forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li je zemlja ravna ili okrugla?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/12/2017 : 08:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jeste sigurni da ovdje nema ljudi koji stvarno sumnjaju u "okruglost" Zemlje. Ima ih, ima. ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/12/2017 : 15:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jeste sigurni da ovdje nema ljudi koji stvarno sumnjaju u "okruglost" Zemlje. Ima ih, ima. ;)


Pa ti sto sumnjaju u "okruglost", zasigurno su malo "coskasti" tipovi ljudi...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/12/2017 : 18:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
... kojima je sve ravno ....
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 21/12/2017 : 21:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Malo po malo eto nas već na devetoj stranici postova...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/01/2018 : 14:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Evo još malo dokaza da je Zemlja okrugla:

https://kek.hr/savrsen-dan/

Davor Rostuhar, dan 33. Citiram:

"Ne mogu se zasititi ovih praznih, pustih, beživotnih krajolika iako sam već trideset treći dan u njima. Ne mogu se zasititi ove količine sunčanih sati i života pod vedrim nebom 24 sata dnevno. Ne mogu se nadiviti čistoći i konzistenciji ovog snijega kojeg topim i pijem. Ne mogu se nadisati ovog svježeg zraka, naslušati ove tišine i nauživati ovog mira."

Da ponovim, nije moguć 24h dan bilo gdje na Antarktici niti praktično niti teoretski niti u snovima ako bi Zemlja bila ravna.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 04/01/2018 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic



Da ponovim, nije moguć 24h dan bilo gdje na Antarktici niti praktično niti teoretski niti u snovima ako bi Zemlja bila ravna.





Pa valjda je obrnuto - čudno je da ima dana i noći na ravnoj (verovatno se misli: diskolikoj) Zemlji.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2018 : 09:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Eto, sad ce dokazi...

https://dailystormer.red/flat-earth-truther-finally-gets-government-permission-to-launch-self-in-a-rocket-and-prove-earth-flat/




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 16/01/2018 : 10:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, ravna ploča jer ovo ispod je CGI:

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/01/2018 : 15:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
https://kek.hr/ipak-je-ravna/
Slažem se s ovim čovjekom.
Inače pratim njegovu pudtolovinu na Antarktici.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/01/2018 : 12:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Davor Rostuhar

Ali jako me zabavljaju ti ravnozemljaši! Ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću postoje ljudi koji misle da je zemlja ravna, a još više ne mogu vjerovati da i u nas ima jedna mala skupina tih ljudi koji pomno prate moju ekspediciju i javno tvrde da sam mason i lažljivac, da sam plaćen od nekih imaginarnih ljudi koji su me angažirali da promoviram zabludu da je Zemlja okrugla te čak pritom spominju i neki ugovor koji sam ja navodno potpisao sa „njima“ – tko god „oni“ bili.

Otkako sam najavio ekspediciju za Južni pol, tu i tamo bi mi se obratio neki ravnozemljaš, čak mi je jedan nudio platiti da donesem snimku kojom bih dokazao da sunce ne zalazi 24 sata – što bi navodno bio dokaz da zemlja nije ravna ploča. A u toj njihovoj grupi na facebooku javno tvrdi da će mi dati sve svoje bogatstvo ako to dokažem. Ja sam mu, naravno, odgovorio da sam zainteresiran za suradnju i da ću mu rado donijeti tu snimku ako plati, ali čim je trebalo konkretnije popričat o lovici, odmah je zašutio. E, a ja mu sad baš namjerno neću napravit tu snimku, pa nek’ se oni raduju i nek im to bude dodatni argument!

Guglao sam malo te teorije da je zemlja ravna ploča, da shvatim koji su njihovi argumenti, ali to je sve toliko smiješno i neozbiljno da neću uopće trošiti vrijeme na to. Recimo samo jedno – oni tvrde da nema šanse da sunce ovdje gdje sam ja ne zalazi ljeti i da nije točno što ja kažem da samo kruži u krug iznad horizonta i da nikad ne zalazi. Oni tvrde da ide nisko iznad horizonta na sjeveru ali da obavezno zalazi. Ne znam, možda su u pravu, a možda sam ja u zabludi. Možda se sunce urotilo protiv mene? Naime, ja spavam tih šest sati po noći, po hrvatskom vremenu od 2 do 8 ujutro. Ponekad se probudim usred noći na tren i uvijek sunce sja. Svih ovih dana sam se budio u razna doba „noći“ i uvijek je sunce bilo iznad horizonta i tuklo je u moj šator, osim onih par dana kad je bilo oblačno. E sad, možda sam ja zapravo u zabludi. Možda sunce baš zađe pod horizont tad kad ja zaspim, a kad se nakratko probudim ono izađe iznad horizonta i pravi se kao da se ništa nije dogodilo… Ili su možda i oblaci dio te urote. Možda oni sakriju sunce da bi ono moglo zaći a da ga ja ne vidim. Ne znam, ali volio bih da mi to objasne!

Guglao sam još tada i kakvi su ti ljudi koji u 21. stoljeću vjeruju da je zemlja ravna ploča, kakav je njihov psihološki profil. Odgovor je jednostavan. To su najčešće narcisoidni ljudi koji na taj način misle da su oni posebni jer znaju nešto što drugi ne znaju.

Predlažem im da odbace te bedastoće i ako zaista žele biti posebni, pozivam ih da mi se pridruže u masonima!

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2018 : 13:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Davor Rostuhar

Ali jako me zabavljaju ti ravnozemljaši! Ne mogu vjerovati da u 21. stoljeću postoje ljudi koji misle da je zemlja ravna



Naprotiv, jedino sada i postoje takvi ljudi.
Cela priča o ravnoj Zemlji je i krenula posle Francuske buržoaske revolucije i doba "prosvetiteljstva". kada je i lansirana tvrdnja kako su ljudi nekada verovali da je Zemlja ravna.(a danas (tada i u bilo kom vremenu posle toga), zahvaljujući napretku nauke - u to ne veruju).

Što je besramna laž - nikada pre toga ljudi nisu verovali u ravnu (diskoliku) Zemlju.
Od najdavnijih vremena, preko starog Rima - do FBR.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 25/01/2018 : 11:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
"Are you still mad at me, Nick?"
"Not you, the world."
"The world?"
"It's flat." (Roddy McDowall u filmu Krvavi poker/5 Card Stud)



Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 27/01/2018 : 08:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Okrugla je okrugla... kao i oduvijek
https://www.boredpanda.com/ever-wonder-what-the-top-of-everest-looks-like/

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 27/01/2018 08:22:49
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/03/2018 : 13:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

https://www.logicno.com/vijesti/sad-sve-vise-ljudi-vjeruje-da-je-zemlja-ravna-ploca.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 31/03/2018 : 12:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
(Friska Matakoviceva tabla)


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/03/2018 : 15:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
evo i jedna iz naftalina

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/03/2018 : 16:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Valjda je sada svima jasno.

Have mercy
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 24/04/2018 : 12:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://200proofsearthisnotflat.blogspot.si/

https://www.youtube.com/user/fiveredpears/videos

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 24/04/2018 12:37:44
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/04/2018 : 17:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

http://200proofsearthisnotflat.blogspot.si/






E ovo je zanimljivo, nisam znao da je netko ovo napravio. Svakako ću pogledati kada mi bude volja. Naime radi se o ratotkrivanju, kontriranju i diskreditiranju Erica Dubaya koji je napisao knjigu, a zatim i napravio video pod nazivom: 200 Proofs Earth is Not a Spinning Ball. Nakon njegove knjige i njegovih dokumentarca počela je masovnija histerija oko tvrdnji da je Zemlja ravna. Knjigu naravno nisam čitao, ali video sam pogledao ima već dugo. Evo ga i sa titlovima na Youtubeu pod nazivom: 200 DOKAZA DA ZEMLJA NIJE LOPTA KOJA SE VRTI

https://www.youtube.com/watch?v=hkJTz_j3YTY

Uvijek sam se pitao je li ikada netko napravio nešto kontra njegovim tvrdnjama. Jednom ću u miru ovo pregledati. Hvala panzer!
Pogledajte video, isplati se, vidjet ćete kako se mnoge stvari mogu objasniti i na druge načine, a i mnogo toga se može naučiti. Posebno me zanimaju određeni Dubayovi dokazi koje sa svojim znanjem nikako nisam mogao objasniti. Video traje 2h.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/05/2018 : 21:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 06/05/2018 : 22:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.theguardian.com/science/blog/2018/may/02/the-universe-is-an-egg-and-the-moon-isnt-real-notes-from-a-flat-earth-conference

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 25/03/2019 : 20:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000