forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Odnos pošte prema našim uredno plaćenim paketima.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/11/2017 : 21:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote

https://www.24sata.hr/news/gdje-je-bilo-ovo-u-ratnoj-zoni-kutija-potrgana-paket-otvoren-549448


Jednom sam naručio iz Srbije knjigu Teror.
Kao što sam naziv knjige kaže,knjiga je i bila u takvom stanju od silnog otvaranja i zatvaranja paketa.
Da ne govorim koliko sam masno platio poštarinu i proviziju na novac.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 26/11/2017 : 09:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Puno puta vec vidjeno...
Ovo sa postom prelazi granice bezobrastine,plus sto u praksi u odnosu na teoriju putuje duze.
Paket iz Opuzena za Split zavrsio u Zagrebu,paket iz Opuzena u Veliki Grdjevac putovao 5 dana!?
Za stripove koristiti kioske Tiska,dobro upakovati i nema greske,bar kod mene.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 26/11/2017 : 10:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
a šta da ti kažem... borim se s poštarima oko računa što ne dostavljaju... ukrali 2 pošiljke vjerojatno, sva sreća pa ih stranci ponovo poslali... uglavnom katastrofa je hr pošta


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/11/2017 : 10:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neprofesionalni do bola, mrzovoljna gunđala na šalterima, spori, boli ih dupe, ne rade kod privatnika, već kod države koja tolerira ohoho takvih firmi, čitaj glasova.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/11/2017 : 11:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Neprofesionalni do bola, mrzovoljna gunđala na šalterima, spori, boli ih dupe, ne rade kod privatnika, već kod države koja tolerira ohoho takvih firmi, čitaj glasova.




svaki put kad šaljem iz Hrvatske u Hrvatsku, uvijek jednaki razgovor:

Pošta: "a tko šalje"?
ja: "ja šaljem"
pošta: "niste napisali adresu u Hrvatkoj iz koje šaljete"
ja:"pa ja sam iz Slovenije, želim samo poslati paket i vratiti se u Sloveniju"
Pošta: "ne ide to tako, trebate imati adresu u Hrvatskoj"
ja: "zašto"
Pošta:"pa zato, što ako primatelj ne podigne paket, kamo če se onda taj paket vratiti"
ja:"ma podiči če ga sto posto"
Pošta:" a ako ne?"
ja:"pa zašto ga ne bi podigao, kada ga je več platio"
Pošta" a čujte, imali smo primjer gdje,..."bla bla bla

nakon 5 minuta objašnjenja

Ja:"pa dajte mi onda vašu adresu, pa če se paket vratiti vama ovdje na poštu"
Pošta:"ne ide to tako"

ja polako več gubim strpljenje....

Ja:"ajde ne serite mi više, pošaljite ovaj jebeni paket na adresu koju sam vam dao, a za pošiljatelja napišite ovo: Chuck Noris, Holivud Bulevar 666, Hum na Sutli, Hrvatska

Pošta:"ova adresa ne postoji"
ja:"postoji kako ne"
Pošta:" ja sam iz Huma na Sutli i nemamo ovdje takvu adresu"
Ja:"slušaj ženo, pun kurac imam i vas i Hum Na Sutli i vašu poštu, hočete li poslati ovaj jebeni paket!??"
Pošta:"trebate imati adresu u Hrvatskoj...."

Onda se okrenem i iza mene stoji neki stari deda i ja njemu kažem:

"gledajte, unutra ima milijun eura, hočete li mi dati vašu adresu, pa u slučaju da ovaj primatelj ne podigne paket, taj paket če doči na vašu adresu pa možete zadržati taj milijun eura"

Deda kimne glavom i da svoju adresu i problem riješen.

Svaki put me jebu sa tom hrvatskom adresom i svaki put se nekako izvučem,....ne znam što kompliciraju, do sada su uvijek SVI podigli paket, pošto su ga i platili, koji kurac im treba adresa pošiljatelja!???
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2017 : 11:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Masu sam slao i primao posiljki, vec me donosioci istih znaju, i znaju sto je unutra pa paze. Isto kao i gospode na salterima, znaju me pa ide lakse, iako priznajem ima ih sporih i nezainteresiranih. Jednom me nagovorila da stavim prioritetnu posliljku za Slavobski Brod, naplatila i meni i preuzimatelju, a putovala 7 dana...prioritetna! Poslne pitam kako je to moguce? A dobijem samo iscudavanje. Nema frke, kazem ja;odsad cemo obicne ali duplo brze i jeftinije posiljke... a i cjepljeni su protiv humora. I jedan grozan primjer: Alan Ford, Vijesnik,no.1, grupa TNT, postar ga presavine, popola i ubaci u sanducic! Izvadim ga van, a jedan od najcjenjenijih stripova, neupotrebljiv...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2017 : 11:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
zato sam se oslobodio želje nit išta naručujem
a kad mi šalju to je otvorena pošiljka da se vidi jedna ili dvije knjige maks
koje su već stare i pohabane

dakle osloboditi se želje prvi je uvjet ka smanjenju nesreće i nerviranja :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 26/11/2017 : 12:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Sada ću nešto reći,pa procjenite sami. Čuvam poštu u Sisku,pa sve vidim iz prve ruke. Kao prvo-nema dovoljno ljudi,što poštara-što ljudi na šalterima,pa ono što su prije radila dva-tri čovjeka sada radi jedan. Drugo-šefovi ih pritiskaju sa svih strana za što boljom prodajom svega i svačega,pa im se ponekad čak i prijete i šalju u druge poštanske urede ako nisu zadovoljili. Treće-skoro svaki mjesec je neka edukacija o neznam ni ja više čemu,samo da se radnike još više ubija u pojam (previše džabalebaroša i uhljeba u upravi,pa seminarima opravdavaju svoju satnicu. valjda...) Četvrto-malo koji dan prođe,a da se neka stranka ne navrati da se žali,kao-gledam iz kuće poštara kako mi ostavlja obavjest,a ja u kući,pa sad moram sam po to ići. Razlog-vidim da poštari tegle ko marva svaki dan i jednostavno nestignu od vrata do vrata,pa se snalaze. I još im daju da nose i promotivni materijal,od trgovačkih centara. Peto-kamion iz Zagreba dolazi svako jutro pun ko čep,a to sve moraju ti isti poštari istrpati,razvrstati i raznijeti-isti dan.A do unazad godinu-dvije bili su ovdje ljudi koji su to istrpavali i razvrstavali,pa je poštare čekao gotov posao za isporuku,ali su te ljude ili otpustili ili potjerali u mirovinu. Više puta sam vidio kako paketi i preporuke ispadaju iz kamiona na beton,pa ih se i šutne nogom,a i baci "zračnom linijom" na određenu hrpu. I onda kad ja nekoga prodavača zamolim da dobro zapakuje ono što sam naručio-ima ih koji i podjebavaju,pa kažu-hoću,specijalno za tebe. A ja nikoga ništa nisam zamolio bez razloga. Neću više nabrajati,a mogao bih još razloga dodati,samo ću reći svoje mišljenje-nisu toliko krivi poštari koliko su krivi oni koji ih vode i koji kao da se trude da im otežaju posao,a ne olakšaju. Prevelik je administrativni aparat-to je moje mišljenje,a sad svatko od vas neka donese svoj sud...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/11/2017 : 13:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kakva država, takva i pošta.
Ne vidim tu ništa čudno niti upitno. Sve je po mjeri i po zasluzi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 26/11/2017 : 14:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
30tak paketa s book depository, sve mi je postar ostavio doma, dva put je bio otvoren, od ta dva puta jednom glanc unutra, jednom osteceno(oba puta za vrijeme blagdana tako da godinama ne narucujem nista u 12tom mjesecu i prvoj polovici prvoga.
oko tucet paketa s britanskih comic shopova sve doslo glanc, super zapakirano(njih moram 10tak minuta otvarat, toliko je dobro pakirano)
oko pola tuceta paketa iz italije via dhl ili gls, sve glanc i neotvarano i isto toliko paketa iz hrvatske, s aukcija i par sa striparnica, sve glanc i neotvoreno.
jedan paket iz amerike, naravno otvaran na nasoj carini ali poslije lijepo zapakirano i doslo mi je sve super glanc.
I nikad ali nikad mi nije postar ostavio obavijest, uvijek ostave paket kod mene.
jedno negativno iskustvo, prodao sam neke stripove i cekao da mi postar donese otkupninu, nije dolazila pa sam isao na postu reklamirat, nazvali su ga iz poste i odmah je ostavio pare kod mene pod izlikom da je susjedu ostavio pare, koji je na drugoj adresi ali mu isto prezime pocinje sa k pa se zabunio, to je postar koji nas sve pozna 10 godina, nakon tog incidenta ga nisam nikad vise vidio.
sto se tice duzine putovanja; book depository 5-14 dana(uglavnom sedam), britanski comic shopovi uvijek treci radni dan, paketi iz hrvatske pola tjedna,iz amerike mjesec i pol, iz italije ako je gls oko tjedan dana, ako je dhl treci radni dan

Edited by - iggyk23 on 26/11/2017 14:30:24
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 26/11/2017 : 15:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

30tak paketa s book depository, sve mi je postar ostavio doma, dva put je bio otvoren, od ta dva puta jednom glanc unutra, jednom osteceno(oba puta za vrijeme blagdana tako da godinama ne narucujem nista u 12tom mjesecu i prvoj polovici prvoga.
oko tucet paketa s britanskih comic shopova sve doslo glanc, super zapakirano(njih moram 10tak minuta otvarat, toliko je dobro pakirano)
oko pola tuceta paketa iz italije via dhl ili gls, sve glanc i neotvarano i isto toliko paketa iz hrvatske, s aukcija i par sa striparnica, sve glanc i neotvoreno.
jedan paket iz amerike, naravno otvaran na nasoj carini ali poslije lijepo zapakirano i doslo mi je sve super glanc.
I nikad ali nikad mi nije postar ostavio obavijest, uvijek ostave paket kod mene.
jedno negativno iskustvo, prodao sam neke stripove i cekao da mi postar donese otkupninu, nije dolazila pa sam isao na postu reklamirat, nazvali su ga iz poste i odmah je ostavio pare kod mene pod izlikom da je susjedu ostavio pare, koji je na drugoj adresi ali mu isto prezime pocinje sa k pa se zabunio, to je postar koji nas sve pozna 10 godina, nakon tog incidenta ga nisam nikad vise vidio.
sto se tice duzine putovanja; book depository 5-14 dana(uglavnom sedam), britanski comic shopovi uvijek treci radni dan, paketi iz hrvatske pola tjedna,iz amerike mjesec i pol, iz italije ako je gls oko tjedan dana, ako je dhl treci radni dan


Skoro ista situacija i kod mene, s tim da sam ja u manjoj sredini pa na posiljke sa BD-a cekam 7-21 dan. Poznam postare i sve koji rade na salteru i uvijek su korektni, kako prema meni tako i prema mojim posiljkama.
Jedino meni postar ne dostavlja na kucnu adresu, vec sam ja u postanskom uredu otvorio postanski pretinac tako da dva puta tjedno osobno pokupljam svu postu.

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2017 : 15:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Kakva država, takva i pošta.
Ne vidim tu ništa čudno niti upitno. Sve je po mjeri i po zasluzi.


Ispricavam se, ali primjetio sam da se cesto nadovezujes na "drzavu", u negativnom kontekstu,(misleci naravno na RH-a), pa bi ti zelio skrenuti paznju, kao neko ko je zuvio u nekoliko drzava, proputovao globus uzduz u poprijeko i radio s vise desetaka nacionalnosti, da mozemo biti sretni gdhe zivimo. I presretni dapace i stovise. Prika moj, vani ti je samo sranje... vjeruj nekome ko je sve to vidio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/11/2017 : 17:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Obi-wan

Kakva država, takva i pošta.
Ne vidim tu ništa čudno niti upitno. Sve je po mjeri i po zasluzi.


Ispricavam se, ali primjetio sam da se cesto nadovezujes na "drzavu", u negativnom kontekstu,(misleci naravno na RH-a), pa bi ti zelio skrenuti paznju, kao neko ko je zuvio u nekoliko drzava, proputovao globus uzduz u poprijeko i radio s vise desetaka nacionalnosti, da mozemo biti sretni gdhe zivimo. I presretni dapace i stovise. Prika moj, vani ti je samo sranje... vjeruj nekome ko je sve to vidio.


Sretan sam što mogu tu živjeti.
No, opet nisam zadovoljan ovom državom. Valjda je to u ljudskoj prirodi. Priznajem doduše da je bolje ne spominjati previše neke stvari, mogu nekome privući pažnju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2017 : 17:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nastranu paranoja...
Dobro je ovde!
Vani ima sirih, dubljih i vecih problema nego sto je ponekad nepouzdana posta...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/11/2017 : 17:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nastranu paranoja...
Dobro je ovde!
Vani ima sirih, dubljih i vecih problema nego sto je ponekad nepouzdana posta...



da zamisli kako je sada ljudima u JEMENU
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2017 : 18:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne morate do jemena :D zamislite kako je nama vamo :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 26/11/2017 : 19:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
Svašta sam u pošti doživio.Svakakvih bisera je bilo.Ja koristim Poste restante u HR pa svašta zna biti.
Jednom su mi na paket koji stoji kod njih napisali "uručeno" a kod njih stoji.Naravno njihov odnos prema pošiljkama je loš.
Obično kada mi stižu pošiljke iz Makedonije čim vide da je malo teže odmah otvaraju i carine.Imao sam i slučaj da pošta otvara ali to je zbog loših pakiranja.

Edited by - Jesse_Pinkman on 26/11/2017 19:37:14
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 26/11/2017 : 21:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

30tak paketa s book depository, sve mi je postar ostavio doma, dva put je bio otvoren, od ta dva puta jednom glanc unutra, jednom osteceno(oba puta za vrijeme blagdana tako da godinama ne narucujem nista u 12tom mjesecu i prvoj polovici prvoga.
oko tucet paketa s britanskih comic shopova sve doslo glanc, super zapakirano(njih moram 10tak minuta otvarat, toliko je dobro pakirano)
oko pola tuceta paketa iz italije via dhl ili gls, sve glanc i neotvarano i isto toliko paketa iz hrvatske, s aukcija i par sa striparnica, sve glanc i neotvoreno.
jedan paket iz amerike, naravno otvaran na nasoj carini ali poslije lijepo zapakirano i doslo mi je sve super glanc.
I nikad ali nikad mi nije postar ostavio obavijest, uvijek ostave paket kod mene.
jedno negativno iskustvo, prodao sam neke stripove i cekao da mi postar donese otkupninu, nije dolazila pa sam isao na postu reklamirat, nazvali su ga iz poste i odmah je ostavio pare kod mene pod izlikom da je susjedu ostavio pare, koji je na drugoj adresi ali mu isto prezime pocinje sa k pa se zabunio, to je postar koji nas sve pozna 10 godina, nakon tog incidenta ga nisam nikad vise vidio.
sto se tice duzine putovanja; book depository 5-14 dana(uglavnom sedam), britanski comic shopovi uvijek treci radni dan, paketi iz hrvatske pola tjedna,iz amerike mjesec i pol, iz italije ako je gls oko tjedan dana, ako je dhl treci radni dan


Bi te mogao zamoliti info od kojih britanskih comic shopova narucujes i kolika je poštarina? Htio sam kupiti ove nove Punishere od Parlova sa Forbidden planeta ali ne mogu utvrditi kolika je poštarina pa sam odustao od njih. Tnx
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 26/11/2017 : 22:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
redhot comics, ace comics,a place in space i theywalkamongus(to je sve s britanskog ebaya), sad pogledaj jel ima tko od njih to sto te zanima, postarina je kombinirana, sto vise stvari uzmes, nisam nikad platio vise od 10tak eura ali nisam ni uzimao vise od 10tak sveski, nekakva defaultna za jedan item je uglavnom oko 3 funte, svi odlicno pakiraju i dodje za pola tjedna

Edited by - iggyk23 on 26/11/2017 22:13:19
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 26/11/2017 : 22:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23

redhot comics, ace comics,a place in space i theywalkamongus(to je sve s britanskog ebaya), sad pogledaj jel ima tko od njih to sto te zanima, postarina je kombinirana, sto vise stvari uzmes, nisam nikad platio vise od 10tak eura ali nisam ni uzimao vise od 10tak sveski, nekakva defaultna za jedan item je uglavnom oko 3 funte, svi odlicno pakiraju i dodje za pola tjedna


Super, hvala na info, provjerit ću ih
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 27/11/2017 : 16:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by velka031

Neprofesionalni do bola, mrzovoljna gunđala na šalterima, spori, boli ih dupe, ne rade kod privatnika, već kod države koja tolerira ohoho takvih firmi, čitaj glasova.




svaki put kad šaljem iz Hrvatske u Hrvatsku, uvijek jednaki razgovor:

Pošta: "a tko šalje"?
ja: "ja šaljem"
pošta: "niste napisali adresu u Hrvatkoj iz koje šaljete"
ja:"pa ja sam iz Slovenije, želim samo poslati paket i vratiti se u Sloveniju"
Pošta: "ne ide to tako, trebate imati adresu u Hrvatskoj"
ja: "zašto"
Pošta:"pa zato, što ako primatelj ne podigne paket, kamo če se onda taj paket vratiti"
ja:"ma podiči če ga sto posto"
Pošta:" a ako ne?"
ja:"pa zašto ga ne bi podigao, kada ga je več platio"
Pošta" a čujte, imali smo primjer gdje,..."bla bla bla

nakon 5 minuta objašnjenja

Ja:"pa dajte mi onda vašu adresu, pa če se paket vratiti vama ovdje na poštu"
Pošta:"ne ide to tako"

ja polako več gubim strpljenje....

Ja:"ajde ne serite mi više, pošaljite ovaj jebeni paket na adresu koju sam vam dao, a za pošiljatelja napišite ovo: Chuck Noris, Holivud Bulevar 666, Hum na Sutli, Hrvatska

Pošta:"ova adresa ne postoji"
ja:"postoji kako ne"
Pošta:" ja sam iz Huma na Sutli i nemamo ovdje takvu adresu"
Ja:"slušaj ženo, pun kurac imam i vas i Hum Na Sutli i vašu poštu, hočete li poslati ovaj jebeni paket!??"
Pošta:"trebate imati adresu u Hrvatskoj...."

Onda se okrenem i iza mene stoji neki stari deda i ja njemu kažem:

"gledajte, unutra ima milijun eura, hočete li mi dati vašu adresu, pa u slučaju da ovaj primatelj ne podigne paket, taj paket če doči na vašu adresu pa možete zadržati taj milijun eura"

Deda kimne glavom i da svoju adresu i problem riješen.

Svaki put me jebu sa tom hrvatskom adresom i svaki put se nekako izvučem,....ne znam što kompliciraju, do sada su uvijek SVI podigli paket, pošto su ga i platili, koji kurac im treba adresa pošiljatelja!???

Nije to slučaj samo u HR. Ja saljem paket u SR iz Šida u morao sam nači nekog lika koji nema veze sa stripovima da mi da svoju adresu i ispada da je on pošaljilac. To tako ide jer kad sam slao prvi paket na šalteru su mi isto rekli da ne mogu napisati svoju adresu iz HR a slati iz SR. Dakle, isti slučaj kao kod tebe i mislim da je to ustvari i logično.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/11/2017 : 16:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ok kad je preporučeno ali kad je obično što da ne?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2017 : 19:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ok kad je preporučeno ali kad je obično što da ne?




upravo tako!

U Sloveniji nije potrebno napisati adresu pošiljatelja ako šalješ obično, naravno ako se šalje preporučeno ili sa odkupninom ili bilo kako drukčije onda je potrebno ali ako se šalje samo tako, obično, nije potrebno, barem na moji pošti to tako ide.

Isto tako ne razumijem zašto kompliciraju sa "...a što ako ne bude podigao"?

Pa kakvo podiganje, ostavi mu paket kod sandučiča i zdravo. Nije preporučeno, ne treba ništa podpisivati,...to je obična pošiljka, isto ko pismo, razglednica, reklame,...samo što je paket.
Poštar samo neka radi svoj posao i dostavi paket na adresu i tačka. Ne treba to nitko podignuti, samo ostavi paket na adresu i idi naprijed. zar im je to tako teško shvatiti?

Edited by - 1Euro on 27/11/2017 19:13:06
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 27/11/2017 : 20:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ok, a tko će onda biti kriv ako tako ostavljen paket dobije noge?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2017 : 22:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ok, a tko će onda biti kriv ako tako ostavljen paket dobije noge?



ma tko če ukrasti jedan paket....do sada mi se to nikada nije dogodilo.
Dogodilo SE PAR PUTA, da su na Pošti ukrali novac koji sam ja slao u pismo PREPORUČENO, pa sam onda išao na Upravu Pošt esa tim preporučenim lističem i tražio poizvednicu pa su pronašli krivca na samoj pošti, tako da su oni največi lopovi SAMI ljudi koji rade na Pošti (banda prokleta!) i dobio sam nadoknadu nekih 30 eura, jer je tako po zakonu iako sam slao 100 eura, isto tako neki iz Hrvatske nisu dobili novac pa sam onda trebao ponovno slati, jedanput netko u Italiji nije dobio markice koj esam mu poslao,...znači POŠTARI KRADU, nema veze šalješ preporučeno ili ne, krali su i iz preporučenih pisama, a susjedi n ekradu. Kod mene može vani stajati paket cijeli dan nitko ga neče ukrasti a i drugi se nikada nisu požalili da nisu dobili a ako se šalje neki skupi paket onda šalješ preporučeno ali ja ni nemam nekih skupih stripova pa ne trebam slati preporučeno a oni koji imate skupe stripove šaljite preporučeno iako ni to nije garant da če sve biti ok.
Ponavljam, ja sam slao novac u preporučenom pismu i ukrali su ga na Pošti, a onda su me još zajebavali na Upravi Pošte jer sam slao novac u pismo a to se ne radi, pa sam onda ja ispao veči kriminalac nego sami poštari koji su UKRALI taj novac, kako je pokazala ta poizvednica koju smo pronašli putem tracking numbera,...mislim ko ih jebe banda pokvarena!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 28/11/2017 : 14:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ma tko će ukrasti paket??? Ti to ozbiljno?

Možda kod vas u Slo možeš bez brige ostaviti što god hoćeš dostupno svima, ovdje to dobije noge u par minuta.

Edited by - wolf on 28/11/2017 14:18:19
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000