forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: MARŠAL BASS 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 01/10/2018 : 09:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/12/2018 : 00:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo prošla je godina dana otkad sam pročitao prvi album pa došao je red i na drugi.
Kao što sam prvim bio oduševljen, tako sam drugim blago rečeno razočaran. Nije to to.
Bez okusa, nezanimljivo. Ipak ljestvica je bila (pre)visoko postavljena.


Have mercy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/12/2018 : 08:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Druga epizoda je puno bolja od prve, bar meni.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2018 : 11:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Marshal-Bass-Tome-4-Yuma-353200.html

02.01.2019.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/12/2018 : 11:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ki grom! Sad će to Fibra priuzet.

Have mercy
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/01/2019 : 23:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Odlicna oba albuma. Hvala vam za ovo. Jedva cekam dalje.
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 14/04/2019 : 18:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Odličan vestern! Domaći dvojac se sjajno snašao u ovom, nadam se dugotrajnom serijalu :) Likovi i priča skroz na mestu, surovo i ljudski, što po meni i treba da bude slika divljeg zapada. Pohvala i za Kordejov crtež i posvećenost detaljima, pogotovo kod dvolisnica. Sjajno vlada tim crno belim odnosima svetla i tame. Jedino što mi je zasmetalo jesu na nekim mestima nevešto prikazana lica, pogotovo oči. Čini mi se kao što je još neko ranije primetio, da mu odnosi veličina u prikazu ljudi u perspektivi škripe, ali sve ukupno to nije nešto što bi pokvarilo utisak o ovom stripu. Preporuka!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 12/07/2019 : 13:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dugo sam izbjegavao ovaj strip jer nisam baš neki fan KOrdeja, ali kad je napokon došao na red - moram reći da se radi o odličnom stripu. Malo me podsjetio na Jonah Hexa, posebno drugi album. Western kakav treba biti - brutalan. Fin Kordejev "corbenovski" crtež, splashevi preko dvije stranice, boja korektna...sve u svemu, jako zadovoljan.

Tehnički i vizualno - jedno od najljepših fibrinih izdanja. Na ovom formatu i opremi ukupni dojam je još bolji . Samo da nije završio u Kolorci, to je najbitnije ;-)

Palac gore.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/07/2021 : 16:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas je u prodaji drugo izdanje, za sve one koji su propustili kupiti prvo na vrijeme! Nema na čemu!:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/08/2021 : 01:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Nabavljen reprint, i u roku od par dana sljušteno! Utisci su uglavnom pozitivni, posebno kada je u pitanju druga priča, prva me je zapravo pomal i razočarala.

Crna banda

Previše mi ova priča ide pravolinijiski, premalo nam je sam River Bass kao lik okarakterisan, i previše je banalan način na koji se sve završilo. Recimo da su to tri glavne mane koje sam primetio čitajući Maršala,. Bilo je tu zanimljivih likova (dvojica simpatičnih vojnika prijatelja), dobrih ideja (belac kao vođa crnačke bande), i solidnog humora, ali i kritike jednog modela ponašanja. U pitanju je tvrdi vestern, orkutan i na momente beskompromisan (nešto što je u drugoj priči još istaknutije), pa mi je i žao što su neke od interesantnih ideja protraćene na pravolinijski i zbrzan scenario, čiji me je rasplet iskreno i iznervirao. Spojler: koji jebeni "undercover agent" sakrije značku zamenika šerifa u usrani šešir koji nosi na glavi sve vreme?. Delovalo mi je kao da je autoru trebalo da dođe do određene tačke, pa je ovakvo rešenje bio najlakši način za tako nešto. Uz to, sam River mi nije bio dovoljno interesantan kao lik (više je akcenta stavljeno na negativca, što generalno ima jako dobar efekat, ali kada smo upoznati sa junakom), no verujem da će se vremenom i to iskristalisati. Kordejev crtež je sirov i okrutan, "prljav" u najboljem mogućem smislu, ali mi se na nekim mestima nisu svidele facijalne ekspresije likova. Kordejev stil me mnogo podseća na Korbena, čiji lično nisam veliki ljubitelj.
No sve u svemu ok start, rekao bih možda i malo ispod prosečan, makar kada se uzmu u obir moja visoka očekivanja. Zapravo me je sledeća priča kupila, te da je ovo izašlo kao jedan album verovatno ne bih nastavljao dalje.

Krvava obitelj

Glavni adut ove priče je paleta potpuno iščašenih, poremećenih i degenerisanih likova sa kojima River dolazi u kontakt, kao i totalno neočekivan pravac u kojem će se priča razvijati. Likovi su odlično napisani, odvratni od starta pa do završnice, no ipak osećamo u nekim trenucima i malo empatije (da ne zalazim u spojlere). Mislim da autori ovde već polako prelaze na "shock value", nešto što dobro dozirano može da proizvede jako pozitivan efekat - upravo kao u ovoj ovde priči. S druge strane opet imamo problem zbrzanosti, naročito na kraju gde, iako jako poetično i tužno Macan završava album, to nema toliko jak impakt, baš zato što se pojavilo tako odjednom. Da je ovaj album brojao još 15-tak stranica mislim da bi se mnoge stvari bolje posložile (govorim pre svega o Riverovom odnosu prema devojci iz priče), no ne mogu se puno žaliti. U ovom albumu sam mnogo više uživao, Maršal je mnogo bolje okarakterisan, a rekao bih i da se Kordej više potrudio oko nekih scena.

Solidan start jednog tvrdog i brutalnog vesterna, gde po mom mišljenju postoji velika razlika u kvalitetu priča. Nemojte da se obeshrabrite posle prve priče, druga priča je mnogo bolja - ipak, nadam se da će se neki od pomenutih propusta razrešiti od sledećeg albuma. Ok serijal, ide se dalje, da ne dajem sud posle samo dva albuma.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/08/2021 : 11:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
LOS LOBOS - super album. Prava obiteljska priča koja obećava veselje i dalje. Održite taj ritam. Srećno!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/08/2021 : 07:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Igore, držim se upute da me ne želiš nit vidit nit čut, zato ti se vako obraćam.

Maršal je u šestom albumu živ, čak i nasmijan, ali bome i ostali likovi u Los Lobosima su baš ono, kak treba bit. Pogotovo gđa. Vega i klinci. I pas. Geste, izrazi, pokreti, sve ima smisla i majstorski je nacrtano. I napisano. I obojano. Prava, "topla", obiteljska storija.

Treća i šesta epizoda su za sada stupovi serijala. Samo naprijed. Učvrstite to kak spada.

Eto.
Svaki ovozemaljski zakon ima rupu, k'o Bassov šešir :)
Pusa, majstore.

PS tebi ću kad te vidim pružit ruku, ispričat se čista srca, slično kao sto sam i bilmezu Šagadinu. Nadam se da nećeš okrenut leđa.

PS2 a ti Vladojla, samo i dalje pričaj ljudima da sam lud. Neću ti prijetit "usmrćivanjem", neću te čak nit istuć, tek ću te zašamarat. To ti je danas ko sport.

Što se tiče ludosti, šta ja znam, rođen sam takav :)


Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 06/09/2021 : 11:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Igor pokidao. Sve duplerice su zapanjujuće, fantastične. Prva priča je dosta slabija od druge i ima taj deža vi utisak (pogotovo što se pojavila nekoliko godina nakon Tarantinovog Đanga), ali se Darko izvlači u scenaristički značajno boljoj drugoj epizodi. Zadnja tabla je možda i najbolja, da ne otkrivam previše onima koji nisu čitali, ali nije tipična za klasičan vestern, naprotiv, ozbiljna je i setna.
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 22/10/2021 : 18:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sva tri integrala ali još nisam pročitao pa nemogu ostavit utisak.
Fibri svaka pohvala ne samo za ovo izdanje nego i za ostala reizdanja integrala i box setova.
Jučer sam konačno kupio Inkal pa me zanima hoće li biti reizdanja Metalnih i Rajskih godina?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/10/2021 : 07:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman

Nabavio sva tri integrala ali još nisam pročitao pa nemogu ostavit utisak.
Fibri svaka pohvala ne samo za ovo izdanje nego i za ostala reizdanja integrala i box setova.
Jučer sam konačno kupio Inkal pa me zanima hoće li biti reizdanja Metalnih i Rajskih godina?



Ajoj...ne čitaš izgleda po forumu (doduše i teško je popratit sve informacije jer su raštrkane).
Ali ako te zanima samo Inkal, a ne Prije i Poslije, onda zanemari.
Fibra će (valjda slijedeće godine?) napraviti re-izdanje sva tri Inkala u kutiji, za format i ostalo ne znam, ali mislim da sve ostaje isto kao do sada.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/10/2021 07:53:00
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 23/10/2021 : 12:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam na Metalne i Rajske godine ne Inkale.
Ovaj prije ili poslije me zanima jedino radi Z.Janjetova.
Istina ne stignem pratit sve teme na forumu.
Eto samo Bass ima dvije odvojene.
Uzeo sam nedavno npr.Tornjeve Bois Maurya a razmišljam i o Sin Cityu.
Pojedinačna izdanja me uglavnom ne zanimaju.
Ne želim pratit duže serije.
Recimo volio bi uzet Blueberrya al u obliku integrala.
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
294 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 23/10/2021 : 12:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Npr.bila mi je bolja opcija uzet dva integrala Torpeda od Fibre nego 15 albuma u izdanju SA.

Edited by - kuzman on 23/10/2021 12:49:13
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/10/2021 : 18:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sjetih se da ovo čeka već misecima na polici. Maloprije pročitan prvu priču i teško razočaranje. Definitivno se rješavan ovoga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/10/2021 : 08:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Sjetih se da ovo čeka već misecima na polici. Maloprije pročitan prvu priču i teško razočaranje. Definitivno se rješavan ovoga.





Meni je Maršal odličan, ja jedva čekam sada popuste da uzmem treći integral. Eto, moreš sada mjenjat sa nekim, Maršala za Presveto Srce!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000