forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Stanje foruma
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/11/2017 : 15:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Kapetan Ociti ovdje.

1.) Forum je svakome nesto drugo, ergo i percipiranih stanja foruma ima koliko i forumasa, pomnozeno s 1.2, ili tako nekako.
2.) Jednog velikog zajednickog nazivnika za sve forumase nema, nego postoje nizovi malih zajednickih nazivnika koje dijele mali nizovi pojedinaca. A ako bi i postojao neki zajednicki nazivnik za sve forumase, to nikako ne bi bio strip. Jer mnogi su ovdje nabili i na tisuce postova, a da im nijedan nije o stripu. Takodjer, strip ne moze biti zajednickim nazivnikom, jer ne citamo svi iste stripove, niti iz istih razloga, niti na isti nacin... Ako bi nekakav, dakle, zajednicki nazivnik postojao, to bi zapravo bila volja za komunikacijom na netu. Vecina forumasa ne dolazi ovamo saznati nesto o stripu (ovo je forum, ne enciklopedija), nego naci razgovor u koji se moze i zeli ukljuciti, pa onda pratiti reakcije na svoj post pa reagirati na te reakcije pa na reakcije na reakciju i tako u nedogled. Forumasenje nije pricanje o stripu, niti o icem odredjenom, forumasenje je cavrljanje. Ali, naravno, ni ta volja za komunikacijom na netu zapravo nije zajednicki nazivnik, jer i ona dolazi u jednakom broju osobnih varijanata kao i percepcija foruma, blabla.
3.) Ne znam tko je to otisao s foruma i zbog kakvih svadja, ali ljudi koji odu s foruma zbog svadja po definiciji nisu bas prepametni tako da ja ne bih gubio vrijeme na zalopojke za divovima i velikanima iz proslosti. Nekome su mozda ti ljudi bili super i to je OK, jer, da i drugi put istaknem istu ocitost, forum je svakome nesto drugo, ali da su bili iznimni, ne bi ih otjerala neka tamo djecurlija.
4.) Ja bih pustio ljude da pricaju sto hoce i kako hoce, kao i u stvarnom zivotu. To je jedini nacin da se prirodno komunicira. Razgovori na netu su uvijek nabrijaniji nego uzivo, jer se vode sa sigurne distance, ali probleme ce ljudi rijesiti medjusobno i usput nauciti ponesto o sebi. (Oni npr. koji odu jer je netko u susjednoj drzavi napisao nesto sto im se nije svidjelo ce prvenstveno nauciti da su nesposobni za zivot. A istina, uglavnom, oslobadja.) Moderiranje treba svesti na najmanju mogucu mjeru i pustiti da svadje ljudima jednostavno dojade.
5.) Ovo je muski forum i prirodno je da tu bude agona. Boys will be boys. Kad bi na forumu bilo vise zena, sve bi skupa bilo puno ljepse i zdravije, kao i u svemu u zivotu, ali o tome mozemo samo sanjati.

Eto, mislim da sam time istaknuo sve ocitosti. Toliko od mene za ovaj put.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by verab

otišlo se iz dosta razloga. svađa je tek jedan od njih, drugi je, jasno, očajna moderacija, treći četvrti peti... i ostali leže u otvaranju drugih foruma, privatizaciji ovog, zasićenju, inatu, svjetonazorskim razlikama....itd,itd.
ugl, ne treba dramiti, stvari idu svojim tijekom, rađaju se, razvijaju, stagniraju, umiru, mijenjaju....



Ajde da netko gukne i o tome...dobar dio kvalitetnih forumaša napušta upravo foruu u trenutku privatizacije, ma koliko Marko S objašnjavao da je to samo stvar tehničke naravi, ništa se ne mijenja i sl. Ljudi su to shvatil kao svojatanje zajedničkog dobro, što na kraju krajeva i jest.
Po činjenici koliko se ove činjenice ignoriraju i stvar prebacuje na nebitne stvari vidimo koliko smo licemjerni.

U svakom slučaju odlično si naveo uzroke trenutnog stanja.


To, kao prvo, nema veze s vezom. Kao drugo, ovaj site/forum je uvijek bio privatno vlasništvo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/11/2017 : 16:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Što li samo nema više one dobre stare glazbe?
Beatles, zatim Duran Duran, pa čak i Smokie, ABBA..., ajooooj, kakva li je to mjuza bila!
Ma kuda sve to nestade pa da danas u autu moramo slušati ovakve nakarade i polukriminalce?

A tek feštice u staroj birtiji kod Joze.
Auuuuu, kako li je tek to bilo!
Ma sjedimo ti nas 10-orica za stolom, džuboks samo tako drmi, drmamo i mi pivkana za pivkanom i nema šanse bilo ‘ko na vrata da uđe a nas da ne pozdravi - inače po labrti!

A danas?
Ma eto ih ulaze i izlaze kako im se digne, a za nas par preostalih što još sjedimo za stolom u ćošku ne mare ni 2%.
Ma sami polukriminalci bez ikakvog respekta i osjećaja za hirarhiju!

Nego, sad kad se prisjetim, pade mi na pamet da ni nas već duže nema tamo za stolom.
Šta li samo bi od one ljepote od birtije?
Ah da! Jozo prije pet godina umro pa je zatvorili.
O Bože, kad se samo prisjetim vremeeeenaaaa.

A danas.....?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 16:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by verab

otišlo se iz dosta razloga. svađa je tek jedan od njih, drugi je, jasno, očajna moderacija, treći četvrti peti... i ostali leže u otvaranju drugih foruma, privatizaciji ovog, zasićenju, inatu, svjetonazorskim razlikama....itd,itd.
ugl, ne treba dramiti, stvari idu svojim tijekom, rađaju se, razvijaju, stagniraju, umiru, mijenjaju....



Ajde da netko gukne i o tome...dobar dio kvalitetnih forumaša napušta upravo foruu u trenutku privatizacije, ma koliko Marko S objašnjavao da je to samo stvar tehničke naravi, ništa se ne mijenja i sl. Ljudi su to shvatil kao svojatanje zajedničkog dobro, što na kraju krajeva i jest.
Po činjenici koliko se ove činjenice ignoriraju i stvar prebacuje na nebitne stvari vidimo koliko smo licemjerni.

U svakom slučaju odlično si naveo uzroke trenutnog stanja.


To, kao prvo, nema veze s vezom. Kao drugo, ovaj site/forum je uvijek bio privatno vlasništvo.



Nema veze s vezom.
Svijestan sam činjenice da je ovo tvoj forumu i da imaš kredibilitet među strip publikom a ja ne, ali ovdje nikako nisi u pravu. Sijecam se rasprave o tom postupku (prebacivanje vlasništva tekstova i sadržaja stranice na fibra d.o.o.) i javnog bunta pojedinih forumaša, te brisanja svih svojih upisa a ne samo tekstova (npr. Gand).
Ali ako ti tvrdiš da nije bilo tako, onda valjda nama preostaje jedino kolektivno brisanje pamćenja događaja. Adio!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 16:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77
Nema veze s vezom.
Svijestan sam činjenice da je ovo tvoj forumu i da imaš kredibilitet među strip publikom a ja ne, ali ovdje nikako nisi u pravu. Sijecam se rasprave o tom postupku (prebacivanje vlasništva tekstova i sadržaja stranice na fibra d.o.o.) i javnog bunta pojedinih forumaša, te brisanja svih svojih upisa a ne samo tekstova (npr. Gand).
Ali ako ti tvrdiš da nije bilo tako, onda valjda nama preostaje jedino kolektivno brisanje pamćenja događaja. Adio!


Naravno da nema veze s vezom. To što je gand npr. otišao je u direktnoj vezi s tobom - ti si jedan od glavnih razloga zašto je on otišao. I ti to znaš, ali se praviš blesav, tj. još gore, praviš se pametan. I da, tekstovi na stripovi.com su vlasništvo njihovih autora, a ne Fibre.

Trouble will find me
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 16:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
Gand i ja nismo izmjenil nijedan upis na ovom forumu....a on je otišao zbog mene!?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 16:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

Gand i ja nismo izmjenil nijedan upis na ovom forumu....a on je otišao zbog mene!?


Da, zbog tebe. Samo što sad koristiš drugi nickname.

Trouble will find me
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 16:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by usagi77

Gand i ja nismo izmjenil nijedan upis na ovom forumu....a on je otišao zbog mene!?


Da, zbog tebe. Samo što sad koristiš drugi nickname.



Gand i ja nema nikakve međusobne veze na ovom forumu. Nešto si gadno zabrljao ili namjerno manipuliraš?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2017 : 17:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Marko, nemoj mi reći da je ovo zosko?
Nemoj, pliz.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 17:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Marko, nemoj mi reći da je ovo zosko?
Nemoj, pliz.





A za njega misli da sam ja...pa vidim da piše stvari koje nemaju veze sa mnom.
Marko S provjeri tko je usagi77 kod Alena G., on i ja uspješno surađujemo na aukcijama, a čak i upoznali na ILi pa ti može potvrditi tko sam.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2017 : 17:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Onda si dosada, ili neko sličan.

Meni nebitno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 17:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by usagi77

Gand i ja nismo izmjenil nijedan upis na ovom forumu....a on je otišao zbog mene!?


Da, zbog tebe. Samo što sad koristiš drugi nickname.



Gand i ja nema nikakve međusobne veze na ovom forumu. Nešto si gadno zabrljao ili namjerno manipuliraš?


Dosado, stvarno izazivas vraga. Ali ovo ti je zadnji put da me nekaznjeno pravis budalom. Iduci put...

Trouble will find me
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2017 : 17:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Marko, nemoj mi reći da je ovo zosko?
Nemoj, pliz.


Nevjerojatno.
Čak i mlađo bolje raspoznaje duple nickove od tebe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa zar se nije vec potvrdilo da je ovo dosada i da "smije" koristiti ovaj nick (zbog aukcija)?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovo je dosada 99,9%.
I kaj je najbolje opet se počeo praviti pametan.
Ne može on protiv sebe, još mu samo uskličnici fale.
Prije sam bio "samo" 95% siguran pa rekoh ajde, ne piše previše i ne radi (toliko) probleme ali sad...
Inače da je Gand ili bilo koji forumaš otišao zbog nekog drugog forumaša ili da su neki izdavači otišli zbog pisanja nekih forumaša - ma ne, nema šanse, pa to su legendarna vremena bila, te svađe su samo davale živost forumu, bilo je zabavnije, dinamičnije, bila su to herojska vremena...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/11/2017 : 17:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nevjerojatno.
Čak i mlađo bolje raspoznaje duple nickove od tebe.

Tinton oriđinale.
Hladan, surov i direktan.
A još tako mlad i na samom početku karijere...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa zar se nije vec potvrdilo da je ovo dosada i da "smije" koristiti ovaj nick (zbog aukcija)?




Nisam čuo tu informaciju ali ako je i točna očito se ne drži samo aukcija.
kao što rekoh, ne može protiv sebe.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ja mislim da Gand nije "otisao" zbog nekog clana/clanova na ovom forumu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 17:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Dosado, stvarno izazivas vraga. Ali ovo ti je zadnji put da me nekaznjeno pravis budalom. Iduci put...



Ja tebe pravim budalom? Pa ti meni govoriš da je Gand napustio forum zbog mene a ja i Gand uopće nismo komunicirali na ovom forumu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2017 : 17:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by tinton

Molim te, podijeli s nama.




Zašto non stop forsiraš imena?
Već ti ih je savić nabrojao i više nego dovoljno...


Zato što moraš dokazati nešto što tvrdiš.
Savič je nabrojao koliko crtača i izdavača? Možda sam glup pa ne vidim ni jednoga. Neki ljudi koje je savič nabrojao su još na forumu, a za ostale se baš i ne sjećam da su otišli jer im je smetalo puno svađanja.





Mali, naporan si i praviš se blesav...ali zaista..



Tinton je pametan i zabavan mladac koji je simpa lik i uživo je odlično družiti se s njim i igrati kvizove dok je na forumu malo "papreniji" ali sve ja to pripisujem njegovom mladeničkom buntu :D
On hoće mijenjati svijet, dizati revolucije i kužim da je njemu forum bio bolji prije jer njemu "dinamičnost" znači svađanje a to mu je fora čitati. A još ako može zapapriti nekakvom modu... :d
Uglavnom, kad jednom bude bio naših godina pa kad mu neki malac 20 godina mlađi od njega bude solio pamet, skužiti će o čemu smo pričali :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2017 : 17:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo


Inače da je Gand ili bilo koji forumaš otišao zbog nekog drugog forumaša ili da su neki izdavači otišli zbog pisanja nekih forumaša - ma ne, nema šanse, pa to su legendarna vremena bila, te svađe su samo davale živost forumu, bilo je zabavnije, dinamičnije, bila su to herojska vremena...


Pa daj reci.
Mene si bio napao da kako ja neću prokazati forumaše s političkim avatarima, a tvrdim da ih ima? Kako sada ti nećeš reći koji su to izdavači i autori otišli jer im je smetalo svađanje?
Ako hoćeš realno, vjerojatno je dosta ljudi otišlo i zbog tvojeg moderiranja (i zbog ostalih, ali zbog tvojeg vjerojatno najviše). Što to dokazuje?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/11/2017 : 17:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa zar se nije vec potvrdilo da je ovo dosada i da "smije" koristiti ovaj nick (zbog aukcija)?






Ja sam bio ubeđen da je dosada, ali me je Markos zbunio pomenuvši Ganda.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/11/2017 : 17:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma na Gandovom forumu ga je ovaj gnjavio godinama

Trouble will find me
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 21/11/2017 : 18:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma na Gandovom forumu ga je ovaj gnjavio godinama



I onda sam nakon dvije godine došao na ovaj forum, tako da moj dolazak nema veze s onodobnim Gandovim odlaskom, a pogotovo ne brisanjem upisa. Jedini koji je prijetio odlaskom zbog mojeg dolaska je bio Rommel, ali i s njim sam sjeo na gemišt i riješio nesporazume. I s Gandom je odavnom sve izglađenom, te sam i dalje sam aktivan na popcornu.
Toliko od mene!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/11/2017 : 18:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by mladjo


Inače da je Gand ili bilo koji forumaš otišao zbog nekog drugog forumaša ili da su neki izdavači otišli zbog pisanja nekih forumaša - ma ne, nema šanse, pa to su legendarna vremena bila, te svađe su samo davale živost forumu, bilo je zabavnije, dinamičnije, bila su to herojska vremena...


Pa daj reci.
Mene si bio napao da kako ja neću prokazati forumaše s političkim avatarima, a tvrdim da ih ima? Kako sada ti nećeš reći koji su to izdavači i autori otišli jer im je smetalo svađanje?
Ako hoćeš realno, vjerojatno je dosta ljudi otišlo i zbog tvojeg moderiranja (i zbog ostalih, ali zbog tvojeg vjerojatno najviše). Što to dokazuje?




Da nisu poštovali pravila.
I da ih nisu htjeli poštovati pa su otišli.
malac znam da ti je fora napadati autoritete (iako su ti "autoriteti" zapravo modovi na stripovskom forumu:)) ali ne da mi se više raspravljati s tobom.
Uglavnom, ako ne sad shvatićeš za jedno desetak godina

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000