forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Odnos pošte prema našim uredno plaćenim paketima.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/11/2017 : 16:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ma tko će ukrasti paket??? Ti to ozbiljno?

Možda kod vas u Slo možeš bez brige ostaviti što god hoćeš dostupno svima, ovdje to dobije noge u par minuta.



ja živim u kuči i svaka kuča ima svoje zemljište itd.....nitko nikada nije nikome ništa uzeo ispred praga kuče, ima ljudi koji idu na odmor i nema ih 10+ dana i ima puno pošte kod vrata npr, nitko to ne uzima, barem ovdje gdje ja živim.
Možda je u večim gradovima drukčije ili u blokovima, gdje živi više ljudi u jednoj zgradi.
Ja sam slao u Hrvatsku nekih 10+ puta i skoro uvijek šaljem obično i svi su uvijek dobili, što se i vidi po ostavljenim komentarima na aukciji....moja iskustva su ok osim gnjavaže na Pošti od ovih zaposlenih
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/11/2017 : 17:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by wolf

Ma tko će ukrasti paket??? Ti to ozbiljno?

Možda kod vas u Slo možeš bez brige ostaviti što god hoćeš dostupno svima, ovdje to dobije noge u par minuta.



ja živim u kuči i svaka kuča ima svoje zemljište itd.....nitko nikada nije nikome ništa uzeo ispred praga kuče, ima ljudi koji idu na odmor i nema ih 10+ dana i ima puno pošte kod vrata npr, nitko to ne uzima, barem ovdje gdje ja živim.
Možda je u večim gradovima drukčije ili u blokovima, gdje živi više ljudi u jednoj zgradi.
Ja sam slao u Hrvatsku nekih 10+ puta i skoro uvijek šaljem obično i svi su uvijek dobili, što se i vidi po ostavljenim komentarima na aukciji....moja iskustva su ok osim gnjavaže na Pošti od ovih zaposlenih


Nestalo mi više pošiljki tijekom vremena. Čak i par paketa sa navedenom vrijednošću. Pred zgradom ljudi kopaju po kontejnerima, nije njima neki moralni problem otuđiti malo pošte iz hodnika zgrade. A ni poštari nisu baš posve nevini vjerovatno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 06/12/2017 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Evo moje priče od prije par dana:

Poslao čovjeku stripove, javlja mi se on nakon 8 dana kako mu je čudno kako još nije dobio, a šifra za praćenje paketa koju sam mu poslao kaže kako paket ne postoji. Poslao tada info pošti mailom i evo njihovog prvog odgovora:

Poštovani,

vezano za Vaš upit, želimo Vas obavijestiti da nemamo podataka o pošiljci s navedenim brojem.

Stoga Vas molimo da se obratite pošiljatelju glede ispravnosti prijamnog broja pošiljke, te mogućnost pokretanja potražnog postupka.

Ukoliko ga nabavite molimo Vas da nam isti dostavite, kako bismo Vam mogli konkretnije odgovoriti.


Nakon toga odgovaram im kako sam ja pošiljatelj, poštu iz koje sam slao, vrijeme, sve i evo njihovog drugog odgovora:

Poštovani,

vezano za navedeno, želimo Vas obavijestiti da se može pokrenuti potražni postupak ukoliko pošiljka nije uručena primatelju, niti vraćena pošiljatelju.

Ako smatrate da poštanska pošiljka nije uručena primatelju, da je uručena sa zakašnjenjem, da ugovorena usluga nije obavljena, tj. nije obavljena u cijelosti, ili da je naplaćen prevelik iznos poštarine, u roku od šest mjeseci (od dana predaje pošiljke Hrvatskoj pošti) možete pokrenuti potražni postupak.

Popunjeni obrazac možete predati u svakom poštanskom uredu, faksirati ga na broj: +385 (0)1 4981 606, ili ga poslati na adresu elektroničke pošte: potrazni@posta.hr. Uz obrazac trebate predati i potvrdu o primitku pošiljke. Potražni postupak bit će proveden u roku od trideset dana.

S poštovanjem,

Dakle, blage nemaju gdje je paket, a evo i gdje je završio paket, mail od čovjeka kojem sam slao paket:

POZDRAV TOMISLAVE.DANAS SAM POSLAO STAROG U POŠTU I ONAJ BROJ POŠILJKE KAŽU DA NE POSTOJI ALI DA TE PREVIŠE NE ZAVLAČIM SA LOŠIM VJESTIMA IMA I JEDNA DOBRA.PAKET JE STIGAO PRIJE 5 DANA I GOSPODA IZ POŠTE NITI JE POSLALA PAPIR ZA PREUZIMANJE NITI SU DALI POŠTARU PAKET PA DA GA ON DONESE I TO SU KAO KRIVE DVIJE NOVE RADNICE.A NISU GA VRATILI NAZAD SAMO ZATO ŠTO MENI NA ISTO IME STIŽU GOMILE PAKETA PA SU ZNALI DA ĆE KAD TAD NEKTO DOĆI PO TO.NEZANIMA IH ŠTO SU NAMA NAPRAVILI POMETNJU I PROBLEME.U SVAKOM SLUČAJU BEZ BRIGE ČUO SAM SE DANAS SA STARIM I ON MI JE POTVRDIO DA JE PAKET STIGAO.

Rezime, uopće nisi siguran kad šalješ poštom, čak i kad dobiješ šifru za praćenje, pošta

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/12/2017 : 07:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ovako... Paket mi je poslan 18.12. Imam urednu šifru za praćenje, kada je upišem na poštin site, piše vrijeme i mjesto odakle je poslan, ne piše da je stigao u Osijek. Nisam nikada provjeravao statuse paketa, pa me zanima da li upišu kada paket stigne na odredište?
Da li je normalno da paket ne stigne 5 dana? Ok, božićno je vrijeme, ali kažu da si ljudi ne šalju više toliko čestitke poštom :)
Sve nekako mislim da su sjebali u pošti.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/12/2017 : 11:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
trebali bi upisati kada paket stigne na odredište....ali ja kada sam pratio putem onog "tracking numbera" nikada nije pisalo sve dok nisam preuzeo ili je kupac preuzeo pa je onda bilo napisano i to, da je preuzeto.
Znači, ionako nije važno to odredište,...važno je da li češ dobiti paket ili nečeš, i to če pisati kada ga budeš preuzeo (ako ga budeš dobio).
Dobro je to, što piše da je bio poslan, znači da je bio poslan, pa je sada u transportu i to može potrajati zbog praznika itd,...nije ništa čudno. Ako ga ne budeš dobio za par dana onda traži od prodavača, da on zatraži na pošti sa koju je poslao POTRAŽNICU za paketom, pa če onda oni provjeriti da li se je paket izgubio odnosno šta se dogodilo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/12/2017 : 11:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ovako... Paket mi je poslan 18.12. Imam urednu šifru za praćenje, kada je upišem na poštin site, piše vrijeme i mjesto odakle je poslan, ne piše da je stigao u Osijek. Nisam nikada provjeravao statuse paketa, pa me zanima da li upišu kada paket stigne na odredište?
Da li je normalno da paket ne stigne 5 dana? Ok, božićno je vrijeme, ali kažu da si ljudi ne šalju više toliko čestitke poštom :)
Sve nekako mislim da su sjebali u pošti.


Upišu kada stigne. Trenutno je maksimalna gužva pa je sigurno to u pitanju.
Vjerovatno si upao u vrtlog božića/vikenda, stigne vjerovatno sutra ili prekosutra...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/12/2017 17:31:09
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/12/2017 : 15:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ako te tješi i ja čekam dva još od 20-og. To je valjda zbog blagdanskih gužvi.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 26/12/2017 : 17:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ja čekao od 11.12. išao danas istraživati po šifri i piše da su mi pokušali dostaviti 14.12. u 21:41!!!! Pošta je totalna smijurija i žalost!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/12/2017 : 17:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ja čekao od 11.12. išao danas istraživati po šifri i piše da su mi pokušali dostaviti 14.12. u 21:41!!!! Pošta je totalna smijurija i žalost!


Pošta je teška sramota.
Gledam ih već godinama:
- Kako se prezrivo ophode prema korisnicima. Neljubaznost pa čak i vika su sastavni dio njihovog ophođenja.
- Kako rade sporo pa se stvara red i čeka po pola sata, a ako ima evo TV i po sat.
- Kako gube pakete, a kada se požališ smiju se u lice kao da je to najnormalnija stvar i nisu ni najmanje odgovorni.
Kako ne dozvole da se preuzme pošiljka ako nisi osobno prisutan bez obzora na osobnu primatelja, rodbinske odnose i prijamni broj. Pa primatelj može biti star i nemoćan ili van države. Krajnje nefleksibilno.
- Kako teatralno bacaju moje pakete svaki put bez trunke srama ili pristojnosti. Kao da je to njihovo. Kao da mi daju do znanja da više nisam dobrodošao narušavati njihovu poslovnu idilu.

Pošta je lopovska organizacija, a neki djelatnici su stoka. Nisu svi, ima vrlo ljubaznih i sposobnih, ali ni oni ne mogu protiv lošeg sistema.
Kada god mogu nosim pakete ljubaznoj teti na kiosk. Našao sam ženu koja se uvijek trudi pomoći. Čuo sam svakakve priče o Tisku, ali ja osobno nikada nisam imao nikakvih problema. A sa poštom jesam i te kako. Kada se uzme u obzir da Tisku nije primarna djelatnost dostava paketa, vrlo sam zadovoljan učinkom. Pošta je katastrofa i uvijek osjetim nervozu kada moram kod njih...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/12/2017 17:43:15
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/12/2017 : 19:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Već godinama ne koristim usluge pošte, ono malo svojih aukcija rješavao sam putem Tiska, a za ostale narudžbe, bilo domaće ili inozemne, DPD vrši većinu dostava.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2017 : 19:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
sta ocekivati od socijalistickih ssamoupravbljackih dinosaurusa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 26/01/2018 : 23:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
https://www.facebook.com/nazrilow.robert/videos/913379385498293/

Pogledajte što se dešava s paketima u Kini, mislim da ni naši nisu daleko.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/02/2018 : 20:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Sve točno što Obi kaže, HP je leglo uhljeba koji nisu svjesni koliko im je dobro na tom "radnom" mjestu.
Uhljebi su najveće glasačko tijelo tako da će se to promijeniti NIKAD.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/02/2018 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A HŽ?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2018 : 21:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A HŽ?


Meni su oni ideal.
Niko ne koristi njihove usluge al ih svi plaćamo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/02/2018 21:48:21
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/02/2018 : 23:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pošteno bi bilo distancirati obične djelatnike od direktora i drugih foteljaša iz Uprave.
Ako u 2. mjesecu 2018. hrpa radnika ima neiskorišten cjelokupni (28 dana) godišnji odmor za 2017. zbog nedostatka radne snage, onda se teško takvi ljudi mogu nazvati uhljebima već su to oni koji im neće omogućiti pripadajuća prava samo zato da bi njima (foteljašima) bilo bolje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/02/2018 : 06:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zar to ne vazi i za postu?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/02/2018 : 15:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma jer nisam upoznat sa njihovom situacijom, ali se ne bih čudio da je slična. Barem je slična u zdravstvu, ovdje kod mene ordinacije rade skraćeno jer ti djelatnici pokrivaju 2 radna mjesta pa se moraju prebacivati s jednog na drugo.
Želim samo reći da su davno prošla vremena kada je u državnim firmama bilo dobro, jedina preostala pogodnost je da plaća (koja nije ništa posebno kako neupućeni misle) sjeda redovito, a sve ostalo je u debelom kurcu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2018 : 20:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nemam pojma jer nisam upoznat sa njihovom situacijom, ali se ne bih čudio da je slična. Barem je slična u zdravstvu, ovdje kod mene ordinacije rade skraćeno jer ti djelatnici pokrivaju 2 radna mjesta pa se moraju prebacivati s jednog na drugo.
Želim samo reći da su davno prošla vremena kada je u državnim firmama bilo dobro, jedina preostala pogodnost je da plaća (koja nije ništa posebno kako neupućeni misle) sjeda redovito, a sve ostalo je u debelom kurcu.




Kad je tako, ti pređi u realni sektor. 99% ljudi iz realnog sektora će se vrlo rado zaminit s tobon. Eventualno trećina tih "jadnih radnika" je OK, ti si možda u toj trećini, ostatak je čisti balast. Tako je u više manje svakoj firmi/ustanovi/agenciji koja je na državnoj sisi.

Šta se plaća tiče neznan kako je u HŽ-u(sigurno nije puno drugačije,) ali ka konzultant za implementaciju softvera za obračun plaća radija san za svakakve firme, između ostalog i u par ovih socijalističkih mastodonata. Čisto za primjer, možda će sutra na televiziji neki sindikalac plakat kako recimo šofer u gradskon javnon prijevozu ne može radit za 4800 Kn, ali će uredno prešutit da je to samo osnovica, a na tu osnovicu ide dodatak za smjenski rad, dodatak za noćni rad, dodatak za rad vikendom, dodatak za rad praznikom, dodatak za 10 godina vjernosti službi, obračun minulog rada, 20% od svake prodane karte u vozilu, i još 100 svakakvih čuda. I prvoga u misecu, kad se sve obračuna, "jadni šofer" sa 10 godina staža skupi 8-9000. Radija san recimo i u jednoj firmi za zbrinjavanje otpada, u njoj smetlari imaju i dodatak za mliko.
90% zaposlenih u privatnin firmama za ove dodatke nije nikad u životu čulo, osnovica in je otprilike ista.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/02/2018 21:01:23
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 09/02/2018 : 02:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da i u Hrvatskoj ima toliko problema sa poštom, neki itekako liče na one kod nas u Srbiji, no ipak je vaša pošta i dalje "mala maca" u odnosu na našu.
Sada ću da napišem šta se samo meni lično dešavalo poslednjih godina, a ko zna sa čime se tek ostali suočavaju.Reč je o Novom Sadu, izgleda je kod nas najgore.



Pod broj jedan, imamo velikih problema sa ekspresnom, odnosno brzom poštom, to je kod nas poština Post-ekspres služba.Poslednjih godina kao dostavljači za njih rade maltene isključivo neki balavci koji su ko zna kako došli do tog posla (odnosno neko ih je pogurao) i njih jednostavno mrzi da se penju gore u zgradu i tako da ako nećeš da siđeš dole da preuzmeš pošiljku, ostaćeš bez iste.Na stranu to što su oni DUŽNI da ti pošiljku dostave lično na kućnu adresu jer si za to i platio.Što je još gore, prvo te zovu na mobilni telefon da ti saopšte da siđeš dole (nekad moraš i da ih čekaš jer ne dođu odmah nakon što su te zvali) i ako se ne javiš kojim slučajem, ni ne pokušaju dostavu, samo nastave dalje.Usput, telefon kratko zvoni, pa ako si u kupatilu ili negde drugde, piši propalo.E sad, ako pošiljalac nije naveo tvoj broj mobilnog telefona (što je opciono,a ne obavezno), tek si onda u velikom problemu, opet neće ni da pokušaju dostavu jer te ne mogu zvati da hvataš niski start, ali zato navedu da su pokušali da dostave pošiljku, iako nisu.Naravno, ni ne ostave pismeno obaveštenje sa brojem pošiljke, a i to su dužni da urade.
Jednom mi se desilo i to da uopšte nisu ni pokušali da dostave pošiljku, odnosno nije ni izlazila iz pošte, iako je bio naveden čak i taj famozni broj telefona.Srećom pa sam naslutio da nešto ne valja i otišao u poštu i oni mi tamo rekli da je pošiljka kod njih, a kada sam ih pitao zašto nije dostavljena, nisu imali pojma da mi objasne.Samo su mi rekli da mogu da pišem žalbu i da to moram da uradim u slobodnoj formi, uradio sam to jer mi je bilo svega dosta, ali naravno nikakve koristi i vajde od toga.

Što se tiče obične pošte i poštara i tu je bilo svašta, mada ispada da je to sada bolja varijanta od brze pošte.Još davno mi je poštu donosio jedan poštar koji je bio blago mentalno zaostao pa kada mi donese pošiljku sve mi zagleda po stanu šta ima i ispituje me neke gluposti.Posle mi je dugi niz godina poštu donosio jedan stariji poštar, debelo pred penzijom u koju nikako da ode.Taj je bio večito namrgođen i uvek je gunđao, smetalo mu je što mi često donosi stripove i govorio da je to glupost.Ako ne budem kući svaku pošiljku koja nekako može da stane u poštansko sanduče tu je i gurao unutra, pa su mi se tako stripovi mekih korica A4 formata redovno oštećivali.Jednom sam mu na kulturan način očitao bukvicu pa se posle ipak popravio.
Naravno, dešavalo mi se, doduše samo par puta za dugi niz godina da mi neka pošiljka bez objašnjenja ne stigne.

Najveću gungulu sam imao jednom kada mi se stan renovirao pa sam od prodavaca stripova tražio da mi šalju stripove na adresu jednog prijatelja.On živi u novosadskom predgrađu Veternik i tu je nastao problem.Naime, on živi u ulici čiji istovetni naziv postoji i u užem delu Novog Sada.Međutim, ja sam shodno tome naveo tačan poštanski broj koji odgovara veterničkoj pošti.Naravno, budale to nisu gledale pa su pokušale da dostave pošiljku u užem delu Novog Sada i naravno šipak.Da stvar bude gora, nisu stavili pošiljku u poštu na obaveznih 5 dana čuvanja, već su je odmah prosledili da se šalje nazad pošiljaocu.Srećom, pošiljalac mi je dao broj pošiljke pa sam ja tog istog dana uveče to video na sajtu pošte i sutra ujutro ih zvao i upitao o čemu je reč.Pravdali su se da je moja greška ili ničija i bili uporni u tome da pošiljka mora da se vrati nazad, a ja sam lepo bio naveo veternički broj pošte.Sve sam ovo rekao i pošiljaocu pa ih je i on zvao telefonom.Nakon mnogo prepirke i nakon toga što sam im rekao da mi prijatelj iz Veternika ima određenu političku funkciju (nije velika,ali sam ja malo to preuveličao), oni su se lecnuli i popustili i rekli mi da pošiljku mogu preuzeti u glavnoj novosadskoj pošti.Tako da sam se nekako tu izvukao, a bila je reč baš o vrednoj pošiljci.

Ipak, najgluplja situacija je bila ta kada sam kupovao jedan strip od prodavca iz Trstenika i dotični me je zvao iz njegove pošte i rekao da ne može da mi pošalje jer poštanski broj koji sam naveo ne odgovara mojoj adresi, ali pritom ne mislim na to da moja adresa nije u nadležnosti te pošte već fizički zgrada pošte čiji sam broj naveo nije na mojoj adresi.
To bi otprilike značilo da ja da bi dobio pošiljku doslovno moram da živim u pošti.
Očigledno da je za šalterom u Trsteniku radila neka teška budaletina i ja sam pošiljaocu objasnio to i jedva mi je to nekako poslao kako je sam rekao posle puno rasprave i svađe.Naravno pošiljka je stigla kao i uvek na moju adresu.

Postoje i alternative slanju brzom poštom, dakle i druge kompanije, no i sa njima ima određenih problema, neke opcije kod njih ne postoje, ali su svakako profesionalniji dosta od državne pošte.
Ovako se svaki put kada treba da dobijem neku pošiljke tresem i mislim šta se sve može desiti.

Edited by - maelstrom on 09/02/2018 03:04:08
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2018 : 06:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Gotovo!Imamo pobjednika:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/02/2018 : 10:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni je pošta odlična. Od svih državnih službi s njima san ima najmanje problema.
Nekoliko stotina poslanih i primljenih paketa u ovih 10-ak godina, i niti jedan izgubljeni ili oštećeni paket. Na prste jedne ruke mogu nabrojat situacije kad su paketi kasnili, ali su na kraju svaki put stigli. Isto tako, nikad prema meni u pošti nisu bili neljubazni. Možda je i do toga kako se ponaša mušterija. Ako nekoga konstantno dočekuju mrka lica, možda nije do djelatnika.

Druga opcija za slanje je Tisak. Nekakva u civiliziranon svitu nepoznata i protuprirodna imperijalistiko-socijalistčko-feudalno-kapitalistička tvorevina.
Na Tisku me rijetko dočeka nasmiješena gospođa.
Gospođa radi od 6 ujutro, al mora doć po ure ranije na posal jer triba istovarit Tisak pakete iz kombija, složit dnevnu i tjednu štampu i upalit svu aparaturu. U 6 sve mora bit spremno jer je taj dan među paketima doša set Delimano noževa koje je naručila neka baba koja je već tri dana jebe "jeli stiglo jeli stiglo?". Doć će ona luda mater šta svaki dan s malin kupuje one Digimone, al je zajeb šta su Digimoni u zatvorenin kesicama pa mali svakoga mora pipat da odluči kojega će kupit. Mali pipa ta sranja po pola sata dok izabere, pa onda reve kad se zajebe i krivo ispipa, pa se triba ponovit proces. U međuvremenu je neki lik doša dignit 500 Kn keša a ovaj mali šta pipa Digimone je već četvrti put prikinija u brojanju love. LJudi u nje kupuju duvan, novine, taksene i poštanske marke, sladoled, flašranu vodu, uplaćuju bingo, plaćaju račune za vodu/struju/telefon.
I tako, dođe 11 sati, gospođi se pripiša al nema se di u trafici popišat. Mora u obližnji kafić al niti može zatvorit trafiku niti može sad svih onih milijun sranja koja stoje van trafike spremat u trafiku pa opet sve vadit nazad kad se vrati. Onda nazove prijateljcu koja živi blizu da stoji u trafici dok ona trčećin korakon obavi pišanje.
Kad se vrati sa pišanja, i taman kad joj se život na trenutak čini lakšin, eto ti lokalnog kvartovskog pacijenta koji svaki put pet dana prije nego šta triba izać, počne 15 puta dnevno dolazit sa pitanjen "Jel doša novi Zagor Extra?" I onda kad konačno Zagor Extra dođe, krene cirkus. Prvo mu mora sve primjerke izvadit da ovaj može izabrat, a zna se dogodit i da se nakon par dana pacijent vrati jer mu se čini da kad strip gledaš pod određenin kuten na stražnjoj korici ima fleku od 4 nanometra kvadratna.
Gospođa se nekako riješi budaletine, bliži se kraj radnoga vrimena kad eto mene.
Prvo me čudno gleda jer kažen da šaljen strip, a doša san sa nekakvin u debeli karton zamotanin paketon na koji je potrošeno prozirne folije koliko ona potroši na zimnicu. Koliko ona zna, i po onome šta je vidila na televiziji, tako se pakira droga. Onda joj nije bilo jasno zašto je zajebavan da mi pokaže mali, pa srednji, pa veliki paket. Ništa joj nije bilo jasno kad san izabra srednji paket u kojen će ovaj moj paket s drogon klapat, a iman osjećaj da zaključila da samnon nešto ozbiljno ne štima kad san izvadija stare novine iz ruksaka i počea ih gužvat i trpat u paket da dobro zaštitin drogu.

S plaćon od 3000 Kn živi ka bubrig loju i radi laganini posal koji voli. Ima 50 godina, završenu srednju školu. Nema uvjete za penziju. Nije problem, niko joj ne brani da promini posal, u Hrvatskoj je prominit posal pičkin dim.
Zašto mi se gospođa nije smiješila?





Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/02/2018 10:57:13
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/02/2018 : 13:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Baš je čudna, pa opće je poznato da se droga omota novinama da povuku vlagu

Btw, ja bih istaknuo problem koji u nekim gradovima stvaraju djelatnici vezano za gradove ili mjesta primatelja, a u kojima je iz određenog razloga zatvorena poslovnica pošte. Tada takvi neće uopće da prime paket s adresom grada/mjesta gdje je zatvorena poslovnica, nego traže drugu adresu. Zanimljivo, s obzirom da u takvim mjestima ljudi (a ponegdje ih ima i više tisuća) uredno primaju račune i sl. Logika koja se iz toga iščitava jest da bi se trebalo preseliti u najbliže mjesto ili grad s poslovnicom ako se želi primati pakete. Idiotizam bez premca.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/02/2018 : 13:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
E, da. Ovo što je maelstrom napisao je doista luda kuća.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2018 : 14:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jere:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000