forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: SKALPIRANI 4 & 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Tajni agent FBI-a, Dashiell Zli Konj, možda ne vjeruje u Boga, ali nedavni događaji upućuju na to kako se neka viša sila preko svako mjere trudi održati ga na životu. U stvari, nakon nekoliko dobro postavljenih igala i nekoliko dobro naciljanih metaka, u boljoj je poziciji nego ikad da sruši velikog gazdu indijanskog rezervata Ruža Prerije, poglavicu Crvenu Vranu.

Ali uz svu Dashovu dobru sreću, njegova majka je i dalje mrtva, a ubojica i dalje na slobodi. On sam je i dalje na heroinu, a isto tako i majka njegova nerođenog djeteta – kći Crvene Vrane. Uz sve to, Dashiell je pobudio sumnje kod poglavičina najsmrtonosnijeg pomoćnika, Shunke, čovjeka koji je više nego voljan upotrijebiti silu u svrhu otkrivanja i zataškavanja tajni.

Skalpirani 4 • Rezervatski blues • 364 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jason Aaron • Crtež R. M. Guera • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 180 Kn

Potraga za ubojicom njegove majke bila je jedina stvar koja je ubačenog agenta FBI-a, Dashiella Zlog Konja, čuvala od kaosa koji zahvaća indijanski rezervat, Ružu prerije. A sad kad je konačno saznao istinu, Dashu je put čist da ispuni obećanje koje je dao svom nadređenom, a i majčinom duhu.

Ali čovjek koji je ubio Ginu Zli Konj još uvijek je na slobodi, a FBI-eva meta – poglavica Lincoln Crvena Vrana – tek što nije dodatno zakomplicirao cijelu stvar spalivši svoju cijelu zločinačku mrežu. Nakon godina nasilja i izrabljivanja, novi će se rezervat roditi iz pepela starog – a nitko ne zna tko će ostati živ da tome posvjedoči.

Skalpirani 5 • Na kraju puta • 268 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jason Aaron • Crtež R. M. Guera • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/skalpirani-4-rezervatski-blues/458/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/skalpirani-5-na-kraju-puta/459/

Trouble will find me

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/11/2017 : 21:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
koji užitak..strip godine

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 02:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Super! To je to, jel da? 5 knjiga...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/11/2017 : 03:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Super! To je to, jel da? 5 knjiga...


Da.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2017 : 05:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam navalit na ovo.
Inace Skalpirani mi se nisu svidjeli kad sam procitao privju, ali sam ih ipak kupio i procitao (zasada samo prva 3) i totalno se odusevio.
Genijalan strip, javim se kad procitam i ova dva.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2017 : 07:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
u propovednika, trans i kriminal ovo mi je najbolji amer. ne znam kojeg bi izdvojio
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/11/2017 : 09:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

u propovednika, trans i kriminal ovo mi je najbolji amer. ne znam kojeg bi izdvojio



slažem se s time da bi dodao i meni izvrstan 100 metaka

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2017 : 11:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ja bajke i sendmena

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2017 : 14:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I mrtvaci anto!
A i Hitman mi je odlican, uz taj strip sam se bas dobro nasmijao

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/11/2017 14:43:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2017 : 20:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma WD su van svih kategorizacija - strip je liga za sebe;kao Ken Parker u Boneliju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/11/2017 : 22:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Scalp su vrhunsko stivo kod mene dodatno pojacan utisak zbog ljubavi prema westernu. Ovde mi je jednostavno sve po meri.

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/11/2017 : 13:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

koji užitak..strip godine


Da jednom i ja stavim + risbozgu.


Nije to nikakav SPOILER, ako ste procitali prve tri knjige. Tu smo na kraju imali 2 ovisnika od heroina, Dashiell Zli Konj i Carol koja je trudna. Mislim, moze li se jos nize pasti (ono kad skoro zamrzis glavnog junaka ili ti se najmanje fucka za njega i sta ce se sa njim desiti, pred tvojim ocima bukvalno propada) ...
Pa nas evo u cetvorki, gdje ce nasi junaci ili propasti do kraja ili se nekako procistiti. A na scenu stupa i Dashiellov otac koji trazi Gininog ubojicu. A i sam otac ima vise slicnosti sa svojim sinom nego bi sin to htio znati.
Sad, da li se Carol mudro odlucila ... uf, trenutno ne bih jos htio pametovati.
Uf, ona scena sa "poljupcem trotoaru" (to su znali raditi i nasi skinsi tamo u ranim devedesetima ) je bas brutalna. A imamo tu i posebnu pricu o Shunki. Tek sam na polovici cetvrte knjige i ... we have a winner!


Mislim, kad vidis unutra na 2 stranice hvalospev samog Ennisa, onda znas da imamo remek djelo pred sobom.



Aha, jedino fale svi crtaci na onom prvom popisu "u impresumu" cetvorke, nisu svi navedeni. Sad, je li to i do originala ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2017 : 20:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam danas procitao 4-u i 5-u knjigu.
Meni je ove prehebeno, strip je vrhunski!!
Napeto do zadnje stranice, crtez odlican, prica isto, akcija ma sve sve vezano uz strip je odlicno.
Strip nije za one slabijeg zeludca koji ne podnose nasilje jer ovdje ga ima na izvoz, pravo onako superpretjerano nasilje, od stripova koje sam ja citao, zesci je samo Punisher.
Fali mi ovo sto Poli spominje, a to je da je npr naveden sadrzaj i ime crtaca kraj epizode jer se mjenjaju svako toliko, ovako moramo istrazivat.

Ljudi probajte ovo citat, dajte stripu sansu, strip je ludilo od pocetka do kraja!



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2017 : 11:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, samo da potpisem gornjeg clana.
Mada sam trenutno zavrsio 4. knjigu, i posljednja me jos ceka. Iako nestrpljivo cekam da se bacim na daljne citanje, istovremeno bi htio da isto potraje sto dalje, pa cu mozda polako po ovim sveskama, jednu za dan (heh, to treba jos vidjeti na kraju)?

Zanimljivo i kako se neki junaci mijenjaju, mislim onaj predznak, negativni-pozitivni.



Aha, tu u galeriji na kraju cetvrte knjige, imamo i jedan Rajkov "cameo crtez" sa Dashom i Carol u baru, zajedno sa Gravesom i Dizzy iz 100 metaka. I naravno i onaj kojeg je DW upotrijebio za prvu knjigu svojeg izdanja.


Ovo bi komotno moglo zavrsiti i na ekranu. Cak vise nego u filmskoj formi, u formi serije (pogotovo uz sav hype oko TV serija danas). Heh, koji dio bi isto tako komotno mogao snimiti Lynch.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 20/11/2017 : 11:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Je, samo da potpisem gornjeg clana.
Mada sam trenutno zavrsio 4. knjigu, i posljednja me jos ceka. Iako nestrpljivo cekam da se bacim na daljne citanje, istovremeno bi htio da isto potraje sto dalje, pa cu mozda polako po ovim sveskama, jednu za dan (heh, to treba jos vidjeti na kraju)?

Zanimljivo i kako se neki junaci mijenjaju, mislim onaj predznak, negativni-pozitivni.



Aha, tu u galeriji na kraju cetvrte knjige, imamo i jedan Rajkov "cameo crtez" sa Dashom i Carol u baru, zajedno sa Gravesom i Dizzy iz 100 metaka. I naravno i onaj kojeg je DW upotrijebio za prvu knjigu svojeg izdanja.


Ovo bi komotno moglo zavrsiti i na ekranu. Cak vise nego u filmskoj formi, u formi serije (pogotovo uz sav hype oko TV serija danas). Heh, koji dio bi isto tako komotno mogao snimiti Lynch.




Radi se serija
http://www.imdb.com/title/tt6634410/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/11/2017 : 12:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

Radi se serija
http://www.imdb.com/title/tt6634410/


Hm, neki likovi su dobro odabrani (slicnost glumaca, recimo Crvena Vrana), no kod nekih to jos treba vidjeti kako ce na kraju ispasti (Dash recimo, i ... pljucni volumen Carol ).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2017 : 13:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
IMDB kaze da je to TV Movie, a ne serija.
U svakom slucaju se nadam da ce biti dostojna ovog stripa, s gustom cu je pogledat ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2017 : 13:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

IMDB kaze da je to TV Movie, a ne serija.


Zato što je riječ o pilotu. Serija još nije dobila zeleno svjetlo. Ako se pilot pokaže uspješnim, onda će se snimati serija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 11:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah da. Na kraju prve price (sveska br. 50) gdje je Aaron napisao zahvalu za svakoga crtca posebno te na kojoj stranici se pojavljuje, su ispisani pogresni brojevi stranica (valjda iz americkog izdanja?). Zanimljivo da su Kordeju pripale cak cetiri table (govorim napamet, ali mislim da su cetiri), em je brz crtac, em ... posebna cast?

Citam dalje ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 12:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ah da. Na kraju prve price (sveska br. 50) gdje je Aaron napisao zahvalu za svakoga crtca posebno te na kojoj stranici se pojavljuje, su ispisani pogresni brojevi stranica (valjda iz americkog izdanja?). Zanimljivo da su Kordeju pripale cak cetiri table (govorim napamet, ali mislim da su cetiri), em je brz crtac, em ... posebna cast?

Citam dalje ...





Brojevi stranica se odnose na broj stranice u toj konkretnoj epizodi.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 12:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo ja sam danas procitao 4-u i 5-u knjigu.

Fali mi ovo sto Poli spominje, a to je da je npr naveden sadrzaj i ime crtaca kraj epizode jer se mjenjaju svako toliko, ovako moramo istrazivat.




Ne razumijem. Što je onda ovo?

REZERVATSKI BLUZ

SCENARIJ Jason Aaron
CRTEŽ Danijel Žeželj (Slušajući zemlju kako se okreće)
Davide Furnó (Dobro djelo časnog španjolskog katolika)
R. M. Guéra (Obiteljska tradicija, Neželjen)

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2017 : 12:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo ja sam danas procitao 4-u i 5-u knjigu.

Fali mi ovo sto Poli spominje, a to je da je npr naveden sadrzaj i ime crtaca kraj epizode jer se mjenjaju svako toliko, ovako moramo istrazivat.




Ne razumijem. Što je onda ovo?

REZERVATSKI BLUZ

SCENARIJ Jason Aaron
CRTEŽ Danijel Žeželj (Slušajući zemlju kako se okreće)
Davide Furnó (Dobro djelo časnog španjolskog katolika)
R. M. Guéra (Obiteljska tradicija, Neželjen)



Ups, nisam skuzio. Vidio sam samo ovo sto Poli spominje.
Ajd vidjet cu kad dodjem doma.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 12:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo ja sam danas procitao 4-u i 5-u knjigu.

Fali mi ovo sto Poli spominje, a to je da je npr naveden sadrzaj i ime crtaca kraj epizode jer se mjenjaju svako toliko, ovako moramo istrazivat.




Ne razumijem. Što je onda ovo?

REZERVATSKI BLUZ

SCENARIJ Jason Aaron
CRTEŽ Danijel Žeželj (Slušajući zemlju kako se okreće)
Davide Furnó (Dobro djelo časnog španjolskog katolika)
R. M. Guéra (Obiteljska tradicija, Neželjen)


Pa nisu unutra samo Zezelj, Furno i Guera. Kao sto nisu ovo gore svi naslovi epizoda u 4. knjigi.
Evo, nasao na internetu: cetvrti crtac je Jason Latour.



"Brojevi stranica se odnose na broj stranice u toj konkretnoj epizodi."
Znaci, "table" da tako kazem. No, dobro je sto su ionako navedeni kako se i pojavljuju, pa nije problem skuziti tko je sta crtao (ako slucajno netko ne bi prepoznao crtez).




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/11/2017 12:36:23
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2017 : 12:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Znaci, "table" da tako kazem.


Misli se na broj stranica u mjesečnom sveščiću, kako je originalno objavljeno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 12:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Poli

Znaci, "table" da tako kazem.


Misli se na broj stranica u mjesečnom sveščiću, kako je originalno objavljeno.


Da, ali to citacu Fibrinog izdanja znaci ... sta tacno?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 12:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
Pa nisu unutra samo Zezelj, Furno i Guera. Kao sto nisu ovo gore svi naslovi epizoda u 4. knjigi.
Evo, nasao na internetu: cetvrti crtac je Jason Latour.


Stvarno, u pravu si, moj propust, nisu navedene još 3 priče. Dobro, za Geru je ionako jasno, kao i za Furnoa, ali Latour nedostaje. Sorry.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000