forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 FIFA WORLD CUP : RUSSIA 2018.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 153

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2018 : 13:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Švedska objavila popis 23 igrača, očekivano bez Zlatana Ibrahimovića
Švedski nogometni savez objavio je imena 23 igrača za Svjetsko prvenstvo, a kao što se i moglo očekivati na njemu nema Zlatana Ibrahimovića.
Šveđani će uoči početka samog natjecanja odigrati prijateljske utakmice s Danskom i Peruom, dok Prvenstvo otvaraju 18. lipnja protiv Južne Koreje. Kasnije će još igrati protiv Njemačke i Meksika.
Vratari: Robin Olsen (FC Kopenhagen), Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea City)
Braniči: Mikael Lustig (Celtic), Victor Nilsson Lindelof (Manchester United), Andreas Granqvist (Krasnodar), Martin Olsson (Swansea City), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander (Bologna), Emil Krafth (Bologna), Pontus Jansson (Leeds United)
Veznjaci: Viktor Claesson (Krasnodar), Jimmy Durmaz (Toulouse), Albin Ekdal (HSV), Emil Forsberg (RB Leipzig), Sebastian Larsson (Hull City), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Oscar Hiljemark (Genoa), Marcus Rohden (Crotone)
Napadači: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alaves), Isaac Kiese Thelin (Waaslan-Beveren), Ola Toivonen (Toulouse)

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2018 : 19:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Objavljen popis Engleske, u Rusiju ne idu Hart, Wilshere i Lallana
Kao što se i očekivalo, Gareth Southgate danas poslijepodne objavio je konačni popis engleskih reprezentativaca. Velikih iznenađenja nije bilo, ako gledamo koji igrači su otpali s proširenog popisa.
Na listi onih koji će ići u Rusiji očekivano nije bilo mjesta za vratara Joe Harta, Jacka Wilsherea, Ryana Bertranda, a prilično je izvjesno kako tamo nećemo gledati niti Adama Lallanu.
Southgate je osim popisa od 23 igrača dodao i manji popis od pet imena, na kojem je i ono Liverpoolova veznjaka. Oni će služiti kao osigurač, u slučaju neke ozljede ili drugih posljedica zbog kojih netko od pozvanih ne bi mogao putovati u Rusiju.
Vratari
Jordan Pickford, Jack Butland, Nick Pope
Obrana
Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Danny Rose, Trent Alexander-Arnold, Ashley Young, Gary Cahill, Phil Jones, Kieran Trippier
Vezni red
Jordan Henderson, Eric Dier, Dele Alli, Jesse Lingard, Raheem Sterling, Ruben Loftus-Cheek, Fabian Delph
Napad
Harry Kane, Jamie Vardy, Marcus Rashford, Danny Welbeck
Rezerve (u slučaju ozljeda)
Tom Heaton, James Tarkowski, Lewis Cook, Jake Livermore, Adam Lallana

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2018 : 20:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Oscar Tabarez objavio imena 26 kandidata za odlazak u Rusiju, Cavani i Suarez predvode popis
Oscar Tabarez nije iznenadio popisom kandidata za Svjetsko prvenstvo. Najveći dio onih koji su participirali u kvalifikacijama, nalaze se na popisu, svi nositelji igre su tu, a pozvan je i Nicolas Lodeiro iako je imao dosta problema s ozljedom.
Naravno, popis predvode Luis Suarez i Edinson Cavani kao najveće zvijezde reprezentacije i igrači od kojih se najviše i očekuje u Rusiji.
Urugvajci u Rusiju putuju s velikim očekivanjima, nalaze se u skupini u kojoj su favoriti u društvu Egipta, Rusije i Saudijske Arabije te ne bi smjeli imati problema u prolasku u nokaut fazu.
Golmani: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Independiente)
Obrana: Diego Godin (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting CP), Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Independiente), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol)
Vezni red: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira (Sampdoria), Matias Vecino (Inter Milan), Federico Valverde (Real Madrid), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez (Monterrey), Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genoa), Cristian Rodriguez (Penarol), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey), Nicolas Lodeiro (Seattle Sounders), Gaston Ramirez (Sampdoria)
Napad: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Edinson Cavani (PSG), Luis Suarez (Barcelona)

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/05/2018 : 02:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
top 5 favorita: brazil, spanija, njemacka, francuska i argentina.

drugi rang: engleska, portugal, belgija, urugvaj, kolumbija, hrvatska, poljska, mexico.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/05/2018 : 13:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
jedva čekam da počne svijetsko prvenstvo u nogometu, manje od mijesec dana!!!!!!!!!!

Da li ima netko neki link od "fantasy" nogometa, ono manager varianta gdje smo mi u ulozi izbornika. Uvijek sam to igrao, samo ne znam da li još nisu objavili link ili ga ja ne pronađem....Dods, jesi li ti ušao u trag "fantasiju negdje?

Mogli bi napraviti svoju world cup fantasy grupu Stripovi.com pa da tamo igramo!!!!!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 13:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Fernando Santos skratio popis i odredio 23 putnika na Svjetsko prvenstvo u Rusiju
Kao što je i poručio kako neće biti izlazaka u susret i vođenja prema starim zaslugama, Fernando Santos izabrao je 23 igrača koje će voditi u Rusiju, a na popis nije stavio neka od zvučnih imena iz prošlosti.
U odnosu na prošireni popis otpali su između ostalih strijelac pobjedničkog gola iz finala Europskog prvenstva Eder koji se jako muči s formom te Nani koji je po broju nastupa odmah iza Figa i Ronalda, no niti on ne briljira u klubu.
"S ljudske strane vrlo je teško otpisati nekog od igrača. Svi su oni ispisali važnu stranicu portugalske nogometne povijesti, ali moram izabrati najbolju moguću momčad", poručio je Santos.
Osim Nanija i Edera otpali su i Antunes, Joao Cancelo, Luis Neto, Nelson Semedo, Rolando, Andre Gomes, Rony Lopes, Ruben Neves, Sergio Oliveira i Paulinho
Golmani: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Beto (Goztepe SK), Rui Patricio (Sporting CP)
Obrana: Bruno Alves (Rangers), Cedric (Southampton), Jose Fonte (Dalian Aerbin), Mario Rui (Napoli), Pepe (Bešiktaš), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo (Porto), Ruben Dias (Benfica)
Sredina terena: Adrien Silva (Leicester City), Bernardo Silva (Manchester City), Bruno Fernandes (Sporting CP), Joao Mario (West Ham United), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskva), William Carvalho (Sporting CP)
Napad: Andre Silva (AC Milan), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting CP), Goncalo Guedes (Valencia), Paulinho (Braga), Ricardo Quaresma (Bešiktaš)

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 13:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Senegal objavio popis putnika za Rusiju
Izbornik Senegala objavio je imena 23 igrača koji bi trebali putovati na Svjetsko prvenstvo. Među njima očekivano se nalaze napadač Liverpoola Sadio Mane i igrač Napolija Kalidou Koulibaly.
Nastupom u Rusiji Senegalci se vraćaju na veliku scenu po prvi puta od 2002. godine kada su stigli do četvrtfinala gdje ih je izbacila Turska.
Uoči početka natjecanja odigrat će dvije prijateljske utakmice, protiv Luksemburga 31. svibnja i tjedan dana kasnije protiv Hrvatske u Zagrebu.
Vratari: Abdoulaye Diallo (Rennes), Alfred Gomis (SPAL), Khadim Ndiaye (Horoya);
Braniči: Lamine Gassama (Alanyaspor), Saliou Ciss (Valenciennes), Kalidou Koulibaly (Napoli), Kara Mbodii (Anderlecht), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Salif Sane (Hannover), Moussa Wague (Eupen)
Veznjaci: Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham Unite), Alfred Ndiaye (Wolverhampton Wanderers), Badou Ndiaye (Stoke City), Cheikh Ndoye (Birmingham City), Ismaila Sarr (Rennes)
Napadači: Keita Balde (Monaco), Mame Biram Diouf (Stoke City), Moussa Konate (Amiens), Sadio Mane (Liverpool), Mbaye Niang (Torino), Diafra Sakho (Rennes), Moussa Sow (Bursaspor).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 13:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Francuska bez Lacazettea i Martiala na Svjetskom prvenstvu
Francuski izbornik Didier Deschamps objavio je popis igrača za Svjetsko prvenstvo, na kojem neće biti dva zvučna imena - Alexandrea Lacazettea i Anthonyja Martiala koji su se ove sezone jako mučili s formom, ali i s vremenom provedenim na terenu.
Na popisu se nije našao niti Dimitri Payet koji se ozlijedio u finalnom susretu Europske lige. Kao četvrti branič pozvan je Adil Rami umjesto ozlijeđenog Laurenta Koscielnyja, dok je Adriena Rabiota zamijenio Steven N'Zonzi.
Vratari: Alphonse Areola, Hugo Lloris, Steve Mandanda
Braniči: Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe, Benjamin Mendy, Benjamin Pavard, Adil Rami, Djibril Sidibe, Samuel Umtiti, Raphael Varane
Veznjaci: N'Golo Kante, Blaise Matuidi, Steven N'Zonzi, Paul Pogba, Corentin Tolisso
Napadači: Ousmane Dembele, Nabil Fekir, Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Thomas Lemar, Kylian Mbappe, Florian Thauvin

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/05/2018 : 15:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote

Edited by - zlatan bihac on 18/05/2018 16:00:04
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 20:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Paolo Guerrero se ne predaje, traži ukidanje presude CAS-a i nastup na SP-u
Za Paola Guerrera ostala je još jedna šansa da se izbori za nastup na Svjetskom prvenstvu, ali pitanje je hoće li biti dovoljno vremena za to. Naime nakon što mu je CAS povećao suspenziju na 14 mjeseci, postalo je jasno da neće moći nastupiti na Svjetskom prvenstvu i jedina nada mu je ukidanje presude pred švicarskim saveznim sudom.
U priču se uključio i sam predsjednik Perua Martin Vizcarra koji je najavio kako će Guerrero imati svu potrebnu pravnu pomoć.
"Igrač i njegovi odvjetnici uputit će žalbu Švicarskom saveznom sudu i tražit će poništenje presude CAS-a. Peruansko veleposlanstvo u Švicarskoj pružit će punu podršku u ovoj borbi", istaknuo je Vizcarro.
Da apsurd bude još veći, Guerrero se pred CAS-om žalio što je uopće suspendiran na šest mjeseci te je tražio potpuno skidanje suspenzije i njezino brisanje. Suspenzija je već bila istekla, ali smatrao je kako nije kriv i da su metaboliti kokaina u njegovom organizmu završili preko kontaminiranog čaja za što su pruženi i dokazi.
"Žrtva sam nepravde! Nisam to očekivao i jako sam tužan što neću moći igrati na SP-u, uništili su mi san", istaknuo je Guerrero neposredno nakon presude.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/05/2018 : 20:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Wilshere: "Jako sam razočaran što sam izostavljen s popisa za Svjetsko prvenstvo"
Nakon što je izbornik Engleske Gareth Southgate objavio popis za predstojeću svjetsku smotru u Rusiji, mnogi su bili iznenađeni nepozivanjem određenih igrača. Među njima najveće iznenađenje bio je Jack Wilsherea. Iako nije imao nevjerojatnu sezonu, činilo se kako će veznjak Arsenala biti na popisu 23-orice nogometaša koji će biti u Rusiji.
"Vrijeme je da kažem što mi je na duši. Jako sam razočaran što sam izostavljen s popisa Engleske za Svjetsko prvenstvo. Osjećam se dobro, spreman sam i u formi cijelu sezonu i vjerujem da sam trebao biti dio momčadi", počeo je Jack Wilshere na Twitteru.
Ono što iznenađuje mnoge jest i činjenica što se Wilshere nije našao niti na rezervnom popisu igrača koji će uskočiti ako se netko iz momčadi ozlijedi. Prevedeno, Southgate je procijenio kako mu se Wilshere ne uklapa u viziju i na veznjaka Arsenala očito ne računa. Ipak, Wilshere, vjerojatno ne želeći ulaziti u daljnji sukob s izbornik, šalje pomirljive tonove.
"Mislim da sam mogao dati potreban impuls momčadi. Ipak, poštujem odluku izbornika i želim momčadi sve najbolji na turniru. Uvijek ću biti navijač Engleske i podržavati dečke zajedno s cijelom nacijom", zaključio je Wilshere.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/05/2018 : 15:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Golman je pokopao Brazil, Ghiggia mu je zabio skoro iz mrtvog kuta.

http://sportnet.rtl.hr/vijesti/511644/nogomet-sp-2018/sp-1950-prvenstvo-koje-urugvaj-i-brazil-nikada-nece-zaboraviti/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/05/2018 : 16:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac





Strašno...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/05/2018 : 16:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A Benzema?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/05/2018 : 16:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A Benzema?



ovo sam našao na netu..
a koliko znam benzema nije ni bio u planovima..kao ni ribery, nasri..


Edited by - zlatan bihac on 20/05/2018 16:41:34
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/05/2018 : 16:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nemam pojma koji je ovo sisoko..kad svake dvije - tri godine se pojavi neki novi sisoko, toure, diara, diawara, dembele,diaby,kone, keita...
kao da sve te bivše francuske kolonije po africi imaju tih 10-ak prezimena pa se samo oni pojavljuju..
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/05/2018 : 18:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kahn: "Ogroman je rizik voditi Neuera na SP, nezamislivo je da može uhvatiti pravu formu"
Proslavljeni njemački vratar Oliver Kahn veliki je protivnik vođenja Manuela Neuera na Svjetsko prvenstvo. Kahn vjeruje kako Neuer ne može dohvatiti željenu razinu forme.
Joachim Löw ipak je pružio priliku Manuelu Neueru i uvrstio ga među kandidate za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Oliver Kahn već ranije izrekao je mišljenje kako ne bi bilo dobro voditi Neuera u Rusiju i još jednom ga je potvrdio.
"Kako bih kreirao konačno mišljenje, moram ga vidjeti na treningu. Ali je ustvari nemoguće i potpuno nezamislivo da može uhvatiti pravu formu. Zbog njegovih zasluga iz prošlosti, vjeruje mu se i stoga razumijem Löwovu želju da ga vidi na treningu. Čak i ako odigra dvije prijateljske utakmice, još uvijek je rizik ogroman i mora se zapitati je li potrebno igrati na Svjetskom prvenstvu nakon osmomjesečne pauze", ističe Kahn.
Kahn potpuno podupire Marc-Andrea ter Stegena i nema ništa protiv da upravo on bude prvi njemački vratar u Rusiji.
"Već je veliki uspjeh što je uspio u Barceloni. U reprezentaciji pred njim je dug put koji je krenuo s brojnim pogreškama što mu je narušilo samopouzdanje. Međutim nastup na Kupu konfederacija i sezona u Barceloni definitivno mu puno znače i nisam uopće zabrinut ako će on startati na Svjetskom prvenstvu."

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/05/2018 : 18:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Löw odgovorio Wagneru: "Njegove izjave poruka su starijim igračima da su potpuni idioti"
Sandro Wagner je među žrtvama jake konkurencije u njemačkoj reprezentaciji i nije uspio ući na širi popis kandidata za Svjetsko prvenstvo. Kada je saznao da neće u Rusiju, oprostio se od reprezentacije i oštro poručio:
"Posve mi je jasno da se ne uklapam u razmišljanja stručnog stožera jer sam uvijek potpuno otvoren iskren i kažem sve što mislim."
Joachim Löw osjetio se prozvanim i poručio je kako Wagner na taj način vrijeđa i starosjedioce u reprezentaciji.
"Ovo vidim kao kritiku ostalim reprezentativcima i poručuje posebno onima koji su već dugo u reprezentaciji da su kompletni idioti. On smatra da su oni u reprezentaciji samo zato što šute i ne govore što misle. Što bi igrači poput Boatenga i Hummelsa trebali misliti o njegovim riječima? To je potpuno nečuveno!"
Löw dodaje kako razumije Wagnerovo razočaranje, ali i tvrdi kako je ovaj definitivno pretjerao.
"Jasno, mogu razumjeti njegovo razočaranje, ali reakcija je bila pretjerana. Svi koji nas poznaju, znaju da od igrača tražimo da budu otvoreni i kažu što misle. Te su nam stvari vrlo važne."

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/05/2018 : 20:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Roberto Martinez nije uvrstio Radju Nainggolana niti na širi popis
Radja Nainggolan najzvučnije je ime koje nije uspjelo ući na popis od 28 kandidata za nastup na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.
Belgijski izbornik Roberto Martinez odlučio je kako mu veznjak Rome nije potreban, a prema tvrdnjama belgijskih medija, izbornik je za vikend otputovao u Rim gdje je osobno obavijestio Nainggolana o svojoj odluci.
Iako je imao vrlo dobru sezonu u dresu Rome, Nainggolan se nije uspio probiti u reprezentaciji te je odigrao samo 96 minuta u kvalifikacijskom ciklusu. Protiv Grka odradio je cijelu utakmicu i dobio je još šest minuta protiv Cipra.
"Stvar je taktičke prirode. Svi znamo koliko je važan za svoj klub, a mi mu to ne možemo pružiti u reprezentaciji. Bio sam u Rimu, imali smo dobar razgovor i znam da ovo nije bila jednostavna odluka", izjavio je Martinez.
Nainggolan nije jedini kojeg se Martinez odrekao, na popisu nije niti Divock Origi kojeg su smatrali igračem od kojeg će puno dobiti u budućnosti, no Origi ima sezonu prepunu oscilacija i neće vidjeti Rusiju.
Martinez je na prošireni popis stavio sljedeće igrače:
Vratari: Koen Casteels (Wolfsburg), Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Mats Sels (Newcastle United)
Braniči: Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Dedryck Boyata (Celtic), Laurent Ciman (Los Angeles FC), Christian Kabasele (Watford), Vincent Kompany (Manchester City), Jordan Lukaku (Lazio), Thomas Meunier (Paris Saint-Germain), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur)
Veznjaci: Nacer Chadli (West Bromwich Albion), Kevin De Bruyne (Manchester City), Mousa Dembele (Tottenham Hotspur), Leander Dendoncker (Anderlecht), Marouane Fellaini (Manchester United), Youri Tielemans (Monaco), Axel Witsel (Tianjin Quanjian)
Napadači: Michy Batshuayi (Chelsea), Christian Benteke (Crystal Palace), Yannick Carrasco (Dalian Yifang), Eden Hazard (Chelsea), Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Romelu Lukaku (Manchester United), Dries Mertens (Napoli)

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/05/2018 : 20:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Mauro Icardi izostavljen s argentinskog popisa za Rusiju
Iako je ove sezone postigao 29 pogodaka Mauro Icardi nije se našao na argentinskom popisu za Svjetsko prvenstvo što znači kako će u Rusiju putovati Paulo Dybala i Gonzalo Higuain.
"Odlučili smo se na ova imena nakon jako detaljnih analiza svake pozicije. Razgovarao sam s Messijem i vrlo je entuzijastičan za ono što slijedi. Fizički je spreman, kao i Sergio Aguero koji normalno trenira od prošlog tjedna", kazao je argentinski izbornik Jorge Sampaoli.
Zanimljivo je kako je ovo prvi argentinski sastav bez igrača Intera na Svjetskom prvenstvu od 1994. godine.
Vratari: Sergio Romero, Willy Caballero, Franco Armani
Braniči: Gabriel Mercado, Javier Mascherano, Nicolas Otamendi, Federico Fazio, Marcos Rojo, Nicolas Tagliafico, Marcos Acuna, Cristian Ansaldi
Veznjaci: Manuel Lanzini, Maximiliano Meza, Lucas Biglia, Ever Banega, Giovani Lo Celso, Angel Di Maria, Cristian Pavon, Eduardo Salvio
Napadači: Paulo Dybala, Lionel Messi, Sergio Aguero, Gonzalo Higuain.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2018 : 20:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://sportnet.rtl.hr/vijesti/511730/nogomet-sp-2018/sp-1954-laka-konjica-briljirala-do-finala-ali-njemacka-uzela-titulu-svjetskog-prvaka/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2018 : 20:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sergio Romero otpao zbog ozljede, Sampaoli pozvao Nahuela Guzmana
Iako je već duže vrijeme zamjena Davidu de Gei u Manchester Unitedu, 31-godišnji Sergio Romero trebao je biti prvi vratar Argentine u Rusiji. Nažalost, zbog ozljede koljena, Romero će morati propustiti Svjetsko prvenstvo.
"Sergio Romero je pretrpio ozljedu desnog koljena zbog koje neće moći biti dio argentinske momčadi", kratko je objavio Argentinski nogometni savez na Twitteru.
Kao zamjena Romeru, izbornik Jorge Sampaoli odlučio se za Nahuela Guzmana, dugogodišnjeg vratara meksičkog Tigresa. Iako je teško predvidjeti tko će biti prvi vratar Argentine, prilika se otvara za Franca Armanija kojeg iznimno favoriziraju argentinski mediji. U konkurenciji za prvog vratara je i Willy Caballero iz Chelseaja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2018 : 20:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kane: "Vjerujem da možemo osvojiti titulu svjetskog prvaka"
Vrlo često Engleska je s velikim ambicijama odlazila na velika natjecanja. Nerijetko je prisutna bila i stanovita doza bahatosti i prepotentnosti spram protivnika. Iako je prije Svjetskog prvenstva u Rusiji, izbornik Gareth Southgate nastojao smiriti strasti, kapetan engleske vrste, Harry Kane misli kako njegova momčad može otići daleko.
"Vjerujem da možemo osvojiti Svjetsko prvenstvo. Bit će jako dobrih momčadi u Rusiji, ali vrijedi se boriti, slijediti san o dizanju trofeja pobjednika. Borit ćemo se i dati sve od sebe. Mislim da je možda problem u mentalitetu, strah nas je biti iskreni jer se bojimo navijača ili reakcija medija pa se često skrivamo. Želim istaknuti da nas nije strah reći kako želimo biti prvaci svijeta", prenosi izjavu Kanea, Reuters.
Kane je otkrio i što misli o novoj ulozi vođe momčadi. Southgate je engleskog napadača postavio za kapetana momčadi, a 24-godišnji igrač Tottenhama svjestan je značaja te uloge. Kane ne skriva da je ponosan i zna da će trebati uložiti dodatni napor da uspješno vodi Englesku u Rusiji.
"Moramo biti hrabri. Ako ispadnemo u grupnoj fazi ili polufinalu, epilog je isti. Nismo osvojili Svjetsko prvenstvo. Razgovarali smo međusobno i rekli da se nemamo čega bojati. Želimo osvojiti naslov, izaći ćemo na teren i dati sve od sebe da to učinimo. Znamo da nismo favoriti za naslov, ali pogledajte ovu sezonu. Nitko ne bi rekao na početku sezone da će Liverpool doći do finala Lige prvaka", optimistično je rekao Kane.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2018 : 14:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
http://sportnet.rtl.hr/vijesti/511756/nogomet-sp-2018/sp-1958-dolazak-pelea-na-veliku-scenu-brazil-projurio-do-titule-prvaka/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2018 : 15:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Roland Nilsson: "Ova Švedska je jako dobra i uz malo sreće može ostvariti solidan rezultat"
Nekadašnji švedski reprezentativac Roland Nilsson za službene stranice FIFA-e osvrnuo se na uspjeh njegove generacije i osvajanje trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu 1994. godine te najavio kako uz malo sreće današnja Švedska može ostvariti dobar rezultat.
Roland Nilsson zna jako dobro sve strane Svjetskog prvenstva, nastupivši za švedsku reprezentaciju u svim utakmicama 1990. i 1994. godine kada je u SAD-u osvojila treće mjesto.
"1990. godine bilo je naše prvo Svjetsko prvenstvo u 12 godina i mislim da je to pokazalo kako uvijek postoji mnogo stvari koje treba popraviti, kako na terenu tako i izvan njega, a mnogo je toga bilo krivo upravo u Italiji. Iz tih pogrešaka smo naučili, odigrali dobar EURO 1992. godine i do Svjetskog prvenstva bilo je sve drugačije, bili smo potpuno spremni. Bilo je to prekrasno vrijeme."
Nakon grupne faze Švedska je u osmini finala bila bolja od Saudijske Arabije 3:1, dok je u četvrtfinalu, u vrlo iscrpljujućem dvoboju tek nakon izvođenja penala svladala Rumunjsku. U polufinalnu čekao ih je Brazil koji je slavio pogotkom Romarija. Protivnik u utakmici za treće mjesto bila je Bugarska koju su svladali s 4:0.
"Nakon polufinala osjećali smo kako nismo pokazali ono za što smo bili sposobni i zato smo bili jako motivirani vratiti se kući pobjedom. Sva četiri pogotka protiv Bugarske postigli smo u prvom poluvremenu, bila je to sjajna predstava i ostvarenje,", nastavio je Nilsson u razgovoru za službene stranice FIFA-e.
Nilsson je trenutno trener U-21 reprezentacije Švedske i za razliku od momčadi koja je osvojila treće mjesto, sadašnja Švedska ipak se više oslanja na timsku igru i jako dobru organizaciju.
"Ova Švedska je jako dobra, marljiva momčad koja je odigrala sjajno u dodatnim kvalifikacijama protiv Italije. Bit će jako teško ponoviti ono iz 1994. godine, to svi znamo, ali ako pronađu dobar trenutak i uz malo sreće mogu ostvariti dobar rezultat. Mislim da će prva utakmica biti ključna,", zaključio je Nilsson.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 153 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000