forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: MARŠAL BASS 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Arizona, 1875. Bivši rob, vojnik i skitnica, a sad farmer i obiteljski čovjek, RIVER BASS postao je prvi crni zamjenik maršala Sjedinjenih Američkih Država. Značku je prihvatio u želji za poštovanjem i ravnopravnošću, ali je time naglavce zaronio u okrutnost svijeta. Priča o Riveru Bassu u konačnici je priča o vrlo usamljenom čovjeku.

Polazeći od povijesnih osoba i činjenica, Darko Macan i Igor Kordej u MARŠALU BASSU nalaze način da klasičnim motivima westerna pristupe na svjež način. U ovoj knjizi Fibra vam donosi dvije premijerne epizode ovog u Francuskoj vrlo dobro primljenoga serijala.

Maršal Bass 1 • Crna banda - Krvava obitelj • 144 stranica • Kolor • 235 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Igor Kordej • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2017. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/marsal-bass-1-crna-banda-krvava-obitelj/468/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 02:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Macan/Kordej tandem. Bez problema, vjerujem u njih i bez znanja o ovom stripu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2017 : 05:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao privju, kupio strip, ceka u ostatku hrpice na citanje ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/11/2017 : 07:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
konačno nešto za mene od Fibre! Bravo!
Opa! 1000 naklade?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 16/11/2017 07:34:28
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/11/2017 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Uzima se pod OBAVEZNO !!!

Carpe diem
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/11/2017 : 17:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Kako Kordej crta, svaka mu čast. Ne samo ovaj strip, već sve koje sam do sada imao prilike da vidim.




Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/11/2017 : 23:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Kako Kordej crta, svaka mu čast. Ne samo ovaj strip, već sve koje sam do sada imao prilike da vidim.



+1

Ali to sam već davno, slično i sam napisao.

Tek kad vidiš originale shvatiš koliko je to točno!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2017 : 20:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sa obzirom da su mi Mi,mrtvi odlični,ni ovde nemam ništa manja očekivanja;inače,pogodili su me sa tematikom u oba serijala - kako vesternom,tako i miksom zombija i istorijske utopije.

nego,zna li se,kol'ko će biti ovoga?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2017 20:33:12
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/11/2017 : 21:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kordej je nesto kao Ivan Mestrovic za koga se kaze da je nevjerovatno, komparirati, njegov zivotni vijek, s kolicinom njegovih umjetnina. Kad je, pobogu to sve stigao. Sjetite se samo: Zvijezda, Vama, Djanga, Tarzana, Cable-a, Tajne povijesti, mi mrtvih, Stranca, Metroa...itd, itd...pa kad je Igor to sve stigao? Jedan od najboljih, jedan od onih koji postavljaju uvjete i pravila, i ciji stil je nemoguce kopirati...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2017 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

...pa kad je Igor to sve stigao?


he he, to me podsjeti na Masinu iz Zvijezda



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2017 : 19:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kordej je nesto kao Ivan Mestrovic za koga se kaze da je nevjerovatno, komparirati, njegov zivotni vijek, s kolicinom njegovih umjetnina. Kad je, pobogu to sve stigao. Sjetite se samo: Zvijezda, Vama, Djanga, Tarzana, Cable-a, Tajne povijesti, mi mrtvih, Stranca, Metroa...itd, itd...pa kad je Igor to sve stigao? Jedan od najboljih, jedan od onih koji postavljaju uvjete i pravila, i ciji stil je nemoguce kopirati...



čovjeće jel ti pročitaš kaj napišeš prije nego stisneš post ili si napušen ???

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 18/11/2017 19:51:24
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2017 : 00:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by ivanl

Kordej je nesto kao Ivan Mestrovic za koga se kaze da je nevjerovatno, komparirati, njegov zivotni vijek, s kolicinom njegovih umjetnina. Kad je, pobogu to sve stigao. Sjetite se samo: Zvijezda, Vama, Djanga, Tarzana, Cable-a, Tajne povijesti, mi mrtvih, Stranca, Metroa...itd, itd...pa kad je Igor to sve stigao? Jedan od najboljih, jedan od onih koji postavljaju uvjete i pravila, i ciji stil je nemoguce kopirati...



čovjeće jel ti pročitaš kaj napišeš prije nego stisneš post ili si napušen ???


Tja, validnost tetrohidrokarabinola, nije opozitna, vrijednosti umjetnosti. Mozda se ne nalazis ni u jednom ni u drugom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/11/2017 : 09:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by ivanl

Kordej je nesto kao Ivan Mestrovic za koga se kaze da je nevjerovatno, komparirati, njegov zivotni vijek, s kolicinom njegovih umjetnina. Kad je, pobogu to sve stigao. Sjetite se samo: Zvijezda, Vama, Djanga, Tarzana, Cable-a, Tajne povijesti, mi mrtvih, Stranca, Metroa...itd, itd...pa kad je Igor to sve stigao? Jedan od najboljih, jedan od onih koji postavljaju uvjete i pravila, i ciji stil je nemoguce kopirati...




čovjeće jel ti pročitaš kaj napišeš prije nego stisneš post ili si napušen ???


Tja, validnost tetrohidrokarabinola, nije opozitna, vrijednosti umjetnosti. Mozda se ne nalazis ni u jednom ni u drugom...




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2017 : 09:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
intervju sa Igorom Kordejom u Jutarnjem listu na dvije stranice povodom objavljivanja Maršala
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2017 : 21:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma kralj Igor!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2017 : 21:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
evo i linka

http://www.jutarnji.hr/kultura/art/igor-kordej-prvi-strip-koji-sam-u-zivotu-nacrtao-bio-je-vestern-i-onda-50-godina-nista-sve-dosad/6760239/
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 19/11/2017 : 21:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Prije svega zahvala Fibri zbog još jednog objavljenog naslova domaćih autora i općenito zbog izdavačke politike u kojoj uvijek ima mjesta za najbolje i najnovije radove naših stripaša. Sudeći po tiražima koji su u pravilu dvostruko veći od uobičajenih čini se i da publika dijeli jednaku zainteresiranost.

Nakon Mi mrtvi, Macan je očito odlučio manje komplicirati i ići na sigurno. Maršal Bass serijal je rađen s namjerom da bude, ako je ikako moguće, što prihvaćeniji i što prodavaniji. Nije smišljen da bude remek djelo koje nitko za života autora neće shvatiti. No, potencijal za slavu i kvalitet je nesumnjivo ponuđen i ako se serijal dobro primi zasjat će i hrvatski Alan Moore u punom sjaju.

Vrhunski crtači se razlikuju od manje vještih što znaju kad nešto mogu ispustiti i nenacrtati. Kordej će zablistati golemim prizorom preko dvije strane, ali i sačuvati snagu i vrijeme krupnim planovima ili pozadinama s vedrim nebom slijedećih desetak strana. Njegov crtež je toliko specifičan i standardan već dugi niz godina da mu ni mjestimično smanjena pažnja koju ukazuje crtanju lica ne može pretjerano nauditi.

Ovo je rijetki strip (dva albuma) kojeg sam pročitao dva puta zaredom, a ne sumnjam da ću ga uskoro pročitati i treći put. Onda će valjda i Fibra izbaciti novi integral.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/11/2017 : 20:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako rekoh Kordej i na "autopilotu", vozi bolje/brze nego masa drugih crtaca koji se trude, ali nikako do prepoznatljivog stila koji Igor "udara" desetljecima...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/11/2017 : 21:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Što dobro izgleda ovaj Maršal Bass!
Grom gromova.

Have mercy
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 20/11/2017 : 21:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Odličan mi je Maršal Bass, druga epizoda možda malo bolja od prve.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 11:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

evo i linka

http://www.jutarnji.hr/kultura/art/igor-kordej-prvi-strip-koji-sam-u-zivotu-nacrtao-bio-je-vestern-i-onda-50-godina-nista-sve-dosad/6760239/




Eh, mislim da bi i iz ovoga nastao dobar scenarij. Uopste ne mislim da Macano nije dobar, dapace! Ali mislim da imamo i iz ovih Kordejevih ideja, dobro testo za pizzu.

"Ja sam na početku imao namjeru da malo čačnem u bolne točke američke povijesti o kojima sam naučio tijekom boravka u Kanadi - bio sam predložio dvije priče, koje se do dan-danas nastoje strpati pod tepih, ali ljudi pamte... Prva je o masovnom prisilnom raseljavanju Francuza s američke Istočne obale od strane Engleza krajem 18. stoljeća, neka vrsta ‘križnog puta’ tijekom kojeg su tisuće poumirale od gladi i bolesti. A druga priča je o bataljonu svetog Patrika tijekom američko-meksičkog rata polovicom devetnaestog stoljeća. To je bio američki bataljon sastavljen od Iraca katolika koji se odmetnuo i prešao na meksičku stranu, da bi im se onda pridružili i odbjegli robovi i ostala katolička bratija iz američke vojske… To su bili moji prijedlozi; međutim Darko je, nakon silnog čačkanja po dokumentaciji i internetu, izašao s nečim sasvim drugim, i zbog toga mi je jako drago!"



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/11/2017 : 13:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
na tribini je macan objašnjavao zašto te dvije ideje nisu prošle kao podloga za serijal (jer serijal se tražio)
i u jednoj i u drugoj situaciji ti svi protagonisti umiru, pa je malo problematično planirati unaprijed i karakterizirati likove
pretpostavljam da bi u tom slučaju problem bio i kronološko praćenje, jer obje priče imaju povijesni početak i kraj
odlučivši se za rivera bassa, odnosno bass reevesa kako se stvarno zvao, dobili su slobodu da rade što god žele

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 14:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Thanx za pojasnjenje!


No, never say never ... i uz Igorovu hyperprodukciju, mozda nekada negdje i ovo ispliva (ako bude interesa, jelda). Heh, jedna knjiga sa 2 zavrsene price unutra. Dead end.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 21/11/2017 : 15:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Thanx za pojasnjenje!


No, never say never ... i uz Igorovu hyperprodukciju, mozda nekada negdje i ovo ispliva (ako bude interesa, jelda). Heh, jedna knjiga sa 2 zavrsene price unutra. Dead end.






naravno
i meni se te dvije priče čine da imaju veliki potencijal
pogotovo ova druga o ircima (i drugima) koji promijene stranu u ratu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/11/2017 : 18:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam ga jucer i ovo je odlican western. Crtez odlican, price jako dobre i jednostavne.
Druga prica mi se malo vise svidjela.
Naslovnica je predivna!
Napisem mozda malo vise kad ulovim vremena :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 29/11/2017 : 09:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

konačno nešto za mene od Fibre! Bravo!
Opa! 1000 naklade?



svaka čast, mada cijena ne odaje da je tiraž 1000 komada...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000