedino što im je narativni kontekst bitno drugačiji, što sa sobom donosi neka drukčija značenja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 01:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nemam ja nikakvih predrasuda a kaj se tiće globalno amerikanaca činjenice (od broja ubojstva po broju stanovnika i još puno toga da sad ne nabrajam) govore same za sebe...a Fibrina izdanja su samo dio koj je marko probrao i to ništa ne znaći i nema nikakvu vrijednost kao argument ..u principu nemam ništa protiv amera samim time da mi je Andy Brase ( vjerovatno ti je poznat )zet a i unuk mi je amerikanac nasreću samo na pola ..fala bogu :-)

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 16/11/2017 01:47:06
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 01:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

nemam ja nikakvih predrasuda a kaj se tiće globalno amerikanaca činjenice (od broja ubojstva po broju stanovnika i još puno toga da sad ne nabrajam) govore same za sebe...


Hm, što to točno govore?

quote:
Originally posted by risbozg

a Fibrina izdanja su samo dio koj je marko probrao i to ništa ne znaći i nema nikakvu vrijednost kao argument


Kako ne znači? Pa to ti je dobar pokazatelj koliko je američka stripovska scena raznovrsna. Bila i jest.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 02:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nedavno, procitao kompletan serijal u izdanju Belog puta/Darkwooda, i smatram pricu dobro vodenu i zanimljivu, nasilju usprkos... scenarij 5! Steta sto i crtez nije na tom nivou. Ali prva liga prica daje prednost nad slabijim crtezom. Sto se mene tice poveznica nasilja, i nije neka poveznica izmedu Preachera i Torpeda. Totalno su razliciti. Preacher je stvarno dobar strip nema sumnje, ali Torpedo je maestralni klasik.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2017 : 07:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ne volim Torpeda a i to mi nije zanimljivo...
imam dosta nasilja oko sebe da bi to gledao još na papiru.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2017 : 07:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
propovednik jd vrhinski strip, svakako je mnogo vise od nasilja kojeg sadrzi. a i ne treba ga porediti sa torpedom, koji je prilicno jednostavniji strip i za mase razumljiviji
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2017 : 07:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
osecam da mi predstoji velika borba sa ljibiteljima torpeda oko ova dva naslova.
za pocetak mesate babe i zabe

Edited by - kasper on 16/11/2017 07:39:32
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 16/11/2017 : 08:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Torpedo je odličan.
Propovjednik je maestralan. Strip predstavlja mnogo više od nasilja koji ga prožima od početka do kraja, i nije teško shvatiti da je ovaj strip jedan poprilično precizan/tmuran/realan presjek američkog društva na svim nivoima. A kako realno prikazati USA bez nasilja čak i pretjeranog? Ima ođe mnogo toga ispod haube da bi ste ga tek tako lako otpisali kao "površan".

...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/11/2017 : 08:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.....Preacher je puno više od samog nasilja i mislim da je priča sa milion slojeva.

Ne može se nikako strip staviti u koš sa nekim bezveznim stripovima jer ja maestralan na onom najbitnijem, a to je priča.

Bez premca ulazi u mojih top 10 ako ne i 5 stripova.....jednio što me razočaralo u ovom izdanju je manjak dodataka......od ovakvog jednog stripa očekivao bih absolute izdanje barem nalik Sandmanu
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 16/11/2017 : 08:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Torpedo i Preacher nemaju apsolutno ništa zajedničko. Dečki su to gore već i obrazložili, tako da ne pišem litanije bez razloga. Nitko od nas kojima se Preacher ne sviđa, koliko me pamćenje služi, nije napisao da je "površan". Ja sam se susreo s njime prvi puta prije 20-tak godina i niti tada mi se nije dopao, a niti sada, ponovo, sa ovim prekrasnim Fibrinim izdanjem me nije ponukao da ga kupim, jer ako ga kupim onda znači da ću ga i pročitati. Koliko god bi to krasno izdanje lijepo izgledalo na polici, ne kupujem ništa što neću pročitati.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2017 : 16:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Najbolji strip...ikada...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/11/2017 : 17:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedino donekle čitljivo od Ennisa bio mi je Hellblazer, sve ostalo... jednostavno ne ide, ne drži mi pažnju više od tri strane.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 16/11/2017 : 18:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao prvih 6 vertigovih TPB i na početku sam bio oduševljen pričom, pogotovo dok se drže osnovne teme, potrage za Bogom. Poslije mi je počela padat priča , onaj dio o Saints of guns ili kako se već zove mi je bio malo naporan, a osjetno slabiji mi je bio dio kad u New Orleansu se natežu sa Cmaroglavim i vampirima. Sad neko vrijeme se malo odmaram od njih, pa ću završiti ostala vertigova izdanja i onda odlučiti šta ću sa Fibrinim izdanjem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 20:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji strip...ikada...


Huh, pa bas, ikada?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/11/2017 : 20:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji strip...ikada...


Huh, pa bas, ikada?


Da,da baš tako...ikada...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000