forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Bunker predstavlja: Olimpijski san
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Bunker
Starting Member

6 Posts

Member since 21/12/2017

Posted - 22/12/2017 : 16:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bunker a Private Message  Reply with Quote





Olimpijske igre u Pekingu 2008: Samija Jusuf Omar trci sopstveno najbolje vreme. Iako poslednja, miljenica je publike. Posle povratka u rodnu Somaliju, ne sme vise trenirati – vladajuci islamski fundamentalisti zabranjuju zenama bavljenje sportom. Da bi ostvarila svoj san, ucesce na Olimpijskim igrama u Londonu 2012, mora staviti sve na jednu kartu. Pocinje njena odiseja. Cilj je Evropa.

Strip je stampan na makedonskom i na albanskom jeziku.
Njegovo izdavanje je podrzao Makedonski Olimpijski Komitet.


Promotivna cena u prva dva meseca bice 390 denara (oko 6,5 eura). Redovna cena: 550 den. (oko 9 eura).

Rajnhard Klajst/Olimpijski san/152 str./B5 format/crno-belo/tvrd povez

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2017 : 17:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Rajnhard je specijaliziran za biografije i dobro mu ide. Steta sto nema i latinicnog pisma, mislim na hrvatskom, srpskom ili bosanskom, jel... Ceka se neko iz HR, da objavi ovo i Nick Cavea...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/12/2017 : 19:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Rajnhard je specijaliziran za biografije i dobro mu ide. Steta sto nema i latinicnog pisma, mislim na hrvatskom, srpskom ili bosanskom, jel... Ceka se neko iz HR, da objavi ovo i Nick Cavea...


Pa ima na slovenačkom i na albanskom latinicom

Edited by - delboj on 22/12/2017 19:25:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2017 : 19:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Objavljeno na slovenskom/slovenackom jeziku, ali ne vjerujem da ti je to neka utjeha. Ili izivkovo njemacko izdanje.
http://vigevageknjige.org/knjige/reinhard-kleist-sanje-o-olimpijadi/


Strip je onak, ok. Nije neki visak i nije među njegovim top 5, no mislim da ga svakako vrijedi procitati. Jos sto je true story.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 22/12/2017 : 20:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Ma ima ga svagdje....





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 22/12/2017 20:09:58
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/12/2017 : 20:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Eto, super. Imate na slovenackom, makedonskom, njemackom, engleskom i albanskom jeziku, mozete da birate.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2017 : 21:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku. Prvoga pomalo razumjem, drugog vec i ne, osim prostota... No nazalost to nisam ucio u skoli, pa sam stoga gore i naveo srodne jezike koje "kuzim" 100%. Osim crnogorskog. Tako se danas kaze; crnogorski? Ali tamo i nema neke stripovske produkcije. Da se vratim na temu, mene Kleist istinski zanima, stoga nakon Castra, Casha i boksaca na srodnim jezicima, iako od djela do djela, varira, ocekujem ovo na hrvatskom. Tino, citas li ovo. A pogotovo Cavea..

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/12/2017 : 21:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah da, i Cave je vec izasao na slovenskom. :D Samo kazem... ;P



Ma, nije da nece SA ili BG to napraviti. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 22/12/2017 21:17:11
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2017 : 21:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ko god izda, wellcome.
Cavea bi mogao cak i na engleskom, ali ne uzimam strane stripove iz principa. Nego kad smo kod toga, kakav je Cave, mercy on me?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/12/2017 : 09:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku. Prvoga pomalo razumjem, drugog vec i ne, osim prostota... No nazalost to nisam ucio u skoli, pa sam stoga gore i naveo srodne jezike koje "kuzim" 100%.


Pa evo ja sam učio slovenački na fakultetu, bila su čak 4 ispita iz toga, profesorica je pričala i objašnjavala na slovenačkom jer srpski ne govori, samo razumije... Ne mogu reći da baš ništa nisam naučio, ali opet je normalno da je razumijevanje jezika ostalo ograničeno.

Tako da mi je jasno da od takvih izdanja nema previše koristi. Nego ti si spomenuo latinicu, ali nema to veze s pismom, nego s jezikom, tako da latinica ništa ne mijenja.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2017 : 12:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, moze se i tako reci, za pismo tj. jezik. Ali razumjeli smo se. Volio bi ja znati i Finski ili recimo Swahili ali ih ne znam, nazalost. Nego da se vrati Kleistu, onaj album sa biografijom Cavea, mercy on me, na slovenskom, kakav je? S obzirom na prelud zivot. mr. Cavea, morao bi biti dobar. Iako priznajem da mu s biografijom Johnnya Casha, nisam bio bas zadovoljan. Presturo je to za onakav , takoder, ludi zivot. Morat cu procitati jos jednom, da vidim sto sve fali...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4606 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 23/12/2017 : 16:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Odlicno je to sto strip izdavastvo zazivljava i u Makedoniji.
Браво Бункер, само напред

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/12/2017 : 17:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku.

Ja sam oduvijek bio kao ubijeđen da 100% razumijem Slovence, a kad sam se prvi put suočio s murijašem na granici koji ni za vražju majku nije htio bleknuti niti jedne jedine riječi na nekom drugom jeziku - od tada mi se čini da bolje razumijem albanski.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/12/2017 : 23:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by ivanl

Odmah isprve, sam znao, da ce mi se objasniti, da strip postoji na slovenskom i albanskom jeziku.

Ja sam oduvijek bio kao ubijeđen da 100% razumijem Slovence, a kad sam se prvi put suočio s murijašem na granici koji ni za vražju majku nije htio bleknuti niti jedne jedine riječi na nekom drugom jeziku - od tada mi se čini da bolje razumijem albanski.


Ah, koliko prelazaka HR/SL granice. Koliko samo anegdota. Nekad smijesnih, nekad manje smijesnih Kam grete. Ne vem, se enkrat, kako li se vec to kaze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

radio clash
New Member



104 Posts

Member since 29/01/2012

Posted - 01/01/2018 : 15:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send radio clash a Private Message  Reply with Quote
Šta znam, ja makedonski opušteno razumem. Ne bih mogao da čitam Rat i mir, ali za stipove skroz ok. Naravno da bi verovatno bilo opšte ludilo da ne znam ćirilicu.
Sve najbolje Bunkeru! Da po ugledu na Darkwood, od striparnice postanu i izdavač za ugled.

Vidimo se u Perucici!
Go to Top of Page

Bunker
Starting Member

6 Posts

Member since 21/12/2017

Posted - 31/01/2018 : 15:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bunker a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujemo puno na podrsci i lepim recima.
Evo i nekoliko fotografija sa promocije

















Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000