forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li je zemlja ravna ili okrugla?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/12/2017 : 13:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
alo flet stručnjaci
koliko je debela ta ravna zemlja?
jer bojim se da oni šahtovi na novoj branimirovoj ne odu u open spejs

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/12/2017 : 14:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/12/2017 : 10:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Iz dnevnika Davora Rostuhara, dan 11, citiram:

Već nekoliko dana sam okružen samo bijelim horizontom, a tako će više-manje biti do cilja. Polarni je dan, sunce ne zalazi ispod horizonta nego samo kruži oko mene. U 24 sata napravi puni krug. Polako sam već ušao u neku rutinu. Budim se oko 6:30. Imam dva sata posla s kuhanjem i spremanjem dok ne krenem i onda hodam 10-11 sati do navečer kad opet dižem šator. Sunce mi po noći tuče u šator, grije ga, suši stvari i puni mi baterije. Sunce mi je prijatelj. Kad krenem prema jugu, prateći više-manje osamdeseti meridijan, sunce mi je ujutro točno po boku, s lijeve strane. Potom kruži iza mene. U 14 sati mi je točno na leđima, a kasnije dok završavam hodanje oko 19h, točno mi je na desnom boku.

https://kek.hr/navigacija-putem-sjena/


Evo naš čovjek dokazao da je Zemlja okrugla!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/12/2017 : 11:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne, to je dokaz da Sunce kruži oko Zemlje.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/12/2017 : 11:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Aha, kužim, znači nije ravna već je okrugla, ali Sunce kao i Mjesec kruže oko Zemlje?! Ali to ti dođe isto kao i da je ravna Zemlja, nema razlike.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/12/2017 : 11:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne, to je dokaz da Sunce kruži oko Zemlje.



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2017 : 13:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Za sve one koji misle da se zemlja okrece oko sunca... nisu u pravu. Nedavno sam citao o tome kako nasa u svojim proracunima najtocnije rezultate dobija kombiniranjem geocetricnog i heliocentricnog sustava... te se ustvari i sunce i planete okrecu oko jedne tocke/tezista unutar suncevog sustava.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/12/2017 : 13:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Još ćeš na kraju reći da se i cijeli sunčev sustav kreće oko centra galaksije koje se i sama kreće u pravcu galaksije Andromede. Takve činjenice su grijeh, ne to govoriti. :)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/12/2017 : 13:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Svijet se okreće oko Darkwoodske šume

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/12/2017 : 14:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Darkwoodska sum JESTE svijet, jedini kojeg poznajemo. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/12/2017 : 01:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/12/2017 : 11:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Zbog zakrivljenosti leće stječe se dojam da je Zemlja okrugla, a inače što bi Obeliks rekao za Švicarsku:

Ravna je kao dlan!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 16/12/2017 : 15:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
zemlja nije ni ravna ni okrugla već zajebana.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/12/2017 : 16:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
da je zemlja ravna

ovo ne bi bilo moguce

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7844 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/12/2017 : 21:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja sam uvjeren da su velika većina tih ravnozemljaša zajebanti i trolovi koji se na taj bolestan način zabavljaju
ali ako među njima ima barem jedan promil onih koji u to vjeruju, onda je to zaista zabrinjavajuće
jer na tih nekoliko tisuća ljudi imaš još stotine tisuća koji su eto, uvjereni kako tu ima nešto, kako neke stvari djeluju uvjerljivo, kako okrugla zemlja nije dokazana i da se nikad nećemo sresti s dokazima i slična sranja

nije baš da mi se da proučavat te umotvorine, ali ako ima netko tko je upućen, zanimalo bi me par oodgovora na blic pitanja, sigurno su se ti umovi bavili i time
- kako objašnjavaju da je sada u australiji ljeto
- kako to da u australiji i ostalim dijelovima južne polutke vidimo sasvim drugo nebo, ako smo svi na istoj ploči
- na koji način se objašnjavaju kutevi upada sunca kada se ide od ekvatora prema sjeveru/jugu
- ako su ikad gledali kroz teleskop, kako objašnjavaju da nijedan drugi planet nije ravan

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 17/12/2017 : 08:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


- kako objašnjavaju da je sada u australiji ljeto
- kako to da u australiji i ostalim dijelovima južne polutke vidimo sasvim drugo nebo, ako smo svi na istoj ploči
- na koji način se objašnjavaju kutevi upada sunca kada se ide od ekvatora prema sjeveru/jugu
- ako su ikad gledali kroz teleskop, kako objašnjavaju da nijedan drugi planet nije ravan



+ kako objasniti prisustvo Koriolisove sile na Zemlji (u čije delovanje se svako od nas lako može uveriti u svom kupatilu) ako nema rotacije planetinih hemisfera?
Itd… itd…
To su samo neka od desetina pitanja koja navode na odgovore da je Zemlja okrugla, kao što postoje i ona koja navode na suprotno.

Ali, svako indikovanje da je Zemlja okrugla ili ravna, vodi diskusiju pravo u apsurd. Ne radi se uopšte o tome..

Skeptici i teoretičare zavere (većinom njih) ni sami ne veruju u ravnu Zemlju, nego samo osporavaju svako dokazivanje činjenica za koje smatraju da su dogma, i to ne samo u slučaju zakrivljenosti Zemlje, nego i po pitanju drugih uvreženih stavova iz sfere nauke, istorije, religije…

Dakle, po sredi je samo otpor prema nametnutim uveravanjima, serviranim kroz opšte obrazovanje, ma koliko god ona bila očigledna ili logična, pa je fenomen “ravne Zemlje“, svakako zanimljiviji sa psihološkog/kulturološkog aspekta nego sa aspekta geologije/astronomije.

Sa druge strane, zabunu su, verovatno dobrim delom, izazvali i sami teorijski fizičari, čiji iskazi se često (slučajno ili namerno) pogrešno interpretiraju. Negde sam pročitao (neda mi se sada gledati gde, ali mislim da je u pitanju Henbestova “Eksplozija vasione“) da je bilo pokušaja da se teorijski ujedine tri sile (elektromagnetna i dve nuklearne) sa gravitacionom silom, objašnjenjem da prostor nije ništa drugo nego zakrivljenost (anomalija) ravne površi, u kojoj je svaki kvant materije uslovljen ravnomernim pravolinijskim kretanjem, te da je gravitacija samo nabor u jednoj takvoj projekciji, koji mi opažamo kao trodimenzionalnost.

OK, onda u tom slučaju nije ravna samo Zemlja, nego i ceo univerzum, Sunce, Mesec, fudbalska lopta, guza Dženifer Lopez...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/12/2017 : 09:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/black/clanak/nakon-pederomasonskog-lobija-hrvatska-otkriva-jos-jednu-zavjeru-zemlja-nije-okrugla/1014118.aspx
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/12/2017 : 13:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/black/clanak/sve-vise-poznatih-osoba-misli-da-je-zemlja-ravna-ploca/1014172.aspx

Nije baš neki izvor, ali eto.
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 17/12/2017 : 13:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/12/2017 : 14:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Iako zvuči najapsurdnije, ova protuznanstvena platforma mi djeluje ipak najbenignije.
Em što ima manje pripadnika, em što ne može izazvati toliku štetu kao protivnici cijepljenja, nuklearne energije, GMO-a. To su ipak protuznanstvene platforme oko kojih se treba zapravo zabrinjavati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/12/2017 : 19:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/12/2017 : 16:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ako je moguće da je zemlja ravna onda sva ova pitanja padaju u vodu.
onda je sve moguće.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/12/2017 : 18:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni su zakon ovi što za ozbiljno onima koji vjeruju da je Zemlja ravna objašnjavaju da nisu u pravu :))
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/12/2017 : 22:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Meni su zakon ovi što za ozbiljno onima koji vjeruju da je Zemlja ravna objašnjavaju da nisu u pravu :))



+1

Baš lijepo od njih što ih ozbiljno shvaćaju .
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/12/2017 : 07:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by velka031

Meni su zakon ovi što za ozbiljno onima koji vjeruju da je Zemlja ravna objašnjavaju da nisu u pravu :))



+1

Baš lijepo od njih što ih ozbiljno shvaćaju .



Voljni moment visoook
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000