forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tvoj najdrazi Bonelli junak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 07/12/2017 : 13:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ne trebaš čitati da bi znao da ti nešto ne valja. Ako ti se ne sviđa žanr, temeljne postavke, nema se tu šta čitati.

loading...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 07/12/2017 : 14:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija je jebena stvar.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/12/2017 : 14:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne trebaš čitati da bi znao da ti nešto ne valja. Ako ti se ne sviđa žanr, temeljne postavke, nema se tu šta čitati.


Istina, meni je za neke stripove dovoljno samo prelistati ih da znam jesu li uopće vrijedni pažnje.
Ista stvar kao i sa muzikom, što ću ići slušati npr. Madonnu kada znam da je to daleko od onoga što tražim.
Ali, svakako je dobra stvar da postoje različite stvari za različite ukuse, pa kome što odgovara.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 07/12/2017 14:47:51
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 07/12/2017 : 18:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Mister No i Ken Parker... Teška odluka.

Zagor bi bio treći, ali samo zbog nostalgije.

Edited by - marcho on 07/12/2017 18:33:49
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/12/2017 : 18:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Zagor
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 07/12/2017 : 20:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Tex!Istih smo godina,samo sto je on malcice zesca faca(potvrdili prezivjeli).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15618 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2017 : 04:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne trebaš čitati da bi znao da ti nešto ne valja. Ako ti se ne sviđa žanr, temeljne postavke, nema se tu šta čitati.


Istina, meni je za neke stripove dovoljno samo prelistati ih da znam jesu li uopće vrijedni pažnje.
Ista stvar kao i sa muzikom, što ću ići slušati npr. Madonnu kada znam da je to daleko od onoga što tražim.
Ali, svakako je dobra stvar da postoje različite stvari za različite ukuse, pa kome što odgovara.


Ne dijelim takvo misljenje u svezi stripova. Mislim da se moze nesto probati procitati, pa dati svoj sud, narocito sto se tice novijih Bonelli serijala. Smatram ako nesto nisi procitao/proucio ne mozes ni znati da li je za tebe...(za Madonnu se pak, slazem) Tako je I kod, recimo, jela, kako ces znati da je dobro ili lose, ako ga nisi nikad probao... Probaj, pa slobodno reci da ne valja. Imam takav odnos u zivotu, osim prema drogama, za koje znamo da ne valjaju, (mada bivsim heroinskim ovisnicima uvjek oci zasjaje kad pricaju o tome I kunu se da nista u zivotu nije kao to...tja...)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 08/12/2017 : 22:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne trebaš čitati da bi znao da ti nešto ne valja. Ako ti se ne sviđa žanr, temeljne postavke, nema se tu šta čitati.


Istina, meni je za neke stripove dovoljno samo prelistati ih da znam jesu li uopće vrijedni pažnje.
Ista stvar kao i sa muzikom, što ću ići slušati npr. Madonnu kada znam da je to daleko od onoga što tražim.
Ali, svakako je dobra stvar da postoje različite stvari za različite ukuse, pa kome što odgovara.


Ne dijelim takvo misljenje u svezi stripova. Mislim da se moze nesto probati procitati, pa dati svoj sud, narocito sto se tice novijih Bonelli serijala. Smatram ako nesto nisi procitao/proucio ne mozes ni znati da li je za tebe...(za Madonnu se pak, slazem) Tako je I kod, recimo, jela, kako ces znati da je dobro ili lose, ako ga nisi nikad probao... Probaj, pa slobodno reci da ne valja. Imam takav odnos u zivotu, osim prema drogama, za koje znamo da ne valjaju, (mada bivsim heroinskim ovisnicima uvjek oci zasjaje kad pricaju o tome I kunu se da nista u zivotu nije kao to...tja...)


Upravo to, postoji tisuću stripova za koje sam mislio da mi se neće svidijeti, a na kraju su mi ispali fenomenalni. Propustio bih puno stripova da sam razmišljao poput Dodsferda.
Mislim, bez uvrede ikome, ali ponekad se ponašate poput djece. Uvjerite sami sebe da vam se neki strip neće svidjet i onda ga izbjegavate. Dajte svim stripovima priliku.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 08/12/2017 : 23:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da neki uopće ne shvaćaju određene stvari, tj. da postoje ljudi koje ni malo ne zanima SF, fantasy i slični žanrovi u stripovima. Zašto bih čitao nešto što me već u startu odbija, bez obzira kako to scenaristički bilo napravljeno.
To je isto kao da ja nekome, tko to uopće ne sluša, preporučim neke muzičke albume i kažem mu preslušaj ih nekoliko puta, možda ti se svide.
Evo karlitos, daj ovome (meni najboljem albumu ikad) priliku i preslušaj ga samo jednom u cijelosti, garant nećeš stići dalje od prve stvari. https://www.youtube.com/watch?v=VvENeQoloew
Ljudi moji, pa nismo mazohisti da se mučimo sa svime i svačime.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 09/12/2017 : 10:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Izgleda da neki uopće ne shvaćaju određene stvari, tj. da postoje ljudi koje ni malo ne zanima SF, fantasy i slični žanrovi u stripovima. Zašto bih čitao nešto što me već u startu odbija, bez obzira kako to scenaristički bilo napravljeno.
To je isto kao da ja nekome, tko to uopće ne sluša, preporučim neke muzičke albume i kažem mu preslušaj ih nekoliko puta, možda ti se svide.
Evo karlitos, daj ovome (meni najboljem albumu ikad) priliku i preslušaj ga samo jednom u cijelosti, garant nećeš stići dalje od prve stvari. https://www.youtube.com/watch?v=VvENeQoloew
Ljudi moji, pa nismo mazohisti da se mučimo sa svime i svačime.


Pa nije isto poslušati par pjesma pa reći da ti se album ne sviđa i reći da ti se neki strip ne sviđa samo zbog žanra. Npr. to bi bilo kao da ja sad kažem da ovo neću niti probati poslušati jer je black metal.
Otvorio sam link i u pravu si, ne leži mi takva glazba, no tko zna, možda mi je to baš mogao postati omiljeni album, a ja sam ga automatski odbio jer je black metal?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 09/12/2017 : 10:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
I kod mene je slučaj da prelistam strip i vidim odma je li mi se sviđa ili ne . Nekad bi iša logikom da ga pročitam pa vidim , ali ipak mi se ne bi svidija .Ako mi crtež ne odgovara sve pada u vodu ,pa i vrhunski scenarij.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 09/12/2017 : 12:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

(meni najboljem albumu ikad) priliku i preslušaj ga samo jednom u cijelosti, garant nećeš stići dalje od prve stvari. https://www.youtube.com/watch?v=VvENeQoloew



DODS, što te HŽ toliko izmuči... lakše malo...

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2017 : 15:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da me muče, već je 12. mjesec a ja još nisam bio na godišnjem odmoru jer nema ljudi.
Što se tiče usporedbi, meni je preslušavanje jedne pjesme na albumu ekvivalent prelistavanju stripa. U oba slučaja ćeš moći procijeniti da li ti odgovara ono što vidiš/čuješ, a potrošit ćeš gotovo isto vremena.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15618 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2017 : 18:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Naravno da me muče, već je 12. mjesec a ja još nisam bio na godišnjem odmoru jer nema ljudi.
Što se tiče usporedbi, meni je preslušavanje jedne pjesme na albumu ekvivalent prelistavanju stripa. U oba slučaja ćeš moći procijeniti da li ti odgovara ono što vidiš/čuješ, a potrošit ćeš gotovo isto vremena.


Ma ni slucajno! Meni najdrazi I najbolji bendovi imaju losih trenutaka, bezveznih pjesama I sranje albuma, kako cu znati kakvi su ako ih nisam totalno preslusao/prostudirao. A kamoli govoreci o nepoznatim ili dovoljno nepoznatim bendovima I albumima koji su mi preporuceni... Moram to prostudirati kako treba. Samo kad se sjetim Franka Zappe, koliko me je "pilao", dok ga nisam shvatio. Danas mi je cisti genijalac. A vratimo se stripu, koliko sam samo onomad grijesio misleci kako je bezvezan taj Pratt I kako ne zna crtati, dok mi se na vrijeme nisu otvorile oci I shvatio sam ispred kakvog genijalnog djela 9-te umjetnosti stojim...Hocu reci da sam na preporuku, ali I svojim strpljenjem u oba slucaja dao sansu I nisam pozalio. To su doduse jedni od prvih primjera, iz daleke proslosti, ali ima ih I do dan danas. Dajem sansu, procitam/preslusam pa iskazem sud.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/12/2017 : 21:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I ja dajem šansu, kako muzici tako i stripu, ako je u pitanju nešto što me žanrovski barem malo privlači, tako sam otkrio mnoge albume kao i Magičnog Vjetra.
Kada mi žanr nikako ne odgovara onda ne želim gubiti vrijeme sa time jer ne bi ničemu koristilo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15618 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/12/2017 : 23:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Malo sto je u Bonellija dobro kao Magico vento. A ja se usudujem reci i sire i dalje. Perfektan serijal sa izvanrednim crtacima a sto je najvaznije prekinut i zavrsen na vrijeme. Da nema Kena, on bi mi bio numero uno!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/12/2017 : 11:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Možda bi trebalo napraviti anketu koja bi izuzela Zagora kao najdražeg strip junaka....U tom slučaju bi se mogle doznati i mnoge zanimljive stvari, a pritom i dozvoliti neku vrste skale; primjerice: top 3 najdraža Bonelli junaka, izuzev Zagora....Samo naglas razmišljam...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 11/12/2017 : 12:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da bi valjalo nešto na način izbora za recenziju mjeseca, tipa 3 najbolja ili najdraža ili kakva već junaka pa prvom 3 boda, drugom 2 i trećem 1.

loading...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/12/2017 : 12:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
1. ZAGOR
2. TEX
3. MISTER NO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15618 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/12/2017 : 13:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bojim se, da je i tri mjesta premalo, pet mjesta za izbor bi vec bilo zadovoljavajuce... a zna se, odmah isprve, da bi Zagor sigurno kod vecine bio prvi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 11/12/2017 : 14:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, baš zato Zagor ne bi uopće bio u kombinacijama... Bilo bi: 3 najdraža Bonelli junaka, bez Zagora...Ujedno, isprike King Warrioru što na ovom mjestu uopće raspravljamo o mogućnostima koje ne uključuju Zagora u kombinacijama...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/12/2017 : 22:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda bi trebalo napraviti anketu koja bi izuzela Zagora kao najdražeg strip junaka....U tom slučaju bi se mogle doznati i mnoge zanimljive stvari, a pritom i dozvoliti neku vrste skale; primjerice: top 3 najdraža Bonelli junaka, izuzev Zagora....Samo naglas razmišljam...



2. Mister No
3. Tex

...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15618 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/12/2017 : 21:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ajmo reci prvih pet!
1.Ken Parker
2.Magicni Vjetar
3.Dylan Dog
4.Nathan Never
5.Dragonero
A ponekad i ne nuzno tim rasporedom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/12/2017 : 23:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
4. Dylan Dog
5. Ken Parker

Ali svi su oni daleko od Zagora :)
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 15/12/2017 : 00:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bojim se, da je i tri mjesta premalo, pet mjesta za izbor bi vec bilo zadovoljavajuce...


Postoji i takva tema:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40174&whichpage=1

Izvucite je iz naftalina i glasajte tamo za 5 junaka, ovde se traži samo jedan...i to ne najbolji, već najdraži, što svakako nije isto...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000